Japonsko – Německo 26:37 (kon.) | Slovinsko – Chorvatsko 31:29 (kon.) | Egypt – Dánsko 27:30 (kon.)
Švédsko – Španělsko 29:26 (kon.) | Francie – Norsko 22:27 (kon.) | Argentina – Maďarsko 25:35 (kon.)
Egypt
27:30 (9:19)
Dánsko
Pondělí 29.07.2024, 14:00 • Paris Expo Porte de Versailles, Paříž • Olympijské hry - muži • 2 • Skupina B
Sledujte:

Egypt – Dánsko 27:30 (9:19)
    Nejvíce branek: S. Al-Dirá 5, Adel 5, Umar 5/2 – Gidsel 8, Arnoldsen 8, Pytlick 7. Rozhodčí: Lah, Soh (SLO). Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/2. Vyloučení: 3:3. (15:38:55)

Házenkáři Dánska vítězí nad Egyptem 30:27 a potvrdili tak roli favorita. Zatímco první poločas byl jednoznačný a mistři světa po něm vedli 19:9, tak po změně stran si docela zahrávali a nadšeně bojující Egypťané skóre snižovali. Hodně jim k tomu pomohl i střídající brankář Muhammad Aly, který se rozchytal k výbornému výkonu a Seveřany hodně deptal. Nejblíže se Egypt dostal na rozdíl dvou branek, ale to už bylo až zhruba 30 sekund před koncem. V samotném závěru naopak pojistil výhru Dánska Arnoldsen.

Konec zápasu. (27:30)
    60
    V poslední sekundě ještě uzavírá skóre duelu Thomas Arnoldsen. (27:30)
    60
    Mohab Abdelhak ještě snižuje na rozdíl dvou branek. Ale už je asi pozdě. (27:29)

60
    Dánové se zkušeně drží u míče a čas rychle ubíhá. (26:29)

59
    Egyptský házenkář je už na střídačce. Hra může po úpravě hrací plochy pokračovat. (26:29)

59
    Sajf Al-Dirá dostal nešťastný úder rukou do obličeje od střílejícího Dána a zůstal ležet na hřišti. Na řadu přišlo také ošetření. (26:29)
    59
    Jahíja Umar vymetl z devítky horní růžek a je to už jen o tři góly! 90 sekund do konce. (26:29)

57
    V útoku byli zase Dánové. Střeli Gidsela z devítky k levé tyči vyráží Aly. (25:29)

56
    Aly skvěle vytěsnil střelu Laugeho a dal spoluhráčům šanci se přiblížit na rozdíl tří gólů! (25:29)

56
    Ve druhém poločase se zcela vyrovnala efektivita střelby. Zatímco ta dánská šla výrazně dolů, Egypťané se dosti zlepšili.
    55
    Ahmed Adel se opět prosazuje z pivota. (25:29)
    54
    Mathias Gidsel se středem prosmýkl až k brankovišti za zase dal Dánům trochu klidu. (24:29)
    54
    Umar prostrčil na Ahmeda Adela a ten z pozice pivota skóruje. (24:28)
    52
    Dánové po gólu soupeře okamžitě rozehráli, Egypťané se nestihli vrátit a Mathias Gidsel přidal trefu z trháku. (23:28)