B. Bystrica – L. Mikuláš 0:3 (kon.) | Trnava – Aston Villa 0:3 (kon.) | MTK Budapešť – KFC Komárno 0:0 (kon.)
DVTK – Michalovce 3:1 (kon.) | Skalica – Zlaté Moravce 1:0 (kon.)
FC Spartak Trnava
0:3 (0:1)
Aston Villa FC
sk Sobota 20.07.2024, 16:00 • Štadión Antona Malatinského • Přípravný zápas

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00 a my vám z neho prinesieme informácie o zmenách stavu..

Vážení futbaloví fanúšikovia, vítam Vás pri dnešnom prípravnom zápase medzi mužstvami Trnavy a Aston Villy. Úvodný výkop je naplánovaný na 16:00hod na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

Trnava ešte stále čaká na prvé víťazstvo v tohtoročnej príprave. Zverenci trénera Michala Gašparíka odohrali 4 prípravné zápasy. S tímom Maribor (Slovinsko) sa zrodila prehra 2:1. S tímom Bravo (Slovinsko) prehrali Trnavčania 3:1. Zápas so Spartou Praha sa skončil prehrou pre Trnavu rozdielom triedy (3:0). V poslednom prípravnom zápase sa zrodila remíza (1:1) proti rakúskemu Hartbergu.

Anglický gigant pod vedením trénera Unaia Ermeryho odohral v rámci tohtoročnej prípravy iba 1 zápas, konkrétne proti tímu Walsall (Anglicko). Pre Aston Villu sa skončil víťazstvom 3:0.

Aston Villa patrí medzi najúspešnejšie kluby v Anglicku. V minulej sezóne si zahrala semifinále Európskej konferenčnej ligy, no podľahla Olympiakosu Pireus. Zahrať si zápas proti takému klubu musí byť pre hráčov Spartaku veľkým zážitkom. Aktuálne by malo byť predaných 13-tisíc lístkov. Rozhodne je sa na čo tešiť.

Úvodné zostavy:

FC Spartak Trnava: Frelih – Holík, Štetina, Twardzik, Mikovič, Zeljković, Kratochvíl, Corryn, Pich, Azango, Ďuriš
    Náhradníci: Vantruba, Rusov, Kompan, Prochádzka, Ujlaky, Ahl, Paur, Šulek, Trello, Karhan, Bukovský, Bainović, Kóša
    Tréner: Michal Gašparík

Aston Villa FC: Gauci – Nedeljkovic, Swinkels, Digne, Barrenechea, Dendoncker, Iling Jr., Bailey (C), Dobbin, Barry
    Náhradníci: Cash, Barkley, Pau, Álex Moreno, Olsen, Rogers, Kesler Hayden, Archer, Bogarde, Jimoh-Aloba, Feeney, Wright, Young
    Tréner: Unai Emery

Rozhodca: Kráľovič – Štrbo, Krivošík.

Pred zápasom ešte minúta ticha, keď do futbalového neba odišiel Kamil Majerník.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

2
    Pri lopte sú futbalisti anglického celku.

3
    Trnavčania získali loptu na základe nedovoleného zákroku Swinkelsa.

4
    Trnavčania sa dostávali do pokutového územia, ale tam jeden hráč Aston Villy loptu rýchlo odkopol.

6
    Kratochvíl si nabiehal na ľavej strane, ale bol príliš rýchly a dostal sa do ofsajdu.

8
    Hostia z Anglicka kombinujú na svojej polovici a dopredu sa zatiaľ až tak nehrnú.

10
    Domáci sa snažia vysokým napádaním získať loptu.

11
    Holík vybojoval rohový kop.

12
    Corryn centroval do skupiny hráčov v strede pokutového územia. Hosťom sa podarilo loptu odkopnúť.

14
    Trnavčania sa postupnými krokmi posúvajú smerom vpred.

15
    Pridlhá lopta na Baileyho.

16
    Žltá karta pre tím Aston Villa FC (Carlos).

17
    Priamy kop domácich neohrozil bránu Gauciho.

20
    Rýchly presun hráčov Aston Villy, na hranici pokutového územia stál Digne, ku ktorému sa dostala lopta, ale následne jeho strela bola zblokovaná.

21
    Nedeljkovicov center si postrážil brankár Frelih.

22
    Azango mal dostatok času, aby prihral Ďurišovi, ale nakoniec to skúsil sám. Cez dvoch brániacich hráčov neprešiel.

23
    Ďalší rohový roh pre Trnavu.

24
    Twardzik chcel zasiahnuť loptu ako prvý, ale dobre zareagoval Gauci, ktorý sa s trnavským hráčom zrazil.

25
    Tentokrát po rohu zakončil Ďuriš, ale mimo bránu.

27
    Domácim pomáha s rozohrávkou brankár.

29
    Dobré bránenie Trnavy, hostia sa nevedia dostať zo stredu ihriska.

30
    Azango našiel na hranici pokutového územia Corryna, ktorého strelecký pokus nebol vôbec nebezpečný, pretože to bolo pomalé.

32
    Postavenie mimo hry na strane Aston Villy.

32
    Dlhý center len do rukavíc Gauciho.

34
    Strelu vyslal Barrenechea, tá bola zblokovaná.

36
    Ďuriš faulovaný pri súboji o loptu.

38
    Ďuriš sa po viac ako minúte postavil na svoje nohy a v hre sa pokračuje.

38
    Aston Villa dala gól! Trnava stratila loptu, tá sa odrazila k LEONOVI BAILEYMU, ktorý si zasekol protihráča, prehodil si ju na ľavačku a peknou obaľovačkou otvoril skóre tohto duelu.

41
    Po góle chce anglické mužstvo streliť aj ďalší.

43
    Prvý polčas sa bude pomaly končiť. Pri lopte sú naďalej hostia.

45
    Ďuriša odstavil od lopty Swinkels, ale aj tak bol domáci hráč v ofsajde.

45+1
    Hlavný rozhodca nadstavuje tri minúty.

45+2
    Barrenechea prihral spoluhráčovi presne na nohy, ale obrana Trnavy neumožnila strelecký pokus.

45+3
    Prvý polčas sa skončil.

V prvom polčase sme mohli vidieť vyrovnanú hru medzi Spartakom Trnava a Aston Villou, teda najmä do 38. minúty, keď sa po jedinej strele na bránu presadil Bailey. Tím z Anglicka vedie tak nad tímom zo Slovenska 1:0.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Aston Villa po polčase vystriedala celú základnú jedenástku a na strane Trnave nastalo tiež niekoľko zmien.

z ihriska odchádza Štetina, prichádza Šulek,
    z ihriska odchádza Zeljković, prichádza Ujlaky.

z ihriska odchádza Barry, prichádza Kesler Hayden,
    z ihriska odchádza Dobbin, prichádza Archer.

49
    Kolmica hosťom nevyšla, loptu si prevzal Rusov.

51
    Futbalisti Aston Villy sú stále pri lopte, to sa od prvého polčasu nezmenilo.

53
    Aston Villa dala gól! Ako prvý strieľal Young, ktorého pokus vyrazil Rusov, ale len ku MORGANOVI ROGERSOVI a na jeho strelu bol už domáci brankár prikrátky.

55
    Trnave to nejde smerom dopredu.

56
    Rogers sa pohral s hráčmi Trnavy a nakoniec vybojoval rohový kop.

57
    Pred šestnástkou bol faul na hráča hostí, ktorí budú mať k dispozícii priamy kop.

57
    Z priameho kopu a následne ani z rohového neprišlo k ohrozeniu brány.

60
    Domáci striedajú a na trávnik prichádza desať nových hráčov. Všetky striedania doplníme po zápase.

61
    Ďalekonosný center od rohovej zástavky. Loptu odhlavičkoval hráč Aston Villy.

62
    Šanca Trnavy, ktorú zakončoval Ahl, ale Olsen dobre zakročil!

65
    Paur sa dostával do otvoreného priestoru, ale nakoniec mu to nevyšlo.

66
    A opäť Paur a tentokrát aj zakončil! Olsen jeho strelu vyrazil na ďalšieho trnavského hráča, ktorý pálil, ale do brániaceho hráča!

69
    Priamy kop hostí putoval po strele do múru Trnavy.

69
    Dva rohové kopy Aston Villy po sebe, po ktorých nemal brankár Rusov zákrok.

70
    Ďalší roh hostí, ktorí ho zahrali nakrátko.

71
    Rogers z uhla posielal loptu na bránu, Rusovovi pomohol Kóša.

Dnešné stretnutie sleduje 16 094 divákov.

74
    Štandardka pre Aston Villu.

74
    Hostia hrajú v blízkosti domácej brány.

76
    Barkley zahrával ďalší priamy kop a Šulek loptu odpratal zo šestnástky.

78
    Nepresný center hostí, vďaka ktorému získavajú loptu hráči Trnavy.

80
    z ihriska odchádza Trello, prichádza Bukovský.

81
    Fanúšikovia posielajú obrovský potlesk v stoji zosnulému Kamilovi Majerníkovi.

84
    Paur načal sľubnú šancu, spolupracoval s Bainovićom a Ahlom, ale nedotiahli to do konca.

86
    Zbytočný ofsajd trnavského Spartaka.

88
    Aston Villa pokračuje v ofenzívnom snažení.

89
    Aston Villa dala gól! Rogers prihrával rozbehnutému CAMERONOVI ARCHEROVI, ktorý si vylepšil pozíciu na pravej strane a prudkou strelou prekonal Rusova.

90+1

90+3
    Fanúšikovia Trnavy sa bavia neustále počas celého zápasu.

90+3
    Kóša sa nepríjemne zrazil s Keslerom Haydenom, obaja sú v poriadku.

90+4
    Tutovku zahodil Bukovský, ktorý v posledných sekundách napálil loptu nad bránu!

90+4

Futbalový gigant z Anglicka Aston Villa víťazí v prípravnom zápase na Štadióne Antona Malatinského nad Spartakom Trnava 3:0. V prvom polčase skóroval Bailey, v tom druhom Rogers a Archer. Hráči Spartaka Trnava predviedli dobrý výkon, za ktorý sa nemusia vôbec hanbiť. Šancu na strelenie gólu mali a najmä Bukovský na konci stretnutia, ktorý bránu prestrelil. Pre nejedného slovenského fanúšika musel byť tento zápas zážitkový. Odo mňa je to všetko, ďakujem za pozornosť. (18:01:31)