O umístění a finále Vítěz: Nový Zéland (kon.)
O umístění a finále

Vítěz: Nový Zéland

Úterý 30.07.2024, 14:30 • Stade de France, Paříž • Olympijské hry - Ragby (ženy) • O medaile

Nový Zéland – Kanada 19:12
    Kanada o míč přišla, Nový Zéland zakopává míč do autu a může slavit obhajobu zlata. Mladý kanadský tým byl blízko senzaci, ale i stříbrná medaile a skalp Austrálie v semifinále je pro něj obrovským úspěchem. Navazují tak na bronz z Ria.

Ale kapitánce Hiriniové se podařilo vykličkovat ze své poloviny, na sprint přes celé hřiště neměla nohy, tak nahrála spoluhráčce a po krátké kombinaci Waakaová zvýšila vedení.

Nový Zéland – Kanada 14:12
    Zbývají tři minuty, míč má Nový Zéland, ale je pod tlakem u svého brankoviště.

A velmi rychle se mu to daří. Blydová rychlým naznačením a kličkou překonala obranu, položení přímo pod Háčko znamená lehkou konverzi.

Nový Zéland – Kanada 7:12
    Druhý poločas začal, Nový Zéland musí otáčet.

A ještě před koncem prvního poločasu je tu obrat! Corriganová zachytila soupeřovu přihrávku a rovnou s míčem doběhla do brankoviště.

Nový Zéland – Kanada 7:7
    Minutu před koncem prvního poločasu je srovnáno. Ippsová v pádu nahrála volné Danielsová, která už si dala jen třicetimetrový výklus pod Háčko. Sama poté pětku prokopla.

Nový Zéland – Kanada 7:0
    Woodmanová-Wickliffeová dostává žlutou kartu a jde na dvě minuty na trestnou.

Kanaďance Loganové vypadl míč z ruky dopředu, takže se píská předhoz.

Kanďanky mají míč, ale těsně u svého brankoviště.

A také se jim hned první útok podařil. Poté Pouriová-Lanová ještě zkušeně pozdržela čas, než ji Kanaďanky doběhly.

Nový Zéland – Kanada 0:0
    Zélanďanky vletěly do zápasu po hlavě, hned v první minutě aktivně útočí.

Zápas Nový Zéland – Kanada právě začal.

USA – Austrálie 14:12
    Tak toto je neuvěřitelný závěr, Američanky prolomily obranu soupeřek, jedna z nejrychlejších hráček Sedricková zvládla sprint s míčem přes celé hřiště přímo pod Háčko, konverze už byla jen formalita. USA slaví historický bronz, favorizovaným Australankám utekla medaile v poslední vteřině a budou smutnit.

USA – Austrálie 7:12
    Ale ten se USA vůbec nepovedl, míč získala Australanka, udělala pár rychlých kroků, předala ho Leviové, která skórovala. Do konce zbývá 30 vteřin.

USA – Austrálie 7:7
    Australanky nedokázaly míč rychle uvolnit po skládce, takže o něj přichází, respektive soupeřky budou mít mlýn.

Zápas o bronz je velmi vyrovnaný – jde o hodně. Nyní jsou u míče Australanky.

Vysoká skládka v podání Australanek, toho si rozhodčí samozřejmě všimnul.