Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a bude se těšit zase někdy příště. (16:51:20)

14:00 Velká Británie – Jihoafrická republika 26:17

Skupina C:
    15:00 Japonsko – Brazílie 39:12
    15:30 Francie – USA 31:14

Nový Zéland – Fidži 38:7
    Dnešní utkání je u konce. Nový Zéland poráží Fidži jasně 38:7 a bez ztráty kytičky postupuje do play off. Fidži si zahraje skupiny o 9.-12. místo.

Přeci jen Fidži skóruje. Dvě sekundy před vypršením času donesla pětku Bulekiová. Další dva body pak nohou přidala Ulunisaová.

Nový Zéland – Fidži 38:0
    Minutu a půl před koncem se znovu mění skóre. Zélanďanky to opět vzaly přes levou stranu hrací plochy, kde příliš prostoru dostala Nukuová a bez problému položila. Kingová následně neproměňuje kop.

Nový Zéland – Fidži 33:0
    Blydeová dostala přesnou nahrávku na levou stranu, kde si pohrála se dvěma soupeřkami a poté skórovala. Kingová konverzi neproměňuje.

Nový Zéland – Fidži 28:0
    Utkání se mění v jasnou záležitost. Waakaová neměla při pokládání větší soupeřky a lehce z levé strany se odpoutala. Pouriová-Laneová následně proměňuje kop.

Nový Zéland – Fidži 21:0
    První poločas byl jasnou záležitostí Nového Zélandu, který v klidu přehrává Fidži 21:0. Druhý poločas už asi nebude primárně o tom, kdo vyhraje.

S úsměvem na rtech donáší míč do zóny k tomu určené Stacey Waakaová. Pouriová-Laneová navíc z poslední akce poločasu přidává další dva body na stranu elitního výběru.

Nový Zéland – Fidži 14:0
    Začíná poslední minuta prvního poločasu, Zélanďanky vedou jasně 14:0.

Úplně volný prostor pro Felixovou-Hothamovou, která ho s přehledem využila a pokládá druhou zélandskou pětku zápasu. Následně znovu prokopává Pouriová-Laneová.

Nový Zéland – Fidži 7:0
    Zélanďanky jdou hodně rychle do vedení. Po 29 vteřinách pokládá ve skoku Millerová. Další dva body připisuje kopem Pouriová-Laneová.

Nový Zéland – Fidži 0:0
    Je tu poslední zápas odpoledního skupinového programu. Nový Zélend vyzve Fidži a je v utkání naprosto jasným favoritem. Navíc má jistotu prvního místa ve skupině A. Fidži už má jen malou šanci dostat se na třetí místo skupiny.

Kanada – Čína 26:17
    Kanada si došla pro druhou výhru v základní skupině a průběžně jde na první příčku skupiny A. Jistojistě ji ale předežene Nový Zéland, který za chvilku bude hrát proti outsiderovi z Fidži.

Ještě jedna pětka v tomto utkání. Wang dokázala přetlačit obranu soupeřek a položit. Chen následně neprokopla, zápas tak končí 26:17.

Kanada – Čína 26:12
    O vítězi je rozhodnuto. Loganová se vymotala na malém prostoru a dokázala položit. Danielsová konverzi neproměnila.

Kanada – Čína 21:12
    Willimasová pokládá druhou pětku v utkání. Znovu si našla cestičku středem hrací plochy, zbavila se soupeřek a kotrmelcem zakončila svůj únik. Danielsová navíc potvrzuje konverzí.

Kanada – Čína 14:12
    Parádní vstup Číny do druhého poločasu. Liu si zpracovala nakopnutý míč ze vzduchu a poté dokázala položit. Gu následně neproměňuje kop.

Kanada – Čína 14:7
    O poločase nakonec vede Kanada, která dokázala dvakrát položit během dvou posledních minut.