Rumunsko – Nizozemsko 0:3 (kon.) | Rakousko – Turecko 1:2 (kon.)
Rumunsko
0:3 (0:1)
Nizozemsko
Úterý 02.07.2024, 18:00Mistrovství Evropy • Osmifinále

Ve čtvrtfinále se Nizozemsko utká s vítězem večerního duelu Rakousko – Turecko. (19:57:06)

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 3:12. Rohy: 4:13. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 8:8.

Je dobojováno! Nizozemsko po dvaceti letech postupuje do čtvrtfinále evropského šampionátu. Po čtvrthodině hry přitom nebezpečně hrozil Dennis Man, jehož rána skončila těsně nad břevnem. Ve 20. minutě však na opačné straně střelou na přední tyči rozjásal davy nizozemských fanoušků Cody Gakpo. Od té doby už na trávníku dominoval jen jeden tým. Ve 27. minutě po rohovém kopu hrozil hlavou de Vrij, jenže rozvlnil jen boční síť. V závěru poločasu pak skvělou střeleckou pozici prováhal Simons. I po změně stran na hřišti kraloval favorizovaný celek. Depayovu ránu zablokoval obránce, van Dijk orazítkoval tyč a znovu Depay z přímého kopu branku těsně minul. V 83. minutě však po skvělé práci Gakpa poprvé udeřil Malen a stejný hráč v nastavení po skvělém brejku napsal gólovou tečku za utkáním.

90+5
    90+3. Donyell MALEN - 0:3

90+3
    Nizozemsko právě vstřelilo branku!
    Je hotovo! Nizozemsko ubránilo rohový kop Rumunska. Do protiútoku se naopak po levé straně vydal DONYELL MALEN, který prošel na hranici velkého vápna, navedl si míč kolem obránce do vápna a zakončil k přední tyči!

90+2
    Střídání v týmu Nizozemsko:
    ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Daley Blind.

90+1
    Bart Verbruggen si pohlídal vysoký centr z pravé strany a před dobíhajícím soupeřem stáhl míč do rukavic. Nizozemský gólman dnes zatím moc práce neměl.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

89
    Micky van de Ven skvělým sprintem na levém křídle dohnal odražený míč, poslal jen před branku, ale Wout Weghorst ve skluzu nedokázal zakončit.

88
    Střídání v týmu Rumunsko:
    ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Darius Olaru.

87
    Simons před Weghorstem sáhl do prudké přihrávky a píchl do míče tak nešikovně, že jej poslal k rumunskému gólmanovi.

86
    Nizozemci si užívají závěrečné minuty dnešního souboje. Po dvaceti letech mohou slavit postup do čtvrtfinále evropského šampionátu.

85
    Memphis Depay si ve vápně skvěle převzal centr z pravé strany, rychlou kličkou si míč připravil ke střele, ale technickou ránou branku těsně minul!

84
    ze hřiště odchází Cody Gakpo, přichází Wout Weghorst.
    83. Donyell MALEN - 0:2

83
    Nizozemsko chvíli před koncem přidává druhou branku a pomaličku začíná slavit postup do čtvrtfinále! Skvělou práci odvedl Cody Gakpo, který na levé straně po souboji s Dragusinem udržel míč ve hře, z brankové čáry jej vrátil na malé vápno a DONYELL MALEN už měl snadnou práci!

81
    Nicolae Stanciu vyfasoval žlutou kartu za protesty. Sudí totiž hvizdem přerušil jejich protiútok.

81
    Memphis Depay zahrával další rohový kop Nizozemska, ale Radu Drăgușin byl králem vzdušného prostoru před rumunskou brankou a odhlavičkoval míč do bezpečí.
    Internetový obchod Marken.cz vám přináší legendární sortiment Fanklubu defenzivního fotbalu! Pořiďte si originální šálu nebo triko a zařaďte se do skupiny fanoušků, která ví, že nejdůležitější jsou body.