Florida Panthers
2:1 (1:1, 1:0, 0:0) Stav série: 4:3
Edmonton Oilers
Úterý 25.06.2024, 02:00 • Amerant Bank Arena, Sunrise • NHL • Finále

Letošní sezona NHL je minulostí, po loňské finálové prohře se nakonec raduje Florida, která v sedmi zápasech přemohla Edmonton. Z mé strany je to pro dnešek vše. Na počtenou! (05:16:48)

Aleksander Barkov se Stanley Cupem

Aleksander Barkov už Stanley Cup převzal a teď mohou naplno začít floridské oslavy.

Teď přichází chvíle, kdy je na ledovou plochu přinesen Stanleyův pohár, který už za okamžik zvedne nad hlavu Aleksander Barkov.

Nejužitečnějším hráčem play-off se stává i přes nevoli floridských příznivců Connor McDavid, který zapsal ve vyřazovací části neuvěřitelných 42 kanadských bodů.

Přestože Florida neproměnila tři mečboly ve finálové sérii, nakonec Stanley Cup skutečně získala. V rozhodujícím sedmém utkání přetlačila Edmonton poměrem 2:1. Do vedení domácí poslal v 5. minutě Carter Verhaeghe, avšak záhy vyrovnal Mattias Janmark. Zlatý gól, který se zapíše do historie Panthers, měl na svědomí Sam Reinhart. Edmonton měl ve třetí třetině tlak, hlavně na konci, ale Sergej Bobrovskij už za svá záda žádný puk nepustil.

V hledišti slaví také Keith Tkachuk, bývalý vynikající hokejista a otec novopečeného šampiona Matthewa Tkachuka. V záběru kamery křepčil i Matthewův bratr Brady, kapitán Ottawy.

Hokejisté si nyní podávají ruce uprostřed hrací plochy. Za pár minut dostane Aleksander Barkov do rukou nejcennější hokejovou trofej.
    Oslavy floridských Panterů

Florida to dokázala a slaví svůj historicky první Stanleyův pohár! V dnešním rozhodujícím utkání zvítězila 2:1 a aréna teď bouří a slaví.

59:51
    Olejáři se sice dostali dopředu, ale kotouč je v rohu kluziště a Panteři už jej nepustí!

59:32
    Kousek byla Florida od toho, aby přidala pojistku. Hosté nejsou v útočné třetině.

59:09
    Florida vyhodila kotouč velmi chytře, icing se nepíská a teď už to pro domácí vypadá dobře.

58:46
    Sam Reinhart vyrazil do útočného pásma, ale o kotouč přišel. Edmonton zakládá akci a Skinner pádí na střídačku!

58:25
    Ve chvíli, kdy záběry kamer směřovaly do místnosti, kde byl připraven Stanley Cup, si Edmonton vyžádal oddechový čas.

58:25
    Máme přerušenou hru. Warren Foegele byl při přechodu do pásma až moc rychlý, takže se pískal ofsajd.

57:55
    Olejáři opět zatlačili, avšak Florida se ubránila vyhozením. Skinner stále zůstává v bráně.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 5. Verhaeghe (Rodrigues, Lundell), 36. Reinhart (Verhaeghe, Kulikov) – 7. Janmark (Ceci)

Florida Panthers: Bobrovskij (Stolarz) – Ekblad (A), Forsling, Montour, Mikkola, Kulikov, Ekman-Larsson – Reinhart, Barkov (C), Verhaeghe – M. Tkachuk (A), Bennett, Rodrigues – Tarasenko, Lundell, Luostarinen – Okposo, Stenlund, Lomberg.
    Trenér: Paul Maurice

Edmonton Oilers: S. Skinner (Pickard) – Bouchard, Ekholm, Broberg, Nurse, Ceci, Kulak – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – Holloway, Draisaitl (A), Foegele – C. Brown, Henrique, Janmark – Perry, Ryan, R. McLeod.
    Trenér: Kris Knoblauch

Rozhodčí: O’Rourke, Kozari – MacPherson, Murray

Diváci: 19 939