Kanada – Nový Zéland 2:1 (kon.) | Španělsko – Japonsko 2:1 (kon.) | Německo – Austrálie 3:0 (kon.)
Nigérie – Brazílie 0:1 (kon.) | Francie – Kolumbie 3:2 (kon.) | USA – Zambie 3:0 (kon.)
USA
3:0 (3:0)
Zambie
Čtvrtek 25.07.2024, 21:00 • Allianz Riviera (Nice) • Olympijské hry - ženy • 1 • Skupina B
Sledujte:

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji pěkný zbytek večera a dobrou noc. (22:56:26)

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 8:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 6:7.

USA nejprve několik velkých šancí zahodily, ale pak už začaly střílet branky. V 17. minutě se prosadila při svém olympijském debutu hráčka s růžovými vlasy Trinity Rodmanová. Ve 24. a 25. minutě pak zvýšila dvěma brankami na 3:0 Mallory Swansonová. Ve 33. minutě pak po intervenci VARu obdržela červenou kartu obránkyně Zambie Pauline Zuluová.

Druhý poločas už žádnou branku nepřinesl. Američanky si vytvořily ještě několik šancí, ale žádnou opravdovou gólovou šanci neměly. Zambijky hrály i v oslabení velice sympaticky a snažily se útočit. Vytvořily si několik zajímavých brejků, ale odměna v podobě branky nepřišla.

Zápas je u konce, Američanky na úvod olympijského turnaje porazily Zambii 3:0 a splnily tak roli jasných favoritek.

90+5

90+4
    Korbin Albertová si nachystala míč na levačku a vypálila, ale jen přesně do prostoru, ve kterém stála Musoleová.

90+1
    I když Zambie dnešní zápas prohraje, tak rozhodně má na čem stavět. Obrana by se měla do příštích zápasů zlepšit, ale v útoku mají Zambijky talentované hráčky, které by mohly další týmy na olympiádě pozlobit.

90+1
    Esther Siamfuková centrovala od rohového praporku jen přímo do rukou brankářky Naeherové.

90
    Další rychlý brejk Zambie táhla Barbara Bandaová, která našla dobrou přihrávkou Racheal Kundananjiovou. Ta však měla svou střelu zablokovanou.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

89
    Nakonec se do šance dostala po pěkné kombinaci Crystal Dunnová, ale hlavou minula branku.

88
    Američanky kombinují na útočném poloviny, dopředu ale zatím nikterak nepospíchají.

87
    Zambijky se opět pokusily zaútočit, tentokrát ale pro ně obrana USA byla neprostupná.

85
    Barbara Bandaová zakončovala tentokrát hlavou, ale netrefila americkou branku.

85
    Hellen Chandaová si dobrým pohybem vynutila faul Američanek. Zambie hraje ve druhém poločase opravdu sympaticky.

84
    Pokračuje se ve hře.

82
    Racheal Kundananjiová je zraněná a potřebuje ošetření. Oba týmy se jdou mezitím občerstvit k lavičkám.

81
    Racheal Kundananjiová tentokrát zambijsou akci dokázala zakončit, ale Alyssa Naeherová neměla s jejím pokusem žádné větší potíže.

79
    Zambijky se vydaly ve větším počtu hráček dopředu, vše ale skončilo jen nešťastným útočným faulem Racheal Kundananjiové.

Petr Sumbal

Branky: 17. Rodmanová (Horanová), 24. Swansonová (Horanová), 25. Swansonová (Smithová)

Karty:   44. Rodmanová (USA)   33. P. Zuluová (ZAM)

USA: Naeherová – Foxová, Girmaová, Davidsonová, Dunnová – Horanová (C) (65. Sonnettová), Coffeyová, Lavelleová (46. Albertová) – Rodmanová (65. Kruegerová), Swansonová (65. Nighswongerová), Smithová (43. Lyn. Williamsová).
    Náhradníci: Murphyová – Bethuneová.

Trenér: Hayesová

Zambie: Musoleová – Siamfuková, P. Zuluová, Mweembaová, Tembová – G. Chandaová (38. Chitunduová), Chilufyaová (38. Muchingaová), H. Chandaová, Kundananjiová – B. Bandaová (C) – Mupopová.
    Náhradníci: Musondová – D. Bandaová, Chilesheová, M. Zuluová, Lubandjiová.

Trenér: Mwape

Rozhodčí: Abatti – Alves, Camilo