Viktorija Tomovová
Viktorija Tomovová (Q)
2
6 6
Úterý 25.06.2024, 13:49 • Kurt č. 1, Bad Homburg (GER) • WTA Bad Homburg - Bad Homburg Open powered by Solarwatt (tráva) • Osmifinále

Viktorija Tomovová je v Bad Homburgu snad v životní formě na servisu, za šest setů zatím ztratila jediný v prvním kole proti Mariové a poráží i třetí soupeřku beze ztráty sady, tentokrát Lindu Noskovou.

První set rozhodl brejk Tomovové za stavu 1:1, v druhém setu pak Bulharka na začátku zcela dominovala, snadno se ujala vedení 4:0 a set i utkání dovedla do vítězného konce. (15:01:09)

Konec zápasu
    0:2; 2:6 - Viktorija Tomovová

2:6
    Třetí mečbol už Bulharka proměňuje přímým bodem z druhého podání!

40-A
    Další aktivní pojetí Tomovové přináší úspěch, Nosková se neubránila a bude čelit třetímu mečbolu.

40-40
    Také druhý mečbol Tomovová nevyužila, neporadila si s vyšším odskokem míčku a bekhendový úder přetočila do zámezí.

40-A
    Tomovová zahrála velmi agresivní výměnu, kterou zakončila úderem nad hlavou do protipohybu Noskové.

40-40
    V souboji od základní čáry Nosková přesným forhendem trefila základní čáru a o centimetry se drží v zápase.

30-40
    Po kvalitním druhém servisu získává Tomovová mečbol.

30-30
    V přestřelce kraťasů pokračuje i Nosková, rovněž úspěšně, když nejdříve zahnala soupeřku do defenzivy, pak využila krátký úder za síť.

15-30
    Další výborný kraťas Tomovové přináší Bulharce vedení.

15-15
    Perfektní zkrácení Tomovové, Nosková neměla nejmenší šanci.

15-0
    Po hodině a minutě jde Viktorija Tomovová podávat na vítězství v zápase, začíná ale pokaženým forhendem po dostatečně dlouhém returnu Noskové.

2:5
    Konec přestávky, podávat bude Viktorija Tomovová.

2:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

2:5
    A přímý bod z podání sedmou hru završil.

40-15
    Po dalším kvalitním prvním servisu Nosková uklidila míček do volného pole.

30-15
    Nosková se ještě snaží bojovat, zahrála velmi povedený bekhend k postranní čáře.

15-15
    Přímý bod české hráčky z prvního podání.

0-15
    Nosková zamířila k síti, Tomovová však vytáhla precizní bekhendový prohoz po lajně.

1:5
    Tomovová se prosadila postupným útokem, závěrečný obranný lob Noskové byl příliš dlouhý a Bulharka také šestou hru druhého stu otáčí z dvou brejkbolů čtyřmi fiftýny v řadě, to stejné se ji povedlo v prvním setu.

40-A
    Tomovová si pomáhá přímým bodem z druhého podání a má výhodu.

40-40
    Druhý brejkbol Tomovová odvrací díky forhendu soupeřky do sítě.
    0:1; 1:4; 40-30 - Viktorija Tomovová

40-30
    Nosková mohla hrát proti druhému podání, ovšem křižný return namířila do zámezí.

40-15
    Tomovová pokazila forhend k postranní čáře a po delší době bude čelit brejkbolům!

30-15
    Výborné zkrácení hry od Noskové Tomovová už neudržela ve hře.

15-15
    Nosková doběhla zkrácení Tomovové, pak zahrála míček přesně k základní čáře.

0-15
    Noskové padly dva údery k základní čáře, třetí forhendový k té postranní už zamířil do zámezí.

1:4

1:4
    Tomovová velmi nepovedeným forhendem do sítě tak trochu už odevzdala tuto hru Noskové, přesto si jde na lavičku sednout s komfortním vedením o dva brejky.

40-30
    Nosková si neporadila s returnem pod nohy.

40-15
    Tomovová sice ještě udržela míček ve hře po kvalitním bekhendu Noskové, ta však následně nasměrovala míček Bulharce do protipohybu.

30-15
    Následuje přímý bod tentokrát z druhého podání.

15-15
    Přímý bod Noskové z velmi kvalitního prvního podání.

0-15
    Tomovová se ubránila prvotnímu útoku Noskové, ta pak vyhodila forhendový úder po lajně do zámezí.

0:4
    Navíc je tu čtvrté eso a stav 4:0.

40-A
    Tomovová si však pomáhá přímým bodem z podání.

40-40
    Tomovová napálila bekhendový úder jen do sítě a přeci jen se tu ještě objevuje šance pro Lindu Noskovou.

30-40
    Další bekhendový úder Tomovové už zamířil těsně za základní čáru.

15-40
    Tomovová navíc trefuje i skvělý bekhend po lajně z pozice daleko za kurtem a má radost ze svého výkonu.

15-30
    Tomovová se vrací do vedení v této hře svým třetím esem.

15-15
    Vůbec první chyba Bulharky ve druhém setu, bekhendový úder od základní čáry zahrála do pásky sítě.

0-15
    Tomovová vstupuje do čtvrté hry druhého setu přímým bodem z podání.

0:3

0:3
    0:1; 0:3 - Viktorija Tomovová

0:3
    Noskové se nepovedl kraťas, Bulharka míček snadno doběhla, odpověděla kontra kraťasem a má zápas zcela ve svých rukou.

15-40
    Po dlouhé době jsme viděli delší rozehru, Nosková se dostala k síti, kde ji ale Tomovová přelobovala a jsou tu další brejkboly pro Bulharku.

15-30
    Nosková si ale vzápětí neporadila s dalším slušným returnem Tomovové.

15-15
    První eso v zápase by Noskovou mohlo psychicky povzbudit.

0-15
    Tomovová pokračuje v krasojízdě, prosadila se agresivním returnem druhého podání.

0:2
    Češka zahrála forhendový return druhého podání do sítě a úvod druhého setu má bohužel rychlý spád.

0-40
    Nosková se neúspěšně pokusila o zkrácení hry, míček nasměrovala jen do sítě.

0-30
    Nosková tentokrát zahrála bekhendový úder od základní čáry do sítě.

0-15
    Těsný aut Noskové po returnu druhého podání.

0:1
    0:1; 0:1 - Viktorija Tomovová

0:1
    Druhý brejkbol už ale Tomovová proměňuje výborným zkrácením hry a jde do vedení!

15-40
    Při prvním brejkbolu Nosková trefila první servis, pak se prosadila razantním forhendem.

0-40
    Tomovová navíc trefila skvělý return, čímž si vybojovala trojici brejkbolů!

0-30
    Následuje vyhozený forhendový úder Noskové, to je velmi nepříjemný vstup do druhé sady.

0-15
    Do druhého setu podává Linda Nosková a začíná pokaženým úderem od základní čáry.
    Statistiky prvního setu.

0:0
    První sadu rozhodl jediný brejk, který ve třetí hře získala Viktorija Tomovová, ta pak výborným servisem odvrátila dva brejkboly Noskové v šesté hře, jinak si obě hráčky s přehledem držely svůj servis.

4:6
    Přímým bodem z prvního podání Tomovová zakončila první set, který nad favorizovanou Lindou Noskovou vyhrála 6:4.

15-40
    Paráda od Tomovové, nejdříve se Nosková sice ubránila razantnímu útoku, pak ale Bulharka perfektně zkrátila hru a má dva setboly.

15-30
    První dvojchyba Viktorije Tomovové.

0-30
    Bulharka přidává další bod přímo z podání.

0-15
    Tomovová druhým esem vstupuje do hry, v níž může dopodávat první set.

4:5

4:5

4:5
    Přímý bod z druhého podání přináší první čistou hru tohoto zápasu.

40-0
    Nosková si znovu vypracovala útočnou pozici, kterou zakončila bezchybným forhendovým úderem.

30-0
    Další úspěch Lindy Noskové po kvalitním servisu.

15-0
    Do deváté hry podává Nosková a začíná přímým bodem z prvního servisu.

3:5
    Tomovová zahrála kvalitní forhend, jemuž se Nosková neubránila a Bulharka navyšuje své vedení na 5:3.

30-40
    Výborný křižný return druhého podání Tomovová ve hře neudržela.

15-40
    Češka zahrála return druhého podání ke koncové čáře, Tomovová si s tímto úderem v pokleku neporadila.

0-40
    Nosková si přitáhla Tomovovou k síti, pak ale zahrála velmi nízký a krátký lob, Bulharka to trestá nekompromisní smečí.

0-30
    Nosková nejdříve zahrála velmi dobrý return s potřebnou délkou, pak ale vůbec nezvládla bekhendový úder.

0-15
    Tomovová zaznamenává první eso zápasu.

3:4

3:4

3:4
    Noskové se povedl výborný bekhendový úder po lajně a snižuje na 3:4, po změně stran půjde podávat Bulharka.

40-30
    Krátký return mohl Noskové přinést šanci ukončit hru, Češka ale zahrála nabíhaný bekhend jen do sítě.

40-15
    Na tento fiftýn se Nosková nadřela, nakonec se prosadila úspěšným bekhendem.

30-15
    Nepřesný bekhendový úder Noskové zamířil do deblového koridoru.

30-0
    Rodačka ze Vsetína přidává i bod přímo z druhého podání.

15-0
    Na servisu je Nosková a začíná přímým bodem z podání.

2:4
    Následuje přímý bod z podání, Tomovová otáčí hru z 15:40 a vede 4:2.

40-A
    Výborným bekhendovým úderem po lajně přímo na základní čáru se Tomovová dostává k výhodě.
    0:0; 2:3; 40-40 - Viktorija Tomovová

40-40
    Druhý brejkbol byl takřka jako přes kopírák.

40-30
    První brejkbol Tomovová odvrací výborným prvním servisem a následným forhendem do volného prostoru.

40-15
    Vzápětí si však neporadila s prudkým returnem Noskové a bude čelit dvěma brejkbolům.

30-15
    Bulharka se ze složité pozice dostává přímým bodem z podání.

30-0
    Další přesný úder po lajně přináší Noskové vedení 30:0 na returnu.

15-0
    Nosková se dostala k síti, kde úspěšně zakončila úderem po lajně.

2:3

2:3

2:3
    Nosková se nakonec prosadila postupným útokem a snižuje na 2:3.

A-40
    S dalším velmi slušným returnem Tomovové už si Nosková poradila a v souboji po lajně soupeřku přetlačila.

40-40
    Další velmi dobrý return Bulharky donutil Noskovou k bekhendovému úderu do sítě.

40-30
    Tomovová zahrála velmi dobrý return Noskové pod nohy, vypracovala si tím útočnou pozici, kterou nekompromisně zakončila forhendem po lajně.

40-15
    Povedený zkrácený bekhend Noskové přináší vedení 40:15.

30-15
    Podávající tenistka musela hrát bekhend z drobného pokleku, ke svému zklamání jej nasměrovala těsně vedle postranní čáry.

30-0
    Česká hráčka přidává i bod z druhého podání.

15-0
    Přímým bodem z podání se na úvod páté hry prosazuje také Nosková.

1:3
    Přímým bodem z podání Tomovová završila čtvrtou hru a vede 3:1.

30-40
    Další chyba Noskové, tentokrát z bekhendu, znamená obrat ve vývoji této hry.

30-30
    Nosková vyhodila forhendový úder do zámezí a zlobí se na sebe.

30-15
    Češka se prosadila podseknutým forhendem, míček takřka neodskočil a Tomovová byla bez šance.
    0:0; 1:2; 15-15 - Viktorija Tomovová

15-15
    Perfektní zkrácení Tomovové, Nosková rychle poznala, že tohle nedostihne.

15-0
    Tomovová byla zatlačena do rohu, odkud zahrála velmi nepřesný bekhend do zámezí.

1:2

1:2
    0:0; 1:2 - Viktorija Tomovová

1:2
    Mrzet ji to ale nemusí, neboť Linda Nosková při druhém brejkbolu zaznamenala první dvojchybu zápasu a ztrácí své podání.
    0:0; 1:1; 30-40 - Linda Nosková

30-40
    Tomovová se pokusila o vítězný return z druhého podání, podle rozhodčích ale míček dopadl těsně do zámezí, což se Bulharce moc nelíbí.

15-40
    Nosková zdatně zkrátila hru, ovšem Tomovová míček doběhla a boduje kontra kraťasem, jsou tu první dva brejkboly zápasu.

15-30
    Bulharka se ubránila útoku Noskové a sama úspěšně zaútočila po lajně.

15-15
    Noskové se daří rychle vyrovnat po kombinaci trefeného prvního servisu a vítězného forhendu.

0-15
    Tomovová rozehrála výměnu velmi dobrým dlouhým returnem, nakonec Nosková chybuje z nepovedeného úderu od základní čáry.

1:1
    Po příliš krátkém úderu Tomovové mohla Nosková zaútočit, ovšem útočný bekhend zahrála do zámezí a je vyrovnáno 1:1.

15-40
    Bulharská hráčka trefila výborný forhend přímo na postranní čáru, Nosková jej jen sledovala.

15-30
    Nosková trefila křižný return druhého podání daleko do zámezí.

15-15
    Nepovedený forhendový úder Bulharky nepřeletěl síť.

0-15
    Tomovová se trefila do bekhendu, který padl na základní čáru, míček takřka neodskočil a Nosková jej promáchla.

1:0
    0:0; 1:0 - Linda Nosková

1:0
    Po druhém servisu Nosková zaujala útočnou pozici, kterou zakončila přesným forhendem a jde do vedení.

40-30
    Nosková velmi špatně trefila bekhendový úder, který přetočila tělem a nasměrovala jej několik metrů vedle kurtu.

40-15
    Poprvé musela česká hráčka přes druhé podání, nakonec slaví úspěch povedeným forhendem po lajně v závěru delší výměny.

30-15
    I do třetice Nosková trefila první podání, tentokrát ale zakončila výměnu nepřesným forhendovým úderem.

30-0
    Další trefený první servis, po kratším returnu následoval jednoduchý vítězný forhend.

15-0
    Nosková vstupuje do utkání přímým bodem z prvního podání.

0:0

Utkání zahájí svým servisem Linda Nosková.

Mladá Němka nakonec přeci jen koncovku druhého setu neustála, prohrála 2:6 a 5:7, za nějakou čtvrthodinu by tak měl začít námi sledovaný souboj Lindy Noskové s Viktorijí Tomovovou.

Patnáctiletá Julia Stuseková stále zdatně trápí Peyton Stearnsovou, momentálně prohrává 2:6 a 5:5, start utkání Noskové s Tomovovou se tak zatím posouvá.

Utkání se odehraje na kurtu č. 1 po skončení souboje vysoce favorizované Peyton Stearnsové proti domácí Julii Stusekové, která na poslední chvíli nahradila odhlášenou Julii Putincevovou. Tento duel byl před chvílí zahájen a Američanka už vede v prvním setu 3:0.

Hezké odpoledne při sledování přenosu z utkání druhého kola turnaje WTA v Bad Homburgu, Linda Nosková se střetne s Bulharkou Viktorijí Tomovovou.

Česká tenistka v rámci travnaté části této sezóny hraje na svém druhém turnaji. Nejdříve v Berlíně porazila Angelique Kerberovou 2:1 na sety, poté nestačila na Tunisanku Džabúrovou, po přejezdu do Bad Homburgu pak porazila Američanku Taylor Townsendovou 7:5 a 6:1.

Devětadvacetiletá Bulharka ještě v polovině června hrála antukový turnaj ve Valencii a na trávu se přesunula až zde v Bad Homburgu, kde musela absolvovat kvalifikaci a shodou okolností tam také porazila Townsendovou, která pak se pak dostala do hlavní soutěže jako šťastná poražená, v prvním kole pak Tomovová přejela domácí veteránku Tatjanu Mariovou 6:1 a 6:3.

Dnešní utkání bude druhé vzájemné mezi oběma tenistkami, předloni Nosková vyhrála na chorvatské antuce v challengeru na Makarské dvakrát 6:3.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.