Do 57 kg – ženy (kon.) | Do 73 kg – muži (kon.)
Do 57 kg – ženy Vítěz: C. Deguchiová (CAN) (kon.) | Do 73 kg – muži Vítěz: H. Hejdarov (AZE) (kon.)

3. Adil Osmanov (MDA) (18:45:02)

Joan-Benjamin Gaba (FRA) – Hidajat Hejdarov (AZE)

I v úvodu zlatého skóre pokračovala aktivita francouzského judisty. Po dvou minutách zlatého skóre dostal domácí judista druhé šido. O dalších čtyřicet sekund později trápil Gabu kotník, ale Francouz se ještě vrátil do boje o zlato. Po třech minutách a patnácti sekundách měli oba finalisté na kontě dvakrát šido. Rozhodující moment přišel v čase 5:24, kdy Hejdarov získává ippon a může slavit olympijské zlato!

Domácí Francouz vstoupil do finálového souboje velmi aktivně, a to za podpory zaplněné arény. Francouz byl po celou dobu o něco aktivnější, ale přesto musí o olympijském vítězi rozhodnout až zlaté skóre!

Čeká nás poslední duel dnešního programu. Domácí Francouz Gaba v něm v souboji o zlato vyzve Hidajata Hejdarova. Obrovským favoritem je Hejdarov. Tito judisté na sebe ale dosud nenarazili.

Sóiči Hašimoto (JPN) – Akil Gjakova (KOS)

Japonec vlétl do souboje o bronz ve velkém stylu a už po deseti sekundách si připsal bod za wazari. Japonec ale hned dvakrát během krátké chvíle vyfasoval šido. Čtyřicet sekund před koncem dostal druhé šido také Gjakova. Japonec už si závěr souboje o bronz pohlídal a slaví bronz!

Ve druhém souboji o bronz na sebe narazí Sóiči Hašimoto a Akil Gjakova. Favoritem je Japonec, který svého soupeře už dvakrát porazil.

Manuel Lombardo (ITA) – Adil Osmanov (MDA)

Po dvou minutách se do výpadu dostal Adil Osmanov, který si technickou O-uchi-gari zajistil bronzovou medaili! Ve hře bylo i prohlížení záznamu, které nakonec přisoudili moldavskému judistovi ippon.

Programu pokračuje souboji o bronz v mužské kategorii do 73 kilogramů. Nejprve se o cenný kov porvou Manuel Lombardo z Itálie a Adil Osmanov z Moldavska.

Nejprve však přijdou na řadu medailové souboje žen v kategorii do 57 kilogramů.

O bronz:

O zlato:

Hidajat Hejdarov (AZE) – Akil Gjakova (KOS)

O druhém finalistovi muselo rozhodnout až zlaté skóre. Favorizovaný Hejdarov nakonec po minutě a třiceti pěti sekundách zlatého skóre postupuje díky waza-ari.

Druhé semifinále obstarají Hidajat Hejdarov a Akil Gjakova.

Joan-Benjamin Gaba (FRA) – Adil Osmanov (MDA)

Úvodní semifinále se odehrálo před skvělou kulisou. Francouzi na tribunách hnali už slavili ippon, ale po zásahu videa bylo domácímu judistovi přisouzeno jen wazari. O půl minuty později už Gaba soupeře nekompromisně ukončil a bude bojovat o zlato!

Na řadu přicházejí semifinálové zápasy. U žen v obou případech rozhodovalo o postupující do souboje o zlato až zlaté skóre. V prvním semifinále nastoupí domácí miláček Joan-Benjamin Gaba a Adil Osmanov z Moldavska.

Sóiči Hašimoto (JPN) – Erdenebayar Batzaya (MGL)

Do akce muselo video, které nakonec přisuzuje vítězství japonskému judistovi! Jeho soupeř byl padesát sekund před koncem diskvalifikován.

Jako další přichází na řadu Japonec Soíči Hašimoto, kterému se postaví Erdenebayar Batzaya z Mongolska.

Arthur Margelidon (CAN) – Manuel Lombardo (ITA)

Úvodní duel trval jen padesát sekund. Do boje o bronz se nakonec dostává Ital Manuel Lombardo, který technikou Kata-guruma vítězí na ippon. Margelidon zůstal dlouho po skončení svého olympijského vystoupení otřesený.

Po dramatických semifinálových zápasech žen v kategorii do 57 kilogramů pokračuje mužskou kategorií do 73 kilo. Nejprve se v opravách utkají Arthur Margelidon a Manuel Lombardo.