Brazílie – Japonsko 1:2 (kon.) | Nový Zéland – Kolumbie 0:2 (kon.) | Austrálie – Zambie 6:5 (kon.)
Španělsko – Nigérie 1:0 (kon.) | Francie – Kanada 1:2 (kon.) | USA – Německo 4:1 (kon.)
Nový Zéland
0:2 (0:1)
Kolumbie
Neděle 28.07.2024, 17:00 • Stade de Lyon, Décines-Charpieu • Olympijské hry - ženy • 2 • Skupina A
Sledujte:

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (19:14:08)

Jihoamerický celek ve středu večer uzavře skupinu bitvou s Kanadou, zatímco Zélanďanky se budou snažit udržet naděje na postup při životě proti Francii.

V Lyonu je hotovo, Kolumbie zvládla souboj s Novým Zélandem a bez výraznějších komplikací dokráčela k důležitým třem bodům! Ostrovanky se sice po promarněném prvním poločase v tom druhém nadechovaly k vyrovnání a vzdorovaly, než je ale definitivně zlomil druhý inkasovaný gól.

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 1:2. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:6.

90+10

90+9
    Střela Montoyaové zamířila nad bránu, dle všeho ale byla tečována. Kolumbie získává poslední roh.

90+8
    No pozor, v ochozech to zašumělo při zdánlivě slibném brejku Santosové! Záložnici ale včas doběhla Bowenová a skluzem jí odzbrojila!

90+7
    Pavíová nyní odkopla míč na střed hřiště; nastavení je v Lyonu skutečně jen formalitou.

90+6
    Vítězství hráčky ve žlutém posune na průběžné první místo a zároveň bude znamenat důležitý krok směrem k přímému postupu do vyřazovacích bojů.

90+5
    Kolumbii už tři body vezme jen zázrak, hráčky Nového Zélandu už zdánlivě nemají dost energie na to nějak výraznější zdramatizovat závěr dnešní bitvy.

90+4
    Vítězství Jihoameričanek chtěla ještě potvrdit Caracasová, jejíž střela se ale mezi tři tyče nevešla.

90+3
    Kitchingová se hlava nehlava drala za kolumbijskou obranu, proti početní přesile toho ale v šestnáctce sama moc nevymyslela. Tapiaová opět bez zákroku.

90+2
    Nastavení nezačalo zrovna dvakrát akčně, hra se v Lyonu momentálně hodně kouskuje.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 9 minut.

89
    Střídání v týmu Kolumbie:
    ze hřiště odchází Linda Caicedová, přichází Yirleidis Minotaová,
    ze hřiště odchází Ilana Izquierdová, přichází Liana Salazarová.

89
    Stottové je jasné, že její celek tlačí čas. Vsadila tak na tvrdou střelu z velké vzdálenosti, které ovšem chyběla nemalá dávka přesnosti. Rozehrává brankářka.

88
    Ostrovanky to nevzdávají a tlačí se před Tapiaovou, v koncovce se ale trápí. Rennieová zkusila střelu z voleje, která jí ovšem ani trochu nesedla.

87
    Přetažená novozélandská přihrávka minula vysunutou Kitchingovou a spadla za svatyni. V zámezí se mezitím rýsuje poslední kolumbijská změna.

86
    Kolumbijský střelecký účet se pokusila rozšířit Montoyaová, Leatová ale byla tentokrát připravena.

85
    ze hřiště odchází Carolina Ariasová, přichází Daniela Caracasová.

85
    Uff, tak tohle nikdy nevidíme rádi. Bottová chtěl skluzem odzbrojit Caicedovou, která jí ale tvrdě dopadla na nataženou nohu. Nevypadalo to ani trochu dobře, ale obě hráčky jsou zřejmě nakonec v pořádku.

84
    Korejská sudí si všimla útočného faulu Bottové. Ariasová se zvedá z pažitu, následuje volný kop.

83
    Tapiaová odhání spoluhráčky pryč od své svatyně a naznačuje jim, že balón odkopne daleko od své brány. Ve druhé půli zatím ještě nečelila přesné ráně.
    82. Lehká teč střely Caicedové poslal míč těsně vedle brány

82
    Caicedová si už poněkolikáté v zápase brousila zuby na gól, i tentokrát ale vyšla naprázdno! Bránící Barryová její střelu zblokovala ten těsně vedle brankové konstrukce!

81
    Greenová chtěl překvapit kolumbijskou obranu hodně přímočarým centrem, kterým ale zasáhla jen opodál stojící protihráčku. Jihoameričanky míří dopředu.

80
    Rennieová se po vstupu na trávník nezapsala zrovna dvakrát ideálně, u postranní čáry totiž okatě strčila na trávník Vanegasovou. Volný kop pro Kolumbii.

79
    Hlavička jedné z hráček v černém spadla vedle tyče. Tapiaová ani tentokrát nebyla nucena zasahovat a za malou chvíli bude odkopávat od své svatyně.

78
    Střídání v týmu Nový Zéland:
    ze hřiště odchází Kate Taylorová, přichází Gabi Rennieová.

77
    ze hřiště odchází Mackenzie Barryová, přichází Michaela Fosterová.

76
    Montoyaová už převzala kapitánskou pásku, stále ale u střídačky čeká, až bude vpuštěna do hry.

75
    Pro Usmeovou dnešní duel končí poněkud nešťastně, ze hřiště je totiž kvůli nějakému zdravotnímu problému odnášena na nosítkách a se slzami v očích. Doufejme, že to nakonec nebude nic vážného.

74
    ze hřiště odchází Catalina Usmeová, přichází Daniela Montoyaová.
    72. Leicy SANTOSOVÁ - 0:2

72
    Kolumbie právě vstřelila branku!
    S novozélandskými nadějemi na bodový zisk to vypadá bledě, hráčky ve žlutém zahltily obranu soupeřek a po pěkné střele LEICY SANTOSOVÉ odskakují do dvoubrankového trháku! Záložnice našla pěkně narýsovanou přihrávku na středu vápna a přetavila jí v ránu do vinglu – 0:2!
    71. Technická střela Izquierdové končí na tyčce

71
    Stačilo jen pár centimetrů a druhý gól Kolumbie by byl na světě! Ke střele se tentokrát napřáhla Izquierdová, která ale trefila pouze bližší tyč!

70
    Ariasová našla vhozený míč Barryové a srazila ho zpět za čáru, out se tak bude vzápětí opakovat.

68
    Nový Zéland v posledních minutách ožil, jeho zvýšené aktivitě ale zatím chybí větší šance. Uvidíme, zdali to změní nadcházející roh v provedení Kitchingové.

67
    Barryová ve své šestnáctce vystihla přetaženou přihrávku protihráčky a obratem balón zahrála k pravé postranní čáře, kde byla připravena Greenová.

66
    ze hřiště odchází Jacqui Handová, přichází Ally Greenová.

64
    Závažnější ohrožení branky Tapiaové nepřišlo. Pár sekund nato se přerušuje, uvidíme další střídání svěřenkyň trenéra Michaela Maynea.

63
    Karty se obrátily, Vanegasová tentokrát sklouzla do dráhy centru z dílny Rileyové. Uvidíme, jak si Novozélanďanky s nabídnutým rohem poradí.
    62. Volej Pavíové do branky nedoputoval

62
    Leatová letící míč rukou vyrazila jen k připravené Pavíové, jejíž následnou tvrdou ránu z voleje ale výborně zblokovala bránící Stottová!

60
    Bottová přidržela Caicedovou. Penalta to sice nebude, standardka Kolumbie ale vypadá slibně.

59
    Rileyová agresivním pressem zaskočila Ariasovou, míč ale pro svůj tým nevybojovala. Balón totiž po jejím zákroku spadl jen k další hráčce ve žlutém.

58
    Kitchingová se vyznamenala směrem dozadu, když v šestnáctce doběhla Vanegasovou a šikovně jí zbavila míče. Leatová bude čelit dalšímu rohu.

57
    V Lyonu sledujeme vlažnou pasáž hry, Novozélandské útoky pravidelně končí už na středu hřiště.

55
    Kolumbijky pokračují v solidní defenzívě, hra se od začátku druhého poločasu nepřiblížila k jejich vápnu. Na protihráčkách si teď vylámala zuby Rileyová.

54
    Handová našla dlouhou přihrávku od Taylorové, kousek za středovou čarou jí ale odzbrojila Vanegasová.

53
    V posledních minutách jsou na míči takřka výhradně hráčky v černém, kterým se ovšem nedaří hru na delší dobu přesunout na polovinu soupeřek.

51
    Snaha jí sice nelze upřít, ale Kitchingová nakonec dlouhý nákop nezkrotila a míč jen srazila do zámezí. Útok Nového Zélandu tak velmi rychle končí.

50
    Ostrovankám dvojnásobné střídání v poločase zdánlivě moc nepomohlo, Jihoameričanky totiž mají na hrací ploše stále poměrně jasnou převahu.
    49. Leatové opět pomohlo břevno její branky

49
    Usmeová to z hodně ostrého úhlu zkusila sama a málem jí to vyšlo, jelikož Leatová její padající střelu rukou vytáhla jen do břevna! Od něj se ovšem, na štěstí pro Zélanďanky, míč odrazil ven! Kolumbijský tlak nicméně pokračuje.

48
    Pavíová v závěru prvního poločasu dvakrát v rychlém sledu faulovala, nyní se ale sama ocitla na trávníku po zákroku Stottové. Standardka pro tým ve žlutém.

47
    Druhý poločas je v plném proudu. Po sérii soubojů na středu hřiště pro sebe míč zkrotily Kolumbijky, které nyní hledají nějakou cestu před Leatovou.

46
    ze hřiště odchází Milly Cleggová, přichází Grace Jaleová,
    ze hřiště odchází Malia Steinmetzová, přichází Annalie Longová.

46

První poločas je v Lyonu minulostí a Kolumbie se vrací do kabiny se zaslouženým náskokem. Nový Zéland sice se svými soupeřkami v prvních minutách duelu držel krok, Jihoameričanky ale postupně převzaly iniciativu a takřka celý zbytek půle držel Leatovou pod střídavě intenzivním tlakem. Ten dosud přinesl jen jeden gól, o který se střelou z voleje postarala Restrepová. Uvidíme, co nám po pauze nabídne další část.

Držení míče: 33 % : 67 %.
    Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 0:2. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 2:5.

Druhý poločas začne přibližně v 18:07.

45+6

45+6
    U postranní čáry se po kontaktu se soupeřkou na trávníku ocitla Rileyová, hráčky v černém před přestávkou získávají ještě jeden volný kop.

45+5
    Poslední sekundy úvodního poločasu se drží u kruhu, ani jednomu týmu se nedaří postoupit vpřed.

45+4
    Novozélandská gólmanka si může odpočinout. Její spoluhráčky odtáhly hru na střed hřiště, kde navíc Pavíová faulovala Steinmetzovou.
    45+3. Novozélanďanky zachránilo v nastaveném čase břevno

45+3
    Druhý gól v Lyonu visí ve vzduchu, Vanegasová s nechtěnou pomocí protihráčky orazítkovala břevno! Její střela se do brankové konstrukce odrazila právě od clonící soupeřky, a následovat tak bude další rohový kop!

45+2
    Další zakončení soupeřek těsně po rohovém kopu zblokovala stehnem Bowenová, přičemž Leatová sražený míč pak ukryla ve svém náručí.
    45+1. Střelu Caicedové vytáhla Leatová na roh

45+1
    Leatová je před pauzou pod tlakem, Kolumbie chce své soupeřky vyprovodit do kabiny dalším zásahem! V šanci se nyní ocitla Caidecová, jejíž střelu na přední tyč ale Leatová vykryla!

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

44
    Leatová znovu prokázala své kvality a letící míč hravě schovala do svých rukavic. Brankářka Nového Zélandu je dnes zatím nejlepší hráčkou svého týmu.

43
    Závěrečné minuty ještě okoření aspoň jeden roh hráček ve žlutém, zahrávat ho bude Santosová.

42
    Úvodní dějství se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Kolumbie operuje u vápna svých soupeřek, do kterého se jí ale momentálně vůbec nedaří prorazit.

40
    Centr Vanegasové nebyl přetažený, ba naopak – několik čísel mu chybělo. Místo spoluhráčky se tak jako první k balónu dostala bránící sokyně.

39
    Bottová před svou bránou zatáhla za záchranou brzdu a zvolila riskantní skluz, což se vyplatilo. Caicedová doufala v penaltu, ale rozhodčí byla znovu proti.

38
    Ariasová pro jistotu zahrála míč dozadu na Tapiaovou. Kolumbie chce po delší době znovu vyrazit do útoku, život jí ale znepříjěmňuje novozélandský press.

37
    Závěr prvního poločasu příliš atraktivní podívanou zatím nepřinesl. Hraje se hlavně na středu hřiště.

36
    Leatová si udržela přehled o dlouhém centru z pravého křídla a navzdory tomu, že před sebou měla hned několik těl, se pro něj úspěšně natáhla.

34
    Tak ne, místo rohového kopu to bude jen rozehrávka Leatové. Kolumbijkám se tento vývoj pochopitelně nelíbí, ale rozhodnutí korejské sudí už asi nezvrátí.

33
    Trochu chaotická situace u střídaček budiž vyřešena, hraje se dál. Pavíová se po křídle prodrala do vápna a v souboji s Barryovou pro svůj tým získala roh.

31
    Další prodleva. Týmové zdravotnice Kolumbie byly až po nějaké době vpuštěny na hřiště, aby pomohly Vanegasové, který ležela jen kousek vedle střídačky.

30
    Máme za sebou skoro půlhodinu hry a Kolumbijky zatím potvrzují roli papírových favoritek, což krom skóre potvrzuje i držení míče – 34 % : 66 %.

29
    Vanegasová využívá krátké pauzy a radí se s trenérem Marsigliou u postranní čáry. Hra bude pokračovat vhazováním, které provede Stottová.

28
    Kolumbie se i nadále drží na míči a hledá nějakou cestu skrz zpevněnou obranu Nového Zélandu.
    27. Marcela RESTREPOVÁ - 0:1

27
    Jihoameričanky byly v posledních minutách aktivnějším týmem na hřišti a jejich snaha celkem rychle nese ovoce! Kolumbii posílá do vedení MARCELA RESTREPOVÁ, která našla odražený míč na hraně šestnáctky a pěknou střelou z první na zadní tyč překvapila bezmocnou Leatovou – 0:1!

26
    Bottová faulem na Caicedovou poskytuje Kolumbijkám slibně vypadající standardku na levém křídle.

25
    Leatová si do statistik zapisuje další zákrok a nutno podotknout, že tentokrát to moc složité neměla. Santosová totiž mířila jen pár čísel vedle ní.

24
    Kolumbie se na pár sekund usadila v útoku, než tamodtud byla vytlačena. Cleggová pak vystartovala do brejku, ale soupeřky jí ke střele nepustily.

22
    Šlo o Rileyovou, která už je připravena zasáhnout zpět do hry. Souběžně nařízená pauza na občerstvení se chýlí ke konci, brzy budeme pokračovat.

21
    Nějakou dobu se v Lyonu hrát nebude, jedna z Novozélanďanek totiž byla tvrdě zasažena balónem do zad a vyžaduje si ošetření týmovou zdravotnicí.

20
    Dlouhý a vysoký míč, určený pro vysunutou Usmeovou, byl až příliš přetažený. Útočice se k němu nedostala, a balón tak skončil u připravené Leatové.

19
    Znovu Pavíová, tentokrát ale Leatovou nepotrápila. Její hlavička po rohu šla pouze nad břevno.
    17. Tečovaná střela Pavíové končí vele novozélandské branky

17
    Manuela Pavíová měla na kopačce první gól zápasu! Během brejku se snažila se odpoutat od dotěrné Barryové, která ale nakonec skluzem její střelu zblokovala vedle zadní tyče!

16
    V Lyonu sledujeme celkem vyrovnanou podívanou, hraje se v rychlém tempu. Ani jednomu týmu se nedaří prorazit vpřed, a tak se bojuje na středu.

14
    Na konci krásné jihoamerické souhry na hraně vápna se ocitla Usmeová, jejíž slabší střela ale zaplula přesně do středu brány. Leatová to měla lehké.

13
    Drobný novozélandský nápor zastavuje útočný faul, Steinmetzová to v souboji o skákající balón trochu přehnala s důrazem a srazila Caicedovou k zemi.

12
    Stottová sice svou ranou brankářku neprověřila, po bloku Izqueirdové ale pro svůj tým získala roh.

10
    Kolumbijky se po trochu ospalém startu probouzí, Leatová je ale stále bez práce. Novozélandská obrana si totiž počíná dobře a drží hru mimo své vápno.

9
    Muž u videa, kterým je dnes Khamis Al-Marri z Kataru, chvíli předcházející situaci zkoumal. O hře rukou ale nemohla být řeč, penaltu tak neuvidíme.
    8. Zakončení Caicedové zblokovala obránkyně Nového Zélandu

8
    Viděli jsme první vážnější moment zápasu, celkem blízko k první trefě nyní měla Kolumbie! Caicedová si skvěle nabíhala na centr do vápna, zároveň na sobě ale měla nalepenou protihráčku a ta jí k letícímu míči odmítla pustit.

7
    Santosová byla pomalá a nedostoupila Steinmetzovou včas, ta tak stihla vystřelit. Tapiaová si ovšem s pomalu skákajícím míčem znovu bez obtíží poradila.

6
    Zrovna dvakrát pohlednou hru zatím nesledujeme, kombinace obou výběrů jsou celkem těžkopádné. Častěji je na míči nicméně Nový Zéland.

5
    Poprvé jsme viděli střelu také na druhém konci hřiště. Rileyová se s tím nemazala a pálila zpoza vápna, přičemž Tapiaová tečovaný míč hravě zneškodnila.

4
    Aktivní hra Kolumbie přinesla sporný moment před Leatovou. Jihoameričtí fanoušci chtěli penaltu, korejská rozhodčí s nimi ale nesouhlasila. Hraje se dál.

3
    Hráčky ve žlutém jsou zatím hladovějším celkem na pažitu. Caicedová se prodrala do vápna a dokonce i zakončila, její střela ale byla zblokována.

2
    Kolumbie si zapisuje do statistik další faul, na středu hřiště byla tvrdě sražena na trávník Cleggová.

1
    První výpad Jihoameričanek střelou neskončil, po faulu Vanegasové na Rileyovou míč získávají soupeřky.

1

Úvodní výkop obstarají Kolumbijky, jdeme na to!

Oba celky nastoupily zpět na hrací plochu, Kolumbie ve žlutých a Nový Zéland v černých dresech. Před startem si ještě poslechneme státní hymny obou zemí.

Ještě jednou vás zdravím pa přeji vám příjemné nedělní odpoledne, utkání začíná za pár minut. Níže si můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

Nový Zéland: Leatová – Bottová, Bowenová (C), Stottová, Barryová – I. Rileyová, Taylorová, Steinmetzová, Kitchingová – Cleggová, Handová.
    Náhradníci: Essonová – Mooreová, Fosterová, Rennieová, Greenová, Jaleová, Longová.
    Trenér: Michael Mayne.

Kolumbie: Tapiaová – C. Ariasová, D. Ariasová, Carabalíová, Vanegasová – Restrepová, Izquierdová, Usmeová (C), Caicedová – Santosová – Pavíová.
    Náhradníci: Sepúlvedaová – Caracasová, Minotaová, Montoyaová, Barónová, Salazarová, Ramírezová.
    Trenér: Angelo Marsiglia.

Rozhodčí: Kim Jü-čung (KOR) – Park Mi-suk (KOR), Charaktisová (AUS).
    Trest pro Kanadu ve skupině A pořádně zamíchal kartami.

Příjemnou neděli u sledování olympijského fotbalu! Druhý hrací den ženského turnaje nám nabídne mimo jiné i souboj mezi Novým Zélandem a Kolumbií.

Oba týmy mají po prvním kole na kontě nulu, oba ale stále živí velmi reálnou naději na postup do play-off z prvních dvou míst. Jak je to možné? Kanada, která spolu s Francií tvoří zbytek skupiny A, totiž včera obdržela šestibodovou penalizaci velmi kuriózní podvod: jejich realizační tým sledoval uzavřený trénink Nového Zélandu skrz drony. Na poslední pozici se tak sesunuly právě javorové listy, které nově mají -3 body.

Vítěz dnešního střetnutí v Lyonu tak pravděpodobně skončí na postupových místech, nebo aspoň k tomu udělá velmi výrazný krok. Duel tak rázem získal úplně jiný náboj – který tým ho pro sebe urve?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.