Mladá Boleslav – Vlašim 5:0 (kon.) | L. Mikuláš – Michalovce 0:1 (kon.) | Podbrezová – KFC Komárno 4:1 (kon.)
Slavia – Śląsk 2:0 (kon.) | Ostrava – Lech Poznaň 0:2 (kon.) | Pohronie – Brno 1:4 (kon.)
Ružomberok – Zlín 2:2 (kon.) | Skalica – Vyškov 4:0 (kon.) | Č. Budějovice – Jihlava 4:3 (kon.)
Pardubice – Dukla Praha 1:1 (kon.) | Olomouc – Trenčín 3:0 (kon.) | Žilina – FC Košice 3:0 (kon.)
Bačka Topola – Slovácko 1:1 (kon.) | Zwickau – Žižkov 1:4 (kon.) | Humenné – Poprad 1:1 (kon.)
Ostrava – FC Dundee 0:3 (kon.) | Jablonec – Osijek 0:1 (kon.) | Slovan Bratislava – Petržalka 1:0 (kon.)
SK Dynamo Č. Budějovice
4:3 (1:0)
FC Vysočina Jihlava
Středa 03.07.2024, 17:00 • Fotbalové hřiště Temelín, Temelín • Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

SK Dynamo Č. Budějovice – FC Vysočina Jihlava

Úvod k zápasu
    Přípravné utkání mezi SK Dynamo Č. Budějovice – FC Vysočina Jihlava nám nabídne srovnání dvou týmů, které v minulé sezóně bojovali o udržení v jejich soutěži. V případě Českých Budějovic to byla Fortuna Liga, kde po základní části drželi poslední místo tabulky a hrozil jim přímý sestup do nižší soutěže. V nadstavbové části se zvládli posunout výše a finálně tak skončili na 15. místě. To znamená baráž o sestup, kde se utkali s Táborskem a zvládli se udržet v nejvyšší české soutěži.
    FC Vysočina Jihlava skončila v druhé nejvyšší soutěži na 14. příčce kdy jejich skóre bylo o něco lepší než skóre Příbrami. Za 30 zápasů dokázala Vysočina Jihlava získat 35 bodů.

Budějovicím už příprava v podobě přípravných zápasů začala, kdy v přípravném zápasu proti Žižkovu zvítězili vysoko 7:1. V barážových zápasech porazila Táborsko po výsledcích 2:1 a 1:1, tedy dohromady 3:2. Poslední tři ligové utkání, ale určitě neproběhli podle jejich představ. Prohra s Karvinou a remízy s Jabloncem a Zlínem. Každopádně nutno říci, že chuť si v zápase s Žižkovem spravili a určitě na to budou chtít navázat proti Jihlavě.

Jihlavě příprava taktéž začala a v prvních dvou zápasech přípravy dokázali porazit Chrudim 4:0 a Lišen 1:3. Opět se dá tedy hovořit o spravení chuti po nevydařené sezóně, ve které jen tak tak utekli sestupu. V posledních třech ligových zápasech Jihlava toho moc nepředvedla a brala pouze 1 bod po remíze s Příbramí, která nakonec sestoupila. Poté následovali dvě prohry s Žižkovem a Opavou.

Vzájemné zápasy
    Od roku 2001 je k vidění pravidelné setkání těchto dvou týmů. Dohromady se setkali 16 krát a většinou se jednalo o zápasy kde padalo spoustu gólů. Například zápas v roce 2015 skončil 5:4, v 63. minutě rozhodl Mešanovič, který dovršil hattrick. Nebo v roce 2018 zápas skončil výhrou Jihlavy 4:2.
    Budějovice v 16 zápasech dokázali zvítězit 6 krát, Jihlava výhru brala 4 krát, v 6 případech se jednalo o remízu.

Očekává se tedy spoustu gólů a útočného fotbalu, i proto Vám doporučuji tento zápas s námi zítra odpoledne sledovat.

SK Dynamo Č. Budějovice: Köstenbauer – Atemona, Nikl, Čoudek, Kotula, Ogiomade, Skalák, Mintongo, Osmančík, Hora, Ondrášek
    Náhradníci: Škugor, Havel, Lipczinski, Novák, Zíka, Šigut, Suchan, Čermák, Trummer, Hubínek, Tranziska
    Trenér: Jiří Lerch

FC Vysočina Jihlava: Soukup – Hošek, Štetka, Boussou, Labaran, Sadiq, Lacko, Křivánek, Šancl, Selnar, Záhradník.
    Náhradníci: Mastný, Chytrý, Sládek, Haala, Vítek, Pešek, Křehlík, Ritter, Franěk, Smutný.
    Trenér: David Oulehla

Rozhodčí: Lovětinský – Vican Miroslav, Vican Petr.

Krásný podvečer Vám přeji. Dnes Vás provedu přípravným utkáním mezi SK Dynamo Č. Budějovice a FC Vysočina Jihlava. Hráči jsou již na střídačkách a za malou chvilku nastoupí na hřiště.

1

1
    V 1. minutě hned hráči Budějovic faulují a na balónu tak zůstává Jihlava.

2
    Terén dneska pro hráče není vůbec jednoduchý, každá přihrávka zatím hodně skákala, ale jak se říká "těžkýma rosteš."

4
    Po delší době se na balónu usadili i hráči Českých Budějovic, ale nedá se říct, že jde o nějakou kvalitní hru na balónu. Jihlava totiž za pár chvil balón získává zpět.

6
    Dobře do zápasu vstoupili hráči Vysočiny Jihlavy, protože jsou neustále na balónu a když už o něj přijdou tak je to kvůli faulu.

7
    Samostatný únik měl k dispozici hráč Českých Budějovic, ale střetli se mu myšlenky a situaci ani nezakončil.

9
    Neskutečný zákrok Köstenbauera! Krásný načechraný balón letěl na zadní tyč, kde došlo i k zakončení, ale proti vstřelení první branky v zápase byl brankář Budějovic Köstenbauer, který výborně zasáhl a odvrátil balón na rohový kop.

11
    České Budějovice trápí rozehrávka, spousta nepřesností jim kazí postup vpřed.

12
    To samé se nedá říct o soupeři z Jihlavy. Ti zatím tolik nechybují a hlavně jsou klidnější a jistější na míči.

13
    Další střelu musel řešit Köstenbauer. Naštěstí pro něj střela neměla pořádnou razanci a v poklidu si balón sbírá ze země.

15
    Za České Budějovice je zatím nejvíce vidět právě Köstenbauer, který odhlavičkoval balón za postranní čáru a zažehnal tak potenciální nebezpečí.

17
    Offside zastavil slibně rozvíjející se útok Českých Budějovic.

19
    Budějovice poprvé v zápase ve větším tlaku, ale opět balón ztrácí a těžit z toho může Jihlava.

20
    Krásná akce na jeden dotek hráčů Budějovic v bráně nekončí. K dispozici budou mít rohový kop.

21
    V chumlu před bránou se domácí hráči hlásili o penaltu, ale rozhodčí byl jiného názoru a píská útočný faul.

22
    Jihočeši se řítili do velké šance, ale bohužel pro ně netrefují zařízení a zahazují tak příležitost jít do vedení.

25
    Hra se trošičku uklidnila, vidíme spíše kombinaci a snahu se dostat pomalu dopředu.

26
    České Budějovice si opět počínali nedovoleně a tým z kraje Vysočina bude moci rozehrávat standardku.

27
    Standardku využili k pokračování v kombinaci a na ohrožení brány to zatím nevypadá.

29
    Klid na balónu, to je přesně ta věc, kterou od svých hráčů chce trenér JIhlavy David Oulehla. Zatím to funguje a přesně to chybí hráčům Českých Budějovic.

30
    Břevno! Velice pěkný centr letěl do vápna JIhlavy, kde se nakonec objevil útočník Budějovic, ale trefuje hlavičkou pouze břevno.

32
    Rohový kop pro SK Dynamo České Budějovice.

32
    Balón ani na dvakrát nikoho nenašel, a tak k žádnému ohrožení branky nedošlo.

34
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Zmatená situace před vápnem, kdy čárový zřejmě odmával faul, ale hlavní rozhodčí na to nereagoval a hru nechal pokračovat. Vzápětí po se po pěkné kombinaci se trefuje PETR OSMANČÍK.
    34. Pavel OSMANČÍK - 1:0

37
    Jihočechům vstřelený gól pomohl, protože Jihlavu vůbec k ničemu nepouští. Na druhou stranu na další gól Budějovic to taky nevypadá.

39
    Situace se opět mění a na balónu více kombinuje Jihlava a kombinují na jeden dotek.

41
    Cokoliv vypadá z obou stran nadějně není většinou dotáhnuto do konce, protože obrany si své hráče zatím stíhají zachytávat.

43
    Jihlava delší dobu kombinuje a posouvá se vpřed.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45
    Oba týmy chtěli ještě v závěru poločasu ohrozit branku, ale zatím se jim to nepodařilo.

45+2
    Zajímavou standartní situaci budou mít k dispozici hráči Jihlavy.

45+2
    Střela letěla vysoko nad a z největší pravděpodobností to bylo poslední co v 1. poločase uvidíme.

45+2

První poločas nám skončil a nutno říci, že to nebyl poločas podle představ obou týmů. Spoustu zkažených přihrávek a prohraných soubojů. Neviděli jsme moc pěkného fotbalu a tak není divu, že skóre je pouze 1:0. O jediný gól tohoto poločasu se postaral Petr Osmančík.

ze hřiště odchází Selnar, přichází Franěk,
    ze hřiště odchází Záhradník, přichází Smutný.

48
    Jihlava právě vstřelila branku!
    Penaltu měla k dispozici Jihlava, ale exekutor penalty uklouznul a balón poslal na břevno. K dorážce se první dostává TOMÁŠ FRANĚK a srovnává tak skóre zápasu!
    48. Tomáš FRANĚK - 1:1

49
    Hráči Českých Budějovic nesouhlasili s zahráním penalty a reklamovali dvojdotek, ale rozhodčí na to nepřistoupil a branku uznal. Po rozehrání domácího týmu se ale velice rychle prosadil MARVIS OGIOMADE a vrací svému týmu vedení zpět!
    49. Marvis OGIOMADE - 2:1

52
    Zápas se nám pořádně rozjel a v rámci 4 minut vidíme druhou penaltu. Nekompromisně jí umístil do levého dolního rohu JIŘÍ SKALÁK a Budějovice tak odskakují na rozdíl dvou gólů.
    52. Jiří SKALÁK - 3:1

54
    V rychlém sledu 4 minut jsme viděli 3 góly a utkání se nám otevírá.

55
    Budějovice přebírají otěže celého zápasu a už jde vidět, že hrají vyšší soutěž. Uvidíme zda-li Jihlava dokáže ještě favorita potrápit.

57
    Jihlava to má všude zatím dobře rozebrané a Budějovice zatím jen naslepo centrují do vápna.

59
    Jihlavští hráči si zatím nejsou schopní poradit s tlakem Budějovic a balóny furt jen zakopávají a nechávají tvořit hru soupeře.

60
    Obrovská chyba brankáře Budějovic, který vyběhnul z brány a špatně si situaci odkomunikoval a balón se od něj odrazil přímo k MICHALOVI SMUTNÉMU, ten se dostal k odraženému balónu jako první a snižuje tak na 3:2.
    60. Michal SMUTNÝ - 3:2

63
    Jihlava je tedy na dostřel a vypadá to, že si zápas nenechají jen tak protéct mezi prsty.

64
    Zajímavý protiútok měli k dispozici hráči JIhlavy, ale situaci vyřešili tak, že z toho není ani zakončení.

65
    Hosté se rozhodli v druhé půli pro postavenou obranu a neženou se do žádného přehnaného aktivního pressingu.

66
    Slabý důraz v obraně Jihlavy a málo komunikace znamená další gól pro JIhočechy. JAKUB TRANZISKA chybu nekompromisně trestá a upravuje skóre na 4:2.
    66. Jakub TRANZISKA - 4:2

68
    Mastný teď skvěle zasáhl po slibně vypadají šanci a drží tak šance svého týmu o něco výše.

70
    Domácí celek teď uzavřel hráče Jihlavy a kombinují kolem hranice vápna. Obrana Vysočanů je k zakončení zatím nepustila.

71
    Pěkně se do hlavičky dostal hráč Budějovic, ale zařízení přestřelil a ukončil tak delší tlak Jihočechů.

74
    Jihlava se teď snaží udržet na balónu a chce si vytvořit nějakou šanci na snížení skóre.

76
    Tvrdý zákrok teď schytal hráč Budějovic a sportovní gesto od jihlavského hráče si vysloužilo delší zdržení.

79
    České Budějovice po každé ztrátě si chce balón vybojovat zpět a snaží se tak vysouvat svůj pressing.

82
    Přihrávka patičkou za obranu krásně uvolnila prostor a možnost na snížení ADAM PEŠEK neodmítnul a nasadil "jesličky" gólmanovy z Budějic.
    82. Adam PEŠEK - 4:3

83
    Dlouhý balón za obranu nikoho nenašel a rozehrávat může Jihlava, které se bude snažit vyrovnat.

85
    Po delší chvíli kdy hrála Jihlava na balón přichází chyba a gól! Který nakonec neplatí, protože se jednalo o offside.

87
    Rohový kop Jihlavy úspěšný nebyl, a tak možnost pro hráče z Budějovic zápas nadobro rozhodnout.

88
    Lovětinský hru přerušil a vrátil, protože balón zřejmě už opustil hrací plochu.

89
    Pěknou střelou z dálky Jihlava prověřila pozornost brankáře Českých Budějic, který pozor dává a posouvá svůj tým blíže k vítězství.

90+1
    Jihlava se pokusí v závěru vyrovnat. Kombinace kolem vápna může přinést vyrovnávací trefu.

90+2
    Rohový kop Budějic vedl k hlavičkovému zakončení, ale brankář Jihlavy byl pozorný.

90+2
    Poslední šance zápasů z největší pravděpodobností bude rohový kop Jihlavy kam už přišel i jejich brankář.

90+2
    K ohrožení branky nedošlo.

90+2

Skvělý druhý poločas nám přinesl rovnou 6 branek. Z úvodu nařídil hlavní sudí Lovětinský pokutový kop, který proměněn nebyl, ale z dorážky se už nikdo nemýlil a bylo vyrovnáno. Hned vzápětí si vedení zpět vzali České Budějovice a o malou chvilku později se z pokutového kopu prosadil Jiří Skalák. Skóre bylo tak 3:1 a vypadalo to pro pohodovou cestu za vítězstvím. V 60. minutě, ale udělal velkou chybu domácí brankář a dovolil tak snížení skóre na 3:2. Branku na 4:2 dal Jakob Tranziska a vsítil tak vítězný gól. 82. minuta přinesla pouze snížení skóre na 4:3 a jednalo se tak pouze o úpravu.

Ode mě je to vše a přeji Vám krásný zbytek večera. (19:35:21)

Simon Menke

Branky: 34. Osmančík, 49. Ogiomade, 52. Skalák (pen.), 66. Tranziska – 48. Franěk, 60. Smutný, 82. Pešek

SK Dynamo Č. Budějovice: Köstenbauer – Atemona, Nikl, Čoudek, Kotula – Ogiomade, Skalák, Mintongo, Osmančík – Hora, Ondrášek

Rozhodčí: Lovětinský – Vican Miroslav, Vican Petr