Německo – Slovinsko 41:22 (kon.) | Norsko – J. Korea 26:20 (kon.) | Nizozemsko – Španělsko 29:24 (kon.)
Maďarsko – Angola 31:31 (kon.) | Francie – Brazílie 26:20 (kon.) | Švédsko – Dánsko 23:25 (kon.)
Švédsko
23:25 (14:14)
Dánsko
Úterý 30.07.2024, 21:00 • South Paris Arena 6 • Olympijské hry - ženy • 3 • Skupina A
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Dobrý den, vítám vás u házenkářského souboje v rámci olympijského turnaje žen mezi Švédskem a Dánskem. Zápas je naplánován na pondělí 30.7.2024 ve 21:00 hodin. Duel se odehraje v South Paris Areně 6.

Švédsko
    Fanoušci švédské házené mohou být prozatím s působením jejich reprezentantek na OH spokojeni. Do úvodního zápasu tento tým vstupoval v roli outsidera a nejprve se zdálo, že se predikce potvrdí. Nálada o přestávce byla totiž jistě lepší v kabině Norska, které vedlo o 2 góly. Do druhého poločasu vstoupily Švédky, jako pokropené živou vodou. Fantasticky otočili utkání, ve kterém na začátku druhé půle prohrávali o 3 branky na 32:28. Naprosto odlišný recept potom zafungoval v zápase proti Německu, ve kterém měly seveřanky výborný vstup a zasloužené vedení o 7 branek v poločase. Během druhé půle už ale svůj náskok ztrácely. Na vítězství 31:28 to však ještě stačilo. Švédky tedy po 2 zápasech vedou skupinu A s plným počtem bodů.

Dánsko
    I přes skvělé výkony však zůstává favoritem severského souboje tým z Dánska. Dánky dokráčely v prvním utkání na turnaji k pohodlnému vítězství 27:19 proti Slovinsku. Druhý zápas je však postavil zpět nohama na zem. V zápase proti rivalkám z Norska sice nebyly favoritkami, ale s prohrou o 9 branek v poměru 18:27 rozhodně nemohou být spokojené.

Vzájemné zápasy:
    Zápasy těchto družstev bývají časté a tradičně vyrovnané. Důkazem je trojice důležitých utkání, které proti sobě tyto celky svedly, v posledních 4 letech. Z těchto zápasů vždy odcházel vítězně tým Dánska s těsným rozdílem o 1 nebo 2 branky. (2020 – 24:22, 2023 – 28:26 a 28:27).

Švédsko: Bundsenová, Erikssonová – Axnérová, Blohmová, Carlsonová, Hagmanová, Hanssonová, Koppangová, Lindqvistová, Loefqvistová, Lundströmová, Robertsová (C), Strömbergová, Thorleifsdóttirová.

Dánsko: Reinhardtová, Toftová – Burgaardová, Elverová, Friisová, Hansenová, Haugstedová, Heindahlová, Højlundová, R. Iversenová, S. Iversenová, Jörgensenová, Östergaardová, Tranborgová.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    2 vynikající zákroky Švédské gólmanky hned v úvodu utkání. (0:0)
    2
    Po chybě se jako první dostávají do vedení hráčky Dánska. (0:1)
    3
    Na srovnání se nečekalo dlouho. (1:1)
    3
    Návrat vedení na Dánskou stranu zajistila Iversenová. (1:2)
    4
    Hráčky v červených dresech jdou do vedení o 2 branky. (1:3)
    5
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Dánsko (Kristina Jörgensenová). (1:4)

6
    Švédky přicházejí o míč a uvidíme další útok týmu, který je vedený, jako hosté. (1:4)
    6
    A je z toho další gól, tentokrát si ho připisuje Burgaardová. (1:5)

6
    Oddechový čas pro tým Švédsko. (1:5)

7
    Švédky opět ztrácí míč na útočné polovině a dávají šanci svým soupeřkám. (1:5)
    8
    Další branku na své konto připisuje Friisová. (1:6)
    9
    Švédkám se konečně povedlo dát branku, kterou se alespoň trochu přibližují. (2:6)
    9
    Na zvýšení skóre se opět nemuselo dlouho čekat. (2:7)
    10
    Možná se konečně rozstřílel i tým Švédska, který připisuje 3.branku. (3:7)

12
    Žlutá karta pro tým Dánsko (Mette Tranborgová). (3:7)
    12
    Po trefě Blohmové je pro hráčky ve žlutém opět o něco veseleji. (4:7)
    13
    Hagmanová dotahuje na rozdíl 2 branek. (5:7)
    14
    Další branku Dánska obstarala Burgaardová. (5:8)

14
    Neproměněný sedmimetrový hod týmu Švédsko (Nathalie Mari Hagmanová).
    (5:8)
    15
    Svou trefou se dokázala prosadit i Axnérová. (6:8)

15
    Oddechový čas pro tým Dánsko. (6:8)
    16
    Švédky zabránily útočné akci soupeřek a z protiútoku snižují na rozdíl jediné branky. (7:8)
    17
    Jaké je to rozvlnit síť vyzkoušela i Iversenová. (7:9)

18
    Vyloučení pro tým Dánsko (Kristina Jörgensenová). (8:9)
    18
    Carlsonová vrací svůj tým na dostřel. (8:9)
    19
    A po dlouhé době máme dokonce srovnáno. (9:9)

20
    Jen kousek teď chyběl pokusu švédské brankářky o gól přes celé hřiště. (9:9)
    20
    Sama před brankářkou se ocitla Hagmanová, která otáčí vývoj zápasu. (10:9)
    21
    Po střele do spojnice se míč odrazil zpět do rukou Dánek, které srovnávají. (10:10)
    22
    Robertsková navrací vedení do rukou Švédek. (11:10)
    23
    Zdá se, že co Hagmanová zkusí, to také trefí. (12:10)

23
    Vyloučení pro tým Švédsko (Emma Lindqvistová). (12:10)
    24
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Dánsko (Kristina Jörgensenová).
    (12:11)

24
    Švédky to v oslabení zkouší s prázdnou brankou. (12:11)
    25
    Iversenová se ocitla sama před brankářkou a neomylně proměnila. (12:12)

26
    Švédky znova riskovaly s prázdnou brankou a jejich soupeřky se dostaly do vyložené šance. Brankářka se však včas vrátila a šanci zneškodnila. (12:12)
    27
    Co ale nedokázala zneškodnit je pokus Iversenové. (12:13)
    28
    Fantastickou technickou střelou nad hlavou gólmanky Blohmová znova srovnává. (13:13)

28
    Vyloučení pro tým Dánsko (Emma Friisová). (13:13)

29
    Dánkám se povedlo získat míč a teď se budou pokoušet ukrojit co nejvíce času. (13:13)
    29
    V přesilové hře se však prosazuje hráčka s číslem 29. (14:13)
    30
    Z poslední akce prvního poločasu srovnává Elverová. (14:14)

Je za námi první poločas, ve kterém tým Dánska získal rychlé vedení o 5 branek. Stejně rychle, jak jej získal, tak ho také ztratil a může být rád za vyrovnaný poločasový stav. Velká pochvala by o poločasové přestávce měla mířit na konto švédské brankářky, která drží úspěšnost 40% zákroků. (14:14)

30
    První poločas skončil. (14:14)

31
    Začal druhý poločas. (14:14)

32
    Během krátké chvíle byly Švédky 3x faulovány, ale čas jim zbyl už jen na střelu, tu neproměnily. (14:14)
    32
    Z další akce se již Thorleifsdóttirová nemýlila. (15:14)
    33
    Švédsko poprvé v utkání vede o 2 branky zásluhou Hanssonové. (16:14)
    34
    Hansenové teď vůbec nevadilo, že střílí vleže a bezchybně proměňuje. (16:15)

36
    Dlouhý čas strávený v útoku Švédkám další branku nevynesl. (16:15)
    38
    Po technickém faulu se k míči dostal opět tým Švédska, který navyšuje vedení. (17:15)

39
    Vyloučení pro tým Švédsko (Emma Lindqvistová). (17:15)
    39
    Velmi rychle dokázaly hráčky v červených dresech zužitkovat přesilovou hru. (17:16)
    40
    Další gól si po fantastické střele připisuje také Hanssonová. (18:16)
    40
    Chytrou střelou přehazuje brankářku Burgaardová. (18:17)
    42
    Na listinu střelkyň se zapisuje také Koppangová. (19:17)
    43
    Levý horní roh branky svým pokusem našla Hansenová. (19:18)
    44
    Dánsku došel čas na útok a dokonale toto zaváhání v útoku trestá Hagmanová. (20:18)

45
    Oddechový čas pro tým Dánsko. (20:18)
    45
    Kromě branky vybojovala svým zakončením Iversonová i vyloučení soupeřky. (20:19)

45
    Vyloučení pro tým Švédsko (Linn Blohmová). (20:19)

46
    Dánsko již ztratilo minutu z přesilové hry a nevymyslelo nic jiného než střelu do břevna. (20:19)

48
    Švédky ubránily oslabení bez větších potíží. (20:19)
    48
    Když to nešlo v přesilovce, tak se prosazuje Iversenová alespoň teď. (20:20)
    48
    Švéedsko však znova vede po gólu Axnérové. (21:20)
    49
    O opětovné srovnání se postarala Højlundová. (21:21)

50
    Dánsko zkouší útočný risk s prázdnou bránou. (21:21)
    51
    Riskování ale v tomto případě ovoce nenese. (22:21)
    51
    Dánky se nepoučily a dostávají již druhý gól do prázdné branky během jedné minuty, (23:21)

52
    Vyloučení pro tým Dánsko (Kristina Jörgensenová). (23:21)

52
    Neproměněný sedmimetrový hod týmu Švédsko (Nina Koppangová).
    (23:21)

53
    Teď už Dánkám nezbývá nic jiného, než to s prázdnou brankou zkoušet. Do konce totiž chybí už jen 7 minut. (23:21)

54
    Švédsko málem vedlo o 3 branky, střela však jen orazítkovala tyč. (23:21)
    54
    Hansenová teď dokonale rozrazila celou obranou zeď a ještě lépe zakončila. (23:22)

55
    Oddechový čas pro tým Švédsko. (23:22)
    56
    Iversenová se dokonale uvolnila před brankovištěm a ještě před zakončením bylo jasné, že tato akce skončí gólem. (23:23)
    57
    Dánky otáčejí vývoj utkání, když zbývají poslední 3 minuty do konce. (23:24)

59
    Dánsko teď nikam nespěchá, vede o 1 gól a má míč v držení, když zbývá do konce něco málo přes minutu. (23:24)

59
    Oddechový čas pro tým Dánsko. (23:24)

60
    Neskutečná roznožka, kterou švédská brankářka chytila jasnou branku. (23:24)
    60
    A je hotovo. Poslední vteřina utkání přinesla poslední symbolickou branku. (23:25)

Konec zápasu. (23:25)

Tým Dánska šel v utkání do rychlého vedení. To během první půle dokázal kompletně promarnit. Švédsko držela nad vodou famózně chytající brankářka, která lapila 19 střel soupeřek. Ani to Švédkám na body nestačilo a loučí se tak s plnými tribunami prohrou 23:25. Já vám děkuju za pozornost a doufám, že jste si utkání užili stejně jako já.

Švédsko – Dánsko 23:25 (14:14)
    Nejvíce branek: Hagmanová 6, Carlsonová 4, Hanssonová 3 – Friisová 4, R. Iversenová 4, S. Iversenová 4. Sedmimetrové hody: 2/0 – 2/2. Vyloučení: 3:3. (22:34:59)