Schmiedlová – Paoliniová 2:1 (kon.) | Svitolinová – Krejčíková cz 1:2 (kon.)
7 3 7
Jasmine Paoliniová
1
5 6 5
sk Úterý 30.07.2024, 14:43 • kurt Suzzane Lenglenovej, Paríž (FRA) • Olympijské hry - dvouhra ženy (antuka) • Osmifinále
Sledujte:

Čo k tomu dodať, neuveriteľný úspech pre slovenský tenis a Slovensko na olympijskom tenisovom turnaji vo dvojhre žien, keď Anna Karolína Schmiedlová vyradila finalistku posledných dvoch grandslamových turnajov taliansku tenistku Jasmine Paoliniovú. V prvom sete už Schmiedlová prehrávala 2:5, ale predviedla skvelý obrat a otočila ho vďaka sérii piatich gemov za sebou. V druhom sete si Paoliniová tiež vypracovala veľký náskok a Schmiedlovej sa ho podarilo už len trochu skorigovať, ale nakoniec ho prehrala 3:6. V rozhodujúcom treťom sete sme najprv videli štyri brejky po sebe, potom si hráčky držali podanie, až za stavu 4:4 ho stratila Schmiedlová a Paoliniová išla podávať na víťazstvo v zápase. Ale Schmiedlová sa na poslednú chvíľu využitým tretím brejkbalom zachránila v zápase, následne si podržala podanie, a potom na returne využila hneď svoj prvý mečbal. Takže to boli dva skvelé obraty v prvom a treťom sete v podaní Schmiedlovej, ktorá dosiahla jedno z najväčších víťazstiev v kariére a prebojovala sa už do štvrťfinále olympijského turnaja žien, kde si zahrá s víťazkou zápasu medzi ukrajinskou tenistkou Elinou Svitolinovou a českou tenistkou Bárou Krejčíkovou. Dá sa tak povedať, že Schmiedlovú delí ešte jedno víťazstvo od bojov o cenné kovy. Pretože ak by zvládla ešte aj štvrťfinále, tak by mala už istý minálne zápas o bronz, čo by bola čistá fantázia. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám príjemný zvyšok dňa! (17:22:23)

Koniec zápasu

7:5
    Jasmine Paoliniová poslala forhend do siete a Anna Karolína Schmiedlová sa postarala o obrovskú senzáciu, keď v osemfinále olympijského turnaja vo dvojhre žien po setoch 7:5, 3:6 a 7:5 vyradila piatu hráčku na svete a postupuje už do štvrťfinále!

40-15
    Vo výmene od základnej čiary vydržala Schmiedlová, keď Paoliniová namierila forhend do siete a sú tu dva mečbaly!

30-15
    Paoliniová však trafila eso na stred, ale Schmiedlová je stále blízko k mečbalom.

30-0
    Schmiedlová opäť zatlačila z bekhendovej strany a ďalšia vynútená chyba Paoliniovej.

15-0
    Schmiedlová si vynikajúcim bekhendovým returnom vynútila forhendovú chybu Paoliniovej.

6:5
    Koniec prestávky, podávať bude Jasmine Paoliniová.

6:5
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

6:5
    Schmiedlová sa ubránila a trafila víťazný krížny bekhend, po ktorom vedie 6:5 v treťom sete a zrazu bude Paoliniová podávať na udržanie v zápase.

40-30
    Schmiedlová však má gembal, keď vo forhendovej výmene prišla chyba Paoliniovej.

30-30
    Paoliniová si trúfla na víťazný forhendový return po čiare pri druhom podaní Schmiedlovej.

30-15
    Paoliniová po returne prešla na sieť, kde zakončila po nevydarenom lobe Schmiedlovej.

30-0
    Schmiedlová má zrazu psychickú výhodu a pomohol jej nepresný krížny forhend Paoliniovej.

15-0
    Priamy bod pre Schmiedlovú.

5:5
    Paoliniová predsa len vyhodila bekhend a na tretí pokus to Schmiedlovej vyšlo, keď vyrovnáva na 5:5 v treťom sete!

40-30
    Ani v dlhšej forhendovej výmene Schmiedlová neuspela, keď jej úder skončil v sieti.

40-15
    Paoliniová odvracia prvú šancu víťazným krížnym dobiehaným forhendom.

40-0
    Aj do tretice Paoliniová vyhodila hneď druhý úder z forhendu a Schmiedlová má tri brejkbaly na udržanie v zápase!