Ugo Carabelli – Kolář 2:1 (kon.) | Vrbenský – Butvilas 1:2 (kon.)
3 6 6
Zdeněk Kolář
1
6 3 1
Čtvrtek 04.07.2024, 10:30 • Centrální kurt, Karlsruhe (GER) • Challenger Karlsruhe - Tennis Open Karlsruhe (antuka) • 1. kolo

V zápase s několika dešťovými přestávkami protaženém do dvou dnů nakonec Camilo Ugo Carabelli porazil Zdeňka Koláře. Nasazená jednička turnaje včera ztratila první set 3:6, dnes však vyhrál druhý set 6:3, třetí už jasně 6:1 a postupuje do druhého kola, které odehraje ještě dnes. (14:09:50)

Konec zápasu
    2:1; 6:1 - Camilo Ugo Carabelli

6:1
    Zdeněk Kolář pokazil další volej, zahrál jej do sítě a je dobojováno!

A-40
    Kolář znovu zaútočil náběhem k síti, ovšem jednoduchý volej zahrál do zámezí a je tu další mečbol.
    1:1; 5:1; 40-40 - Zdeněk Kolář

40-40
    Kolář se dostal z obrany do útoku, naběhl k síti, kde zakončil přesným bekhendovým volejem a drží se v zápase.

40-30
    Camilo Ugo Carabelli perfektně zaútočil po lajně a získává mečbol!

30-30
    Český tenista vyrovnává přímým bodem z prvního servisu.

30-15
    V dlouhém souboji od základní čáry Kolář udolal svého soupeře, nakonec uspěl díky křižnému forhendu do rohu.

30-0
    Český tenista si vzápětí neporadil s křižným returnem soupeře, zahrál bekhend do sítě a je to už 0:30.

15-0
    Kolář sice doběhl další kraťas soupeře, ovšem nepovedlo se mu udržet míček ve hře.

5:1
    V souboji od základní čáry byl úspěšnější Camilo Ugo Carabelli, prosadil se výborným kraťasem, po němž se Kolář jen díval.

A-40
    Kolář poté chybuje z forhendu a Argentinec otáčí průběh šesté hry.
    1:1; 4:1; 40-40 - Camilo Ugo Carabelli

40-40
    Ugo Carabelli trefil první podání, poté úspěšně zaútočil a odvrací brejkbolovou šanci soupeře.

30-40
    Kolář úspěšně zaútočil po returnu druhého podání a vítěznou smečí získává brejkbol!

30-30
    Argentinci se nepovedl čopovaný bekhend, zahrál jej jen do sítě.

30-15
    Kolář se ubránil soupeřově útoku a mohl sám zaútočit, ovšem z forhendu mířil do deblového území.

15-15
    Kolářovi se nepovedlo zkrácení hry, Ugo Carabelli jej doběhl a získává fiftýn.

0-15
    Do šesté hry vstupuje lépe Zdeněk Kolář.

4:1
    Konec přestávky, podávat bude Camilo Ugo Carabelli.

4:1
    Následuje přestávka a výměna stran.

4:1
    Kolár nenačasoval dobře svůj náběh na síť, Ugo Carabelli jej prohodil a jde do vedení dvou brejků.

40-15
    Po bekhendové chybě Koláře tu však přeci jen jsou další brejkboly pro Argentince.

30-15
    Zdeněk Kolář uspěl na síti a vítězným volejem snižuje na 15:30.

30-0
    Čopovaný bekhend Koláře končí v síti, to už je velmi nepříznivá pozice.

15-0
    Ugo Carabelli vstupuje lépe do páté hry zápasu.

3:1
    A vzápětí také počtvrté, rychle to je 3:1.

40-15
    Ugo Carabelli potřetí v této hře boduje přímo z podání.

30-15
    Bekhendový úder podávajícího hráče byl příliš dlouhý.

30-0
    Další Argentincův bod z podání, tentokrát už z prvního.

15-0
    Přímý bod Uga Carabelliho z druhého podání.

2:1

2:1

2:1
    Pokus Koláře o zkrácení hry k postranní čáře končí těsně v zámezí, Argentinec hned po prestávce získává brejk.

A-40
    V dlouhé výměně od základní čáry se Argentinec dostává k brejkbolu.

Oba tenisté už se rozehrávají a utkání by mělo brzy pokračovat.

Už nějakou dobu neprší, pořadatelé se snaží měkký kurt dát do pořádku, aby byl hratelný.

A dál už se pro tuto chvíli pokračovat nebude, neboť v Karlsruhe začíná znovu pršet.
    1:1; 1:1; 40-40 - Zdeněk Kolář

40-40
    Kolář zaútočil náběhem k síti, brejkbol odvrací volejem, který dopadl přímo do rohu kurtu.

A-40
    Třetí dvojchyba Koláře přináší soupeři brejkbol.

40-40
    Kolář si nepřipravil ideálně náběh k síti, Ugo Carabelli jej úspěšně prohodil po lajně.

30-40
    Českému tenistovi vyšla ofenzivní hra, zatlačil Uga Carabelliho, jenž pak hrál bekhend po lajně do zámezí.

30-30
    Kolář zahrál příliš dlouhý bekhendový úder a bude muset znovu bojovat o svůj servis.

15-30
    Kolářovi vyšlo bekhendové zkrácení, Ugo Carabelli odehrál míč po druhém dopadu míčku.
    1:1; 1:1; 15-15 - Zdeněk Kolář

15-15
    Výborný útok českého tenisty, rozjel to forhendem do rohu kurtu, pak zakončil nabíhaným volejem na síti.

15-0
    V úvodu výměny si Kolář oběhl bekhendový úder na forhend, nakonec ale chybuje právě z nepřesného forhendu.
    1:1; 1:1 - Camilo Ugo Carabelli

1:1
    Vzápětí přichází další eso a je vyrovnáno 1:1.

40-15
    Kvalitním prvním servisem Ugo Carabelli rozjel útok, který na síti dovedl do úspešného konce.

30-15
    Trochu lacině Kolář vyhodil forhendový return druhého podání do autu.

15-15
    Kolářovi výrazně pomohla páska, Ugo Carabelli sice dokázal na míček dosáhnout, pak jej ale Kolář vytloukl na síti.

15-0
    Argentinec rozjíždí druhou hru esem.

0:1

0:1

0:1
    Dobrý start do třetího setu, Kolář se prosadil postupným náběhem k síti zakončeným bekhendovým volejem.

30-40
    Kolář zaútočil bekhendem k postranní čáře, pak si už vychutnal vítěznou smeč.

30-30
    Ugu Carabellimu se povedl výborný forhend po lajně.

15-30
    Oba tenisté hráli agresivní údery od základní čáry, respektive Argentinec místy i výrazně zpoza ni, nakonec to byl právě on, kdo chyboval z bekhendu.

15-15
    Laciná chyba českého tenisty z forhendu znamená vyrovnání stavu.

0-15
    Do třetího setu začíná podávat Kolář a hned první výměna nabídla parádní podívanou. Argentinec se dostal do útoku, Kolářovi ale vyšel lob, kterým se dostal zpět do hry a nakonec donutil soupeře k nepřesnému úderu.
    1:1; 6:3 - Camilo Ugo Carabelli

6:3
    Hned ten první proměnil dalším přímým bodem z podání a argentinský tenista bere druhý set ve svůj prospěch výsledkem 6:3.

40-15
    Přímý bod z podání přihrává Ugovi Carabellimu další setboly.

30-15
    V souboji od základní čáry byl přesnější Jihoameričan, závěrečný Kolářův forhend skončil v síti.

15-15
    Kolář se po dostatečně dlouhém returnu druhého servisu dostal do útočné pozice, tu proměnil vítězným forhendem.

15-0
    Argentinec teď podává na vítězství ve druhé sadě a začíná trefeným prvním servisem, po němž následoval vítězný forhendový úder.

5:3
    Ugo Carabelli mohl zaútočit, ovšem forhendový úder nasměroval do zámezí a Zdeněk Kolář po odvrácení tří setbolů snižuje na 3:5.

40-A
    Kolář si pomáhá přímým bodem z prvního servisu.

40-40
    Ugo Carabelli se po returnu druhého podání rychle dostal do ofenzivy, tu využil k přesnému úderu k postranní čáře.

40-A
    Úspěšný útok Koláře, pokus Argentince o prohoz byl velmi nepřesný.

40-40
    Tentokrát už Argentinec při setbolu převzal iniciativu a mohl zaútočit, ovšem zahrál příliš dlouhý bekhend.

A-40
    Kolář však nabízí další setbol soupeři dvojchybou.

40-40
    Český tenista znovu trefil první podání a prosadil se útočnou hrou, tentokrát forhendem k základní čáře.
    0:1; 5:2; 40-30 - Zdeněk Kolář

40-30
    První setbol je odvrácen ve velkém stylu, Kolář zvládl těžký volej na síti.

40-15
    Postupný útok Kolářovi nevyšel, nabíhaný forhend zahrál jen do sítě.

30-15
    Ugo Carabelli vyhazuje forhendový return druhého podání výrazně do zámezí.

30-0
    Kolář navíc nezvládl bekhend od základní čáry a čelí stavu 0:30.

15-0
    Kolář podává na udržení se ve druhé sadě, lépe však začíná jeho soupeř.

5:2
    Konec přestávky, podávat bude Zdeněk Kolář.

5:2

5:2
    Čopovaný bekhend Koláře po lajně se do kurtu nevešel a Ugo Carabelli vede 5:2.

A-40
    Přímý bod z prvního servisu dává Argentinci výhodu.

40-40
    Ugo Carabelli zapisuje do statistik svoji druhou dvojchybu.

40-30
    Kolářovi se povedlo soupeře zatlačit, ovšem pokazil forhendový úder do sítě.

30-30
    Těsný aut z Carabelliho bekhendu.

30-15
    Argentinec zabodoval z druhého podání, bekhendový return končí v síti.

15-15
    Kolář se po prvním servisu dostal do výměny, tu zakončil náběhem na síť a bekhendovým volejem.

15-0
    Ugo Carabelli potvrzuje brejk a začíná přímým bodem z druhého podání.
    0:1; 4:2 - Camilo Ugo Carabelli

4:2
    Ten už Camilo Ugo Carabelli dokázal využít, když Kolářovi zkrácení hry nevyšlo, namířil míček do podání a přichází o svůj servis.

A-40
    Kolář sice doklouzal soupeřovo zkrácení, ovšem nepovedlo se mu zahrát míček do kurtu, bude tak čelit čtvrtému brejkbolu.

40-40
    Také další brejkbol Kolář nátlakovou hrou odvrací, Argentinec se znovu neubránil.

A-40
    Kolář si po dalším druhém servisu rychle vypracoval útočnou pozici, ovšem výbornou šanci promarnil forhendem do deblového koridoru.

40-40
    Také druhý brejkbol musel Kolář odvracet přes druhé podání, znovu se mu to aktivní hrou povedlo.
    0:1; 3:2; 40-30 - Zdeněk Kolář

40-30
    Kolář hrál agresivní údery, Argentinec se bránil daleko za kurtem a nakonec se neubránil.

40-15
    Oba tenisté zahráli úder o pásku, ovšem zatímco Argentincův zůstal v kurtu, tak forhend Koláře páska vynesla do zámezí.

30-15
    Stejný vývoj jako při minulém Kolářově servisu, v závěru delší výměny český tenista pokazil bekhendový úder a prohrává 15:30.

15-15
    Po trefeném prvním servisu teď Kolář vyhodil forhendový úder.
    0:1; 3:2; 0-15 - Zdeněk Kolář

0-15
    Zdeněk Kolář zvládl souboj na síti a jde do vedení.

3:2

3:2

3:2
    Znovu Ugo Carabelli trefil první podání, poté hrál bekhendem do protipohybu Koláře a také druhou hru na svém servisu po přerušení vyhrává beze ztráty fiftýnu.

40-0
    Kvalitní servis Argentince stál u zrodu dalšího fiftýnu.

30-0
    Ugo Carabelli držel Koláře na bekhendu, ten pak měl šanci zaútočit z forhendu, ovšem míří jen do sítě.

15-0
    Kolářův křizný forhend měl příliš dlouhé parametry.

2:2
    Perfektní kombinace trefeného prvního servisu a následného bekhendu po lajně, Zdeněk Kolář vyrovnává na 2:2.

30-40
    Kolář dovedl svůj útok do úspěšného konce a má blíže k zisku této hry.

30-30
    Return Uga Carabelliho doletěl těsně za základní čáru.

30-15
    Český tenista se opřel do forhendového úderu, ovšem znovu jej nasměroval jen do sítě.

15-15
    Kolářův bekhend skončil v síti.

0-15
    Kolář si v závěru delší výměny přitáhl soupeře k síti, ten k míčku doklouzal, ovšem nedokázal jej umístit do kurtu.

2:1

2:1

2:1
    To byl rychlý proces Argentince, ten se ujímá vedení 2:1.

40-0
    Další přímý bod nasazené jedničky z podání.

30-0
    Následuje třetí eso Uga Carabelliho.

15-0
    Na servisu Argentinec, začíná přímým bodem z podání.

1:1
    Zdeněk Kolář zvládl lépe dlouhou výměnu od základní čáry, v závěru posadil svůj úder na postranní čáru, následný bekhend Uga Carabelliho už byl příliš dlouhý.

Hned na začátku uvidíme velmi důležitý fiftýn, Zdeněk Kolář má ve druhém gemu druhého setu výhodu a potřeboval by udržet podání a vyrovnat na 1:1.

Předpověď v Karlsruhe pro dnešní den vypadá všelijak, každopádně nyní neprší a utkání by tak mělo během několika minut pokračovat. Oba tenisté už jsou na kurtu a začínají rozehrávku.

Prokletí tohoto zápasu pokračuje! Déšť v Karlsruhe už oba muže dnes nepustí na antuku, a tak se bude dohrávat ve čtvrtek dopoledne.

Oba aktéři zápasu se odebírají do šaten. Vypadá to, že se delší dobu zde hrát nebude.

40-A
    V Karlsruhe začíná opět pršet. Oba tenisté míří k lavičkám a zatím budeme chvíli čekat, co bude dál.

40-A
    Český tenista dokázal skvěle doběhnout k síti a od ní zasmečovat přesně do pole.

40-40
    Brejkbol nedokázal Camilo využít. Zdeněk zachytil těžký míček na čáru a následným forhendem vyslal Argentince na párek.

40-30
    Velice dlouhá výměna nevyšla Zdeňkovi a forhend vyslal do sítě.

30-30
    Po kratší době jdeme zpět do hry. Carabelli zvládl dalekým forhendem přehodil soupeře.

15-30
    Momentálně nemůžeme pokračovat, jelikož Ugo Carabelli signalizuje nějaký problém s antukou.

15-30
    Přesunutí do levé lajny Camilo vůbec nezvládl a trefuje pouze síť.

15-15
    Skvěle zvládl ošemetnou situaci český tenista. Stačilo mu následně nastavit na smeč raketu.

15-0
    Zkrácení výměny Zdeňkovi nevyšlo dle představ. Míček končí v síti.

1:0

1:0

1:0
    V tomto gamu je vymalováno! Zdeněk Kolář po velkém zahnání nedokázal vrátit úder přesně do kurtu.
    0:1; 0:0; 40-15 - Zdeněk Kolář

40-15
    Tak přeci jen získává v tomto gamu bod Kolář. Pomohl mu neúspěšný kraťas soupeře.

40-0
    Carabelli zatím jede velký pecky. Smeč končí úplně mimo dosah.

30-0
    Tvrdý forhend Čechovi nevychází, když letí do jasného autu.

15-0
    Druhý set lépe zahajuje Argentinec. Zahnal soupeře do rohu kurtu a na druhou stranu měl lehkou práci.

0:0

0:0
    Následuje přestávka po prvnímu setu.

3:6
    Setbol dokázal Zdeněk Kolář využít! Stejný scénář probíhal, když Carabelli létal zběsile za míčky, což ho donutilo k chybě a ztrátě prvního setu.

40-A
    Zoufalost Argentince pokračuje. Odnesla to už i jeho pálka, která létá vzduchem po další chybě.
    0:0; 3:5; 40-40 - Zdeněk Kolář

40-40
    Jdeme do shody, jelikož Carabelli celou dobu bránil tvrdé forhendy. Nakonec jeden ze svých úderů vyslal do autu.

40-30
    Další nespokojenost na straně Carabelliho. Posílá míček do hlubokého autu.

40-15
    Míček získává Kolář.

40-0
    Dvojchyba Zdeňka Koláře.

30-0
    Zbytečně se Argentinec nechal zahnat daleko od kurtu. Poté netrefuje prostor hřiště.

15-0
    Podání nevyšlo Kolářovi dle představ. A protože bylo slabé, tak soupeř měl lehkou práci.

3:5
    V gemu vítězí Ugo Carabelli.

A-40
    Výhodu urval po tvrdé práci Carabelli. Vše patřičně oslavuje.

40-40
    Dlouhá výměna nevedla k zisku setu pro Čecha. Zakončuje vše forhendem do sítě.

40-A
    Setbol na stranu Koláře, jeho soupeř totiž posílá úder za základní lajnu.

40-40
    První dvojchyba tohoto střetnutí.

40-30
    Hrát na kraťasy s Kolářem se nevyplácí. Další série končí totiž autem.

40-15
    Vypadá to na rychlý game, protože Argentinec trefuje přesné eso.

30-15
    Camilo tentokrát podobnou situaci zvládl.

15-15
    Tohle snad nešlo pokazit. Carabelli byl u sítě a stačilo trefit kurt, jenže přišlo velké selhání.

15-0
    Rychlé podání nedokázal Kolář dostat forhendem do hry.

2:5

2:5
    0:0; 2:5 - Zdeněk Kolář

2:5
    Až do třetice zvládl podání Kolář do kurtu. Následně se dostal až k síti. na což Carabelli reagoval přehozem do autu.

0-40
    Velká zbraň Čecha opět využita. Kraťas bekhendem vůbec nevoní soupeři.

0-30
    Tohle si zasloužilo velký potlesk. Už to vypadalo, že Kolář nestihne přemístění na přesný forhend, ale u sítě to zvládl.

0-15
    Své podání zatím Kolář využívá. Zahnal forhendem Camila k levé straně a on nedokázal dostat dále míček do kurtu.

2:4
    Vypadá to, že se nám Argentinec probral a přesným podáním donutil Zdeňka k chybě.

40-0
    Těsná situace byla k vidění v tento moment. Na řadu přišel sudí, jenž ukázal aut, který vyslal Kolář.

30-0
    Couvat musel v nekomfortní pozici Koláře. Následně z otočky trefuje pouze síť.

15-0
    Fantastická a jednoznačně nejlepší výměna zápasu. Carabelli musel bránit kraťasy a i smeče, což se mu povedlo a získává bod pro sebe.

1:4

1:4

1:4
    Carabelli získává první game v zápase. Donutil Čecha k dlouhému forhendu za základní čáru.

A-40
    Znovu jde do výhody Carabelli. Lacino vyslal Kolář jednoduchý forhend do zámezí.

40-40
    Brejkbol zůstává nevyužitý. Kolář už sice byl v obtížné situaci, ale přes síť obhodil vylezlého soupeře.

A-40
    Trpělivou prací si došel argentinský borec pro výhodu v tomto gamu.
    0:0; 0:4; 40-40 - Camilo Ugo Carabelli

40-40
    Nádherná výměna obou tenistů vedla k lepšímu konci pro Carabelliho.

40-A
    Vynikající podání českého tenisty dostalo soupeře do pozice mimo další pokračování.

40-40
    Slabé podání využil Camilo k prudkému úderu. Na něj Kolář nedokázal reagovat.

30-40
    Tentokrát byl Carabelli úspěšnější v nahánění a donutil soupeře k chybě.

15-40
    Kraťasy Zdeňkovi dnes vycházejí, jelikož soupeř sice doběhl, ale pod tlakem vyslal do autu.

15-30
    Velice těsné podání Zdeňka je úspěšné. Doběhl následně k síti a přesným forhendem zabil soupeře.

15-15
    I přes slabé podání si Camilo slušně zaběhal. Už zataven poslal bekhendový kraťas do sítě.

15-0
    Carabelli je nespokojen se svým výkonem. Momentálně si ovšem bodem spravil na chvilku chuť.

0:4
    Zdeněk Kolář jde do velkého trháku. Dlouhý game zakončil přesným forhendem k čáře a vede už 4:0.

40-A
    Další špatná chvilka pro servis Carabelli. Ideálně nereaguje na return.

40-40
    Jenomže Carabelli znovu chybuje, když se nechal vyslat hluboko za čáru. Ideálním úderem potom nereagoval.

A-40
    Return Zdeňkovi v tomto gamu znovu nevychází.

40-40
    Jdeme znovu do shody, jelikož Camilo dal příliš velkou sílu do bekhendu, s nímž nemusel soupeř nic dělat.

40-30
    Je tu obrat. Kolář nezvládl poslat tvrdý return do kurtu.

30-30
    Argentinec možná chytne chuť, jelikož trefuje přesné eso.

15-30
    Return českého borce tentokrát není úspěšný. Jedeme dál.

0-30
    Vynucená chyba Carabelliho. Ke své nespokojenosti trefuje pouze síť.

0-15
    Další dlouhá výměna jde na vrub Koláře. Zakončuje ji efektivním bekhendem na základní čáru.

0:3
    Zatím velice dobrá a čistá práce Koláře. Získává třetí game v zápase a následuje kratší přestávka a výměna stran.
    0:0; 0:2; 15-40 - Zdeněk Kolář

15-40
    Forhendová výměna hraje do karet Koláře. Zakončil ji kraťasem, který následně posílá Camilo do autu.

15-30
    Zdeněk se nechal zbytečně nahnat na síť. Toho soupeř využívá přehozením.

0-30
    Esíčko přesně do středové čáry. Carabelli nedokázal zareagovat v pravý moment.

0-15
    Milimetrový forhend na postranní čáru. Argentinec nedokázal ideálně dosáhnout na míček.

0:2
    Skvělá práce českého tenisty. Dlouhou výměnu šperkoval prudkými forhendy a jednou mu pomohlo i prasátko. Vše zakončil úderem do protipohybu.

0-40
    Kolář se na další bod příliš nenadřel a jeho zahnání mimo kurt je úspěšné.

0-30
    Carabelli to dnes zatím nemá úplně v ruce, když nevyslal kraťas ani na druhou stranu.

0-15
    Skvělý return českého borce končí bekhendem soupeře do sítě.

0:1
    Na programu je výměna stran.

0:1
    Podání je pro Koláře úspěšné. Svého soupeře zahnal do pravé strany a ten z těžké pozice míří do autu.

40-A
    Do třetice všeho dobrého. O tohle pořekadlo se momentálně pokusí Kolář, když má k dispozici další výhodu.

40-40
    Zkracování k síti Zdeňkovi vůbec nevychází. Chtěl ukončit game kraťasem, jenž byl moc krátký.

40-A
    Už druhou výhodu bude mít na své straně Kolář. Argentinec vyslal daleký forhend.

40-40
    Nejdelší výměnu tohoto zápasu získal Carabelli. Moc síly do forhendu stálo našeho borce výhodu.

40-A
    Zkrácení celé hry k síti bylo úspěšné. Výhodu má ve svém podání právě Čech.

40-40
    Jdeme do shody, jelikož forhend Koláře končí za zadní čárou.

30-40
    Nádherný bekhend ze strany Argentince. Zdeněk pouze přihlížel.

15-40
    Síla bude v podání Koláře, což Ugo znovu pokusil a hned svůj return vyslal mimo plochu.

15-30
    Tentokrát byl argentinský borec úspěšnější a donutil Zdeňka zahrát do sítě.

0-30
    Carabelli zkrátil hru k síti, kde ovšem nebyl úspěšný a Kolář kontruje forhendem.

0-15
    Kolář začal svým podáním přímo snově, jelikož soupeř return posílá do autu.

0:0

Začátek utkání se pomalu a jistě blíží. Oba borci momentálně podnikají samotné rozcvičení.

Dnes se hrát nebude! Déšť aktéry tohoto zápasu nepustil na antuku, proto nový termín je stanoven na středeční dopoledne.

Déšť opět komplikuje dění na turnaji v Karlsruhe. Utkání prvního kola zatím nebude zahájeno.

Start zápasu je zatím posunut na 18:30. Důvodem bylo deštivé počasí v Karlsruhe, teď už nás čeká jen rozcvičení obou borců.

V žebříčku 100. muž na celém světě vstupuje do turnaje v Karlsruhe jako největší favorit. Je totiž na něm psán jako jednička, a tak proti Kolářovi bude totální favorit. Carabelli již ví, jaké to je vyhrát Challenger, protože v kariéře se mu to už povedlo šestkrát. Má za sebou ovšem nedávné velké zklamání, když před týdnem nezvládl kvalifikaci na Wimbledon.

Zpraví si Camilo náladu na německém turnaji?

355. muž ve světovém žebříčku vstoupí do německého turnaje jako outsider. Těžšího soupeře do prvního kola nemohl Kolář dostat, jelikož se postaví nasazené jedničce. Navíc od začátku roku nemá úplně ideální formu, když ze všech Challengerů nepostoupil dál jak do čtvrtfinále. Naposledy se tento sedmadvacetiletý Čech chtěl dostat pomocí kvalifikace na French Open, jenže tu nezvládl po dvou setech s Meligeni Alvesem.

Dokáže Kolář překvapit velkého favorita na postup?

Krásný úterní podvečer z německého Karlsruhe! Od 17:30 je zde naplánováno utkání prvního kolo Challengeru. Na tento turnaj nasazená jednička Camilo Ugo Carabelli bude stát českému Zdeňku Kolářovi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.