Krnov – Hlučín 0:7 (kon.) | Vel. Meziříčí – Bohunice 0:2 (kon.) | Hranice – Všechovice 2:1 (kon.)
Vsetín – Zlínsko 1:3 (kon.) | Slavičín – Strání 1:3 (kon.) | Břeclav – Hodonín 0:3 (kon.)
Petřvald – Vítkovice 0:1 (kon.)
FC FASTAV Vsetín
1:3 (1:1)
FC Zlínsko
Pátek 26.07.2024, 18:00 • Fotbalový areál Tyršova, Vsetín • MOL Cup • Předkolo

Dnešní utkání sledovalo 250 diváků. (20:25:29)

Ode mě je to pro dnešek všechno, přeji hezký zbytek týdne a třeba zase někdy na počtenou.

Pohárové utkání druhého předkola MOL cupu mezi Fastavem Vsetín a FC Zlínsko končí lépe pro hostující fotbalisty, kteří mohou po výhře 3:1 oslavovat postup do další fáze soutěže.
    V prvním poločase sice Vsetín nepředvedl vůbec špatný výkon, ale kapituloval jako první. V 20. minutě totiž Stanleyova ránu vyrazil brankář Hamza jen k Simonu Studenému, který otevřel skóre střelou do odkryté branky – 0:1. Domácí Fastav se dočkal vyrovnání asi po půlhodině hry, Martina Mlýnka sice vychytal brankář Andres a Chukwudozieho ránu zastavila tyč, ale Jiří Matyáš už se po zmatku před brankou Zlínska nemýlil – 1:1.
    Ve druhé části hry hosté potvrdili roli favorita a domácí divizní celek docela jasně přehrávali. V 60. minutě si pak svěřenci kouče Davida Rojky vzali své vedení zpět, když se trefil po Krakovčíkově zpětné hlavičce Gouamene Dano. Jeho ránu navíc ještě tečoval obránce Vsetína, takže gólman Hamza byl bez šance. Asi o deset minut později mohl zničehonic vyrovnat aktivní útočník Zástavu Clement Chukwudozie, ale brankáře Zlínska nepropálil. V 80. minutě poté přidal třetí branku otrokovického klubu střídajícík Yehor Andriiak, který šikovně přeblokoval vyběhnuvšího brankáře domácích – 1:3. Zlínsko v závěru drželo svého soka dostatečně daleko od své branky a naopak několik šancí měl kupříkladu Jakub Rolinc, ale domácí obrana v čele s brankářem Hamzou už další gól nepustila a protože ani Fastav už nezahrozil, skončilo utkání prohrou Vsetína 1:3.

90+1

90+1
    Centr zprava skončil na brance Hamzy, je konec.

90+1
    Hosté drží balon a dá se očekávat, že tak také celé utkání skončí.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.

90
    Vsetín to zkusil po pravé straně, ale dobře zafungovala obrana Zlínska.

88
    Střídání v týmu FC FASTAV Vsetín:
    ze hřiště odchází Rodek, přichází Řezníček,
    ze hřiště odchází Chukwudozie, přichází Zavadil.

88
    Hosté teď zkušeně drží míč a postup už by jim pravděpodobně vzal jen úplný kolaps.

87
    ze hřiště odchází Venený, přichází Leckéši.

87
    Jakub Rolinc dnes vyslal snad už sedmou střelu směrem na branku a tentokrát musel do akce gólman Hamza, který však svou práci zvládl na jedničku.

Studeného nepřesná rozehrávka končí u hráčů Vsetína.

85
    Další ránu vyslal Martin Krakovčík a donutil brankáře Hamzu k zákroku.

84
    Andriiakův centr posunul Krakovčík k Jakubu Rolincovi, který ale netrefil zařízení.

84
    Zlínsko je v druhém poločase jasně lepší a zaslouženě kráčí za postupem.

83
    Russmann posunul míč za svá záda, ale poté razantně odkopl balon jeden ze stoperů Vsetína.

81
    ze hřiště odchází Martin Mlýnek, přichází Hnilo.

79
    Tým Zlínsko právě vstřelil branku!
    V 80. minutě přidává třetí branku Zlínska střídající YEHOR ANDRIIAK, který dostal přihrávku ze středu hřiště a poté přeloboval domácího Hamzu v brance Fastavu – 1:3.