Rumunsko – Ukrajina 3:0 (kon.) | Belgie – Slovensko 0:1 (kon.) | Rakousko – Francie 0:1 (kon.)
Rakousko
0:1 (0:1)
Francie
Pondělí 17.06.2024, 21:00 • Düsseldorf Arena, Düsseldorf • Mistrovství Evropy • Skupina D

Maximilian Wöber je jediným střelcem tohoto zápasu, dal si vlastní branku, což výrazně ovlivnilo zápas. Jinou branku jsme neviděli. Francie vyhrává 1:0 nad Rakouskem. Úvodní duel Francii vyšel, Rakousko prohrálo. Turnaj pokračuje zítra dalšími zápasy. (22:59:34)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 1:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 18:10.

90+10

90+10
    Rakousko se pokouší ještě něco vymyslet, ale mnoho času už nemá.

90+9
    Marcus Thuram velmi rychle přenesl hru, ale do střelecké pozice se už dostat nedokázal.

90+8
    Marko Arnautović nedokázal přesněji zakončit, nakonec je z toho rohový kop, balon následně kryje Mike Maignan.

90+8
    Olivier Giroud ani Marcus Thuram nedokázali své dobré střelecké pozice proměnit. Stav zápasu se nemění.

90+6
    Na nějakou výraznější šanci v posledních minutách marně čekáme. Ani jeden celek se nedokáže prosadit.

90+5
    Marcus Thuram se pokoušel dostat do zakončení, jeho rána byla zblokovaná. Stefan Posch si dobře počínal na své polovině.

90+5
    Youssouf Fofana se zapojil do kombinace, která se mu nepodařila podle představ. Francie se pokouší držet hru daleko od své branky.

90+4
    V poklidném tempu se utkání dohrává, fotbalisté Francie míří za výhrou v tomto zápase.

90+3
    Žlutá karta pro tým Rakousko (Kevin Danso). Dostává kartu po faulu, který odnesl Olivier Giroud.

90+2
    Hlavní rozhodčí nastavuje 9 minut.

90+2
    Střídání v týmu Rakousko:
    ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Romano Schmid.

90
    Střídání v týmu Francie:
    ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Youssouf Fofana,
    ze hřiště odchází Kylian Mbappé, přichází Olivier Giroud.

90
    Žlutá karta pro tým Francie (Kylian Mbappé). Hráč šel do hry, a pak si sedl na hrací plochu. Podle všeho reakce na to, že Francie nemohla střídat.

90
    Začala poslední minuty hry v poločase, uvidíme, kolik minut sudí nastaví nad rámec.

88
    ze hřiště odchází Phillipp Mwene, přichází Alexander Prass.

88
    Podle všeho bude muset střídat, to napoví následující minuty.

88
    Delší dobu se nyní nehraje, podle všeho se bude nějaký čas nastavovat. Krvácení, kterým trpí Kylian Mbappé, se nedaří zastavit.

86
    Rakousko neproměnilo rychlou akci, následně Kylian Mbappé trefil soupeře, hra je přerušená.

85
    Antoine Griezmann hledal spoluhráče, ale Kylian Mbappé nedokázal zakončit tak, jak by potřeboval.

84
    Žlutá karta pro tým Rakousko (Konrad Laimer). Žlutá karta po faulu na Mbappého.

83
    Marcus Thuram to vzal na sebe, jeho zakončení nebylo příliš povedené, a tak bude rozehrávat rakouský brankář.

82
    Antoine Griezmann byl ve volném prostoru, kam mu spoluhráč posílal míč, ale na poslední chvíli se tam objevil také soupeř, který získal míč.

81
    Deset minut hry nás dělí od konce zápasu, aktuálně stále vede Francie o jednu branku.

80
    Mike Maignan je v pořádku, což je v tuto chvíli asi ta nejzásadnější informace.

80
    Christoph Baumgartner z Rakouska dostává za souboj s brankářem soupeře žlutou kartu.

78
    Marko Arnautović hledal rychlou kombinací spoluhráče, Christoph Baumgartner hodně důrazně v souboji o míč. Mike Maignan absolvoval tvrdý souboj.

76
    Mike Maignan velmi dobře vyhodnotil situaci a dokázal balon mířící na branku rychle vyboxovat.

75
    Patrick Wimmer byl hodně důrazně dohraný soupeřem, Antoine Griezmann byl tím, kdo byl v souboji aktivnější.

74
    Souboje o balon se nyní odehrávají na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nyní nemůže propracovat do výraznější příležitosti.

73
    Pomalu, ale jistě se blíží finální pasáž hry v tomto zápase. Marcus Thuram se propracoval sice do střelecké pozice, ale jeho rána rozhodně nebyla povedená.

71
    ze hřiště odchází Ousmane Dembélé, přichází Randal Kolo Muani,
    ze hřiště odchází Adrien Rabiot, přichází Eduardo Camavinga.

70
    Dvacet minut hry nás dělí od konce zápasu a podle všeho budou velmi brzy střídat také fotbalisté Francie.

69
    Christoph Baumgartner se pokoušel proskotačit do pokutového území s míčem na kopačce, ale v rozhodující moment mu jej odehrála obrana.

68
    Ousmane Dembélé hledal před brankou spoluhráče, následně pálil Marcus Thuram. S jeho pokusem si poradil brankář Rakouska, a pak se o zbytek postarala obrana.

67
    Theo Hernández mohl zakončovat, ale rozhodl se pro přihrávku na nabíhajícího spoluhráče, který však letící balon netrefil.

66
    Rohový kop pro Rakousko, centr byl příliš krátký, což vedlo k tomu, že nikdo z hráčů nemohl zakončit.

64
    Ousmane Dembélé to vzal na sebe, jeho rána však nebyla příliš povedená. Jeho rána míří vedle branky.

62
    Marcel Sabitzer se pokoušel donutit soupeře k faulu, který by vedl k penaltě. Francouzští hráči si však dokázali poradit i bez faulu.

61
    Christoph Baumgartner připravoval střeleckou pozici pro spoluhráče, Stefan Posch však netrefil tak, jak potřeboval.

60
    Hodina hry je pryč, zatím stále platí těsné vedení Francie, která dál pokračuje v aktivní hře. Tým vedený jako hostující kontroluje hru.

60
    ze hřiště odchází Florian Grillitsch, přichází Patrick Wimmer.

58
    ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Marko Arnautović,
    ze hřiště odchází Maximilian Wöber, přichází Gernot Trauner.

56
    Rakousko rozehrávalo dva rohové kopy, první byl odvrácený za cenu druhého, ale pak už byl centr před branku hodně nepovedený.

56
    Žlutá karta pro tým Francie (Ousmane Dembélé). Francouzský hráč fauloval soupeře, jeho hru odnesl Phillipp Mwene.
    55. Neúspěšná akce Francie.

55
    Kylian Mbappé měl obrovskou šanci, nabral rychlost, přetlačil soupeře, dostal se do střelecké příležitosti, ale ve velké rychlosti minul branku.

54
    Optickou i územní převahu nyní mají fotbalisté Francie, kteří se prezentují nepřesnou ránou, jejímž autorem je Jules Koundé.

53
    Ousmane Dembélé a Kylian Mbappé velmi rychle přenesli hru před branku soupeře, ale obrana Rakouska se dokázala na poslední chvíli vrátit.

51
    Vypadalo to, že Francie bude rozehrávat rohový kop, ale nakonec je z toho pouze odkop od branky. Nyní si hlavní sudí a pomezním příliš neporozuměli.

50
    Maximilian Wöber se pokoušel dostihnout balon na hrací ploše, což se mu nepodařilo, a tak mohou hrát fotbalisté Francie.

49
    Theo Hernández vybojoval pro své spoluhráče autové vhazování, které následně sám také provedl.

48
    Stefan Posch sice kombinoval se svými spoluhráči, ale do výraznější šance se celek nedokázal propracovat.

47
    Rakousko nyní rozehrává od své poloviny hrací plochy.

46
    Antoine Griezmann uklouzl v souboji a o reklamu vedle hrací plochy si přivodil krvavé zranění.

46
    Zápas pokračuje druhým poločasem a zdá se, že ani jeden celek nestřídal.

46

Za malý moment začne druhý poločas.

Mnoho fotbalové krásy jsme neviděli, nicméně i tak jsme viděli gól. Maximilian Wöber si nešťastně srazil míč do vlastní branky, a proto vede po prvním poločase Francie nad Rakouskem 1:0.

45+1

45+1
    Zajímavou střeleckou pozici měli hráči Francie, ale Kylian Mbappé nedokázal ve spolupráci s kolegy zakončit.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45
    Začala poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut sudí nastaví. Ve hře nebyl VAR, mnoho se nezdržovalo, nebude to žádná velká porce minut.

44
    Fanoušci vytvářejí zápasu velmi dobrou atmosféru, zatím mohou být více spokojení ti, kteří fandí Francii.

42
    Po centru před branku se Kevin Danso sice dostal k hlavičce, ale jeho zakončení nebylo vůbec povedené.

42
    Stefan Posch a Konrad Laimer kombinovali, následkem jejich snahy je rohový kop, který bude rozehrávat Marcel Sabitzer.

41
    Maximilian Wöber se nyní dobře dokázal vrátit na svou polovinu a zastavil nebezpečně vypadající akci soupeře.

40
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, více ze hry mají aktuálně fotbalisté Francie, kteří se dostali do vedení.
    38. Maximilian WÖBER - 0:1

38
    Francie právě vstřelila branku!
    Kylian Mbappé se po krásné individuální akci dostal k centru před branku, kde hledal spoluhráče. Místo toho si balon nešťastně do své branky srazil MAXIMILIAN WÖBER.

37
    Fotbalisté Rakouska se dostali do první výraznější šance v tomto zápase a zjistili, že proti zkušenějšímu soupeři také mohou hrát pohledný fotbal.
    36. Christoph Baumgartner nepřekonal brakáře.

36
    Christoph Baumgartner měl na kopačce úvodní branku zápasu, ale v rozhodující moment nedokázal dobře trefit míč. Mike Maignan měl dost štěstí.

35
    Dayot Upamecano kombinuje se svými spoluhráči na útočné polovině, ale do výraznější šance se tým nemůže propracovat.

34
    Žlutá karta pro tým Rakousko (Phillipp Mwene). Další žlutá karta v tomto zápase, nyní byla po faulu na Ousmana Dembélého.

33
    Adrien Rabiot těžil z akce spoluhráčů, ale pokus o střelecký pokus byl hodně nevýrazný a následně také zblokovaný.

32
    Konrad Laimer se propracoval ke střele z ostré pozice, Mike Maignan celkem snadno dokázal balon zastavit a stav zápasu se nemění ani nyní.

31
    Půlhodina hry je pryč, zatím stále platí bezbrankový stav a statisticky je to na držení míče prakticky remíza. Na výraznější gólovou příležitost čekáme spolu s fanoušky na stadionu.

30
    Phillipp Mwene vybojoval vhazování na své polovině, následně se k němu balon vrátil, ale pokus o rychlé přenesení hry nevyšel podle představ.

28
    Stefan Posch sice vybojoval balon, ale tím útočná snaha Rakouska končí. Pak už Christoph Baumgartner nedokázal přetlačit v souboji soupeře.

27
    Bez výraznějších šancí se nyní přelévá hra ze strany na stranu. Ani jeden celek nechce chybovat. Sledujeme takticky vedenou fotbalovou bitvu.

25
    Tým vedený jako domácí má možnost autového vhazování na útočné polovině. Nutno poznamenat, že se Stefan Posch nikam nežene. Poslal balon až do pokutového území, ale přihrávka se nepovedla.

24
    Francie měla možnost přečíslení čtyři na tři, ale Theo Hernández nedokázal situace využít. Ohlédl se po spoluhráčích, ale nepřihrál.

23
    Rakousko dokázalo nyní vybojovat svůj první rohový kop. Rozehraje ho Marcel Sabitzer. Centr poslal před branku, ale přesně tam, kde byl Mike Maignan.

22
    Na počátku dvaadvacáté minuty je jasné, že hráč Rakouska bude v pořádku a podle gest je jasné, že přinejmenším následující minuty bude připraven odehrát.

21
    Florian Grillitsch má nějaké problémy s nohou a sudí k němu přivolává lékaře. Uvidíme, zda bude moci v utkání pokračovat.

20
    Francie se vinou špatného zpracování dostala do problémů, ale dokázala situaci na poslední chvíli napravit.

19
    Centr byl prodloužený až k zadní tyči, ale tam nebyl nikdo z hráčů Francie, který by mohl zakončovat. Tento moment výraznější šanci nepřinesl.

19
    Adrien Rabiot vedl rychlou akci, následně Antoine Griezmann vypálil a jeho rána byla zblokovaná. Výsledkem je rohový kop.

18
    Adrien Rabiot a Kevin Danso se střetli v hlavičkovém souboji. Pro oba hráče to bylo hodně nepříjemné, ale podle všeho budou podle všeho pokračovat.

17
    Žlutá karta pro tým Rakousko (Maximilian Wöber). Rakouský hráč dostává žlutou kartu za tvrdou hru, kterou odnesl Ousmane Dembélé.

15
    Nepřesná akce Rakouska znamená, že bude Francie rozehrávat na své polovině. S problémy dokázal Dayot Upamecano odehrát balon.

13
    Theo Hernández to vymyslel dobře, poslal do vápna balon, ale nenašel nikoho ze spoluhráčů. Jeho kolegové tuto myšlenku nepochopili.

12
    Snadná práce pro brankáře Francie, Mike Maignan si vyskočil a získal balon. Akce Rakouska tak končí.

12
    Fotbalisté Rakouska se nyní na několik desítek vteřin usadili na polovině soupeře, ale mají problémy s přechodem do finální fáze.

10
    Deset minut hry je pryč, zatím sledujeme trpělivou hru, optickou převahu mají fotbalisté Francie, kteří si vypracovali první výraznější šanci.

9
    Antoine Griezmann vyslal hodně nepovedenou střelu na branku, gólman velmi snadno kryje balon.
    8. Mbappé a jeho šance

8
    Kylian Mbappé si vypracoval první výraznější šanci v zápase, jeho rána po rychlém přenesení hry míří vedle branky. Gólman zasahovat nemusel.

8
    Nyní se hraje na polovině hrací plochy, což vyhovuje více Rakousku, které vstupuje do zápasu v roli papírového outsidera.

7
    Stefan Posch si počínal velmi dobře na své polovině a jako obránce dokázal soupeře připravit o balon.

6
    Francie má po faulu soupeře možnost rozehrávat volný kop z dobré pozice. Antoine Griezmann hledal spoluhráče, William Saliba však nedokázal vybojovat míč. Úspěšnější byl obránce.

5
    Michael Gregoritsch napadal rozehrávku soupeře, N'Golo Kanté si dokázal na poslední chvíli poradit a balon udržel.

4
    Sledujeme klidnější pasáž hry v úvodních minutách. Zatím čekáme na nějakou výraznější příležitost na jedné či druhé straně.

3
    Antoine Griezmann poslal balon před branku, ale jeho pokus nikdo nedokázal přetavit ve výraznější zakončení.

2
    Konrad Laimer fauloíval soupeře, rozehrávat tak bude tým Francie na útočné polovině.

2
    Oba kluby si vyzkoušely zajímavé akce hned v úvodu zápasu.

2
    Ousmane Dembélé vedl zajímavou akci soupeře, Antoine Griezmann pokračoval v akci, ale další přihrávka už nebyla vůbec povedená.

1
    Fotbalisté Rakouska se dokázali propracovat před branku, kam centroval jeden z hráčů. Míč ale kryje snadno Mike Maignan.

1
    Úvodní výkop mají hráči Rakouska, zápas začal.

1

Všechno je připraveno, za malý moment zápas začne.

Nyní už hymny.

Rakousko: Pentz – Posch, Danso, Wöber, Mwene – Seiwald, Sabitzer – Laimer, Baumgartner, Grillitsch – Gregoritsch.
    Náhradníci: Hedl, Lindner – Arnautović, Daniliuc, Entrup, Grüll, Kainz, Lienhart, Prass, Querfeld, Schmid, Seidl, Trauner, Wimmer.
    Trenér: Ralf Rangnick

Francie: Maignan – Koundé, Upamecano, Saliba, Hernández – Griezmann, Kanté, Rabiot – Dembélé, Mbappé, Thuram.
    Náhradníci: Aréola, Samba – Barcola, Camavinga, Clauss, K. Coman, Fofana, Giroud, Kolo Muani, Konaté, Mendy, Pavard, Tchouaméni, Zaïre-Emery.
    Trenér: Didier Deschamps

Rozhodčí: Jesús Gil Manzano – Diego Barbero, Ángel Nevado (ESP), VAR:Juan Martínez Munuera.

Francie odehrála také dva přípravné zápasy. Lucembursko porazila 3:0, s Kanadou sehrála bezbrankovou remízu.

Rakousko v rámci přípravy sehrálo dva zápasy. Srbsko porazilo 2:1 a remizovalo se Švýcarskem 1:1. Rakouským střelcem v tomto zápase byl Silvan Widmer.

Francouzský trenér Deschamps řekl pro eufa.com na adresu Rakouska následující. "Sledovali jsme poslední čtyři zápasy Rakouska. Máme videoanalýzu toho, čemu budeme čelit. To, co měly všechny tyto hry společné, byla intenzita. Samozřejmě, že mají kvalitu a talent, ale silnou stránkou Rakouska je schopnost vyvinout tlak.

Jedná se o zápas skupiny D, teprve druhý zápas v rámci této skupiny. V tom prvním si Nizozemsko dokázalo poradit s Polskem 2:1, díky čemuž aktuálně vede skupinu se třemi body.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního evropského fotbalu. Mistrovství Evropy pokračuje dalším hracím dnem a v tomto posledním zápase dnešního programu proti sobě v rámci skupiny D nastoupí Rakousko a Francie.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.
    Internetový obchod Marken.cz vám přináší legendární sortiment Fanklubu defenzivního fotbalu! Pořiďte si originální šálu nebo triko a zařaďte se do skupiny fanoušků, která ví, že nejdůležitější jsou body.

Jan Prošek

Branky: 38. Wöber (vla.)

Karty:   17. Wöber (AUT), 34. Mwene (AUT), 80. Baumgartner (AUT), 84. Laimer (AUT), 90+3. Danso (AUT) – 56. Dembélé (FRA), 90. Mbappé (FRA)

Rakousko: Pentz – Posch, Danso, Wöber (58. Trauner), Mwene (88. Prass) – Seiwald, Sabitzer – Laimer (90+2. Schmid), Baumgartner, Grillitsch (60. Wimmer) – Gregoritsch (58. Arnautović).
    Náhradníci: Hedl, Lindner – Daniliuc, Entrup, Grüll, Kainz, Lienhart, Querfeld, Seidl, Weimann.

Francie: Maignan – Koundé, Upamecano, Saliba, Hernández – Griezmann (90. Fofana), Kanté, Rabiot (71. Camavinga) – Dembélé (71. Kolo Muani), Mbappé (90. Giroud), Thuram.
    Náhradníci: Aréola, Samba – Barcola, Clauss, K. Coman, Konaté, Mendy, Pavard, Tchouaméni, Zaïre-Emery.