Fleret, jednotlivci – ženy Vítěz: L. Kieferová (USA) (kon.) | Kord, jednotlivci – muži cz Vítěz: K. Kano (JAP) (kon.)
Kord, jednotlivci – muži

Vítěz: K. Kano (JAP)

Neděle 28.07.2024, 10:00 • Grand Palais, Paříž • Olympijské hry - Šerm • O medaile

Koki Kano (JAP) x Tibor Andrasfi (HUN) 14:13
    Mohamed Elsayed (EGY) x Yannick Borel (FRA) 9:15 (22:39:32)

KOKI KANO JE OLYMPIJSKÝM VÍTĚZEM! Ve finálovém zápase přemohl domácího Yannicka Borela poměrem 15:9.

Fantasticky nyní zápasí Koki Kano, který získává zásahy jako na běžícím páse. Nyní jej od zlaté olympijské medaile dělí dva.

Japonský šermíř Koki Kano si v druhém dějství začíná budovat náskok. Aktuální skóre je 8:4 pro Japonce.

Nachýlil se čas pro první přestávku. O něco lépe se jde ke svému trenérovi japonskému šermířovi, který vede 3:2.

Následně však přichází snížení od Yannicka Borela. Reakce na něj však byla rychlá a Kano znovu vede o dva zásahy.

Japonský šermíř následně přidává i druhý zásah, a tak si začíná budovat náskok.

Téměř minutu a půl čekali fanoušci na první zásah ve finálovém zápase kordu mužů. nakonec se dočkali, když si jej připsal Japonec Koki Kano.

Mužský kurd již dnes čeká jediný zápas a to ten finálový, ve kterém mají fanoušci v hale o favoritovi jasno. Domácí Francouz Yannis Borel bude čelit Kokimu Kanovi od 22:15.

Tak že by tentokráte? Zásah Mohameda Elsayeda vypadá už dle pravidel. Egyptský šermíř tak získává na Olympijských hrách bronzovou medaili, kterou oslavil typickou oslavou Cristiana Ronalda.

Stejná situace se opakuje i na druhé straně. Také Andrasfiho radost byla předčasná. V posledních vteřinách jsou tedy rozhodčí v plném zápřahu u videa.

A další sporná situace! Tentokráte už Elsayed slavil, ale rozhodčí jeho zásah nezhodnotili jako pravidlově správný. Pokračuje se tak nadále.

Neobvyklou situaci v prodloužení, při které si oba šermíři vyměnili zásah přezkoumával rozhodčí. Vše je však v pořádku.

Napínavé drama je 14 vteřin před koncem opět srovnané. Tentokráte 7:7.

Minutu po druhé přestávce je srovnáno. Mohamed Elsaye prokázal hbité ruce a srovnal na 5:5.

Přetahovaná o každý zásah pokračuje. Elsayed přidal na své konto bod, ovšem Andrasfiho odpověď na sebe nenechala dlouho čekat.

Do první přestávky vstupuju o něco lépe naladěný Tibor Andrasfi, který první třetinu ovládl poměrem 3:2.

Jsme zpět s bitvou o bronz, do níž právě vstupil Mohamed Elsayed z Egypta a Maďar Tibor Andrasfi.

Po krátké pauze se opět vrátíme ve 21:20, kdy ke svému zápasu o třetí místo nastoupí poražení ze semifinálových dvojic.