Švýcarsko – Itálie 2:0 (kon.) | Německo – Dánsko 2:0 (kon.)
Německo
2:0 (0:0)
Dánsko
Sobota 29.06.2024, 21:00 • BVB Stadion Dortmund • Mistrovství Evropy • Osmifinále

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 7:15. (23:29:58)

Německo je tak poprvé od EURO 2016 na velké akci ve čtvrtfinále. Dánsko neobhájí semifinále z roku 2021. O semifinále si to Němci rozdají se Španělskem, nebo Gruzií.

Němci potvrdili roli favorita a na domácím EURO postoupili do čtvrtfinále. V úvodu zápasu vletěli na Dány a skórovali hlavou Schlotterbecka, ale branka neplatila kvůli faulu Kimmicha. Dánové se pak oklepali z tlaku a vyrovnali obraz hry. Nicméně v 35. minutě nastala rarita, kdy zápas evropského šampionátu byl přerušený pro bouřku. Následovala zhruba dvacetiminutová pauza. Po ní měl Havertz tutovku, kterou umístil doprostřed brány a Němci nakonec mohli být rádi, že neinkasovali v závěru první půle při dánském brejku dva na jednoho, kdy Neuer skočil pod nohy Delaneymu.

Druhý poločas začal pohromou pro Němce, když si odražený míč našel Andersen ve vápně a překonal stojícího Neuera. Nicméně gól byl odvolaný kvůli ofsajdu Delaneyho. Uplynuly tak tři minuty a opět do zápasu zasáhlo video a znovu ve spjatosti s Andersenem. Ten hrál rukou v šestnáctce a nařízenou penaltu proměnil Havertz k tyči, ačkoli Schmeichel trefil stranu.

Dánové pak přestáli Havertzův samostatný únik. Nicméně zlomil je další gól Musialy na tomto EURO a v závěru už si nevypracovali nějakou šanci na snížení, natožpak srovnání.
    Jamal Musiala je prvním německým hráčem od MS 2014, který vstřelil na velkém turnaji alespoň tři góly.

90+6

90+6
    Neuer chytil centr z pravé strany před Poulsenem.
    90+5. Havertzovo zakončení vytěsnil Schmeichel levou kopačkou.

90+5
    Při německém přečíslení vymyslel Wirtz křižný pas na levou stranu a Havertzovu střelu na zadní tyč vykopával Schmeichel.

90+4
    Rüdiger se vrhl ve skluzu po míči ve svém vápně proti Vestergaardovi. Potom Němci přečkali roh.
    90+1. Další neuznaný gól. Wirtzova trefa byla anulována pro ofsajd.

90+1
    Německo právě vstřelilo branku!
    Füllkrug prodlužoval rozehrávku na pravou stranu běžícímu FLORIANOVU WIRTZOVI, ten naznačil střelu, udělal kličku na střed a skóroval do prázdné brány. Maehle už nestihl odvrátit míč před čárou. Nicméně gól neplatí kvůli ofsajdu.