Rumunsko – Ukrajina 3:0 (kon.) | Belgie – Slovensko 0:1 (kon.) | Rakousko – Francie 0:1 (kon.)
Belgie
0:1 (0:1)
Slovensko
Pondělí 17.06.2024, 18:00Mistrovství Evropy • Skupina E

Slovensko se znovu představí v pátek, kdy narazí na Ukrajinu. Belgie pak v sobotu vyzve Rumunsko. (20:02:03)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:8.

Je dobojováno! Dosud největší překvapení letošního šampionátu je na světě! Slovensko po srdnatém výkonu poráží Belgii 1:0. Už ve 3. minutě přitom hrozil Lukaku, ale Dúbravka svůj tým podržel. Po chybě belgické obrany naopak otevřel skóre Ivan Schranz. Ve 21. minutě po chybě Dúbravky přestřelil odkrytou branku Leandro Trossard. Pět minut před přestávkou po nádherné akci střílel z voleje Lukáš Haraslín, jehož dělovku Casteels vyrazil na roh. Na opačné straně se k nákopu probil Lukaku, jenže pro změnu vůbec nezakončil.

Po změně stran měla Belgie jednoznačně více ze hry. V 55. minutě Lukaku střílel z úhlu, ale Dúbravka míč vyrazil na roh. V 56. minutě se poprvé prosadil Lukaku, jenže gól nemohl platit pro ofsajd. V 59. minutě střílel tvrdě Trossard, jenže znovu si vylámal zuby na Dúbravkovi. V 62. minutě pak Bakayoko překonal Dúbravku, ale na brankové čáře zachránil Slováky Dávid Hancko. V 86. minutě už Belgičané slavili vyrovnání, ale VAR jim radost překazil i podruhé! Openda si totiž při zpracování pomohl rukou a Lukaku tak podruhé přišel o gólovou radost.

90+8

90+8
    Lobotka potáhl míč na polovinu Belgie, kde pro Slovensko nasbíral cenné sekundy k dobru.

90+7
    Střílený centr Debasta z levé strany nemohl zasáhnout nikdo v červeném dresu. Míč propadl do zámezí.

90+6
    Jenže nepřesný nákop za obranu nemohl dohnat Dodi Lukebakio. Martin Dúbravka si zakřičel na spoluhráče z obrany a nechal míč propadnout do zámezí.

90+5
    Onana byl faulován na vlastní polovině. Belgie už musí vrhnout všechny síly do útoku.

90+4
    Střídání v týmu Slovensko:
    ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Adam Obert.

90+3
    Opendovu zpětnou přihrávku si našel Kevin De Bruyne, který ustál v rychlosti souboj a dostal se do zakončení. Křížný pokus postrádal razanci a skončil v rukavicích Dúbravky.

90+2
    Lukaku vyslal zajímavou přihrávku do vápna, kam spěchal Openda, jenže Martin Dúbravka prokázal vynikající čtení hry a došel si pro míč.

90+1
    Johan Bakayoko se po odvráceném centru opřel do míče levačkou z hranice velkého vápna, jenže balón trefil vnějším nártem a poslal jej mimo branku.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 7 minut.

90
    Openda je nabuzený! Dlouhým sprintem vybojoval proti Škriniarovi rohový kop.

89
    Loïs Openda si při zpracování skutečně pomohl rukou, kterou míč jen líznul, a proto branka nemůže platit!

88
    Tak pozor! Rozhodčí se jde podívat na video, kde se řeší ruka Opendy!
    86. Druhý neuznaný gól Belgie

86
    Belgie právě vstřelila branku! Belgie se nakonec dočkala vytouženého vyrovnání! Střídající Loïs Openda se díky rychlosti zbavil Denise Vavra, z levé strany poslal míč do pokutového území a nehlídaný ROMELU LUKAKU pohotově poslal míč do protipohybu Martina Dúbravky! Slováky ale podruhé v utkání spasil VAR, který našel ruku Opendy!
    Internetový obchod Marken.cz vám přináší legendární sortiment Fanklubu defenzivního fotbalu! Pořiďte si originální šálu nebo triko a zařaďte se do skupiny fanoušků, která ví, že nejdůležitější jsou body.