Anglie – Slovensko 2:1 (po pr.) | Španělsko – Gruzie 4:1 (kon.)
Anglie
2:1 (0:1)
Slovensko
Neděle 30.06.2024, 18:00 • Arena AufSchalke (Gelsenkirchen). • Mistrovství Evropy • Osmifinále

114
    Norbert Gyömbér zbytečně fauloval soupeře a za svůj prohřešek od hlavního sudího inkasuje žlutou kartu.

109
    Střídání v týmu Slovensko:
    ze hřiště odchází Peter Pekarík, přichází Ľubomír Tupta.

108
    Žlutá karta pro tým Slovensko (Denis Vavro).

106
    Střídání v týmu Anglie:
    ze hřiště odchází Jude Bellingham, přichází Ezri Konsa.

106
    ze hřiště odchází Harry Kane, přichází Conor Gallagher.
    105. Pekarík se marně snažil dorážet u přední tyče

105
    Peter Pekarík si nabíhal na centr za obranu Anglie a chtěl zakončit, ale jeho akce skončila neúspěchem. Hned na to balon od své branky odkopává Jordan Pickford.
    91. Harry KANE - 2:1

91
    Anglie právě vstřelila branku!
    Hned v první minutě prodloužení se trefuje HARRY KANE, kterému míč naservíroval Toney a rázem tak Anglie otáčí stav zápasu na svou stranu, když útočník Anglie zaskóroval hlavou – 2:1. Asistence: Ivan Toney.
    90+5. Jude BELLINGHAM - 1:1

90+5
    Zápas ještě nekončí. V nastavené páté minutě hry je vyrovnáno a začíná se znovu od začátku. Po dlouhém autovém vhazování se míč dostal do vápna, kde ho Guéhi nasměroval před bránu Dúbravky a tak parádní nůžky vystřihl JUDE BELLINGHAM – 1:1. Na hrací ploše tak proběhla obrovská radost Angličanů. Asistence: Marc Guéhi.

90+4
    ze hřiště odchází Phil Foden, přichází Ivan Toney.

90+3
    ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Norbert Gyömbér.

84
    ze hřiště odchází Kobbie Mainoo, přichází Eberechi Eze.

81
    ze hřiště odchází Juraj Kucka, přichází Matúš Bero.

81
    ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází László Bénes.
    81. Declan Rice orazítkoval tyč slovenské brány

81
    Declan Rice měl na kopačce vyrovnání! Jeho rána z dálky orazítkovala tyč branky Martina Dúbravky!
    78. Šance Harryho Kanea po standardní situaci

78
    A na centr Fodena si naběhl do vápna Harry Kane a hlavou zakončil, ale ve velké šanci poslal balon jen vedle Dúbravkovy branky!

66
    ze hřiště odchází Kieran Trippier, přichází Cole Palmer.

61
    ze hřiště odchází Dávid Strelec, přichází Róbert Boženík.

61
    ze hřiště odchází Lukáš Haraslín, přichází Tomáš Suslov.
    54. Chytrá střela z půlky hřiště z kopačky Strelce

54
    Tak tohle mohlo málem Anglii hodně mrzet. Ta přestala hrát a z poloviny hřiště vystřelil Dávid Strelec a zaskočil Jordana Pickforda, který spěchal zpět do branky, nakonec míč skončil jen těsně vedle tyče. Další velká šance Slováků.
    50. Fodenův gól nebyl uznán pro ofsajdové postavení

50
    Po krásně sehrané kombinaci zakončoval do odkryté Dúbravkovy brány Phil Foden a Anglie se radovala z vyrovnání. Ovšem hned následovalo video a to odhalilo ofsajdové postavení, takže branka Anglie nemohla platit. Slováci si tak oddychli a stále vedou!

45+1
    Milan Škriniar v závěru poločasu fauloval soupeře a dostává žlutou kartu.
    25. Ivan SCHRANZ - 0:1

25
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Slováci za svou aktivitu od úvodních minut zápasu nyní sklízejí zasloužené ovoce. Dávid Strelec vysunul IVANA SCHRANZE, který se dostal do těsné blízkosti Jordana Pickforda, ač byl tísněn Marcem Guéhim a poté viděl volné místo. Balon pak zasunul pod jeho pravou nohou do sítě a Slováci jsou v euforii- 0:1. Asistence: Dávid Strelec.

17
    Jude Bellingham podrazil rozjetého Lukáše Haraslína a ten padl na trávník. Hned na to pak záložník Anglie od hlavního sudího inkasuje další žlutou kartu pro Anglii.

13
    Juraj Kucka podrazil soupeře a i on vidí pro svůj tým první žlutou kartu zápasu.
    12. Haraslínova akce

12
    Haraslín byl u další velké šance Slovenska, když vystřelil a míč se pak odrazil k tyči, kde si nabíhal Ivan Schranz a už to vypadalo, že by mohl zakončit do volného místa, ale obrana Anglie nakonec velké nebezpečí zažehnala!