Líšeň – Ostrava 2:2 (kon.) | Olomouc – Pogoň 1:1 (kon.) | Slovan Bratislava – Ludogorec 0:1 (kon.)
SK Sigma Olomouc
1:1 (1:0)
Pogoň Štětín
Neděle 23.06.2024, 17:00 • Stadion Miejski im. Jana Wojdy, Opalenica • Přípravný zápas

Utkání v Opalenici skončilo remízou 1:1. Já se s Vámi loučím a někdy příště na shledanou. Pěkný zbytek neděle. (18:54:22)

Úvodní čtvrthodina patřila Sigmě a Jan Navrátil otevřel skóre. Její soupeř se rozehrál až ve 2. polovině a hlavně ke hře přispěl Vahan Bičachčjan. Stav utkání srovnal až v 84. minutě Patryk Paryzek. Sigma se ve 2. poločase už tolik do šancí nedostávala, ovšem v první půli si jich vytvořila mnoho.

90+1

90+1
    Zřejmě poslední pokus utkání zaznamenal jeden z hráčů Sigmy Olomouc. Brankář hostů mohl zůstat klidným, jeho pokus totiž letěl daleko od brány.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

89
    Sklepnutý míč nedokázal spracovat Łukasiak a obránci Sigmy ho uklidili do bezpečí.

88
    Hraje se na obou stranách a čeká nás zajímavý konec zápasu.

87
    Hráči Sigmy cítí, že by si zasloužili vyhrát. Elbel běžel po lajně a chtěl najít spoluhráče, to dopadlo neúspěšně.
    84. PARYZEK - 1:1

84
    Štětín právě vstřelil branku!
    Poněkud zvláštní gól vstřelil PATRYK PARYZEK. Ten se dostal do vápna a následně po souboji s jedním hráčem Sigmy spadl, i z této pozice dokázal vsítit gól. Stav utkání je 1:1.

83
    Přetažený centr teď poslal do vápna jeden z hráčů Štětínu. Koutný provede odkop od brány.

82
    Olomoučtí si vytvořili další možnost, zakončili ale dvakrát a gólem neskončila ani jedna střela.

81
    Ve vápně se Juliš ocitl s míčem, místo zakončení zvolil nahrávku pryč z vápna, kterou zneškodnil obránce Pogoně.

80
    Rozehrávku domácích napadají hráči polského celku, ovšem neúspěšně.

78
    Po straně běžel sám Bičachčjan, s jeho střelou měl následně menší problém brankář Sigmy, míč si ale napodruhé pokryl.

77
    Míč nakonec končí daleko za bránou Koutného.

76
    Nedovolenou hru ted předvedl jeden z hráčů Sigmy Olomouc. Hráči Pogoně teď přemýšlí o nejlepší rozehrávce.

74
    Elbelův centr do vápna měl najít spoluhráče, místo toho byl postrážen Cojocaruem

74
    Hra pokračuje.

72
    Rozhodčí zastavil hru, hráči se mohou občerstvit.

70
    Juliš obehrál jednoho hráče, následně byl o míč obrán Bičachčjanem.

70
    V posledních minutách se toho na hřišti moc neodehrálo.

68
    Střídání v týmu Pogoň Štětín:
    ze hřiště odchází Bąk, přichází Klukowski.

67
    Sigma hru uklidnila a s rozehrávkou zřejmě nikam nespěchá.

65
    Hlavičkou mohl Koutného překonat Paryzek, bránu přehlavičkoval.

64
    Mikulenka krásně zpracoval míč a ihned nahrál protihráči. celá akce ale skončila střelou nad bránu.

63
    Opět arménský hráč Štětína, tentokrát vyslaný projektil mířil vedle.

63
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
    ze hřiště odchází Sláma, přichází Elbel.

61
    Paryzek předvedl krásnou individuální akci, chybělo pouze dobré zakončení.
    60. Bichakhchyan a jeho akce

60
    Bičachčjanův pokus musel teď vytěsnit krásným zákrokem Koutný.

60
    Langerův míč proletěl vápnem, nenašel ale svého adresáta.

59
    Beneš míč posunul na Slámu, ten s míčem ale nic nevymyslel.

57
    Hanáci teď převzali otěže a nepouští soupeře z jejich poloviny.

55
    Hra Olomouce je zatím bez chyb, soupeře nepouští do větších šancí.

54
    K hlavičce se dostal Juliš, jeho pokus letěl vysoko nad bránu soupeře.

52
    Hosté začali více aktivněji, kombinují na polovině hřiště a snaží se vytvořit tlak na Sigmu.

51
    Zeď byla postavena výtečně, míč se k brankáři nedostal.

50
    Langer nehrál dovoleně a daroval soupeři možnost volného přímeho kopu.

48
    Langerova střela byla zblokována, následně byla hra zastavena.

47
    Nákop Stoppena měl najít jednoho ze spoluhráčů, k míči se ale dostal soupeř.

46
    Hráči Pogoně začali výkopem 2. poločas a následně tvoří postupnou rozehrávku.

Sestavy na 2. poločas:

SK Sigma Olomouc: Koutný – Mikulenka (C), Breite, Zifčák, Zorvan, Sláma, Chvátal, Matys, Beneš, Langer, Juliš
    Trenér: Tomáš Janotka

Pogoň Štětín: Cojocaru – Lis, Loncar, Malec, Koutris, Kaczorek, Łukasiak, Gordon (C), Bichakhchyan, Bąk, Paryzek
    Trenér: Jens Gustafsson.

46

První poločas skončil a lépe si v něm vedla Sigma Olomouc. Ta ze svých šancí mohla vytěžit více, no vstřelila pouze 1 gól ve 14. minutě díky Janu Navrátilovi, a tak jde do druhého poločasu s jednogólovým náskokem. Hostům se v koncovce moc nedaří. Jejich největší možnost byla kolem 40. minuty, kdy měli tři rohy ve 2 minutách.

45+1
    Rozehrávkou hostů na své polovině skončil první poločas.

45

44
    Cojocaru teď trochu s rozehrávkou riskoval, udělal to nejlépe a hosté mohou nyní tvořit akci.

44
    Blížíme se do finiše prvního poločasu.

42
    Wahlqvist poslal míč opět do vápna, kde svého spoluhráče tentokrát našel, jeho dokončení akce nebylo ale vůbec ideální.

41
    K míči se dostal Spáčil, který ho chtěl prodloužit na Muritalu, tomu chybělo pár kroků, aby míč zastihl.

40
    Tento pokus nedopadl o dost lépe.
    39. Šance Pogoňu

39
    Míč se do vápna dostal, byl ovšem odvrácen. I tak má Pogoň druhou možnost.

38
    Rozjetou možnost hostů musel do bezpečí zahnat Hadaš, následovat bude rohový kop.

37
    Krásnou souhru teď ukázali hráči Olomouce, chyběla tomu správná nahrávka od Deleho.

35
    Fiala to přehnal a jeho zákrok odnesl, celkem tvrdě, hráč Pogoňu.

33
    Hosté kombinují na vlastní polovině, uvidíme co vymyslí.

32
    Korczakowski mohl překvapit obranu Olomouce, s jeho šancí moc nepochodil a obrana byla v pozoru.

31
    Sigma má teď velký prostor ke tvoření rozehrávky.

30
    Pokračuje se vhazováním hostů.

28
    Hráči dostali pokyn k doplnění tekutin, momentálně se nehraje.
    26. Pokus Fialy

26
    Obrana Štětínu je poněkud rozházená, další střelu na brankáře vyslal Fiala. Jeho střele ale chybělo správné umístění.

24
    Žlutá karta pro tým Pogoň Štětín (Wojciechowski).

23
    Další střelu zaznamenali domáci. zpoza vápna to zkusil Spáčil. Aby překvapil brankáře, nechybělo mnoho.

22
    Hosté se snaží do vápna posílat pouze centry. Teď se o to pokusil Korczakowski, k míči se nedostal žádný z jeho spoluhráčů.

21
    Krásný pokus Muritaly na vstřelení dalšího gólu. Proti byl ale Cojocaru, který míč výtečně zastavil.

19
    Hráči hostů se snaží dostat do vápna a něco vymyslet. Nahrávka Wahlqvista nenašla žádného adresáta.

19
    Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc (Sláma).

16
    Ke střele ve vápně se dostal Muritala, jeho pokus byl ale zblokován.

16
    Jeho centr byl ale z vápna ihned vyhnán, postarala se o to obrana Sigmy.

15
    Pogoň chce odpovědět. Centr po faulu může do vápna poslat Smoliński.
    14. NAVRÁTIL - 1:0

14
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Nahrávku Hadaše ve vápně prodloužil Vodháněl, který našel JANA NAVRÁTILA a ten neměl problém zakončit proti samotnému brankáři. Sigma otevírá skóre zápasu!

12
    K centru se dostal Spáčil, bránu stráženou Cojocaruem ale minul.

11
    Hadaš hledal ve vápně spoluhráče svým centrem, ten byl odvrácen a Sigma zahraje první roh utkání.

10
    Chyba se má trestat. Teď měli na mále hráči Pogoňu, Spáčil se dostal k míči a běžel sám na brankáře. Místo střely ale hledal Vodháněla, ten byl odzbrojen.

8
    Útočným faulem se provinil Vodháněl, přičemž akce se vyvíjela slušně.

6
    První střelecký pokus zaznamenal Vodháněl, střela ale nebyla tak razantní a brankář s ní neměl problém.

5
    Smoliński a Przyborek kombinovali na lajně spolu, rozehrávku jim překazil jeden z obránců olomouckých.

4
    Stoppen chtěl najít Muritalu před vápnem Pogoňu, byl ale skvěle pokrytý obranou polského týmu.

2
    Do krásného náběhu se dostal Fiala, ten s koncovkou otálel a o míč přišel.

1
    Utkání začalo a měli jsme možnost vidět několik nákopů za obranu, ani jeden ovšem nebyl úspěšný.

1
    Utkání právě začalo výkopem hráčů Sigmy.

Hráči nastupují na plochu, úvodní sestavy jsou známé.

SK Sigma Olomouc: Stoppen – Elbel, Hadaš (C), Muritala, Sláma, Dele, Fiala, Spáčil, Navrátil, Pokorný, Vodháněl
    Náhradníci: Koutný – Mikulenka, Breite, Zifčák, Zorvan, Chvátal, Matys, Beneš, Langer, Juliš

Pogoň Štětín: Cojocaru – Wahlqvist (C), Lisowski, Borges, Smoliński, Wędrychowski, Gamboa, Wojciechowski, Przyborek, Korczakowski, Koulouris
    Náhradníci: Lis, Loncar, Malec, Koutris, Kaczorek, Łukasiak, Bichakhchyan, Bąk, Paryzek
    Příprava Sigmy Olomouc
    Soupiska Pogoňu Štětín

Mužstvo pod vedením Jensa Gustafssona skončilo v minulé sezóně v nejvyšší polské lize na 4. místě. 4 body je dělili od 3. místa, které zajišťuje kvalifikaci do Konferenční ligy. V přípravě Pogoňu se nachází 33 hráčů, chybí ale nejlepší střelec tohoto klubu z minulé sezóny, Kamil Grosicki.

Přestupy klubu Pogoň Štětín:
    Krzysztof Kaminski (příchod z Wisla Plock, volný hráč)
    Bartosz Klebaniuk (odchod do Znicz Pruszkow, volný hráč)
    Soupiska Sigmy Olomouc

Sigma Olomouc

Nový nádech má dodat týmu Tomáš Janotka, který se ujal kormidla pro nadcházející sezónu. Ročník 2023/24 zakončila Sigma na 8. místě a tím si zajistila účast ve skupině o Konferenční ligu. Tam ovšem nepochodila, v prvním dvojzápase padla s Hradcem 1:3 v obou zápasech. Na soupisce Sigmy je 27 hráčů, chybí hlavně Růsek s Leiblem.