Anglie – Slovensko 2:1 (po pr.) | Španělsko – Gruzie 4:1 (kon.)
Anglie
2:1 (0:1)
Slovensko
Neděle 30.06.2024, 18:00 • Arena AufSchalke (Gelsenkirchen). • Mistrovství Evropy • Osmifinále

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek neděle a u dalších online přenosů z fotbalu se budu opět těšit na shledanou. (20:42:12)
    Anglie byla na pokraji vyřazení, nakonec ale postupuje

Anglie se utká ve čtvrtfinále se Švýcarskem, které v sobotu senzačně vyřadilo úřadující mistry Evropy, a sice Italy.

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 4:7. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:19.

Je dobojováno. Hned na začátku prodloužení Anglie skórovala a šla do vedení, zápas tak otočila na svou stranu. Ovšem Slováci se nevzdávali a stále se snažili vyrovnat, ale nakonec se jim to nepovedlo. Doslova sahali po postupu do čtvrtfinále, ale v páté minutě nastavení inkasovali a šlo se do prodloužení. To první přineslo jedinou branku, která nakonec rozhodla o osudu tohoto zápasu a dále tak jde Anglie, která byla naopak na pokraji vyřazení. Pro své fanoušky to nakonec ale zvládla a splnila misi.

120+2

120
    Denis Vavro poslal další míč do pokutového území, kde proskakoval okolo slovenských kopaček, ale nakonec ho dostali k sobě zase Angličané.

120
    Jordan Pickford se chystá k dalšímu odkopu od své branky a Anglie se bude snažit držet se na polovině Slovenska, kde bude chtít zápas už jenom dohrát.

119
    Už moc času nezbývá, jsme v předposlední minutě druhého prodloužení a Slováci se stále snaží o vyrovnání. Stále se drží na polovině soupeře.

118
    Róbert Boženík vystřelil na pravé straně a rozvlnil síť anglické branky, ale pouze tu boční. Odkop od Pickfordovy brány.

117
    Ivan Toney si naběhl na centr od rohového praporku na pravé straně a dostal míč definitivně do bezpečí. Následně pak ho ale Angličané svému soupeři prakticky zadarmo zase darovali.

115
    Slováci to stále nevzdávají a jsou dost na míči, nyní jsou na polovině Anglie a snaží se o vyrovnání. Lavro sice neprostřelil obranný val, ale vybojoval další rohový kop.

114
    Norbert Gyömbér zbytečně fauloval soupeře a za svůj prohřešek od hlavního sudího inkasuje žlutou kartu.

113
    Za pomoci vlastní obrany uhájil svou branku Jordan Pickford a ten následně svému spoluhráči poděkoval. Nyní mají balon Angličané a už se znovu derou před slovenskou branku.

112
    László Bénes zahrával další standardní situaci, jeho střílený centr ale zachytil obránce Anglie a ten poslal míč na autové vhazování.

111
    Jeho centr do pokutového území ale branku Anglie přestřelil. Jordan Pickford tak bude mít od své branky další odkop.

110
    Volný přímý kop pro Slováky po faulu na Tuptu. Sám Ľubomír Tupta zahraje tuto standardní situaci.