Púchov – Trenčín 2:2 (kon.) | Prostějov – Ostrava B 2:3 (kon.) | Plzeň – Lafnitz 6:0 (kon.)
Zlín – Vyškov 1:1 (kon.) | Č. Budějovice – Žižkov 7:1 (kon.) | Dukla Praha – B. Bystrica 1:0 (kon.)
Líšeň – Jihlava 1:3 (kon.) | Považská Bystrica – Opava 2:2 (kon.) | Varnsdorf – Chrudim 1:4 (kon.)
Brno – Slovácko 1:0 (kon.) | Kisvárda FC – FC Košice 1:1 (kon.) | Vlašim – Teplice 0:2 (kon.)
Nyíregyháza – Michalovce 1:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 1:0 (kon.) | Slavia – Pardubice 1:1 (kon.)
Hr. Králové – Zagłębie S. 1:1 (kon.) | Sparta – AIK Stockholm 3:1 (kon.) | KFC Komárno – Újpest FC 1:1 (kon.)
Prešov – Pohronie 4:1 (kon.) | Tychy – Karviná 0:1 (kon.) | Olomouc B – Skalica 2:3 (kon.)
Komárov – Pardubice 3:1 (kon.) | Ostrava – Pogoň 1:2 (kon.) | Slovan Bratislava – Kluž 0:1 (kon.)
Malženice – Zlaté Moravce 0:2 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
1:0 (0:0)
1.FC Slovácko
Sobota 29.06.2024, 11:00 • Stadion Na Šlajsi, Lanžhot • Přípravný zápas

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu a třeba zase někdz na počtenou. (12:55:09)

Přípravný zápas mezi Zbrojovkou Brnem a Slováckem končí lépe pro hráče z druhého největšího města Česka, kteří nakonec zvítězili 1:0.
    V prvním poločase jsme viděli několik šancí, hlavně tedy v podání Slovácka, ale branky jsme se nedočkali.
    I ve druhé půli bylo Slovácko aktivnějším týmem, zajímavě se jevil třeba David Okoromi, ale ani on, ani jeho spoluhráči skóre neotevřeli. Blízko tomu byl třeba Kohút a Kvasina, ale oba orazítkovali jen konstrukci branky. A tak v 86. minutě rozhodl o vítězství Zbrojovky Adam Kronus, který naznačil kličku bránícímu Novotnému a následně se trefil přesně k bližší tyči – 1:0. Slovácko už se na odpověď nezmohlo a prohrálo tak při debutu trenéra Romana Westa 0:1.

90

90
    Už se sice hraje přes devadesát minut, hlavní rozhodčí ale ještě dává modrobílým šanci.

90
    Nene, Slovácko se sice snaží, ale zatím bez potřebného efektu. Naopak teď hraje v blízkosti druhé branky Slovácko.

90
    Hlavní rozhodčí odpískal faul na Okoromiho, Slovácko má ještě šanci.

88
    Další akci Brna vedl Večeřa, který se snažil ještě nahrál na nabíhajícího Poláka, ale velmi dobře zasáhl slovácký Novotný.

88
    Slovácko se ještě určitě pokusí o vyrovnání, ale moc času už mu nezbývá.

86
    Brno právě vstřelilo branku!
    Avšak nakonec se do vedení dostává Brno. Autorem branky je ADAM KRONUS, který dostal dobrou přihrávku z hloubi pole, udělal drobnou kličku Novotnému a následně překonal brankáře Fryštáka přesnou ranou na bližší tyč – 1:0.

86
    Slovácko v posledních minutách tlačí a jasně ukazuje, že dnes chce zvítězit.

85
    Tak tahle akce Slovácka zasloužila gól. Merchas Doski potáhl balon z vlastní poloviny, obešel asi pět hráčů a poté nahrál Reiberkovi. Centr od krajního beka Slovácka našel přesně hlavu Kvasiny, který orazítkoval břevno brněnské branky.

83
    Brankář Fryšták rozehrával spolu s Novotným, jenže následný nákop slováckého mladíka se nesetkal s úspěchem.

82
    K exekuci standardky se postavil Michal Kohút a svou velmi hezkou střelou orazítkoval spojnici Sváčkovy branky.

82
    Jeden z hráčů Slovácka za sebe prodloužil dobrý nákop, kde sice nedokázal zpracovat míč Juroška, ale po jeho následné reklamaci ruky jednoho z hráčů Brna hlavní rozhodčí nařizuje přímý kop z hodně slibné pozice.

81
    Jednomu z hráčů Zbrojovky byl odpískán ofsajd, takže hrát bude zase celek pod vedením kouče Westa.

80
    Po akci na levém křídle z pohledu Brna střílel z dobré pozice Toman, ale branku Fryštáka o kousek minul.

79
    K exekuci standardní situace se postavil Marek Havlík, ale horní tyč Sváčkovy branky o kousek přestřelil.

79
    První žlutou kartu v utkání vidí v 79. minutě brněnský stoper Štěpánek, který na hranici vápna zastavil unikajícího Okoromiho.

78
    Marko Kvasina prodloužil míč za sebe, ale poté se hráči Slovácka s balonem u nohou nepokračovali.

Matěj Skula

Branky: 86. Kronus

Karty:   79. Štěpánek (BNO)

FC Zbrojovka Brno: 1. poločas: Mucha (C) – Gyamfi, Pernica, Endl, Mateković, Potočný, Nový, Smejkal, Jambor, Janetzký, Řezníček
    2. poločas: Sváček – Hamza, Šural, Štěpánek, Toman, Granečný, Texl, Polák (C), Kronus, Švancara, Večeřa

Trenér: J. Hynek

1.FC Slovácko: 1. poločas: Heča – Blahút, Hofmann, Vaško, Sinyavskyi, Křišťan (C), Trávník, Kozák, Azevedo, Vecheta, Cicilia
    2. poločas: Fryšták – Reinberk, Souček (C), Holásek, Sinyavskyi (57. Doski), Kohút, Novotný, Okoromi, Juroška, Havlík, Kvasina

Trenér: R. West