Púchov – Trenčín 2:2 (kon.) | Prostějov – Ostrava B 2:3 (kon.) | Plzeň – Lafnitz 6:0 (kon.)
Zlín – Vyškov 1:1 (kon.) | Č. Budějovice – Žižkov 7:1 (kon.) | Dukla Praha – B. Bystrica 1:0 (kon.)
Líšeň – Jihlava 1:3 (kon.) | Považská Bystrica – Opava 2:2 (kon.) | Varnsdorf – Chrudim 1:4 (kon.)
Brno – Slovácko 1:0 (kon.) | Kisvárda FC – FC Košice 1:1 (kon.) | Vlašim – Teplice 0:2 (kon.)
Nyíregyháza – Michalovce 1:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 1:0 (kon.) | Slavia – Pardubice 1:1 (kon.)
Hr. Králové – Zagłębie S. 1:1 (kon.) | Sparta – AIK Stockholm 3:1 (kon.) | KFC Komárno – Újpest FC 1:1 (kon.)
Prešov – Pohronie 4:1 (kon.) | Tychy – Karviná 0:1 (kon.) | Olomouc B – Skalica 2:3 (kon.)
Komárov – Pardubice 3:1 (kon.) | Ostrava – Pogoň 1:2 (kon.) | Slovan Bratislava – Kluž 0:1 (kon.)
Malženice – Zlaté Moravce 0:2 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
1:0 (0:0)
1.FC Slovácko
Sobota 29.06.2024, 11:00 • Stadion Na Šlajsi, Lanžhot • Přípravný zápas

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu a třeba zase někdz na počtenou. (12:55:09)

Přípravný zápas mezi Zbrojovkou Brnem a Slováckem končí lépe pro hráče z druhého největšího města Česka, kteří nakonec zvítězili 1:0.
    V prvním poločase jsme viděli několik šancí, hlavně tedy v podání Slovácka, ale branky jsme se nedočkali.
    I ve druhé půli bylo Slovácko aktivnějším týmem, zajímavě se jevil třeba David Okoromi, ale ani on, ani jeho spoluhráči skóre neotevřeli. Blízko tomu byl třeba Kohút a Kvasina, ale oba orazítkovali jen konstrukci branky. A tak v 86. minutě rozhodl o vítězství Zbrojovky Adam Kronus, který naznačil kličku bránícímu Novotnému a následně se trefil přesně k bližší tyči – 1:0. Slovácko už se na odpověď nezmohlo a prohrálo tak při debutu trenéra Romana Westa 0:1.

90

90
    Už se sice hraje přes devadesát minut, hlavní rozhodčí ale ještě dává modrobílým šanci.

90
    Nene, Slovácko se sice snaží, ale zatím bez potřebného efektu. Naopak teď hraje v blízkosti druhé branky Slovácko.

90
    Hlavní rozhodčí odpískal faul na Okoromiho, Slovácko má ještě šanci.

88
    Další akci Brna vedl Večeřa, který se snažil ještě nahrál na nabíhajícího Poláka, ale velmi dobře zasáhl slovácký Novotný.

88
    Slovácko se ještě určitě pokusí o vyrovnání, ale moc času už mu nezbývá.

86
    Brno právě vstřelilo branku!
    Avšak nakonec se do vedení dostává Brno. Autorem branky je ADAM KRONUS, který dostal dobrou přihrávku z hloubi pole, udělal drobnou kličku Novotnému a následně překonal brankáře Fryštáka přesnou ranou na bližší tyč – 1:0.

86
    Slovácko v posledních minutách tlačí a jasně ukazuje, že dnes chce zvítězit.

85
    Tak tahle akce Slovácka zasloužila gól. Merchas Doski potáhl balon z vlastní poloviny, obešel asi pět hráčů a poté nahrál Reiberkovi. Centr od krajního beka Slovácka našel přesně hlavu Kvasiny, který orazítkoval břevno brněnské branky.

83
    Brankář Fryšták rozehrával spolu s Novotným, jenže následný nákop slováckého mladíka se nesetkal s úspěchem.

82
    K exekuci standardky se postavil Michal Kohút a svou velmi hezkou střelou orazítkoval spojnici Sváčkovy branky.

82
    Jeden z hráčů Slovácka za sebe prodloužil dobrý nákop, kde sice nedokázal zpracovat míč Juroška, ale po jeho následné reklamaci ruky jednoho z hráčů Brna hlavní rozhodčí nařizuje přímý kop z hodně slibné pozice.

81
    Jednomu z hráčů Zbrojovky byl odpískán ofsajd, takže hrát bude zase celek pod vedením kouče Westa.

80
    Po akci na levém křídle z pohledu Brna střílel z dobré pozice Toman, ale branku Fryštáka o kousek minul.

79
    K exekuci standardní situace se postavil Marek Havlík, ale horní tyč Sváčkovy branky o kousek přestřelil.

79
    První žlutou kartu v utkání vidí v 79. minutě brněnský stoper Štěpánek, který na hranici vápna zastavil unikajícího Okoromiho.

78
    Marko Kvasina prodloužil míč za sebe, ale poté se hráči Slovácka s balonem u nohou nepokračovali.

77
    Chyba tentokrát i ze strany Brna, které darovalo při rozehrávce míč Kohútovi. Ten si vyměnil balon s Juroškou a následně vypálil, avšak branku Sváčka přestřelil.

76
    A další velkou šanci Brna měl Denis Granečný, ale svou pohlednou ranou těsně vzdálenější tyč minul.

75
    Velké nedohody mezi Reinberkem a Fryštákem málem využil po rohu brněnský Večeřa, ale jeho střelecký pokus jen proletěl šestnáctkou.

74
    Po přihrávce Večeři centroval asi Text, ale jeho pobídku odvrátila obrana modrobílých na roh.

73
    Michal Kohút otřel svůj odkop o jednoho z hráčů Brna, takže vhazovat bude Slovácko.

72
    Na trávníku znovu zůstal sedět Filip Souček, hlavní rozhodčí tak raději přerušil hru a odešel zkontrolovat zdravotní stav tohoto fotbalisty.

71
    Přihrávka na nabíhajícího Poláka byla příliš dlouhá a končí až u brankáře Fryštáka.

70
    Aktivní David Okoromi se teď velmi dobře vyhnul Švancarovi a poté nacentroval přesně k Kohútovi, jehož pokus byl zablokován.

69
    A vzápětí také pauza na pití.

68
    Domácí Filip Souček teď byl pravděpodobně velmi bolestně udeřen v jednom ze soubojů loktem, hlavní rozhodčí raději přerušuje hru.

67
    Tentokrát už je ale hra přerušena, a to po faulu Merchase Doskiho.

66
    Zničehonic se ocitl sám před brankářem Brna Pavel Juroška, ale Sváčka nepřekonal. Slovácko pokračuje v kombinaci, soupeř se teď hlavně brání.

66
    Dlouhý nákop od brněnské obrany končí až u gólmana Fryštáka.

65
    Juroškova přihrávka nebyla z kategorie nejpřesnějších, to se ale dá říct i o pasu Kronuse. Vhazování pro 1.FCS.

64
    Tentokrát rozehrál Havlík roh nakrátko s Kohútem, jehož následný centr však našel jen rukavice gólmana Sváčka.

63
    Do vápna Brna letěly v krátkém sledu hned dva centry, ani jeden ale nenašel svého adresáta. Roh se ale bude opakovat po teči Hamzy z druhé strany.

63
    Další akce Slovácka už byla daleko nebezpečnější, nakonec z toho bude po práci Jurošky rohový kop.

62
    David Okoromi za sebe míč neprodloužil, dobrou defenzivní práci odvedl Hamza.

61
    Centr ze standardky ale jen proletěl celým pokutovým územím Slovácka.

60
    Obránce Slovácka Holásek teď však ostře fauloval jednoho z hráčů v červenobílém, hlavní rozhodčí přerušil hru.

60
    A na druhé straně taky branka teď nepadne, neboť si dobře poradil stoper Holásek.

59
    Michal Kohút zakombinoval s Reinberkem a následně se snažil najít Novotného, na toho ale přihrávka nedošla.

58
    Brněnští už neudrželi míč na hřišti, takže bude hrát zase celek z Uherského Hradiště.

58
    Filip Souček dobře sklepnul míč hlavou k brankáři Fryštákovi, který bude rozehrávat.

57
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
    ze hřiště odchází Sinyavskyi, přichází Doski.

56
    Reinberkův nákop směřoval na Havlíka, kterému ale byl odpískán ofsajd.

55
    Slovácký David Okoromi velmi dobře obešel dva hráče soupeře a poté si na namířil k brance Brna, kde se ještě snažil najít Kvasinu, avšak tato myšlenka už neprošla.

54
    A ani Zbrojovka vzápětí nezahrozila z rohu, centr totiž našel jen rukavice brankáře Fryštáka.

53
    Brno ale roh ubránilo a poté mířilo ve dvou skoro samo na brankáře, ale před Kronusem dokázal odehrát balon vracející se Juroška.

52
    Havlík neprostrčil balon za sebe, ale míč se k němu odrazil nazpět a po následném sraženém centru Kohúta uvidíme rohový kop.

51
    Do šestnáctky hráčů v modrém teď přiletěly v krátkém sledu dva centry, ale ani jeden nenašel adresáta.

51
    Granečného za svá záda nepustil záložník Slovácka Souček, takže Brno bude jen vhazovat.

50
    Marko Kvasina prodloužil nákop za sebe na Jurošku, který se rozhodl vystřelit, brankář Brna ale chytá jeho pokus.

49
    Michal Kohút si dobře pustil balon a následně se nechal faulovat Šuralem.

48
    Dlouhý nákop od obránců Slovácka končí až u brankáře Sváčka, který bude rozehrávat.

47
    Zbrojovka v prvních minutách druhé půle drží více balon u svých kopaček, ale zatím bez střeleckých pokusů.

46
    Úvodní výkop provedlo Brno, které také prostřídalo kompletní jedenáctku na trávníku.

46

Sestava Slovácka v druhém poločase:
    Fryšták – Reinberk, Souček, Holásek, Doski, Kohút, Novotný, Okoromi, Juroška, Havlík, Kvasina

V první půli jsme branku neviděli, aktivnějším týmem ale byli určitě hosté, kteří ale své šance neproměnili.

45

45
    Tomáš Smejkal míč nestihl na hrací ploše, poslední šanci poločasu tak mělo Slovácko, avšak Cicilia poslal míč jen nad branku.

45
    V poslední minutě prvního poločasu jsme viděli možná největší šanci utkání. Po rychlém kontru Slovácka přihrál Blahút přesně na Kozáka, jehož střelecký pokus skvěle vyrazil brankář Brna Mucha.

44
    Centr od jednoho z hráčů Zbrojovky hledal Řezníčka, před ním ale odvrátil míč stoper Slovácka Hofmann.

43
    Průnik Rigina Cicilii zastavil velmi dobře brněnský Foster Gyamfi.

41
    Azevedova přihrávka na Vechetu neprošla, rozehrává zase brněnský celek.

40
    Přímo z rohu Brno nezahrozilo, vzápětí navíc odvedl parádní práci do defenzivy slovácký Blahút, který nepustil k míči Gyamfiho.

39
    Střelecký pokus Jakuba Řezníčka byl sražen jedním z obránců na rohový kop.

38
    Hostující obrana teď velmi dobře vykombinovala těžkou situaci v blízkosti brankoviště, ale poté nepřesně rozehrála.

38
    Rychlou akci předvedli i hráči v modrém, avšak pokusy Azeveda i Sinyavského byly zablokovány.

37
    Brněnský Jakub Řezníček si hezky zpracoval balon a následně přitáhl Gyamfimu, ten však pálí nad.

36
    Dlouhý nákop od stoperů Brna našel Smejkala, ten sklepnul míč pro Potočného, který však vůbec netrefuje zařízení.

35
    Hezká akce Slovácka. Carlos de Azevedo se uvolnil na pravé straně hřiště a svůj následný centr poslal přesně na nohu Kozáka, který ale z voleje přestřeluje branku.

34
    Kombinace Smejkala s Janetzkým ovoce nepřinesla, rozehrávky se ujalo zase Slovácko.

32
    Hlavní rozhodčí píská Křišťanovi útočný faul asi na polovině hřiště, rozehrává zase Zbrojovka.

31
    Endlův centr dobře zpracoval Gyamfi pro Potočného, který ale střílí vysoko nad Hečovu branku.

30
    Dobrého napadání Azeveda a Sinyavského využil Cicilia, který poté nahrál Trávníkovi, jehož centr odvrací hlavou stoper Brna Pernica.

29
    A akci Brna na druhou stranu zastavuje ofsajd.

28
    Slovácko vysoko vybojovalo míč a směrem do vápna postupoval Vecheta, který poté přihrál Ciciliovi, ten ale zakončil nedokázal.

27
    Křišťanův povedený centr doletěl až k Ciciliovi, který však zblízka neusměrnil míč na branku.

26
    Azevedův centr prodloužil obránce Brna Gyamfi pouze na rohový kop.

25
    Po hezké akci Večeři centroval Potočný, ale jeho pobídku odvrátil stoper Slovácka Stanislav Hofmann. Následný rychlý brejk zastavuje Zbrojovka jen za cenu faulu.

24
    Carlos de Azevedo byl nachytán v ofsajdu, hlavní rozhodčí nařizuje přestávku na pití.

23
    Domácí Nový předskočil Hofmanna a snažil se založit nebezpečný útok Brna, který ale skončil bez střely na branku.

22
    Sinyavského přihrávku neudržel u svých kopaček Cicilia, ale Endl vzápětí zahrál jen do autu.

21
    Rozehrávající Brno zastavuje faul Azeveda, který odpískal hlavní rozhodčí.

20
    Trávníkův nákop z voleje nemohl stihnout na hřišti Dyjan Carlos de Azevedo, vhazovat tak bude Brno.

19
    Jambor sice musel rozehrávat pod tlakem napadajících hráčů Slovácka, ale celou situaci zvládl.

18
    Po kombinaci Blahúta s Křišťanem střílel před pár týdny ještě hráč Teplic Křišťan, avšak trefil jen Gyamfiho.

17
    Centr z pravé strany v podání „hostů“ nenašel žádného z hráčů v modrém.

16
    Vytáhlý útočník 1.FCS Cicilia udržel míč a následně nahrál záložníku Trávníkovi, ten už ale v akci úspěšně nepokračoval.

15
    Poslední posila Slovácka Matyáš Kozák se teď k balonu nedostal a místo toho jen fauloval.

14
    Brno teď mělo k dispozici několik rohů v řadě, avšak ani jeden nebyl využit.

13
    Defenziva Slovácka se teď musela na chvíli obejít bez stopera Hofmanna a málem inkasovala. Po přihrávce ze středu hřiště se ocitl sám před gólmanem Hečou Řezníček, který ještě chtěl vyšperkovat akci pasem na nabíhajícího spoluhráče, ale výborně na poslední chvíli zasáhl vracející se obránce Slovácka Blahút.

12
    Filip Vecheta svou velmi nepřesnou rozehrávkou daroval míč Brnu, jehož rychlou akci musel zastavit faulem Hofmann.

12
    Brněnský Foster Gyamfi ztratil balon v souboji s Trávníkem.

11
    Jednu z mála ofenzivních akcí Brna zastavuje zdvižený praporek pomezního sudího, který signalizuje ofsajd.

11
    Další pobídka z pravé strany končí v rukavicích brankáře Muchy, Zbrojovka si zatím moc nezahrála.

10
    Trávníkův centr vyboxoval brankář Mucha, Slovácko ale pokračovalo v akci a po dalším centru zprava zakončoval osamocený stoper Hofmann, ale zblízka minul branku Brna.

9
    Z dalšího souboje mezi těmito dvěma hráči ale už vyšel lépe fotbalista v modrém, který po faulu Smejkala získal pro svůj tým standardku.

9
    Před Sinyavským zasahuje brněnský Smejkal, Slovácko bude vhazovat.

8
    Rigino Cicilia dokázal udržet míč, jenže poté nestihl dlouhý Křišťanův nákop na hřišti Sinyavskyi.

7
    A následnou akci Slovácka zastavuje právě brazilský křídelník nepřesnou nahrávkou.

7
    Po rohovém kopu nedosáhl na míč Cicilia, následně však pálil Carlos de Azevedo, ale trefil jen blok.

6
    Slovácko velmi dobře napadalo a získalo balon, následně odvrátil centr z pravé strany stoper Endl balon jen k Právníkovi, jehož rána byla zablokována na roh.

5
    Potočného za sebe nepustil estonský fotbalista ve službách 1. FCS Sinyavskyi, rozehrává zase klub z modrém.

5
    Blahútův centr ještě do vápna nedoletěl, druhá pobídka už byla mnohem lepší, ale nevysoký Azevedo ji nedokázal usměrnit na branku.

4
    Sinyavského nákop nenašel Azeveda, který se v Uherském Hradišti na dvoutýdenní zkoušce. Brazislký křídelní poté alespoň znepříjemnil rozehrávku Brna.

3
    Roman Potočný sice prodloužil nákop za sebe, tam však byl jen stoper Slovácka Hofmann.

2
    Zbrojovka se teď sice dostala k míči, ale dlouho nemohla rozehrát. To se pravděpodobně povede až po sérii brněnských autů.

1
    Slovácko vstoupilo do zápasu aktivně a hned se snažilo zahrozit po pravé straně, ale přihrávka na nabíhajícího Blahúta nebyla tolik přesná.

1
    Úvodního výkopu se ujalo Slovácko, které nastoupilo v modrých dresech. Soupeř oblekl klasické červenobílé trikoty.

1

Hráči obou celků právě přicházejí na zelený pažit v Lanžhotě.

V Lanžhotě dnes panuje opravdu letní počasí, kromě slunečna se očekávají i velmi vysoké teploty přesahující i pětatřicet stupňů.

FC Zbrojovka Brno: Mucha – Gyamfi, Pernica, Endl, Večeřa, Potočný, Nový, Smejkal, Jambor, Janetzký, Řezníček
    Náhradníci: Sváček – Hamza, Toman, Švancara, Texl, Kronus, Mateković, Granečný, Šural, Polák, Štěpánek
    Trenér: J. Hynek

1.FC Slovácko: Heča – Blahút, Hofmann, Vaško, Sinyavskyi, Křišťan, Trávník, Kozák, Azevedo, Vecheta, Cicilia
    Trenér: R. West.

1. FC Slovácko
    Klub z nejmenšího ligového města obsadil v uplynulé sezoně šesté místo. Po povedeném podzimu se ale Slovácku vůbec nezdařila jarní část, ve které si připsali jen pár bodů a jenom shodou náhod udrželi místo ve skupině o titul. Do posledního zápasu dokonce byl moravský celek ve hře o evropské poháry, ale po vysoké prohře s Baníkem se bude muset bez Evropy obejít.
    I na Slovácku řeší začátkem nového ročníku změny v kádru. Asi největší změna nastala na trenérském postu, kde odcházejícího Martina Svědíka nahradil dosavadní trenér U-19 Roman West. Z hráčů v poli už nebudou v Uherském Hradišti pokračovat Daniel Holzer, Ondřej Mihálik ani Jan Kalabiška, který se s klubem rozloučil po několika letech. Svou bohatou kariéru také ukončil veterán Michal Kadlec, který tak už Slovácku na hřišti nepomůže.
    Naopak vedení uplatnilo přestupovou opci na Patrika Blahúta, který i přes nepovedené jaro předváděl velmi solidní výkony a nakonec si řekl i o přestup. Se Slováckem se také připravují záložníci Jakub Křišťan a Filip Souček, na zkoušku poté přišli ze Slovenska obránce Filip Vaško a křídelní Dyjan Carlos de Azevedo, kterého si čeští fanoušci mohou pamatovat z působení v Baníku Ostrava. Do přípravy se také zapojil ve čtvrtek útočník Matyáš Kozák, jehož hostování s opcí ze Sparty se dolaďuje.
    Pro Slovácko jde vůbec první přípravný zápas, zároveň půjde také o debut trenéra Westa.

Brněnský klub stráví následující sezonu v Fortuna:národní lize, tedy druhé nejvyšší české soutěži. Poslední ročník zakončila Zbrojovka až na deváté příčce, tedy docela výrazně za očekáváními. Blíže než postupu do první ligy bylo Brno paradoxně blíže sestupu, neboť na sestupující Příbram mělo nakonec pouze čtyřbodový náskok.
    Hned na začátku přípravy se v Brně hlásilo několik nových tváří. Novým jménem v brankovišti je brankář Filip Mucha, který dorazil z Prostějova. Do obrany přišli z Vyškova Filip Štěpánek a Šimon Mičuda, jenž přišel ze slovenského Trenčína. Zálohu vyztužil ze sestupujícího Zlína Jakub Janetzký, útok poté zase chorvatský snajpr Carlo Mateković, který dorazil na hostování z Lokomotivy Záhřeb. Mezi odchody z Brna pak můžeme zahrnout například brankáře Berkovce, Adama Fouska nebo třeba Kamsa Maru.
    Klub z druhého největšího města Česka už odehrál jeden přípravný duel, a to sice proti Pohořelicím. Zbrojovka v zápase potvrdila roli favorita a zaslouženě nakonec zvítězila 5:0. Dvě branky zaznamenal debutující Daniel Švancara, který povýšil z B-týmu, po jednom gólu zapsali do statistik Adam Kronus, Carlo Mateković a Tomáš Smejkal.

Příjemné sobotní odpoledne při přípravném zápase mezi Zbrojovkou Brno a Slováckem. Utkání těchto dvou moravských celků začne v 11 hodin, a tak Vám přeji příjemnou zábavu u jeho sledování.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Matěj Skula

Branky: 86. Kronus

Karty:   79. Štěpánek (BNO)

FC Zbrojovka Brno: 1. poločas: Mucha (C) – Gyamfi, Pernica, Endl, Mateković, Potočný, Nový, Smejkal, Jambor, Janetzký, Řezníček
    2. poločas: Sváček – Hamza, Šural, Štěpánek, Toman, Granečný, Texl, Polák (C), Kronus, Švancara, Večeřa

1.FC Slovácko: 1. poločas: Heča – Blahút, Hofmann, Vaško, Sinyavskyi, Křišťan (C), Trávník, Kozák, Azevedo, Vecheta, Cicilia
    2. poločas: Fryšták – Reinberk, Souček (C), Holásek, Sinyavskyi (57. Doski), Kohút, Novotný, Okoromi, Juroška, Havlík, Kvasina

Trenér: R. West