Břeclav – IHC Prague Rats 8:1 (kon.) | Roller Storm – Devils Zlín 7:5 (kon.) | IHC Prague Rats – Devils Zlín 8:7 (po pr.)
Břeclav – Roller Storm 5:3 (kon.)
IHC Prague Rats
8:7 (3:1, 4:6 - 1:0)
IHC Devils Zlín
Sobota 22.06.2024, 20:40 • ZS Přerov • Final Four JERSEY 53 MČR dorostu inline hokeje • O 3. místo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:40.

IHC Prague Rats: Pobl – Wippler, Burnus, Tvrzník (C) – Polka, Hodek, Fiala, Chlouda, Pojkar, Pospíšil, Beránek, Pavlas, Vondráček
    Trenér: Martin Tvrzník

IHC Devils Zlín: Rajnoch – Mišurec, Coufalík, Vopatřil, Kubečka – Marek, Venený (A), Bečka (C), Cekota
    Trenér: Petr Venený

Rozhodčí: Čech, Šiška ml.

Rats nastoupí v bíločerných dresech, Zlín v modrožlutých dresech.

00:01

00:06
    Úvodní buly vyhrál Zlín.

00:39
    Vondráček to zkoušel k pravé tyči, Rajnoch puk vyrazil do strany.

00:56
    Prague Rats právě vstřelili branku!
    Rats otevírají skóre zápasu. RICHARD HODEK si najel do střelecké pozice a poté zamířil přesně nad rameno Jakuba Rajnocha. Bez asistence.

01:47
    Coufalík to zkoušel zprava na bližší tyč, klečící Pobl se překonat nenechal.

02:19
    Hodkova rána příklepem lízla výstroj Rajnocha a skončila na horní tyči. Od ní se kotouč odrazil do brankoviště, brankovou čáru ale nepřešel.

03:16
    Hodek střílel z mezikruží, trefil však pouze nohy jednoho ze soupeřů před sebou.

04:00
    Pokus Vondráčka prolétl nad horní tyčkou zlínské branky.

05:14
    Polka to zkoušel zprava do bližšího horního rohu, ale rozvlnil jen boční síť z vnější strany.

06:49
    Ránu příklepem vyprodukoval z osy hřiště Pojkar, branku Devils ale netrefil.

07:26
    Hodek po pravé straně ujel zlínské obraně, Rajnoch jeho bekhendovou střelu vyrazil do strany.

08:49
    Hodek přihrávkou zleva připravil šanci Vondráčkovi, který ale zblízka nedokázal přehodit klečícího Rajnocha.

09:42
    Při brejku dvou proti jednomu střílel zprava agilní Hodek, Rajnoch kotouč vyrazil vkleče před sebe.

10:30
    Střela z levé strany Poblovi vypadla z lapačky a zřejmě šla do tyče. Od ní se odrazila zpátky do hřiště.

11:00
    Po buly na útočné polovině to do horní části branky zkoušel Pospíšil, na Rajnocha si ale nepřišel. Zlínský brankář zasáhl v pokleku a letící kotouč nasměroval před sebe.

12:19
    Matyáš Burnus tečoval přízemní nahození těsně před brankou o kousek vedle pravé tyče zlínské branky.

13:05
    Richard Hodek dostal dlouhou nahrávku téměř za obranu Devils, ale kotouč mu poté dovoleným způsobem vysekl bránící Matěj Vopatřil.

14:12
    Z osy hřiště vystřelil po zemi Bečka a za Poblem zřejmě zazvonila levá tyč.

14:37
    Vyloučení v týmu IHC Prague Rats:
    1,5MIN – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Tvrzník.

15:00
    Coufalík pálil z pravé strany, Pobl se nicméně stačil přesunout a vkleče skryl kotouč do své výstroje.

15:52
    Venený zkusil procpat puk mezi levou tyčí a tělem Pobla do brány, ale to se mu nepodařilo.

16:46
    Radim Cekota zřejmě pálil do prázdné části branky, skvělým obranným zákrokem vkleče se však prezentoval jeden z Pražanů. Ten tak zabránil s velkou pravděpodobností jasnému gólu.

16:54
    Rats zvyšují na rozdíl dvou gólů. Jakub Rajnoch podruhé v tomto utkání nestačil na zakončení v podání RICHARDA HODKA. Asistence: Michal Polka a Matyáš Burnus.

18:29
    Devils drží puk za svou brankou.

18:56
    Po objetí branky v podání Veneného zblízka dotíral na Pobla Cekota, ale nepovedlo se mu přehodit beton brankáře Rats.

19:31
    Devils právě vstřelili branku!
    Půl minuty před koncem prvního dějství Zlín snižuje na rozdíl jediné branky. FRANTIŠEK COUFALÍK vystřelil zápěstím a zakončil náramně, do pravého horního rohu branky Pražanů. Asistence: Radim Cekota a Matěj Vopatřil.

19:59
    Pražané přesně sekundu před vypršením prvního poločasu znovu odskakují na dvougólový rozdíl. Jakub Beránek vyslal do úniku MATYÁŠE TVRZNÍKA, který tváří v tvář Rajnochovi zavěsil pod horní tyčku. Asistence: Jakub Beránek.

20:00

V prvním poločase byly k vidění celkem čtyři branky. Nejprve se dvakrát trefil útočník Rats Richard Hodek. Zlín sice v poslední minutě před přestávkou snížil díky trefě Františka Coufalíka, přesně sekundu před sirénou se však prosadil ještě kapitán Pražanů Matyáš Tvrzník. Rats tak po 20 minutách vedou nad Devils 3:1.

20:01

20:32
    Jáchym Kubečka chtěl projel před branku Rats, ale kotouč mu utekl z hole.

20:42
    Na druhé straně mohl dovršit hattrick Richard Hodek, ale z úniku branku minul.

20:45
    RICHARDA HODKA ale předešlá neproměněná šance mrzet nemusí. Vzápětí totiž potřetí v tomto střetnutí dostal kotouč za záda Rajnocha i brankovou čáru. Hattrick je tedy na světě. Asistence: Antonín Vondráček.

21:45
    Polka vystřelil zprava přes obránce, Rajnoch vestoje kotouč zastavil a pak už ho z výstroje zpět do hry nepustil.

22:34
    Jiří Venený už se řítil k brance Rats, ale klička proti dvěma soupeřům mu nevyšla.

23:28
    Přečíslení dvou proti jednomu vyšlo Rats na jedničku. Vondráček zleva přihrál před branku RICHARDU HODKOVI, jenž si povodil Rajnocha a následně poslal puk do prázdné části zlínské branky. Asistence: Antonín Vondráček.

23:40
    Burnus – 1,5MIN, držení.

24:30
    Venený vypálil z první z pravé strany, Pobl se však k tyči přesunul včas.

24:58
    Burnus je zpátky na ploše, Rats jsou kompletní.

25:47
    Venený, kapitán Zlína, pálil z levé strany, ale trefil jen nohy soupeře před sebou.

26:09
    Vyloučení v týmu IHC Devils Zlín:
    Kubečka – 1,5MIN, sekání.

26:35
    Pražané využívají přesilovku a aktuálně vedou o šest gólů. Po spolupráci s Chloudou a Hodkem zamířil zleva ke vzdálenější tyči zápěstím LUKÁŠ FIALA. Asistence: Richard Hodek a Lukáš Chlouda.

27:10
    Wippler – 1,5MIN, faul kolenem.

27:23
    Také Zlín se prosazuje v početní výhodě. Z pravé strany zakončil na zadní tyč přesně JIŘÍ VENENÝ. Asistence: Richard Bečka a Jáchym Kubečka.

29:25
    Zlínské přečíslení nakonec končí gólem. Střela Matěje Vopatřila propadla Poblovi za záda a volný kotouč zblízka dorazil do sítě RADIM CEKOTA. Asistence: Matěj Vopatřil.

31:33
    Fiala – 1,5MIN, podrážení.

32:13
    Z levé strany zakončoval v početní převaze Jiří Venený, Pobl vkleče zachytil kotouč do lapačky.

33:22
    Antonín Vondráček vyslal do samostatného úniku RICHARDA HODKA, který v rychlosti našel volné místo mezi betony Jakuba Rajnocha. Hodek tak skóruje už popáté v tomto utkání. Asistence: Antonín Vondráček.

35:42
    Z levé strany se před bránu protáhl RICHARD BEČKA a Kryštofu Poblovi jeho bekhendové zakončení nakonec propadlo mezi betony až do brány. Asistence: Jiří Venený a Tobiáš Mišurec.

36:23
    Vzápětí je tu další trefa v podání Zlína. Kotouč za Poblova záda zblízka dopravil JIŘÍ VENENÝ, který se prosazuje podruhé v tomto duelu. Asistence: Richard Bečka a Jáchym Kubečka.

36:54
    Devils nyní nastartovali velmi slušný gólostroj. Do pravého horního rohu branky Rats tentokrát dokázal zavěsit RICHARD BEČKA. Asistence: Jáchym Kubečka.

38:30
    Z levé strany vypálil příklepem Bečka a klečící Pobl podržel kotouč ve výstroji.

38:30
    Oddechový čas pro tým IHC Devils Zlín.

39:06
    Běží poslední minuta druhé půle.

39:18
    Z levé strany vystřelil švihem najetý František Coufalík, Kryštof Pobl kotouč rychle uzmul do lapačky.

39:52
    Zlín osm sekund před koncem druhého dějství vyrovnává na 7:7. Ránu Richarda Bečky Kryštof Pobl neudržel a JIŘÍ VENENÝ zblízka dorazil kotouč do brány. Venený tak dovršuje hattrick. Asistence: Richard Bečka a Jáchym Kubečka.

40:00
    Druhý poločas skončil.

Zlín ve druhé půli předvedl skvělou stíhací jízdu a nakonec si vynutil prodloužení. Devils dokázali vyrovnat z 3:7 na 7:7, poslední sedmou branku přitom vsítili osm sekund před sirénou. Hattrickem v modrožlutém dresu se blýskl kapitán Jiří Venený. Právě on se postaral o to, že základní hrací doba o vítězi nerozhodla. Rats nepomohlo k triumfu během 40 minut ani pět gólů z hokejky Richarda Hodka.

40:01

42:49
    Zlínu se nepovedlo vytěžit rozhodující gól ze skrumáže před Poblem.

43:12
    Na druhé straně střílel švihem zprava najetý Michal Polka, branku Zlína nicméně minul.

43:12
    Další pokus v podání hráčů Rats už byl přesnější. Rajnoch raději skryl kotouč ve výstroji a přerušil hru.

43:34
    Je rozhodnuto. Prague Rats sice ve druhé půli přišli o čtyřgólový náskok, přesto z tohoto utkání vzejdou jako vítězové. Bronzové medaile vystřelil Rats MATYÁŠ BURNUS, jehož křížný pokus z pravé strany se zastavil až za vzdálenější tyčí zlínské branky. Bez asistence.

Třetí místo ve Final Four JERSEY 53 MČR dorostu inline hokeje získal tým Prague Rats. Ten sice přišel o komfortní vedení a jeho soupeř ze Zlína měl našlápnuto k trháku, klíčový gól v prodloužení se však povedlo vsítit Pražanům, kteří se tak mohou těšit z cenného kovu. (22:04:08)

Petr Komárek

Branky a nahrávky: 1. Hodek, 17. Hodek (Polka, Burnus), 20. Tvrzník (Beránek), 21. Hodek (Vondráček), 24. Hodek (Vondráček), 27. Fiala (Hodek, Chlouda), 34. Hodek (Vondráček), 44. Burnus – 20. Coufalík (Cekota, Vopatřil), 28. Venený (Bečka, Kubečka), 30. Cekota (Vopatřil), 36. Bečka (Venený, Mišurec), 37. Venený (Bečka, Kubečka), 37. Bečka (Kubečka), 40. Venený (Bečka, Kubečka)