Jednotlivci – muži Chirault (FRA), D´Almeida (BRA) a Kim U-čin (KOR) (kon.) | Jednotlivci – ženy Caetanová (BRA), Kaurová (IND) a Choirunisaová (INA) (kon.)
Jednotlivci – muži cz Gazoz (TUR), Peters (CAN) (kon.) | Jednotlivci – ženy (kon.)
Jednotlivci – muži
Večerní eliminace

Gazoz (TUR), Peters (CAN)

Úterý 30.07.2024, 17:45 • Invalidovna, Paříž • Olympijské hry - Lukostřelba • Eliminace
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 17:45.

Hlásí se pařížská invalidovna, hlásí se lukostřelba jednotlivců. V rámci tohoto onlajnu uvidíte večerní část dlouhého a komplikovaného lukostřeleckého programu, tedy tyto zápasy:

Li/Abdullin vs. Peters/Bommadevara – 19:55

V akci tak uvidíme obhájce zlaté medaile a čerstvého bronzového medailistu ze soutěže družstev Turka Meteho Gazoze a také českého reprezentanta Adama Liho. Toho v úvodním zápase turnaje čeká jakožto 117. muže z loňského světového šampionátu, který tamtéž skončil devátý. Věřme, že se podaří velké překvapení a 26letý rodák z Ostravy a držitel českého národního rekordu půjde dál.

Lukostřelecký program začíná již za malou chvíli, jako první nastoupí Tchaj-wanec Č'Čchun a Indonésan Pangestu.

Máme za námi první set, oba muži trefili dvě desítky a devítku. Stav je tedy 1:1.

Ve druhém setu oba zahajují dvěma desítkami.

Tchaj-wanec trefuje i třetí, Pangestu pouze za devět. Stav tedy 3:1 pro Č'Čchuna.

Ve třetím setu trefuje závodník z Tchaj-wanu také lépe, po úvodní devítce zapsal dvě desítky, čímž poráží zápis Indonésana 9, 9, 10.

Ve čtvrté sadě trefuje Tchaj-wanec 9, 10, 10. Indonésan konttruje pouze 10, 9, 9 a je z olympijské soutěže výsledkem 7:1 vyřazen.

Do akce jde nyní velký favorit celého lukostřeleckého klání Turek Mete Gazoz, úřadující mistr světa i olympijský vítěz. Jeho sokem bude až 94. muž ratingu Chilan Andreas Gallardo Ferrada.

Hned po prvních šípech má Turek náskok 10:9.

Po dvou již 20:18.

Turek skóruje tři čisté desítky, Jihoameričan ukončuje pouze osmičkou a výsledkem 26:30 ztrácí první sadu.

Turek trefuje desítku, Chilan osmičku.

Ve druhém setu Gazoz poprvé chybuje, k údivu tribun je mu hlášena pouhá osmička.

Chilan přidává devítku a osmičku a zakončuje za 25.

Mete Gazoz je zřejmě poněkud rozhozen, přidává další osmičku na levou stranu. Škoda, že Gallardo tuto šanci nechytil za pačesy a po výsledku 25:26 prohrává i druhou sadu a ztrácí tak 0:4.

Chilan zahajuje osmičkou.

Gazoz za devět.

Gallardo nyní také za devět, všechny šípy zatím létají na levou stranu.

Také tento šíp byl nalevo od čistého středu, Gazoz za něj nicméně i tak zapisuje desítku!

8, 9 a 9 Gallarda stačí pouze na 26 bodů.

Gazoz zakončuje další desítkou, vítězí 29:26 a bez potíží čistým výsledkem 6:0 postupuje do druhého kola.

Program v areálu Invalidovny se nám drobně zpožďuje vinou extrémně vyrovnaných ženských duelů.

Jdeme na to, utkání světové jedenáctky z Tchaj-wanu a světové čtyřka z Turecka o postup mezi nejlepších 16 mužů olympijského turnaje právě začíná!

První šípy oba muži trefují za deset.

Č'Čchun trefuje nyní dokonce čistý střed, stav je 20:20.

Třetí Gazozův šíp šel na hranu, ale je za 10, Č'Čchun střílí pouze devítku a prohrává první set 29:30.

Č'Čchun pálí dvakrát za devět, Gazoz za 10 a za 9.

Také třetí šíp Tchaj-wance jde na devítku, Gazoz pálí sice také za 9, ale celkově tak vítězí 28:27 a vede 4:0.

Po dvou šípech Gazoz ztrácí 19:18.

Č'Čchun trefuje třetím šípem za devět, dokáže Gazoz desítkou srovnat?

Nikoliv, několik milimetrů střele turecké výroby chyběla a po vítězství 28:27 Č'Čchun snižuje na 2:4.

Č'Čchun trefuje dvě desítky, Gazoz také!

Č'Čchun zapichuje třetí šíp do území hodnoceného jen devíti body.

A je tu třetí desítka Meteho Gazoze, který po parádní bitvě výsledkem 6:2 vyřazuje Tchaj-wance a postupuje do osmifinále!

Do akce jdou nyní Kazach Abdullin a Kanaďan Peters v zápase, který určí potenciálního soupeře pro druhé kolo českému lučištníkovi Adamu Limu.

Kazach zahajuje desítkou, Kanaďan za devět.

Těsně pouze devítka pro Abudllina.

A velmi pěkná Kanaďanova desítka, je srovnáno.

Třetí šíp Kazachovi nevyšel, bere pouze osmičku.

Eric Peters zapisuje hraniční desítku a výsledkem 29:27 bere první sadu a vede 2:0.

Druhý set zahajují oba muži devítkami.

Druhým šípem trefuje Kazach desítku, Kanaďan na hranu mezi deset a devět.

Kazach zakončuje pouze za devět, Kanaďan za deset.

Stále je prověřován Petersův šíp, buď to bude remíza 28:28 nebo výhra Peterse 29:28.

Potvrzena je devítka, je to tedy remíza a stav se nám mění na 1:3 v neprospěch Kazacha.

Třetí set začínají oba střelci za devět.

Následuje perfektní desítka Kazacha a těsná desítka Peterse.

Abdullin připisuje dalších deset bodů, poslední rána Erica Peterse je opět na hraně desítky a devítky a znovu nás čeká kontrola.

Je z toho desítka, Peters zapisuje druhou remízu po výsledku setu 29:29. Celkový stav je tak 4:2 pro kanadského lučištníka.

Ve čtvrtém setu trefuje Kazach dvě desítky, Kanaďan deset a devět.

Poslední šíp obou mužů jde na devítku, Abdullin tak vítězí v setu 29:28 a celkově srovnává na 4:4. Čeká nás tak rozhodující sada, v případě remízy dojde na rozstřel.

Kazach zahajuje pouze za osm!

Peters jeho chyby využívá pouze částečně, trefuje devítku.

Následuje devítka také od jeho rivala.

Peters reaguje parádní desítkou! Nyní musí Kazach zabrat!

Poslední šíp zapichuje Ilfat Abdullin do devítky a Severoameričanovi stačí sedmička.

Trefuje devítku a v dramatické bitvě nakonec přece jen vítězí! Výsledek setu 26:28, celkový výsledek 4:6! Případným soupeřem Adama Liho ve druhém kole tak bude 36. nasazený Kanaďan Eric Peters.

Před diváky právě vstupuje český reprezentant Adam Li!

Soupeřem 110. muže světového žebříčku bude čtvrtý muž kvalifikace Ind Dhiraj Bommadevara.

Utkání zahajuje Ind.

Prvním šípem dává devítku.

A Adam Li zahajuje ve velkém stylu! Milimetrově přesná desítka!

Ind kontruje taktéž za deset.

Další desítka pro Liho!
    Desítka Adama Liho

A do třetice všeho dobrého dává desítku také Bommadevara, má 29.

Poslední rána Adama znamená bohužel pouze 9 bodů a je tu tak remízový výsledek 29:29. Celkově tedy 1:1.

Zahajuje opět indický lukostřelec.

Trefuje pouze 9.

Li bohužel chybuje a ranou na dvě hodiny dává pouze osmičku.

Indický reprezentant zapisuje 10.

LI dává 9, po dvou šípech ztrácí 17:19.

Bommadevara zakončuje desítkou a druhou sadu s jistotou získává.

Li končí devítkou a ztrácí druhý set výsledkem 26:29. Celkově tak v zápase do šesti bodů ztrácí 1:3.

Třetí set zahajuje jakožto prohrávající sportovec Adam LI.

Li zapisuje 9.

9 také pro Bommadevaru.

Li má druhou devítku.

Ind pálí bohužel za deset.

Li zakončuje třetí set desítkou!

Jenže desítku si připisuje také Dhiraj a výsledkem 29:28 získává také třetí set. Celkově tak Adam Li prohrává 1:5.

Li tak nyní musí oba sety ovládnout a následně doufat ve výhru v rozstřelu.

Začínáme perfektně desítkou!

Dhiraj trefuje jen za devět.

Li bohužel dává jen osm bodů a dost možná právě přichází o další účinkování na hrách.

Ind trefuje desítku.

A je tu další osmička pro Liho, Bommadevarovi stačí posledním šípem sedm bodů.

Je hotovo, Adam Li prohrává ve čtvrtém setu 26:28, celkově 1:7 a s hrami se loučí již v prvním kole. Proti indickému superfavoritovi nicméně předvedl důstojný výkon a vybojoval bod za remízu 29:29 v první sadě.

Jdeme na šestnáctifinálovou bitvu mezi Kanaďanem a Indem.

Oba zahajují devítkou.

Druhým šípem trefuje Dhiraj střed, Peters pouze za devět.

Dhiraj devítkou zakončuje se součtem 28.

Peters dává třetí devítku a v prvním setu tak prohrává výsledkem 27:28.

Ve druhém setu začínají oba muži za devět.

Následuje desítka Peterse.

A také BBommadevary.

Peters zakončuje další desítkou a s výsledkem 29 bodů poráží Bommadevarovu 28 a srovnává na 2:2.

Peters zahajuje dvěma devítkami, Dhiraj Bommadevara píše 10 a 9.

Poslední Kanaďanův šíp spadl rovněž jen na devítku, kdežto Ind druhou desítkou v poklidu bere set 29:27 a vede 4:2.

Kanaďan i Ind zahajují desítkou.

Ve druhém kole také dvě desítky.

No a ve třetím taky, wow! Stav na sety je tedy 3:5.

Také v pátém setu zahajujeme desítkami.

A jsou tu druhé dvě desítky.

Peters zakončuje za 30, Bommadevara pouze za 9! Je to 5:5, jdeme na rozstřel na jeden jediný šíp.

Také rozstřel probíhá dvěma desítkami.

Blíže svůj šíp ke středu umístil Kanaďan Peters, Ind je tak nejkrutějším možným způsobem vyřazen.

Večerní lukostřelecký program v Invalidovně je za námi, poznali jsme dva nové osmifinalisty. Jsou nimi dle očekávání superhvězdný Turek Mete Gazoz a také stříbrný medailista z poslední mistrovství světa Eric Peters z Kanady. Se soutěží se bohužel hned v jejím prvním kole rozloučil reprezentant české lukostřelby Adam Li, který prohrál s Indem Bommadevarou 1:7.

To už je za mě pro dnešek vše, přeji top den všem lukostřeleckým fanouškům. (20:32:09)