Finsko U19 – Česko U20 6:5 (3:2 po s.n.)
6:5 (1:1, 1:3, 3:1 - 0:0)
Česko U20
Pondělí 22.07.2024, 18:00 • Vierumäki • Reprezentace do 20 let

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou. (20:26:12)

Zápas je u konce. Češi v závěru stále vedli rozdílem dvou branek, ovšem Finům se povedlo využít přesilovou hru a snížili na 4:5. A následně pak při odvolání brankáře vyrovnali. Utekli tak hrobníkovi z lopaty a nakonec zápas rozhodli v dovednostních soutěžích. Podruhé za sebou tak porážejí český výběr do dvaceti let.

Tuomas SUONIEMI - 6:5

V samostatných nájezdech zvítězil tým Finsko U19.
    Je hotovo. TUOMAS SUONIEMI si natáhl puk do bekhendu a poté z pravé strany překonal Jakuba Milotu. Rozhoduje tak dnešní duel a Fini vítězí 6:5 v samostatných nájezdech.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení o vítězi nerozhodlo, na řadu tedy přijdou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:30
    Půl minuty před koncem nastavené hrací doby zaduněly betony Miloty po jedovce Emila Järventieho.

64:00
    Hraje se poslední minuta prodloužení.

63:19
    Další pokus české dvacítky končí mimo tři tyče. Hra je přerušena, bude se vhazovat před finskou klecí, po levé ruce Petteriho Rimpinena.

62:42
    Po neúspěšném zakončení Finů se nevedlo na druhé straně také Čechům. Ti poté střídají a spěchají před branku Jakuba Miloty.

61:38
    A další šance národního týmu, který se dostal do další zajímavé akce, ale ta končí na obraně Suomi. Finové pak rychle otáčejí hru.

60:28
    Petr Sikora uháněl téměř sám na brankáře Rimpinena, po jeho ráně ale pouze zaduněly betony finského brankáře.

60:01

Vypadalo to, že Češi slibný náskok uhájí, ale nakonec dvěma slepeným góly Finů o něj přišli a bude se tak prodlužovat.

60:00
    58:37 Elias JANSSON - 5:5

58:37
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Finové znovu odvolali brankáře a vyrovnávají, když se střelecky prosadil ELIAS JANSSON – 5:5. Dvoubrankový náskok národního týmu se tak vypařil jako pára nad hrncem. Asistence: Lauri Sinivuori a Nooa Nyman.
    57:27 Lauri SINIVUORI - 4:5

57:27
    A tento tah jim vyšel. Finové využívají dvojnásobnou přesilovou hru a jsou zpět ve hře. Na pravé straně švihl do puku LAURI SINIVUORI a ten končí v síti – 4:5. Asistence: Nooa Nyman a Elias Jansson.

56:36
    Finové to zkoušejí se šesti bruslaři v poli a bez brankáře.

56:36
    Vyloučení v týmu Česko U20:
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Tadeáš Kalužík.

56:33
    Rána Sebastiana Soiniho končí na obraně národního týmu a ten se záhy osvobozuje. Šetří tak vteřiny ze své početní nevýhody.

55:49
    Oddechový čas pro tým Finsko U19.

55:49
    Jakub Dvořák – 2 min., nedovolené bránění.

55:42
    Finové zůstávají v českém teritoriu, vhazuje se na pravém kruhu.

55:01
    Emil Järventie clonil mezi kruhy a čekal na přihrávku, té se ale nedočkal a další náznak akce Suomi byl ten tam.

54:07
    Nahození do pásma z hole Markuse Loponena zastavil Matěj Maštalířský a vyhodil puk do středního pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

53:25
    Znovu se český národní tým usadil ve finském teritoriu, kde atakoval brankáře Finů. Ovšem obrana Suomi byla pozorná a svému brankáři výrazně pomohla.

52:46
    Od modré čáry vyslal žabku Vojtěch Husinecký a kotouč se dostal až před Rimpinena, kde ho jeden z finských beků srazil do bezpečí.

52:00
    Národní tým je kompletní.

51:06
    Fini dostali další šanci na kontaktní branku, když měli přesilovou hru, dost dlouho se drželi v českém pásmu, ale jejich pokusy mířily buď mimo, nebo končily na Jakubu Milotovi.

50:00
    Vojtěch Husinecký – 2 min., vysoká hůl.

49:29
    Finská akce byla zakončena Eliasem Janssonem, ale ten svoji střelu poslal jen do obránce národního týmu. Ten poté hru vytahuje ven a míří před Petteriho Rimpinena.

48:53
    Nooa Nyman nebezpečně vystřelil mezi kruhy a jeho pokus pak končí na pozorném Jakubu Milotovi.

48:23
    Čeští hráči mají touhu oplatit Finům včerejší porážku a tlačili se za další akcí. Ale jejich šance skončila neúspěchem.
    46:01 Adam JECHO - 3:5

46:01
    Česko právě vstřelilo branku!
    Přesně za minutu ale opět Češi vedou vyšším rozdílem. Ve skrumáži před finskou brankou se nejlépe zorientoval ADAM JECHO, který protlačil kotouč za Rimpinenova záda a národní tým má bleskurychle zpět náskok od dva góly – 3:5. Asistence: Vojtěch Hradec a Tomáš Vandas.
    45:01 Lauri SINIVUORI - 3:4

45:01
    Velmi rychle využitá přesilová hra a Finové jsou českému týmu na dostřel jediné branky. Na pravou stranu dostal přihrávu LAURI SINIVUORI a jeho švih zapadl za záda Jakuba Miloty – 3:4. Asistence: Tuomas Suoniemi a Nooa Nyman.

44:21
    Jakub Dvořák – 2 min., vysoká hůl.

44:20
    Vhazuje se ve středním pásmu blíže české brance.

43:49
    Češi rychle vystřídali a na ledě jsou čerstvé síly, ale před finskou brankou se česká dvacítka neprosadila.

42:50
    Pozor si nyní musela dávat česká obrana, která čelila nebezpečnému finskému výpadu. Dobře to ale pro Milotu dopadlo, protože nemusel zasahovat.

42:02
    Další náznak české akce zastavili Finové včas a hned na to získali puk, takže pochopitelně rychle otáčejí hru opačným směrem.

41:14
    Dopředu se hnal Miroslav Holinka, který je dnes hodně vidět, ale mezi kruhy nezkrotil skákavý kotouč. Ten si pak převzali Finové a otáčejí hru.

40:14
    Český tým je v plném počtu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:30.

Také druhá třetina je u konce. Češi v ní inkasovali a Finové tak zásluhou Eliase Huttua opět vedli. Jenže v sedmadvacáté minutě o sobě dal vědět Petr Sikora, jenž z prostoru mezi kruhy nedal Rimpinenovi šanci a začínalo se zase od nuly. Po polovině duelu pak u přední tyče přesně zakončil Pavel Šimek a ten poprvé strhl vedení na českou stranu. O chvíli později pak Česko ubránilo početní nevýhodu a záhy poté udeřilo. Adam Jecho v samostatném úniku prostřelil tváří v tvář Rimpinena a dal tak českým barvám dvoubrankový náskok.

40:00

39:42
    Finsko je v plném počtu a začíná jeho kratičká přesilová hra.

39:15
    Češi se usadili v pásmu Finů, kde na pravé straně střílel Vojtěch Hradec, ale Rimpinen natáhl hůl a puk poslal do bezpečí.

37:41
    Sebastian Soini napřáhl ke střele kus od modré čáry, ale nesedlo mu to a puk se nedostal ani k brance Rimpinena.

37:08
    Miroslav Holinka si sjížděl blíže brance domácích, ale nakonec se na kotouč nedostal. Ten naopak získali Finové a pádí rychle do akce na druhé straně.

36:17
    Znovu se česká dvacítka dostávala do akce, ale tu zastavila obrana Suomi. Nicméně zatím se Češi stále drží v pásmu soupeře.
    33:53 Adam JECHO - 2:4

33:53
    Nejen, že Češi ubránili oslabení, ale dokonce hned po něm navyšují svůj náskok. Adam Titlbach vyzval svého jmenovce a ADAM JECHO tak jel do samostatného úniku, kde poté tváří v tvář prostřelil finského brankáře Petteriho Rimpinena – 2:4. Asistence: Adam Titlbach a Jiří Felcman.

33:17
    Husinecký je na ledové ploše a národní tým je v plném počtu. Své těsné vedení tak uhájil.

32:27
    Češi se brání přesile soupeře, nyní se jim ale nepovedlo vyhodit puk z pásma ven a kotouč pak raději ještě jistí Jakub Milota, který zastavuje hru. Buly po jeho pravé ruce.

31:49
    Při vyloučení Vojtěcha Husineckého mají Finové šanci na vyrovnání, nyní se vhazuje ve středním pásmu blíže české brance.

31:17
    Vojtěch Husinecký – 2 min., držení.
    30:21 Pavel ŠIMEK - 2:3

30:21
    Puk rozvlnil síť za zády Petteriho Rimpinena a to znamená, že se český tým poprvé dostává do vedení a otáčí hru. V blízkosti Rimpinena u přední tyče zakončil PAVEL ŠIMEK a finský brankář na jeho pohotovou střelu nedokázal zareagovat – 2:3. Asistence: Tomáš Galvas a Petr Sikora.

30:11
    Petteri Rimpinen musel zasahovat proti střele z pravého kruhu a raději pak přerušuje hru. Za chvíli se tak bude vhazovat po jeho levé ruce.

30:03
    Jsme za polovinou řádné hrací doby a na ukazateli skóre svítí nerozhodný stav 2:2. Do akce se nyní tlačí Češi.

29:48
    A hned na to jsou kompletní už i Finové.

29:39
    Češi jsou v plném počtu.

29:10
    Na druhé straně se pak zkusili před Milotou prosadit Finové, ale marně dobývali jeho svatyni.

28:34
    Hraje se ve čtyřech hráčích na obou stranách a v útoku jsou Češi, kteří nyní vyzkoušeli pozornost Petteriho Rimpinena, který sklapl betony a neinkasoval.

27:48
    Elias Huttu – 2 min., podrážení.

27:39
    Adam Titlbach – 2 min., podrážení.
    26:42 Petr SIKORA - 2:2

26:42
    Je opět vyrovnáno! Od zadního mantinelu poslal přihrávku mezi kruhy Pavel Šimek, kde si ještě chvíli počkal PETR SIKORA a poté švihem prostřelil Petteriho Rimpinena – 2:2. Opět začínáme od nuly. Asistence: Pavel Šimek a Miroslav Holinka.

26:05
    Joona Karvonen napřáhl na hraně pravého kruhu a jeho rána skončila na holenním chrániči obránce Jakuba Fibigra.

25:30
    Češi se pokusili o akci, která by mohla znamenat vyrovnání, ale Samuel Fiala nakonec na kotouč, který byl mezi kruhy, nedosáhl.

24:14
    Nyní projel okolo finského brankoviště Adam Jecho, ale nakonec se nedostal na kotouč. Na druhé straně pak Elias Jansson vyprášil betony Jakuba Miloty.
    22:17 Elias HUTTU - 2:1

22:17
    Finsko už bylo v plném počtu a udeřilo. Za brankou získal puk Tuomas Uronen a poté ho křižně poslal na pravou stranu, kde se šikovně sjel ELIAS HUTTU a jedovkou propálil Jakuba Milotu – 2:1. Suomi tak opět vedou. Asistence: Tuomas Uronen.

22:07
    Finsko je v plném počtu.

21:21
    Odražený puk se dostal k jednomu z finských obránců a ten ho vyhodil až před klec Jakuba Miloty. Finsko tak šetří další cenné vteřiny z oslabení.

20:41
    Hned na začátku druhé třetiny dostali čeští hráči třetí přesilovku v utkání a pokusí se ji opět využít. Strhnou vedení na svou stranu?

20:07
    Sebastian Soini – 2 min., vysoká hůl.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:45.

První třetina zápasu mezi finskou devatenáctkou a českou dvacítkou je minulostí. V něm se ve čtrnácté minutě ujali vedení Finové, které do náskoku poslal Rasmus Svartström. Ovšem v poslední minutě prvního dějství vyrovnal v přesilové hře Miroslav Holinka, když se prosadil střelou po zemi z levého kruhu a začínalo se opět od začátku.

20:00
    19:11 Miroslav HOLINKA - 1:1

19:11
    Přesilovka je využita a je vyrovnáno. Na levém kruhu potáhl puk MIROSLAV HOLINKA a následně se opřel do střely. Ta letěla po zemi a nakonec se zastavila až za zády Petteriho Rimpinena – 1:1. I on tak musel lovit puk ze své sítě a začíná se opět od začátku. Asistence: Vojtěch Hradec a Matěj Maštalířský.
    18:23 Šance Dominika Petra

18:23
    Z pravého kruhu pálil tvrdě Dominik Petr, jeho svižná rána ale skončila o kousek vedle. Byla to ale asi největší šance zápasu na české straně.

18:01
    Češi mají další přesilovou hru a budou se ji snažit využít, aby se ještě do přestávky dostali k vyrovnání. Vhazuje se v pásmu Finů po pravé ruce Petteriho Rimpinena.

17:39
    Peetu Kiukas – 2 min., nedovolené bránění.

17:26
    Náznak akce českého týmu skončil ještě dříve, než začal. Znovu hráči se lvem na prsou ztratili puk a čelí dalšímu finskému protiútoku.

16:42
    Ani tentokráte nepustili Finové svého soupeře do pásma a hned se drali zase do akce. Obrana národního týmu se tak musela bleskurychle vracet zase zpátky.

15:50
    Adam Titlbach se cpal do útočné třetiny, ale narazil na beton v podobě beka Finska a Suomi opět točí hru před Jakuba Milotu.

15:01
    Hned po vhazování ve středovém kruhu se finská devatenáctka dostala znovu až před Jakuba Milotu, kterému ale tentokráte pomohla obrana a ten nemusel zasahovat.
    13:14 Rasmus SVARTSTRÖM - 1:0

13:14
    A hned se ujímají vedení. Sebastian Soini vybídl do jízdy přihrávkou RASMUSE SVARTSTRÖMA, který si najel do levého kruhu, napřáhl ke střele a kotouč se pak u přední tyče dostal za záda Jakuba Miloty – 1:0. Asistence: Sebastian Soini a Eetu Levänen.

13:05
    Češi vytáhli puk z obranného pásma až do toho útočného, kde ale jen obkroužili třetinu a puk mají opět Finové, kteří velmi rychle otáčejí hru opačným směrem.

12:12
    Domácí hráči nyní působili zase hodně aktivně a rozehráli další akci před klecí Jakuba Miloty, ten ale znovu šancím protihráčů odolal a má kotouč ve své moci. Zároveň ho pak vyhazuje zase na spoluhráče.

11:32
    Ještě chvíli se Finové zdrželi v teritoriu národního týmu, ale nyní už u o touš přišli a s ním do akce míří zase česká dvacítka.

11:14
    Emil Järventie operoval mezi kruhy, dokonce si dvakrát klepl o přihrávku, ale ta nepřišla. Rázem tak skončil velmi dobrý náznak finské šance.

10:22
    V polovině první třetiny vypíchli Češi soupeři puk a dostali se s ním postupně až před Petteriho Rimpinena, ale i před jeho klecí nebylo příliš nebezpečno.

09:27
    Na druhé straně střílel z levého kruhu nebezpečně Emil Järventie, ale na Jakuba Milotu nevyzrál. Nicméně hráči Suomi stále drží útočné pásmo.

08:17
    Češi se po vhazování ve středním pásmu dostali před Rimpinena, ale zblízka na něho nevyzrál Petr Sikora. Domácí brankář sklapl betony a mezi ně puk ukryl. Hned na to ale nechal hru pokračovat.
    06:23 Eetu Levänen mohl poslat Finy do vedení, nařízené trestné střílení ale neproměnil

06:23
    Tomáš Vandas sekl protihráče při šanci a bylo tak nařízeno trestné střílení pro Finsko. K němu se rozjel Eetu Levänen, který si najel doprostřed před Milotu, poté ale švihem pouze vyprášil jeho betony!

06:23
    Tomáš Vandas – TS, sekání.

05:42
    Národní tým se opět tlačil do pásma Finů, Samuel Fiala ale u modré čáry nedostal přihrávku a následně jeho tým kotouč ztratil. Rychle se tak vrací zpět před Milotu, kam už míří finský tým.

04:45
    Finsko se bez větších problémů ubránilo a už je v plném počtu.

04:42
    A znovu se nepovedlo české dvacítce dostat se Finům na kobylku a ti opět vyhazují. Zdá se, že první oslabení domácí reprezentace zvládne bez úhony.

03:15
    Jako první mají k dispozici přesilovou hru čeští hráči, když se Levänen dopustil sekání, ovšem zatím se jim nedaří a Finové vyhazují puky rychle až před branku Jakuba Miloty.

02:45
    Eetu Levänen – 2 min., sekání.

02:19
    Vystavili se ale ofsajdovému postavení a hra je vykázána do středního pásma, kde se za malý okamžik bude vhazovat.

01:42
    Vojtěch Hradec bojoval u zadního mantinelu o kotouč, ten poté Češi získali, ale v pásmu soupeře se neohřáli. Puk letí do středního pásma a národní tým se znovu snaží procpat do teritoria Suomi.

00:50
    Nyní už český brankář zakročil a zastavil hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

00:38
    Hned na začátku zápasu se k puku dostali domácí Finové a uháněli před branku Jakuba Miloty, ten povyjel ze své klece, ale nakonec nemusel, protože mu nebezpeční nehrozilo.

00:01

Oficiality zápasu jsou minulostí, utkání tak bude moci za malý okamžik začít. Řídit ho budou pánové Mikkonen, Wuorenheimo, Hietala a Laudan

Hráči obou celků jsou už na ledové ploše a vyslechneme si státní hymny. Nejprve českou, poté tu finskou.

Finsko U19: Rimpinen (Louhivaara) – Soini, Kiukas, Nyman (A), Muhonen, Karvonen, Mononen, Nissilä, Amhamdi – Uronen, Huttu, Järventie – Loponen, Suoniemi, Sinivuori – Jansson (A), Ylitalo, Lind (C) – Svartström, Äijälä, Levänen
    Trenér: Riku-Petteri Lehtonen

Česko U20: Milota (Ebenstreit) – Dvořák (A), Galvas, Ročák, Fibigr, Vandas, Matějíček, Husinecký, Samson – Šimek, Holinka, Sikora – Maštalířský (C), Hradec (A), Kalužík – Jecho, Petr, Spěváček – Fiala, Felcman, Titlbach – Pérez
    Trenér: Patrik Augusta

Rozhodčí: Mikkonen, Wuorenheimo – Hietala, Laudan.

Zápasy s finskou devatenáctkou

Sérii čtyř přátelských duelů ve finském Vierumäki zakončí čeští hokejisté do dvaceti let proti národnímu týmu Finska, tentokráte to bude proti výběru do devatenácti let. Zapíší druhou výhru nebo o rok mladší Fini budou taktéž úspěšní jako jejich dvacetiletí kolegové?

Zápasy s finskou dvacítkou

V neděli pak Češi narazili na stejně staré domácí Finy. Ti se v první třetině ujali vedení a to také navýšili. Za stavu 2:0 se tak šlo do prostřední části hry, ve které čeští hráči snížili na 1:2. Ovšem Fini poté dvěma góly odskočili do vedení 4:1 a to si udrželi až do samého konce. Čeští junioři tak podruhé ve Finsku padli.

Zápasy se švýcarskou dvacítkou

Česká dvacítka na úvod první přípravy odehrála dva duely se Švýcarskem. V tom prvním vedla po první třetině 2:0. Ovšem Švýcaři se v prostředním dějství dostali postupně k vyrovnání a poté dokonali obrat na 3:2. V poslední dvacetiminutovce pak přidali ještě jednu branku a celkově tak český národní tým do dvaceti let porazili 4:2.

Druhý duel začali Češi stejně jako ten první, když vedli po úvodní třetině zase 2:0. V té druhé se zrodila přestřelka, která se zastavila na dočasném skóre 4:3 pro českou dvacítku. Ta poté ve třetí periodě navýšila náskok a dokráčela k vítězství 5:3.

Nominace Česka

Brankáři:
    Jan Kavan (Brno), Jakub Milota (Cape Breton), Adam Ebenstreit (Karlovy Vary).

Obránci:
    Tomáš Galvas (Liberec), Oliver Samson (Sparta), Tomáš Vandas (Jihlava), Vojtěch Husinecký (Chomutov), Jakub Dvořák (Swift Current), Vojtěch Port (Moose Jaw), Marek Ročák (Kelowna), Mateo Kočí (Kamloops), Jakub Fibigr (Mississauga), Martin Matějíček (Peterborough).

Útočníci:
    Jaromír Pérez (Liberec), Vojtěch Hradec (Mladá Boleslav), Vojtěch Spěváček, Miroslav Holinka, Petr Sikora (všichni Třinec), Matěj Maštalířský (Litvínov), Tadeáš Kalužík (Pardubice), Jiří Felcman (Langnau), Ondřej Kos (Ilves Tampere), Samuel Fiala (Val-d’Or), Adam Jecho (Edmonton Oil Kings), Pavel Šimek (Saint John), Dominik Petr (Brandon), Adam Židlický (Mississauga), Adam Titlbach (Vancouver Giants).

Hezký pondělní večer přeji všem příznivcům hokeje. Léto je sice v plném proudu, ale o slovo se pomalu, ale jistě hlásí hokej. Česká dvacítka totiž ve středu zahájila novou sezónu. Tu odstartovala dvěma zápasy se Švýcarskem a jednou se utkala s dvacetiletými Finy. Dnes ji čeká výběr Finska do devatenácti let ve finském Vierumäki.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 14. Svartström (Soini, Levänen), 23. Huttu (Uronen), 46. Sinivuori (Suoniemi, Nyman), 58. Sinivuori (Nyman, Jansson), 59. Jansson (Sinivuori, Nyman), rozh. náj. Suoniemi – 20. Holinka (Hradec, Maštalířský), 27. Sikora (Šimek, Holinka), 31. Šimek (Galvas, Sikora), 34. Jecho (Titlbach, Felcman), 47. Jecho (Hradec, Vandas)