Brazílie – Maďarsko 24:25 (kon.) | J. Korea – Slovinsko 23:30 (kon.) | Švédsko – Německo 31:28 (kon.)
Dánsko – Norsko 18:27 (kon.) | Angola – Španělsko 26:21 (kon.) | Francie – Nizozemsko 32:28 (kon.)
Jižní Korea
23:30 (12:14)
Slovinsko
Neděle 28.07.2024, 11:00Olympijské hry - ženy • 2 • Skupina A
Sledujte:

Korejky se znovu v úterý postaví proti Norsku, zatímco Slovinsko narazí na Němky. (12:29:25)

Jižní Korea – Slovinsko 23:30 (12:14)
    Nejvíce branek: U Pit-na 7/3, Kang Kjong-min 5, Gim Po-un 4 – Mavsarová 7/1, Grosová 6/1, Stanková 6/1. Rozhodčí: Biro, Kiss (oba HUN). Sedmimetrové hody: 6/4 – 4/3. Vyloučení: 0:1.

Je dobojováno! Slovinsko zvládlo důležitý duel a poráží Jižní Koreu 30:23. Korejky přitom vstoupily do utkání velmi dobře, a dokonce dokázaly smazat tříbrankové manko. Slovinkám deptala nervy branková konstrukce, kterou házenkářky v bílém rozezvonily snad pětkrát. V závěru poločasu však Slovinky odskočily do dvoubrankového vedení. O triumfu Slovinky rozhodly v úvodu druhého poločasu, kdy si vypracovaly náskok a bez problémů si jej pohlídaly. Ve druhé půli táhla Slovinsko hlavně Mavsarová.

Konec zápasu. (23:30)
    60
    U Pit-na zakončila dnešní duel proměněnou sedmičkou. (23:30)

60
    Korejky se v závěru ještě dostaly do zakončení a vybojovaly sedmimetrový hod. (22:30)
    58
    Kim Da-jong švihem uklidila míč do dolního rohu branky. (22:30)

58
    Slovinská brankářka vyrazila proti soupeřce a vykouzlila výborný zákrok. (21:30)
    57
    Rju Un-hui zvolila překvapivé řešení a poslala míč do protipohybu brankářky. (21:30)
    56
    Třicátou branku Slovinska přidává Svetiková. (20:30)
    56
    Grosová s přehledem překonala brankářku. Slovinsko atakuje hranici třiceti branek. (20:29)
    55
    Kang Kjong-min z otočky šikovným dloubákem překonala brankářku. (20:28)
    55
    Mavsarová si dnešní duel užívá a po změně stran přidává jednu branku za druhou. (19:28)
    54
    Gól vstřelil tým Jižní Korea (Pak Sä-jong). (19:27)
    54
    Omoregieová střelou z úhlu ještě navyšuje náskok. (18:27)
    53
    Vojnovićová si naskočila proti soupeřce a uklidila míč do dolního rohu branky. (18:26)
    52
    U Pit-na střelou o zem proměnila sedmimetrový hod. (18:25)

52
    Korejky se sice trpělivě snaží útočit, jenže Slovinsko po změně stran skvěle brání. (17:25)