Německo – Slovinsko 41:22 (kon.) | Norsko – J. Korea 26:20 (kon.) | Nizozemsko – Španělsko 29:24 (kon.)
Maďarsko – Angola 31:31 (kon.) | Francie – Brazílie 26:20 (kon.) | Švédsko – Dánsko 23:25 (kon.)
Nizozemsko
29:24 (14:12)
Španělsko
Úterý 30.07.2024, 14:00 • South Paris Arena 6, Paříž (Francie) • Olympijské hry - ženy • 3 • Skupina B
Sledujte:

Nizozemsko – Španělsko 29:24 (14:12)
    Nejvíce branek: Abbinghová 5, van Weteringová 4, Haggertyová 3 – Arcosová 6, Lópezová 5, Gutiérrezová Bermejová 5. Rozhodčí: Mads Hansen – Jesper Madsen (oba DEN). Sedmimetrové hody: 2/0 – 3/3. Vyloučení: 1:2. (15:27:28)

Zápas je u konce. Nizozemky do druhého poločasu vletěly jako uragán a okamžitě si vytvořily náskok, ze kterého pak mohly těžit. Dlouho vedly o sedm, osm branek. Španělky jim stále dovolovaly unikat do rychlých útoků. Navíc se nedokázaly přibližovat a manko stahovat. To se jim začalo dařit až v posledních minutách, kdy už ale Nizozemky měly náskok dostatečný a věděly, že si to již uhrají. Hráčky v oranžových dresech tak zapisují druhou výhru a mají na kontě čtyři body. Naopak Španělky prohrály už po třetí a jsou bez bodu.

Konec zápasu. (29:24)

59
    Neproměněný sedmimetrový hod týmu Nizozemsko (Catharina Molenaarová).
    (29:24)
    59
    Marta Lópezová využila sehrávky na pravé křídlo, odkud si trochu seběhla a obstřelila gólmanku do střední výšky na levou tyčku. (29:24)
    58
    Jenže Nizozemky odpověděly další ránou z brankoviště, kam se procpala na středu Catharina Molenaarová, která pálila dolů, taky na střed pod nohy gólmanky Castellanosové. (29:23)
    57
    Marta Lopezová využila rychlý brejk střelou doprostřed dolů o zem a Španělky tak stáhly ještě na rozdíl pěti branek. (28:23)
    56
    Lysa Tchaptchetová se prosadila střelou blízkosti branky na centru do pravého vinglu. (28:22)
    55
    Carmen Camposová na sedmimetrovém hodu znovu uspěla. Tentokrát pálila zase z prvního nápřahu, ale jinak. Převážila se na jednu nohu dopředu a poslala dělovku do pravého vinglu. (28:21)
    55
    Angela Antje Malesteinová využila dalšího samostatného úniku, těch už dnes Nizozemky využily přes deset. (28:20)
    54
    Laura van der Heijdenová opět usměrňuje polštář na sedm branek. Prodrala se přes obranu k brankovišti a vypálila k levé tyči. (27:20)
    53
    Úspěšnou sedmičku si připisuje Carmen Camposová ta se prosadila z prvního nápřahu přímou střelou do levé části nizozemské svatyně. (26:20)
    53
    Laura van der Heijdenová měla trochu štěstí, pálila z dálky, ze spojky, ale balon se poodrážel nečekaně mimo dosah gólmanky. (26:19)
    52
    Marta Lópezová odpověděla z pravého křídla obstřelem brankářky na levou tyčku. (25:19)
    51
    I Nizozemky se nyní dost načekaly na gól, ten ale přišel nyní z ruky Lois Abbinghové, která se prosadila střelou ze spojky doleva dolů. (25:18)
    50
    Po pěti minutách klidnější házené bez branky se prosadila popáté v zápase Jennifer Gutiérrezová Bermejová. Ta pálila při sehrávce na levé křídlo do středu branky o zem. (24:18)

46
    Nizozemsko si bere timeout. (24:17)
    46
    Paula Arcosová na druhé straně odpověděla, když umístila míč doleva dolů po prodrání se obranou na střed. (24:17)