Argentina – Maroko 1:2 (kon.) | Uzbekistán – Španělsko 1:2 (kon.) | Egypt – Domin. republika 0:0 (kon.)
Guinea – Nový Zéland 1:2 (kon.) | Irák – Ukrajina 2:1 (kon.) | Japonsko – Paraguay 5:0 (kon.)
Francie – USA 3:0 (kon.) | Mali – Izrael 1:1 (kon.)
Mali
1:1 (0:0)
Izrael
Středa 24.07.2024, 21:00 • Parc des Princes (Paríž) • Olympijské hry - muži • 1 • Skupina D
Sledujte:

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemný zbytek večera a doboru noc. (23:01:55)

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 8:3. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:14.

Zápas je u konce, Mali a Izrael se rozcházejí smírně po remíze 1:1.

Ve druhém poločase už padaly i branky. Izrael se dostal do vedení díky nešťastnému vlastnímu gólu obránce Mali Hamidoua Dialla. Izraelci ale vedli jen sedm minut, než vyrovnal hlavou po parádním centru Thiemoka Diarry Cheickna Doumbia. Další gól už v zápase nepadl, a tak se oba týmy musí spokojit s jedním bodem za remízu 1:1. Mali v dalším utkání vyzve Japonce a Izrael si zahraje s Paraguayí.

90+8

90+7
    Ošer Davida mohl být za absolutního hrdinu Izraele. Dostal se po chybě Malijců k míči, navedl si ho na střed, ale pak levačkou přestřelil branku.

90+7
    Malijci si teď mysleli, že by měli zahrávat rohový kop, ale sudí byl jiného názoru.

90+6
    Izraelci branku Mali ale neohrozili a už se opět musí bránit. Tak jako většinu dnešního utkání.

90+6
    Hra se přesunula před branku Mali, také Izraelci se ještě nechtějí smířit s remízou.

90+5
    Naštěstí to netrvalo dlouho a můžeme pokračovat ve hře.

90+4
    Hra je přerušena, protože brankář Izraele Omer Niron musí být opět ošetřen.

90+3
    Boubacar Traoré to nakonec nevydržel a vypálil z dálky. Střela kapitána mužstva a hráče anglického Wolverhamptonu však Nirona nepřekvapila.

90+3
    Mali se pokouší o závěrečný tlak a obléhá vápno Izraele.

90+1
    Rozhodčí si všiml faulu Ahmeda Diomandého na Eitana Azulae a tentokrát už sahá i po žluté kartě.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

88
    Ahmed Diomandé napřáhl ke střele, ale branku Izraele netrefil. Byla to již čtyřiadvacátá střela hráčů Mali v tomto zápase. A vstřelili pouze jeden gól.

86
    Centr Tounkary z pravé strany byl hodně nepřesný, takže od branky bude rozehrávat Niron.

85
    Eitan Azulay se dopustil faulu a poté si musel vyslechnout kázání od hlavního rozhodčího, že takhle už tedy ne.

84
    Do konce zápasu už nezbývá dost času, v tomto zápasu ale nebylo o šance nouze, takže si troufám odhadovat, že oba týmy ještě dostanou šanci na vstřelení vítězné branky.

82
    Cheickna Doumbia si našel centrovaný míč, tentokrát ale hlavou netrefil branku Izraele.

81
    Ahmed Diomandé byl faulovaný a hodně se zlobí, že to nebylo za žlutou kartu. Tu dnes rozhodčí stále ze své kapsičky nevytáhl

80
    Aby těch rohových kopů Mali nebylo málo, tak bude mít africký tým další.

79
    Pro centr od rohového praporku si bez potíží sáhl brankář Niron.

78
    Mali bude zahrávat po obranném zákroku Feingolda rohový kop.

77
    Noam Ben Harush si míč z levé strany šikovně navedl na střelu. Snažil se najít horní roh malijské branky, ale bohužel pro něj minul.

76
    Nepřesná přihrávka Malijců končí v zámezí a od své branky tak bude moci rozehrávat Omer Niron, brankář týmu Yehuda z druhé izraelské ligy.

74
    Střídání v týmu Mali:
    ze hřiště odchází Salam Jiddou, přichází Coli Saco,
    ze hřiště odchází Brahima Diarra, přichází Demba Diallo.

73
    Izraeli mohl vrátit vedení Oscar Gloukh, ale největší hvězda týmu, kterou na olympiádu vyslal rakouský Salzburg, netrefila branku.

73
    Ilay Feingold předvedl dobrý obranný skluz, kterým zbavil míče Thiemoka Diarru u levé postranní lajny.

71
    Střelec vyrovnávací branky Cheickna Doumbia hraje na klubové scéně za tým Al-Ahli Dubaj ze Spojených arabských emirátů. V minulé sezóně si však připsal pouhé tři starty a branku nevstřelil.

70
    Malijci předvedli pohlednou kombinaci těsně před vápnem, která ale nakonec nevedla k zakončení, protože ta poslední přihrávka se už nepovedla.

69
    Mali čeká v dalším zápase skupinové fáze Japonsko a Izrael bude hrát proti Paraguayi. Japonci porazili Paraguayce na úvod skupiny D 5:0.

67
    Střídání v týmu Izrael:
    ze hřiště odchází Liel Abada, přichází Ošer Davida.

67
    Eitan Azulay se dopustil nedovoleného zákroku, hrát tak budou Malijci. Ale to až po střídání.

66
    Vyrovnání Mali je zcela jistě zasloužené, Izrael držel ve vedení jen skvělý Niron. Ani on ale tentokrát neměl šanci gólu zabránit.
    63. Cheickna DOUMBIA - 1:1

63
    Mali právě vstřelilo branku!
    Je srovnáno na 1:1! Thiemokovi Diarrovi poměrně dlouho trvalo, než si vytvořil tu správnou pozici na centr z pravé strany. Když se mu to ale povedlo, narýsoval parádní přihrávku přímo na hlavu CHEICKNY DOUMBII, který svou výškou čněl jako věž nad obránci Izraele. Proti jeho hlavičce neměl brankář Niron žádnou šanci. Asistence: Thiemoko Diarra.

62
    Hassane Sadawie Diarra nyní podržel svůj tým, když dokázal vyrazit střelu Gloukha z levé strany.

61
    Omer Niron je v pořádku, takže můžeme pokračovat ve hře.
    59. Doumbiova dělovka přímo do Nirona.

59
    Mohlo být bleskově vyrovnáno! Salam Jiddou našel ve vápně Cheicknu Doumbiu, který vypálil svou dělovku ale přímo do obličeje brankáře Nirona. Ten je otřesen a musí být ošetřen, ale hlavní je, že si i nadále drží čisté konto.

58
    Mali bylo až dosud jasně lepším týmem a rázem po nešťastné situaci prohrává. Uvidíme, jak se k tomu nyní Afričané postaví.
    56. Hamidou DIALLO - 0:1

56
    Izrael právě vstřelil branku!
    Izrael jde do vedení a je to hodně nešťastný vlastní gól z kopačky HAMIDOUA DIALLA. Vše začalo už špatným zákrokem Diarry proti střele Gloukha. Brankáři Mali vypadl míč, který se odrazil do nebezpečného prostoru. Dialla se ho snažil odpálit do bezpečí před dorážejícím Gandelmanem, místo toho si ho však srazil do vlastní sítě.

54
    Faulu ve středu pole se dopustil Ahmed Diomandé a může být asi rád, že unikl žluté kartě. Ta zatím v dnešním zápase nebyla udělena žádná.

53
    Fodé Doucouré se pokusil odcentrovat z levé strany, ale úspěšný nebyl. Mali bude házet aut.

52
    Kapitán Izraele Omri Gandelman se dopustil faulu, takže Mali bude rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.

51
    Ahmed Diomandé střílel z pravé strany, byl to ale pro střelu docela nepříznivý úhel, takže to dopadlo jen snadným zákrokem pro Omera Nirona.

49
    Uvidíme, jestli dvojnásobné poločasové střídání Izraeli nějak pomůže, zatím pokračujeme v trendu z první půle, kdy se tým z Asie pouze brání tlaku Mali.

48
    Cheickna Doumbia dobře udržel míč a pak ho předal na levé křídlo Thiemokovi Diarrovi. Jeho střela byla ale zablokovaná.

46
    ze hřiště odchází Ayano Preda, přichází Ido Šahar,
    ze hřiště odchází Ilay Madmon, přichází Eitan Azulay.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.

První poločas je za námi a skóre je mezi Mali a Izraelem bezbrankové. Mali bylo v prvním poločase jednoznačně lepším týmem, na střely vyhrálo 15:5 a mělo i několik opravdu velkých šancí. Tu největší měl už v páté minutě Cheickna Doumbia, ale Omer Niron ho fantastickým zákrokem vychytal. Dobrou šanci měl ve 35. minutě aktivní Brahima Diarra, ale mířil jen do boční sítě.

45+3

45+2
    Aktivitou překypující Brahima Diarra vypálil z pravé strany. Hráč druholigového anglického Huddersfieldu, který nedal ve dvou sezónách v tomto klubu ani jednu branku, se však netrefil ani tentokrát.

45+2
    Dor Turgeman se dostal k míči a všiml si, že Hassane Sadawie Diarra je docela daleko z branky, tak zkusil vystřelit z poloviny hřiště. Bránu ale minul.

45+1
    Hráči Izraele jsou zatažení na své polovině a vyčkávají, s čím přijdou Malijci. Tým z Asie se už asi těší na poločasovou přestávku.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

42
    Obránce Fodé Doucouré ještě stihl z levé strany odcentrovat do vápna, před brankou Izraele ale žádného ze svých spoluhráčů nenašel.

41
    Do kombinace hráčů Izraele se vloudila nepřesnost, takže africké mužstvo se zadarmo dostává k míči.

40
    Je až k nevíře, že je stav utkání stále bezbrankový. Šancí bylo k vidění hodně, na střely je to 14:4 pro Mali.

39
    Centr Diomandého z pravé strany sice nebyl přesný, ale umíče zůstávají Malijci.

37
    Po delší době si zaútočil také Izrael, ale jeho centr z pravé strany pro obranu Mali nepředstavoval žádné zásadní nebezpečí.
    35. Brahima Diarra a jeho klička a zakončení.

35
    Brahima Diarra je zatím jednoznačně nejlepším mužem na hřišti. Nyní vykoupal svou kličkou hned dva hráče Izraele, pak však střílel jen do boční sítě branky.

34
    Izraelci se v posledních minutách pouze brání. Teď budou házet aut v blízkosti vlastní šestnáctky, což je vždycky nepříjemné.

33
    Izrael si připisuje další ubráněný rohový kop.

32
    Hráči Mali zakončují opravdu ze všech pozic. Tentokrát to zkoušel z uctivé vzdálenosti Thiemoko Diarra a díky teči Izraelců je z toho další rohový kop.

30
    Salam Jiddou pěkně narazil míč pro Traorého, který vypálil z dálky. Tentokrát to ale nevyžadovalo od Nirona žádný zázračný zákrok, aby míč chytil.

29
    Další rohový kop mít Malijci nebudou, protože brankář Niron ještě dokázal tečovaný míč chytit před brankovou čárou.

28
    Po centru od rohového praporku už se nikdo z hráčů Mali do zakončení nedostal.
    27. Doucourého tečovaná střela.

27
    Dalekonosná střele z kopačky Fodého Doucourého byla tečovaná, takže nadělala Nironovi pořádně starosit. I tak ji ale dokázal vyrazit na rohový kop.

26
    Z velké dálky napřáhl ke střele opět aktivní Brahima Diarra. Jeho pokus byl sražen na rohový kop.

25
    Thiemoko Diarra se ve vápně k centru ani ke střele nedostal, protože ho dokázel od balónu odstavit Ilay Madmon. Itrael bude rozehrávat od brány.

24
    VAR check over! Penalta se pískat nebude.

24
    Thiemoko Diarra je mezití na nohou a měl by pokračovat ve hře. To je dobrá zpráva.

23
    Pád Diarry se odehrál ve vápně, takže nyní v přerušené hře následuje konzultace s VARem.

22
    Malijci zakopli míč do zámezí, protože na hřišti se už pár desátek sekund svíjel v bolestech Thiemoko Diarra.

21
    Brahima Diarra předváděl tak dlouho tanečky nad míčem, dokud ho frustrovaní Izraelci na polovině hřiště nefaulovali.

20
    Liel Abada se po pravé straně prohnal kolem svého strážce a odcentroval. Brankář Mali Hassane Sadawie Diarra míč vyrazil a měl štěstí, že se neodrazil tak, aby mohli Izraelci zakončovat.

18
    Salam Jiddou šel do souboje podrážkou na před a i když se diví, rozhodčí píská faul.

16
    Po centru z pravé strany se pokusil Ilay Madmon zakončovat akrobaticky nůžkami, ale míč vůbec netrefil.

15
    Zpoza pokutového území vystřelil Salam Jiddou, míč mu ale sjel z kopačky a byla z toho velmi nepřesná rána.

14
    Zatím se hraje rozhodně pohledný fotbal. Obě mužstva se snaží útočit a zakončovat své akce, ani jedno se nesoustředí jen na obranu.

13
    Oscar Gloukh se dostal podruhé v utkání do slibné střelecké pozice, ale tentokrát z levé strany pravou nohou minul branku.

11
    Mali je v úvodu utkání jasně aktivnějším týmem. Z pravé strany nyní našel Brahima Diarra centrem Cheicknu Doumbiu, ten ale hlavou nemířil přesně.

8
    Izrael se prvnímu rohovému kopu utkání ubránil.

7
    Izraelcům se ale rychlý protiútok nepovedl, takže k míči se opět dostali Malijci a Brahima Diarra vybojoval rohový kop.

7
    Centr z pravé strany hráčů Mali byl tentokrát nepřesný. Takže hrát bude moci Izrael.
    5. Cheickna Doumbia měl obrovskou šanci.

5
    Do první opravdu velké šance zápasu se dostal Cheickna Doumbia. Střílel po zemi z otočky, ale Omer Niron předvedl fantastický zákrok a míč vyrazil.

4
    Další akce Izraele skončila jen nepřesnou přihrávkou, která skončila v moci brankáře Mali.

2
    Také Izraelci poprvé zaútočili a dokonce se dostali i ke střele. Z hranice vápna střílel po zemi Oscar Gloukh, ale jeho pokus nebyl razantní ani umístěný, takže si brankář Diarra v pohodě poradil.

1
    Brahima Diarra se z pravé strany dostal do vápna, ale jeho následná přihrávka na Jiddoua už nebyla přesná, takže k zakončení nedošlo.

1

Mali, které je vedeno jako domácí tým, bude hrát v bílých dresech, Izraelci se představí celí v modrém.

Hráči obou mužstev jsou již nastoupeni na hrací ploše a stadionem Parc des Princes nyní zazní hymny obou zemí.

Mali: H. Diarra – Diomandé, Tounkara, H. Diallo, F. Doucouré – Traoré (C), Diakité, B. Diarra, T. Diarra – Jiddou, Doumbia.
    Náhradníci: Coulibaly – I. Cissé, Saco, Samaké, Sissokho, D. Diallo, Cisset.
    Trenér: Diallo

Izrael: Niron – Ben Harush, Feingold, Lemkin, Goldberg – Abada, Gandelman (C), Preda, Gloukh – Madmon, Turgeman.
    Náhradníci: Eliasi, Sasoon – Davida, Azulay, Yona, Israelov, Šahar.
    Trenér: Luzon

Rozhodčí: Kawana-Waugh – Trevis, Mutukera.

Vzájemné zápasy

Mali a Izrael se ještě na olympijském turnaji nikdy neutkaly.

Izrael

Izrael je jedním ze čtyř evropských reprezentací na olympijském turnaji a určitě tím nejpřekvapivějším. Izraelci se z postupu radovali díky povedenému EURO hráčů do 21 let z roku 2023, na kterém došli až do semifinále. Tam sice vypadli po prohře 0:3 s Anglií, ale Angličané se olympiády zúčastnit nemohou, takže nakonec ani nebylo třeba hrát zápas o olympijskou kvalifikaci proti druhému poraženému semifinalistovi Ukrajině a do Paříže mohly odcestovat obě tyto reprezentace. Izrael si zahraje na olympiádě potřetí v historii a poprvé od roku 1968, kdy v Mexiku došel do čtvrtfinále. Nominace Izraele se skládá především z hráčů z domácí soutěže. Také Izrael si ve vyrovnané skupině D jistě dělá naděje na postup do vyřazovací fáze turnaje.

Mali

Mali je jeden ze tří týmů, které budou na olympiádě v Paříži reprezentovat ve fotbale africký kontinent. Na turnaj se probojovalo díky třetímu místu na mistrovství Afriky hráčů do 23 let z loňského roku, v klíčovém duelu o třetí místo porazilo Guineu 4:3 na penalty. Mali se naposledy olympiády zúčastnilo v roce 2004 v Athénách, kde vypadlo ve čtvrtfinále. V nominaci Mali najdeme několik známějších jmen, zaujmou například Lassine Diarra z Lyonu, Ibrahima Cissé ze Schalke 04 nebo Boubacar Traure z Wolverhamptonu. Skupina D, ve které je kromě Mali ještě Izrael, Japonsko a Paraguay je pro tento tým určitě hratelná a nebylo by velkým překvapením, kdyby Mali postoupilo.

Zdravím a vítám všechny příznivce mezinárodního fotbalu u sledování on-line přenosu utkání základní skupiny D olympijského turnaje mezi výběry Mali a Izraele.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.