Púchov – Trenčín 2:2 (kon.) | Prostějov – Ostrava B 2:3 (kon.) | Plzeň – Lafnitz 6:0 (kon.)
Zlín – Vyškov 1:1 (kon.) | Č. Budějovice – Žižkov 7:1 (kon.) | Dukla Praha – B. Bystrica 1:0 (kon.)
Líšeň – Jihlava 1:3 (kon.) | Považská Bystrica – Opava 2:2 (kon.) | Varnsdorf – Chrudim 1:4 (kon.)
Brno – Slovácko 1:0 (kon.) | Kisvárda FC – FC Košice 1:1 (kon.) | Vlašim – Teplice 0:2 (kon.)
Nyíregyháza – Michalovce 1:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 1:0 (kon.) | Slavia – Pardubice 1:1 (kon.)
Hr. Králové – Zagłębie S. 1:1 (kon.) | Sparta – AIK Stockholm 3:1 (kon.) | KFC Komárno – Újpest FC 1:1 (kon.)
Prešov – Pohronie 4:1 (kon.) | Tychy – Karviná 0:1 (kon.) | Olomouc B – Skalica 2:3 (kon.)
Komárov – Pardubice 3:1 (kon.) | Ostrava – Pogoň 1:2 (kon.) | Slovan Bratislava – Kluž 0:1 (kon.)
Malženice – Zlaté Moravce 0:2 (kon.)
FC Baník Ostrava
1:2 (0:2)
Pogoň Štětín
Sobota 29.06.2024, 18:00 • Stadion Miejski im. Jana Wojdy, Opalenica • Přípravný zápas

Máme zde konec dalšího přípravného utkání, který Baník Ostrava nedotáhl do vítězného konce.

První poločas byl v režii Pogoňu Štětín, kdy dokázal vsítit dvě branky. První gól padl v 5. minutě, kdy se po centru prosadil Patryk Paryzek. Baník nenašel odpověď za celý poločas. Ve 34. minutě vstřelil další gól Vahan Bičachčjan, tahle akce byla pěkná.

Ve druhém poločase nastoupil lepší ostravský Baník. Byl více aktivnější a tvořil si více šancí. Také se po téměř 10 minutách radoval z prvního gólu. Matúš Rusnák překonal po perfektně sehrané akci Cojocarua a snížil stav. Srovnat z penalty mohl Michal Fryrdych, jeho střelu mířil ale na břevno a ostravští už nesrovnali, avšak byli lepší po zbytek utkání. Pro Baník Ostrava to znamená, že za tři přípravné zápasy ani jednou nevyhrál. Polský Pogoň má za tři zápasy výhru, remízu i prohru.

Já Vám děkuji za pozornost a těším se někdy příště na shledanou! (20:00:44)

90+4

90+3
    Borges chtěl ještě nákopem do vápna oslovit své spoluhráče, Frydrych ale míč poslal do bezpečí.

90+2
    Střelbou z dálky chtěl Holzer překvapit brankáře hostů, střela lae letěla dost nad bránu a brankář s rozehrávkou nikam nespěchá.

90+1
    Žlutá karta pro tým Pogoň Štětín (Wedrychowski).
    Zatáhnutí za dres, dostatečný důvod pro rozhodčího, aby udělali další žlutou kartu.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

89
    Mohli jsme vidět šanci na každé straně. Nejdříve zkusil své štěstí zpoza vápna Nogha, jeho pokus ale brankář zachytil. Následně se do útoku dostal Korczakowski, který svojí střelu mířil těsně vedle pravé tyče.

89
    Fukalův centr měl vepředu najít nějakého hráče v modrém. Místo toho se k míči dostal Krzysztof Kamiński a šanci zastavil.

88
    Ostravští se snaží srovnat, a proto jsou u vápna soupeře. Moc času jim už na to ale nezbývá.

86
    Holzer poslal nahrávku Adediranovi, který zkusil poslat míč do vápna. Tam byla připraven jeden z obránců Štětína a míč zblokoval.

84
    Letáček předvedl pěkný zákrok, kdy skákavou střelu vytěsnil na tyč. Před touto střelou byla k vidění individuální akce Olafa Korczakowskeho, který obešel pár hráčů a poté nahrál spoluhráči, který střelu vyslal.

83
    Baník kombinuje a Pogoň aktivně napadá rozehrávku ostravských. Baník to v posledních minutách bude mít těžké.

82
    Gamboa poslal míč do vápna, Frydrych byl ale proti a centrovaný míč poslal z vápna pryč.

81
    Smoliński překombinoval s Wojciechowskim a Baník zastavil své soupeře v nadějné příležitosti.

80
    Míč opět z vápna vyvedl Frydrych a Baník zkouší jít dopředu.

80
    V obraně se teď musel snažit Frydrych, který skluzem zblokoval střílenou nahrávku. Nebezpečí ale nekončí, následovat bude rohový kop.

79
    Na polovině soupeře zahrál nedovoloně Fukala a pro Baník to znamená další zbytečnou ztrátu.

78
    Korczakowski si míč vedl u nohy, obešel hráče a zkusil vystřelit, propálit obranu Baníku ale nedokázal.

77
    Hodně přetažený centr teď do vápna poslal Holzer, tuto šanci nemohl nikdo využít.

76
    Žlutá karta pro tým Pogoň Štětín (Lis).
    Zdržování při vhazování rozhodčí neztrpí. Rozhodčí vytahuje další žlutou kartu.

75
    Gamboa zkusil poslat delší míč do vápna, kam mu nabíhal spoluhráč. Ten bohužel akci nedomyslel a míč skončil za čárou.

74
    Borges přeběhl přes polovinu hřiště a už se blížil k bráně, ovšem stopku mu vystavil Fukala a míč zblokoval.

72
    Nogha zkusil nakopnout míč za obranu soupeře. Jeho nákop ale nebyl nejlepší a Léo Borges neměl problém míč odkopnout.

71
    Matúš Rusnák se dnes hodně snaží. Připravil další šanci pro Adedirana, ten se k míči ale nedostal a míč má ve své moci obrana soupeře.

70
    Odkop od brány provede už nový brankář Pogoňu.

70
    Střídání v týmu Pogoň Štětín:
    ze hřiště odchází Zech, přichází Gamboa.

69
    ze hřiště odchází Cojocaru, přichází Kamiński.

69
    Cojocaru byl stále ošetřován a vypadá to, že dnes dochytal. V bráně se zatím připravuje náhradní brankář a mezitím se hráči občerstvují.

66
    Další střelecký pokus vyslal Adediran, který zpracovával centrovaný míč, při jeho střele se ale střetnul s brankářem Pogoňu a ten zůstává ležet na ploše.

65
    ze hřiště odchází Koulouris, přichází Korczakowski,
    ze hřiště odchází Ulvestad, přichází Wojciechowski,
    ze hřiště odchází Przyborek, přichází Lisowski.

64
    Paryzek chtěl dopředu poslat Borgese, jemu nestačil krok a míč doletěl až k Letáčkovi.

63
    Hráči Pogoňu se dostali k bráně Baníku, ostravští ale hrají v obraně dobře a nenechali protihráče dlouho kombinovat.

61
    Michal Fryrdych si tuto střelu za rámeček nedá. Svým kopem nastřelil břevno a brankář Cojocaru nemusel zasahovat.

61
    Byla nařízena penalta. Po faulu na Adedirana budou mít domácí možnost srovnat z trestného kopu.

60
    ze hřiště odchází Wahlqvist, přichází Lis,
    ze hřiště odchází Koutris, přichází Borges.

59
    Z rohového kopu ostravští nic nevytěžili a akci zakončili nepřesnou nahrávkou Michala Fukaly.

58
    Rusnák opět ve vápně hledal spoluhráče, tentokrát se míč odrazil od hráče Pogoňu a Baník může rozehrát rohový kop.

57
    Grygar vybojoval míč a našel volného Adedirana, ten nemířil ideálně a míč končí za bránou hostů. Baník myslí na srovnání a není od toho vůbec daleko.

55
    Restart baníkovců? Aspoň to tak vypadá. Po vstřeleném gólu našel Rusnák před vápnem Holzera, kterému k dokonalému zakončení zbvýalo pár centimetrů.
    54. RUSNÁK - 1:2

54
    Baník právě vstřelil branku!
    Přímý volný kop rozehrál Daniel Holzer, který ve vápně našel hlavu Frydrycha. Hlavičkovaný míč se dostal až k MATÚŠU RUSNÁKOVI, který dostal míč za záda brankáře a snížil stav utkání!

53
    Teď to dobře udělal Quadri Adediran, který byl faulovaný a Baník má stejnou příležitost, jak Pogoň v předešlých minutách.

52
    Samotný Wedrychowski tento přímák zahrál, ale neúspěšně. Obrana ostravských se měla na pozoru a balón z vápna odvrátila.

51
    Pro faul si došel před vápnem Baníku Marcel Wedrychowski a z této pozice má dobrou příležitost na ohrožení brány.

50
    V ofsajdovém postavení se nacházel Matúš Rusnák a v akci tedy pokračovat nemůže.

48
    Baník do své rozehrávky zakomponoval i brankáře Letáčka. Stále jsme neviděli střelu na bránu ve druhém poločase.

47
    Hosté začali velice aktivně a na začátku druhé půle se drží na polovině soupeře.

46
    ze hřiště odchází Bičachčjan, přichází Wędrychowski,
    ze hřiště odchází Łukasiak, přichází Smoliński.

ze hřiště odchází Ewerton, přichází Holzer,
    ze hřiště odchází Tanko, přichází Adediran.

46

První poločas patřil jednoznačně Pogoňu Štětín, kdy dokázal vsítit dvě branky. První gól jsme viděli v 5. minutě, kdy pěkný centr dokázal proměnit v gól Patryk Paryzek. Baník Ostrava chtěl odpověděť, ale měl to těžké, když je obrana soupeře nepustila pomalu k ničemu, jen na začátku utkání si udělal dvě šance. Ve 34. minutě dokázal Vahan Bičachčjan zvýšit skóre pěknou střelou na zadní tyč a Baník šel do kabin za stavu 0:2.

Druhý poločas začne přibližně v 19:00.

45+3

45+2
    Z této akce hosté nic nevytěžili, i když měli dvě šance. Obě přízemní střely musel Letáček vytěsnit, aby se nikdo nedostal k dorážce.

45+1
    Zřejmě poslední akce tohoto utkání. Baník se musel ještě bránit centru z kopaček Bičachčjana, pokračuje se rohovým kopem.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45
    Dalším střeleckým pokusem se prokázal Tanko. Obešel svého spoluhráče a kroutil míč na zadní tyč. Střela ale nebyla tak razantní, aby Cojocarua překvapila.

44
    Hráči Pogoňu nikam nespěchají a poklidně kombinují na vlastní polovině. Čekají na konec prvního poločasu.

42
    Patrick Kpozo chtěl poslat míč do vápna. Viděl tam volné spoluhráče, ale akci překazil Cojocaru, který si pro míč doskočil.

41
    Ten hráči Pogoňu nedokázali rozehrát ideálně a obrana Baníku mohla zůstat klidná.

40
    Slibně rozvíjející se akci zastavil obranným zákrokem Uchenna a nedovolil, aby centr od Bičachčjana doletěl na kopačky jeho spoluhráčů, pokračovat se bude rohovým kopem.

38
    Baník musel odvracet další šanci soupeře. Patryk Paryzek posílal míč do vápna, ale nenašel adresáta, protože Jan Juroška míč odkopnul mimo vápno.

36
    Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Uchenna).
    Zbytečný faul na polovině soupeře a Uchenna vidí první žlutou kartu v utkání.

35
    Baník musí dohánět už dvougólové manko. Bude to mít celkem těžké, když si doposud vytvořil malý počet šancí.
    34. BIČACHČJAN - 0:2

34
    Štětín právě vstřelil branku!
    Po chybné rozehrávce Uchenny se k míči dostali hráči Pogoňu, kteří skoro přes celé vápno našli volného VAHANA BIČACHČJANA. Ten se nemýlil a obstřelil brankáře Letáčka. Baník prohrává 0:2.

33
    Moc střel jsme ze strany ostravského celku k vidění neměli. Zatím tempo hry udává tým ze Štětína.

32
    Bičachčjan je dnes k nezastavení. Vyslal na bránu Baníku pokus, který byl dobře zakroucený. Letáček si ovšem bránu postrážil a tomuto pokusu vystavil červenou.

31
    Hosté budou mít opět další možnost ohrozit bránu Letáčka. Mají k dispozici přímý volný kop z pěkné vzdálenosti.

30
    Roh byl odvrácen obranou ostravského celku a nebezpečí již netrvá.

29
    Hra pokračuje a hned tu máme rohový kop, který provedou hráči Pogoňu.

27
    Střeleckým pokusem se Bičachčjan pokusil o zvýšení skóre. Jeho střela letěla vedle brány a také byla poslední akcí před občerstvením hráčů.

26
    Už to vypadalo, že Baník může ohrozit bránu Valentina Cojocarua. Na bránu se řítil Jiří Klíma, ke střele se nedostal, protože byl odpískán ofsajd.

25
    Pojezný se pokusil o nahrávku do vápna, kde byl dobře postavený obránce Pogoňu a míč zakopl daleko od brány vlastního týmu.

23
    Kombinaci Baníku narušují hosté a zatím úspěšně. Baník není schopný vymyslet nějakou akci, která by vedla k vytvoření šance či střeleckému pokusu.

21
    Bičachčjan chtěl svým balónem ve vápně najít Wahlqvista, tomu chybělo ale pár kroků, aby míč zachytil na hrací ploše a odkopem od brány pošle míč do hry Letáček.

20
    V dalších minutách se nic nezměnilo a hosté hrají kombinační fotbal. Nákopem za obranu Baníku si moc nepomohli a míč končí v zámezí.

18
    Celá předešlá situace se opakuje, tentokrát na straně polského celku. Zatím vidíme taktický fotbal z obou stran, který nám přinesl jeden gól.

17
    Postupnou rozehrávkou se snaží hráči v modrém postupovat na polovinu soupeře. Zatím se jim to daří.

15
    Prudký centr poslal do vápna jeden z hráčů Baníku, pro tento pokus si ale brankář Pogoňu doběhl a zakročil.

13
    Klíma vyvedl míč z vlastní poloviny a umožnil tak svým spoluhráčům pokračovat v této akci, která byla ukončena dalším hvizdem rozhodčího.

12
    Do další akce se hnal opět Buchta, svou nahrávku ale uspěchal a akce skončila těsně před vápnem týmu soupeře.

11
    Buchta ve vápně hledal svého spoluhráče, ale Cojocaru ukázal své reflexy a míč vyrazil. Než Buchta znovu stihl nahrát, obrana Pogoňu akci odvrátila.

10
    Míč, který letěl do vápna, našel Tanka. Ten poslal hlavičku, kterou našel svého spoluhráče. Dá se říct, že hlavičkovaná skončila hvizdem rozhodčího. Byl pískán útočný faul.

9
    Na polovině soupeře vybojoval Ewerton faul a jeho spoluhráči mohou z přímáku najít odpověď.

8
    Nákop prolétl vápnem a nenašel žádného adresáta. Pro Letáčka žádná těžká práce.

7
    Hráči Pogoňu mají po faulu výhodu přímého volného kopu.
    5. PARYZEK - 0:1

5
    První gól utkání padl v 5. minutě. Krásný centr do vápna zužitkoval PATRYK PARYZEK a Pogoň vede 1:0!

4
    Na polovinu Pogoňu se teď nastěhoval Baník. Snaží se aktivně napadat rozehrávku hráčů soupeře.

3
    Po akci Baníku se hosté z Polska rozhodli kombinovat na své polovině. Zatím kombinují úspěšně.

1
    A Baník začal hned aktivně. Dopředu se hnal Abdullahi Tanko, ale nevystřelil. Nahrál Ewertonovi a ten svým pokusem brankáře nepřekonal.

1

FC Baník Ostrava: Letáček – Juroška, Uchenna, Pojezný, Kpozo, Buchta, Klíma (C), Boula, Šín, Ewerton, Tanko
    Náhradníci: Markovič, Kubný – Fukala, Frydrych, Šehić, Adediran, Kubala, Nogha, Grygar, Rusnák, Šudák, Holzer
    Trenér: Pavel Hapal

Pogoň Štětín: Cojocaru – Wahlqvist, Zech (C), Malec, Koutris, Bičachčjan, Ulvestad, Przyborek, Łukasiak, Paryzek, Koulouris.
    Náhradníci: Kamiński – Wędrychowski, Smoliński, Borges, Lis, Lisowski, Wojciechowski, Korczakowski, Gamboa, Osowski, Waligóra, Rachubiński, Kaczorek, Siniawski
    Trenér: Jens Gustafsson.
    Příprava Baníku Ostrava
    Soupiska Pogoňu Štětín

Mužstvo pod vedením Jensa Gustafssona skončilo v minulé sezóně v nejvyšší polské lize na 4. místě. 4 body je dělili od 3. místa, které zajišťuje kvalifikaci do Konferenční ligy. V přípravě Pogoňu se nachází 33 hráčů, chybí ale nejlepší střelec tohoto klubu z minulé sezóny, Kamil Grosicki. Před kláním s Baníkem Ostrava se Pogoń utkal se dvěma týmy. V přátelském zápase se Sigmou Olomouc remízoval 1:1 a ve druhém zápase s Piastem prohrál 0:1.

Přestupy klubu Pogoň Štětín:
    Krzysztof Kaminski (příchod z Wisla Plock, volný hráč)
    Bartosz Klebaniuk (odchod do Znicz Pruszkow, volný hráč)
    Luka Zahović (odchod do Górnik Zabrze, volný hráč)
    Valentin Cojocaru (příchod z OH Leuven)
    Kuba Bochniarz (příchod z Lubin U19)
    Soupiska Baníku Ostrava

Začneme domácím týmem. Svěřenci Pavla Hapala se překvapivě umístili na 4. místě v lize a zajistili si účast v předkolech Konferenční ligy. Ve FORTUNA:LIZE získali v základní části 45 bodů a jejich bilance byla 13 výher, 6 remíz a 11 proher. Po skupinové části si tuto příčku udrželi, což pro ně znamená, že se připojí ke čtyřem českým celkům v cestě za Evropou. Baník poslední dva přátelské zápasy remízoval, na půdě Líšně uhrál remízu 2:2 a v posledním utkání se Žilinou skončil zápas 1:1. Baník to chce ale dnes v Opalenici změnit a veze v kádru na soustředění 26 hráčů.

Přestupy klubu Baník Ostrava:
    Michal Fukala (příchod ze Slovanu Liberec, volný hráč)
    Daniel Holzer (příchod ze Slovácka, volný hráč)
    Erik Prekop (příchod z Bohemians 1905)
    Matěj Chaluš (příchod z Malmö FF)
    Sacha Komljenović (příchod z ADO Den Haag)
    Ewerton (příchod ze Slavie Praha)
    Petr Jaroň (návrat z hostování)
    Ladislav Almási (návrat z hostování)
    Lukáš Cienciala (návrat z hostování)
    Jaroslav Harušťák (návrat z hostování)
    Muhammed Sanneh (odchod jako volný hráč)
    Laco Takács (odchod jako volný hráč)
    David Fadairo (konec hostování, návrat do Lagos Islanders)
    Daniel Smékal (odchod do Podbrezové)
    Filip Blažek (odchod do Rapidu Bukurešť)
    Gigli Ndefe (odchod jako volný hráč)
    Robert Mišković (odchod jako volný hráč)

Preview

Zdravíme všechny fotbalové fanoušky, hlavně ty ostravské. Dnes se v Opalenici odehraje další utkání mezi Baníkem Ostrava a Pogoňem Štětín.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.