C1 – muži Vítěz: N. Gestin (FRA) (kon.) | C1 – muži cz Vítěz: N. Gestin (FRA) (kon.)

11. Benjamin Savšek (SLO) 144,93
    12. Yves Bourhis (SEN) 145,78 (18:03:40)

Olympijským šampionem v kategorii C1 se stal Francouz Nicolas Gestin! Světová trojka byla v průběhu dvou závodních dnů suverénní. Gestin vyhrál rozjížďky, vyhrál semifinále a finále vyhrál o propastných pět a půl sekundy! Stříbrný skončil Brit Adam Burgess a bronz slaví Matej Beňuš! Slovenská výprava tak slaví svou první medaili na těchto olympijských hrách.

Lukáš Rohan předvedl velmi rychlou jízdu, jenže se dopustil jednoho dotyku, což jej odsoudilo k šestému místu. Stříbro z Tokia se mu tak obhájit nepodařilo.

Závod skončil.

12
    To nejlepší na konec! Nicolas Gestin deklasoval všechny kanoisty, rozdrtil je! Čas 91,36 v cíli je o pět a půl sekundy rychlejší než zajel Adam Burgess!

12
    Fantasticky projetá druhá třetina trati! Gestin má k dobru už pět sekund! To je neskutečné!

12
    Na druhém mezičase má Gestin přes sekundu a půl k dobru!

12
    Finále zakončí Nicolas Gestin z Francie. Doposud suverénní, vyhrál rozjížďky i semifinále. Navíc s obrovským náskokem.

11
    Travé bude bez medaile! Má dotyk na čtrnáctce a rychlost jízdy mu nestačila k tomu, aby se dostal mezi první tři. Je čtvrtý a Slovák Matej Beňuš bude nejhůř bronzový!

11
    Španěl Miguel Travé může promíchat pořadím na medailových pozicích.

10
    Tasiadis takřka zopakoval svou jízdu ze semifinále, což mu ale nestačí na první místo a Burgess má jistou medaili! Němec je třetí a odsouvá Lukáše Rohana z medailových příček!

10
    Následuje jízda Siderise Tasiadise z Německa.

Lukáš Rohan v tuto chvíli klesl na třetí příčku. Ohromná škoda té penalizace, jeho čas totiž byl ještě rychlejší, než Burgesse.

9
    Burgess projel trať čistě a rychle! Dostává se na čelo s časem 96,84 a je velmi blízko k olympijské medaili! Stačí mu porazit už jen jednoho soupeře.

9
    Po slovinském zklamání následuje jízda Brita Adama Burgesse.

8
    Savšek oficiálně neprojel bránou číslo pět a jeho čas 94,93, který zaznamenal v cíli, neplatí! Savšek je až sedmý. Vrazil lodí do tyče, která se rozhoupala a při průjezdu ho obkroužila.

8
    Zasekl se na jedné z protivodních branek, trvalo mu příliš dlouho dostat se do průjezdu. Nyní potřebuje zabrat v samotném závěru.

8
    Benjamin Savšek ze Slovinska chybuje hned v páté bráně. Další zaváhání si nesmí dovolit.

7
    Byla to skvělá jízda až do poslední brány! V ní hrubka připravila Jegoua o průběžné vedení, jelikož se dotkl tyče branky. Dvousekundová penalizace znamená třetí místo s časem 98,52.