K1 – ženy Vítěz: R. Funková (GER) (kon.) | K1 – ženy Vítěz: J. Foxová (AUS) (kon.)

11. Ricarda Funková (GER) 149,08
    12. Maialen Chourrautová (ESP) 157,67 (18:33:25)

Jessica Foxová před třemi lety v Tokiu musela polknout hořkou pilulku zklamání ze třetího místa. Letos v Paříži ovšem na kajaku byla opět ve finále suverénní a slaví olympijské zlato! A to ji ještě v Paříži čeká také kanoe. Stříbro vybojovala Polka Klaudia Zwoliňská, bronz bere Britka Kimberley Woodsová.

Závod skončil.

Ať už protest bude úspěšný, nebo nebude úspěšný, zcela jisté je, že Jessica Foxová je olympijskou šampionkou! I kdyby byl, byla by tam dvousekundová penalizace a čas by měla pomalejší než Foxová. A dokonce než Zwoliňská a Woodsová, takže o medailích je rozhodnuto.
    Inkriminovaná chvíle Ricardy Funkové v brance č. 20

12
    Tak to je sportovní tragédie! Funková se dotkla tyče v bráně čísle dvacet krkem, ale rozhodčí ji okamžitě označili jako neprojetou! Funková se rozčiluje a nemůže tomu uvěřit. Dost možná dojde k nějakým oficiálním protestům.

12
    Už se její vedení snižuje, necelé čtyři desetiny v polovině trati.

12
    Na prvním mezičase má Funková na Foxovou výrazný náskok! Zatím projíždí trať excelentně.

Finále uzavře jízda vítězky semifinále Rickardy Funkové z Německa.

11
    Těsně jí to nevyšlo, měla slabší závěr, kvůli čemuž na Foxovou nestačí! Ale má jistotu olympijské medaile, bude nejhůř třetí!

11
    Zatím se pere s nástrahami trati výborně a na posledním mezičase ztrácí necelé dvě desetiny sekundy na Foxovou.

11
    Na řadu přichází polská reprezentantka Klaudia Zwoliňská, druhá ze semifinálové jízdy.

10
    Woodsová projela trať výborně a útočí na olympijskou medaili! Nestačila jen na Foxovou, patří jí druhé místo s časem 98,94!

10
    Jako další se na trať vydává Britka Kimberley Woodsová, v semifinále byla třetí.

9
    Hornová zvládla projet trať čistě, ale pomaleji. Čas 101,43 ji řadí na třetí místo za Foxovou a Satilaovou.

9
    Ač nechybuje, její jízda je pomalejší. Má určité záseky v některých protivodních brankách a v následných proudech.

9
    Italka Stefanie Hornová přinejmenším první náročný úsek zvládla. Skoro by se dalo z průběhu dnešního závodu říct, že to nejhorší má za sebou.

8
    Satilaová je přesto na druhém místě v čase 100,69 a usiluje o cenný kov z Paříže!