Sorribesová Tormová – Krejčíková cz 1:2 (kon.) | Nosková – Wang cz 0:2 (kon.)
Schmiedlová – Boulterová 2:0 (kon.) | Muchová – Fernandezová cz 1:2 (kon.)
7 6
Kateřina Siniaková
0
63 4
Neděle 28.07.2024, 18:37 • Paříž (Francie) • Olympijské hry - dvouhra ženy (antuka) • 1. kolo
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Hezký den u sledování prvního kola olympijského tenisového turnaje, do kterého vstupuje také Kateřina Siniaková. Její soupeřkou bude domácí tenistka Clara Burelová.

Potkávají se dvě hráčky, které jsou v žebříčku WTA nedaleko od sebe. Francouzka je na 44. místě, rodačka z Hradce Králové aktuálně na 38. pozici.

Co se týče vzájemných zápasů, obě děvčata se potkala v letošním roce už dvakrát a pokaždé se hrálo na tři sety. V rakouském Linci vyhrála Burelová 2:1 na sety, v německém v Bad Homburgu si pak na trávě poradila taktéž 2:1 pro změnu Siniaková. Zajímavostí na těchto dvou vzájemným střetech je, že trvaly pokaždé přesně dvě hodiny a jednadvacet minut.

Ještě jednou hezký den z Francie, na kurtu už se obě hráčky připravují, za pár minut duel odstartuje.

Bude se hrát na jednom z menších kurtů pařížské antuky, v hledišti je zatím jen zhruba stovka fanoušků, kteří různě korzují kolem dalších kurtů.

Minuta do začátku zápasu, obě hráčky trénují servis.

0:0

0:0
    Na podání jde domácí hráčka.

15-0
    Bod po druhém podání, Siniaková vrátila míček daleko za lajnu.

15-15
    Tentokrát míček pro českou hráčku, soupeřka odhodila míček do autu.

30-15
    Nevypadalo to špatně, dlouhá výměna byla k vidění. Siniaková ale svůj úder přepálila daleko za čáru.

40-15
    Vynikající prohoz Burelové, Siniaková šla na síť, ale risk se nevyplati.

40-30
    Pro změnu výměna patří české hráčce, která zahrála dobře na základní čáře.

1:0
    Nicméně první bod patří domácí Burelové, která si došla na síť a v pohodě zatloukla míček do přesných míst.

15-0
    Siniaková bohužel netrefila přesně úder a míček končí v síti.

30-0
    A je to ještě horší, Burelová zahrála krátký úder kousek za sítku, kam Katka nedokázala včas doběhnout.

30-15
    Teď měla ovšem štěstí, soupeřka ji tlačila, ale z voleje trefuje pouze do sítě.

30-30
    Srovnáno na 30:30. Kateřina zaútočila na levou stranu dvorce a přesným bekhendem míček zamířila k lajně.

30-40
    Po delší výměně chybuje Burelová a česká hráčka má gembol.

1:1
    Výborně, Katka udržela svůj servis. Sice se to nerodilo lehce, ale Burelová nyní chybovala a svůj kraťas zakončila pouze do sítě.

0-15
    Kateřina Siniaková je podporována hledištěm, které teď vidělo nepřesný úder francouzské hráčky.

15-15
    Podobně ale dopadla i česká hráčka, která z returnu napálila míček do autu.

30-15
    Krásná výměna, kterou bere Burelová. Ta si došla na síť a zvolila vítězný forhend k základní čáře.

30-30
    Míček těsně před lajnu, z hlediště se ozvalo jo. Ano, bod pro Katku.

40-30
    Ovšem první podání nyní zvládla Burelová a má gembol.

40-40
    Výhoda, protože domácí tenistka dvakrát chybovala na servisu.

40-A
    Burelová měla velké štěstí, málem zahrála druhou dvojchybu. Nicméně sudí nechala výměnu opakovat a tu Katka zvládla perfektním úderem.

40-40
    Teď ale chybuje a je tu další shoda.

40-A
    Míček v síti, další výhoda pro rodačku z Hradce Králové.

40-40
    Jenže po servisu míček vrací pouze do sítě. Bod z podání pro Burelovou.

A-40
    Výhoda pro Burelovou, opět po servise nedokázala Katka vrátit míček do hry.

2:1
    Bylo to těsné, ale přeci jen jde domácí tenistka do vedení. Soupeřka zahrála forhendem do autu.

2:1
    Na podání se po změně stran chystá Kateřina Siniaková.

15-0
    Bohužel přepálila hned svůj první úder po servisu a míček končí hluboko v autu.

30-0
    No i podruhé se to nepodařilo tak jak by Katka chtěla. Původně mířila k levé straně zadní části kurtu, ovšem znovu chyba.

30-15
    Teď už ale soupeřku dokázala přitlačit a přetlačit přesnou ranou k základní čáře.

40-15
    Pěkná výměna s hořkým koncem pro Siniakovou, která z bekhendu trefuje pouze síť.

40-30
    Míček v autu, Burelová vede 3:1 a jde podávat.

3:1
    Siniaková bohužel prohospodařila svůj první servis, nyní musí bojovat, aby ho získala zpět.
    0:0; 3:1 - Clara Burelová

15-0
    První bod patří Burelové.

30-0
    Ta se dostává do velké pohody a znovu diktuje tempo hry.

30-15
    Nyní ale zahrála pouze do sítě, úder se jí nepodařil.

40-15
    Následuje bod přímo z podání.

40-30
    Kateřina ještě bojuje o snížení v tomto setu.

40-40
    Výborně, je to shoda.

40-A
    Katka jde do výhody, soupeřku teď zatlačila a výborným úderem do protipohybu nedala Burelové šanci.

3:2
    Výborně, Siniaková si bere zpátky do podání. Burelová zahrála pouze do autu.
    0:0; 3:2 - Kateřina Siniaková

3:2
    Po krátké přestávce bude podávat česká hráčka, která si vzala zpátky podání. Teď na něm ale musí výrazně zabrat.

0-15
    Bod alespoň po druhém podání, kdy Burelová chybovala a zahrála míček nepřesně.

0-30
    Skvěle Kateřina, bod po prvním podání. Burelová nedokázala vrátit míček zpět do hry.

15-30
    Dvojchyba české hráčky.

15-40
    Těsný aut, Burelová svůj úder poněkud přepálila.

3:3
    Je srovnáno, Siniaková dobře zkrátila hru, soupeřka sice míček doběhla, ale nedostala ho zpět do dvorce.
    0:0; 3:3 - Kateřina Siniaková

15-0
    Jak byla Burelová v pohodě, tak se karty obrátily a přichází chyby.

15-15
    Nyní je ovšem znovu srovnáno.

15-30
    Siniaková se ale dostává do tempa a teď křižným úderem na lajnu nedala soupeřce šanci.

30-30
    Přetahová bude zřejmě pokračovat, hraje se o důležitý čtvrtý bod.

30-40
    Brejkbol pro Katku, která si došla pro míček a přesným úderem zakončila přesně k lajně.

40-40
    Bohužel teď se musela bránit a nedokázala útoku soupeřky odolat.

A-40
    Vzápětí Siniaková chybuje a posílá míček daleko za základní čáru.

4:3
    Naděje byla, ale dlouho netrvala. Francouzská hráčka nakonec udržela svůj servis.
    0:0; 4:3 - Clara Burelová

4:3
    Na podání jde česká hráčka.

0-15
    To bylo tak tak, ale vyšlo to. Po servisu soupeřka míček odvrátila a Siniaková forhendem přesně trefuje čáru.

15-15
    Škoda, měla to teď česká hráčka dobře rozehrané a mohla zakončit vítězně, ale trefuje pouze síť.

15-30
    Vše ale napravila po svém prvním servisu. Došla si pro vítězný míček.

15-40
    Krátký bekhend Burelové nevyšel, úder netrefila čiště a bod pro Katku.

4:4
    A je znovu srovnáno, první set je tedy 4:4.

15-0
    Nevynucená chyba Kateřiny, která určitě ví, že to šlo trefit lépe. Také si k tomu něco řekla.

15-15
    Parádní výměna, asi nejlepší v zápase. Siniaková se dokázala ubránit a pak v závěru prohodila soupeřku, která už nestihla reagovat.

15-30
    A další fiftýn pro českou tenistku.

15-40
    Naše hráčka měla kus štěstí, míčem šel na lajnu a na tělo Burelové. Dva brejky.

30-40
    První je nevyužitý, míček šel daleko ven z kurtu.

4:5
    Výborně, Siniaková dokázala doběhnout těžký míček a napřáhla svůj úder nechytatelně do protipohybu Burelové.
    0:0; 4:5 - Kateřina Siniaková

4:5
    Siniaková to má slušně rozehrané, za pár okamžiků půjde podávat na vítězství v prvním setu.

15-0
    Dlouhá výměna plná pestrých úderů, bylo to taky trochu o trpělivosti, tu měla nyní Burelová.

15-15
    Počkala si a rozběhala svou soupeřku. Siniaková výborně diktovala hru a bere fiftýn.

30-15
    Ovšem ten další bere francouzská hráčka.

40-15
    No, bohužel je tu dvojchyba a velký průšvih.

5:5
    Burelová trpělivou hrou dokázala srovnat a dostat se z velmi složité situace. První set tak bude pokračovat.
    0:0; 5:5 - Clara Burelová

15-0
    Siniaková chtěla zahrát forhend k levé straně kurtu, pálí však pouze do sítě.

30-0
    Burelová podává a je jasné, že psychická výhoda je teď na její straně.

30-15
    Výborně Kateřina, která na returnu vrátila míček přesně do míst, kde Burelová nebyla.

30-30
    Bitva o první set pokračuje, po třiceti.

40-30
    Nepovedlo se, Katka se zlobí, určitě ví, že ten forhend mohla umístit lépe.

40-40
    Půjdeme do shody, ačkoliv to měla Burelová dobře rozehrané, ale trefila míček jen do sítě.

40-A
    Brejk pro Katku, její soupeřka udělala dvojchybu.

5:6
    Skvěle! Siniaková trpělivou hrou si došla na síť a nechytatelným úderem se dostává do vedení. Bere soupeřce podání.

5:6
    Kateřina půjde na podání, ale jak se ukázalo během prvního setu, ani u jedné hráčky to není zrovna nějaká výhoda. Teď by se ale hodilo, aby česká reprezentantka podání udržela.

15-0
    To bylo dlouhé, po druhém podání se hrála dlouhá výměna, ale Katka svůj úder přepálila do autu.

30-0
    Kontrola míčku, ale nakonec to byl skutečně aut.

30-15
    Bod přímo z podání.

30-30
    Výborně Kateřina, je srovnáno na 30:30.

40-30
    Jenže bude muset odvracet brejk soupeřky.

1-0
    Začala zkrácená hra, první bod získává domácí hráčka. Je to škoda, Katka byla blízko výhře v prvním setu. Nyní o něj musí bojovat v tiebrejku.

1-1
    Perfektní úder a nechytatelný po základní čáře.

1-2
    Siniaková teď jen čekala co se bude dít, Burelová naštěstí zahrála mimo kurt.

1-3
    Francouzka se nedokázala ubránit tlaku a svůj úder posílá pouze do sítě.

2-3
    Míček v autu, pokračovat bude podáním česká hráčka.

3-3
    Dlouhou výměnu končí Siniakovou chybou, která ji velmi mrzí. Měla to dobře rozehrané, ale míček poslala pouze do pásky.

4-3
    Změna stran, téměř po hodiny hry finišuje tiebreak. Siniaková znovu neustála tlak soupeřky a chybuje.

5-3
    Burelová je dva míčky od zisku prvního setu. Zkrátila hru a Siniaková míček nestihla doběhnout.

6-3
    Bod z druhého podání, když Siniaková poslala míček opět jen do sítě.

7:6
    První set je po hodině hry u konce. Kateřina Siniaková byla blízko k tomu, aby ho vyhrála, jenže za stavu 6:5 nezvládla svůj servis, neproměnila brejk a duel dospěl do tiebreaku. Ten zvládla jednoznačně domácí hráčka.
    1:0; 7:6 - Clara Burelová

0:0
    Podle předpokladů sledujeme vyrovnaný zápas, tak jako v minulých dvou duelech těchto hráček. Tam se pokaždé šlo do třetího setu.

0:0
    Začíná druhý set, na podání česká tenistka.

0-15

15-15
    Míček získává Burelová.

15-30
    Důležitý míček pro Kateřinu, která si pro něj došla a zakončila přesně.

15-40
    Nejprve páska, poté kraťas. Kateřina bere fiftýn.

0:1
    Return Burelové končí mimo kurt, Siniaková jde ve druhém setu do vedení.
    1:0; 0:1 - Kateřina Siniaková

15-0
    Burelová začíná svůj servis výborně.

30-0
    A znovu bod po prvním podání, Siniaková posílá míček pouze do autu.

40-0
    První míček ještě Siniaková ubránila, na druhou stranu už ale nestačila doběhnout.

40-15
    Burelová chybuje, poslala míček za lajnu.

40-30
    Těsný aut, Kateřina ještě žije v této hře.

40-40
    A zahrála to skvěle, rozhodila svou soupeřku a přesným úderem k lajně posílá hru do shody.

40-A
    Na síti je Kateřina silná a po voleji otáčí průběh této hry.

40-40
    Opět shoda, Burelová měla výborný první servis, po kterém soupeřku zatlačila.

40-A
    Znovu brejk pro českou hráčku.

0:2
    Chyba Burelové, která napálila míček mimo kurt!
    1:0; 0:2 - Kateřina Siniaková

15-0
    Kateřina potřebuje potvdit získaný servis soupeřky, zatím ovšem v úvodu chybuje.

30-0
    I druhý fiftýn této hry patří Burelové.

40-0
    Velká škoda, ale servis Kateřinu v důležité chvíli znovu nedrží.

40-15
    Těsný aut Burelové.

40-30
    Katka stále žije v této hře, další nevynucená chyba francouzské tenistky.

1:2
    Byl to nakonec aut, rozhodčí si šla stopu na kurtu prohlédnout a Kateřina znovu přichází o své podání.
    1:0; 1:2 - Clara Burelová

0-15

0-30
    Slibný úvod při podání francouzské hráčky.

0-40
    Velká klika, Katka zahrála přes pásku prasátko. Burelová míček sice doběhla, ale už ho přes sít nedostala.

15-40
    To bylo dlouhé, ale pořád tu jsou dva brejky.

30-40
    Už jen jeden, Burelová zahrála přesně do protipohybu a na základní čáru.

40-40
    Ani tři brejky nejsou využité, Siniaková zahrává tvrdý úder, leč do autu.

A-40
    Po servisu totožný úder Siniakové, bohužel zase za čáru.

40-40
    Opět je tu shoda, protože Burelová dvakrát na servisu chybuje.

A-40
    To bylo krátké, výhoda pro domácí tenistku.

2:2
    Burelová prohrávala 0:2, za stavu 1:2 pak 0:40, přesto je ve druhém setu srovnáno a hrajeme zase od začátku.
    1:0; 2:2 - Clara Burelová

15-0
    Nejde to, Kateřina opět chybuje a není úplně v herní pohodě.

15-15
    Nyní se ale pomohla svým servisem, který ji v duelu mockrát nepodržel.

30-15
    Následuje chyba a míček v autu. Siniaková se dostává pod tlak.

40-15
    Navíc přidává další chybu a Burelová může jít poprvé v tomto setu do vedení.

40-30
    První brejk Kateřina odvrací.

40-40
    A vzápětí se dostává z těžké pozice do shody.

A-40

3:2
    Je to tady, Clara Burelová otáčí průběh druhého setu a vede 3:2.
    1:0; 3:2 - Clara Burelová

3:2
    Burelová jde na podání, vede 3:2. Uvidíme, jestli i ona v těchto důležitých momentech dokáže potvrdit předešlou hru.

3:2
    Kateřina Siniaková se ale ještě před zahájením hry vyžádala ošetření, vypadá to na nějaký problém se stehnem či lýtkovým svalem.

3:2
    V akci je lékařka, česká hráčka na kurtu číslo 6 využívá medical time out.

3:2
    Věříme, že zranění nebude nikterak vážné, především k medailovým ambicím ve čtyřhře, kde jsou Siniaková s Krejčíkovou favoritkami.

3:2
    Burelová je na kartu a udržuje se v tempu, zatímco Siniaková leží na břiše a na lehátku, kde jí bylo ošetřeno pravé lýtko.

3:2
    Kateřina je zpátky na kurtu, zápas může pokračovat.

15-0
    Esem zahajuje domácí hráčka šestou hru druhého setu.

30-0
    Následně přichází kraťas a Burelová moc dobře ví, že musí teď zraněnou soupeřku rozběhat.

30-15
    Pokusila se o to znovu, tentokrát neúspěšně.

40-15
    Eso z druhého podání, česká tenistka příliš nereagovala.

40-30
    Znovu zkrácená hra, Kateřina míček doběhla a nadvakrát zasmečovala naprosto přesně.

40-40
    Skvěle, znovu šla Katka na síť a vypadá to, že ji zranění už nijak nelimituje.

40-A
    Slabé podání Burelové dokázala Siniaková na returnu prohodit na pravou stranu kurtu.

3:3
    Siniaková srovnává stav druhého setu a znovu bere soupeřce podání!
    1:0; 3:3 - Kateřina Siniaková

15-0
    Nepřesný úder mimo kurt od Siniakové.

30-0
    Dlouhá výměna nakonec končí bodem pro francouzskou hráčku původem z Rennes.

40-0
    Katka šla po servisu hned na síť, ale Burelová ji perfektně prohodila.

40-15

40-30
    Přechody na síť české hráčce vychazí, nyní si došla pro vítězný míček.

4:3
    Siniaková servis dnes již poněkolikáté v tomto zápase neudržela. Burelová tak půjde podávat za stavu 4:3 z jejího pohledu.
    1:0; 4:3 - Clara Burelová

15-0
    Burelová výborně zkrátila hru, nejprve se ubránila a poté poslala nechytatelný míček.

30-0
    Nepřesná rána od Siniakové, která je v těžké situaci.

30-15
    Důležitý míček ale dokázala uhrát, když velmi rychle zareagovala na síti.

30-30
    Výtečný return po druhém podání Burelové.

30-40
    Skvělá výměna, holky si nedarovaly nic zadarmo a z dlouhé přetahované je vítězkou Siniaková.

4:4
    Burelová zahrává míček do autu a i ona ztrácí svůj servis.
    1:0; 4:4 - Kateřina Siniaková

0-15
    Už by bylo třeba, aby si Kateřina udržela podání a začíná velmi dobře.

15-15
    Teď si ale vybrala špatnou stranu kurtu a fiftýn pro Burelovou.

15-30
    Burelová přetáhla svůj úder k základní lajně, míček v autu.

30-30
    Míček přímo na tělo Siniakové, která to měla složité.

40-30
    Bohužel je tu brejkbol, Siniaková napálila míček pouze do sítě.

5:4
    Ne, tak ani tentokrát si Siniaková na svém servisu neporadila a bude muset odvracet konec zápasu. Ovšem ani Burelová není zrovna na podání ve formě.
    1:0; 5:4 - Clara Burelová

5:4
    Domácí hráčka má však velkou výhodu, jde podávat na vítězství v tomto zápase.

0-15
    Siniaková posílá míček do autu.

0-30
    Výborně Katka na returnu, vrátila míček přesně k základní čáře.

15-30

15-40
    Siniaková má při podání soupeřky dva brejky. Tak to je zápas, ani jedna hráčka na servisu nedominuje.

30-40

40-40
    Bod přímo z podání, jdeme do shody.

40-A
    Výborně, další brejk pro naši hráčku, která si trpělivou hrou počkala na síti.
    1:0; 5:4; 40-A - Kateřina Siniaková

40-40
    Jenže přesný bekhend po lajně dostává hru do shody.

40-A
    Míček v síti, Burelová chybuje.

40-40
    Prvním podáním si ale pomohla.

A-40
    Po téměř dvou hodinách hry je tu první mečbol pro Burelovou.

40-40
    Ten ale Siniaková odvrací na shodu.

A-40
    Siniaková se nechala zatlačit a nedokázala se ubránit na základní čáře. Druhý mečbol.

6:4
    Je hotovo. Po Lindě Noskové a Karolíně Muchové končí na turnaji i Kateřina Siniaková.
    2:0; 6:4 - Clara Burelová

Konec zápasu

Sledovali jsme dvouhodinové drama, které nakonec zvládla francouzská hráčka. Byl to duel plný chyb, obě hráčky neměly kvalitní podání. Siniaková ve druhém setu získala jen jedno a s tím se opravdu vyhrát nedá, byť ani Burelová nehýřila v tomto směru zrovna kvalitou. V klíčových momentech byla o něco lepší a postupuje do dalšího kola. Siniaková se už může soustředit pouze na čtyřhru a mix.

To je z dnešního tenisu vše, přeji hezký zbytek neděle. (20:40:32)