Rumunsko – Ukrajina 3:0 (kon.) | Belgie – Slovensko 0:1 (kon.) | Rakousko – Francie 0:1 (kon.)
Rakousko
0:1 (0:1)
Francie
Pondělí 17.06.2024, 21:00 • Düsseldorf Arena, Düsseldorf • Mistrovství Evropy • Skupina D

Maximilian Wöber je jediným střelcem tohoto zápasu, dal si vlastní branku, což výrazně ovlivnilo zápas. Jinou branku jsme neviděli. Francie vyhrává 1:0 nad Rakouskem. Úvodní duel Francii vyšel, Rakousko prohrálo. Turnaj pokračuje zítra dalšími zápasy. (22:59:34)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 1:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 18:10.

90+10

90+10
    Rakousko se pokouší ještě něco vymyslet, ale mnoho času už nemá.

90+9
    Marcus Thuram velmi rychle přenesl hru, ale do střelecké pozice se už dostat nedokázal.

90+8
    Marko Arnautović nedokázal přesněji zakončit, nakonec je z toho rohový kop, balon následně kryje Mike Maignan.

90+8
    Olivier Giroud ani Marcus Thuram nedokázali své dobré střelecké pozice proměnit. Stav zápasu se nemění.

90+6
    Na nějakou výraznější šanci v posledních minutách marně čekáme. Ani jeden celek se nedokáže prosadit.

90+5
    Marcus Thuram se pokoušel dostat do zakončení, jeho rána byla zblokovaná. Stefan Posch si dobře počínal na své polovině.

90+5
    Youssouf Fofana se zapojil do kombinace, která se mu nepodařila podle představ. Francie se pokouší držet hru daleko od své branky.

90+4
    V poklidném tempu se utkání dohrává, fotbalisté Francie míří za výhrou v tomto zápase.

90+3
    Žlutá karta pro tým Rakousko (Kevin Danso). Dostává kartu po faulu, který odnesl Olivier Giroud.

90+2
    Hlavní rozhodčí nastavuje 9 minut.

90+2
    Střídání v týmu Rakousko:
    ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Romano Schmid.

90
    Střídání v týmu Francie:
    ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Youssouf Fofana,
    ze hřiště odchází Kylian Mbappé, přichází Olivier Giroud.

90
    Žlutá karta pro tým Francie (Kylian Mbappé). Hráč šel do hry, a pak si sedl na hrací plochu. Podle všeho reakce na to, že Francie nemohla střídat.

90
    Začala poslední minuty hry v poločase, uvidíme, kolik minut sudí nastaví nad rámec.

88
    ze hřiště odchází Phillipp Mwene, přichází Alexander Prass.
    Internetový obchod Marken.cz vám přináší legendární sortiment Fanklubu defenzivního fotbalu! Pořiďte si originální šálu nebo triko a zařaďte se do skupiny fanoušků, která ví, že nejdůležitější jsou body.

Jan Prošek

Branky: 38. Wöber (vla.)

Karty:   17. Wöber (AUT), 34. Mwene (AUT), 80. Baumgartner (AUT), 84. Laimer (AUT), 90+3. Danso (AUT) – 56. Dembélé (FRA), 90. Mbappé (FRA)

Rakousko: Pentz – Posch, Danso, Wöber (58. Trauner), Mwene (88. Prass) – Seiwald, Sabitzer – Laimer (90+2. Schmid), Baumgartner, Grillitsch (60. Wimmer) – Gregoritsch (58. Arnautović).
    Náhradníci: Hedl, Lindner – Daniliuc, Entrup, Grüll, Kainz, Lienhart, Querfeld, Seidl, Weimann.

Trenér: Ralf Rangnick

Francie: Maignan – Koundé, Upamecano, Saliba, Hernández – Griezmann (90. Fofana), Kanté, Rabiot (71. Camavinga) – Dembélé (71. Kolo Muani), Mbappé (90. Giroud), Thuram.
    Náhradníci: Aréola, Samba – Barcola, Clauss, K. Coman, Konaté, Mendy, Pavard, Tchouaméni, Zaïre-Emery.

Trenér: Didier Deschamps

Rozhodčí: Jesús Gil Manzano – Diego Barbero, Ángel Nevado (ESP), VAR:Juan Martínez Munuera