Francie – Srbsko 3:2 (kon.) | Slovinsko – Kanada 3:1 (kon.)
25 25 20 25
Kanada
1
21 20 25 21
Neděle 28.07.2024, 21:00 • South Paris Arena 1, Paříž • Olympijské hry - muži • 1 • Skupina A
Sledujte:

Nejproduktivnějším hráčem zápasu se stal Tonček Štern, ačkoliv značnou část prvního setu strávil v útrobách kvůli otřesení, přesto stačil nasbírat výborných 24 bodů. Klemen Čebulj přidal 15 bodů a Tine Urnaut 13.

Na kanadské straně nasbíral 17 bodů Loeppky, Szwarc přidal 14 a Maar 12. (23:07:39)

Slovinci si při olympijské premiéře připisují cenné vítězství, když porážejí Kanadu 3:1 po setech 25:21, 25:20, 20:25 a 25:21.

Konec zápasu

25:21
    Alen Pajenk zablokoval Arthura Szwarce, míč dopadl přímo na koncovou čáru a Slovinci slaví vítězství!

24:21
    A teď je ještě horší, když Klemen Čebulj vytloukl kanadský dvojblok!

23:21
    Loeppky snižuje z pipu, ovšem kanadská pozice je velmi zlá.

23:20
    Skvělý servis Šterna Maar přihrál na slovinskou polovinu, kde na míč Herr sáhl nelegálně a je mu pískána hra v prostoru soupeře!

22:20
    Úspěšná ulívka Tončeka Šterna.

21:20
    Lui zaváhal na příjmu, Kanaďané neměli dobře připravený útok a znovu se museli bránit, ovšem Šterna zablokoval Fynn McCarthy!

21:19
    Loeppky servíroval do zámezí, Slovincům chybí čtyři body.

20:19
    Szwarc byl ubráněn na hlavním kůlu a Urnaut mohl útočit, ovšem neměl zrovna komfortní pozici a smečoval do sítě.

20:18
    Slovinci dostali další možnost zaútočit, Jan Kozamernik složil míč na palubovku a navyšuje slovinské vedení!

19:18
    Oddechový čas pro tým Kanada.

19:18
    Další skvělá rozehra putuje na konto Slovinců díky povedené ulívce Čebulje! Kanaďané promarnil několik možností na úspěšný útok, to by je mohlo mrzet.

18:18
    Tine Urnaut se prosadil za hlavou Ropreta.

17:18
    Eric Loeppky úspěšně zaútočil na hlavním kůlu do diagonály.

17:17
    Nekompromisní útok Tončeka Šterna na handě po lajně.

16:17
    Arthur Szwarc uspěl za hlavou nahrávače Herra. V posledních minutách byl Szwarc dost neviditelný.