Brazílie – Španělsko 0:2 (kon.) | Japonsko – Nigérie 3:1 (kon.) | Austrálie – USA 1:2 (kon.)
Zambie – Německo 1:4 (kon.) | Kolumbie – Kanada 0:1 (kon.) | Nový Zéland – Francie 1:2 (kon.)
Brazílie
0:2 (0:0)
Španělsko
Středa 31.07.2024, 17:00 • Bordeaux Stadium, Bordeaux • Olympijské hry - ženy • 3 • Skupina C
Sledujte:

Ode mě je to pro dnešek z Francie všechno, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou. (19:25:53)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 3:10. Střely mimo: 1:9. Rohy: 2:16. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 6:10.

Poslední zápas základní skupiny C mezi Španělkami a Brazilkami končí výhrou evropského týmu 2:0.
    Víceméně po celý zápas byly aktivnější hráčky Španělska, které ale dlouho nemohly nalézt recept na jihoamerickou obranu. V prvním poločase byly blízko gólu třeba Navarrová či Abelleiraová, ale ani jedna z nich si nepřišla na výborně chytající brankářku Lorenu. Důležitý moment se pak udál v nastavení první půle, kdy Marta trefila kopačkou do hlavy Carmonaovou a po udělené červené kartě opouštěla hřiště v slzách.
    Ve druhé půli držely zase více míč hráčky Španělska, ale první příležitost měly Brazilky, avšak Ludmila brankářku Collovou nepřekonala. Skóre dokázala otevřít až v 68. minutě španělská záložnice Athenea del Castillová, která dorazila míč do odkryté sítě – 0:1. Ve druhém poločase jsme byli svědky velkého množství ošetřování a hlavní rozhodčí Eskas se rozhodl přidat k původním devadesáti minutám dalších šestnáct. V sedmnácté nastavené minutě definitivně rozhodla o zisku tří bodů pro Španělsko střídající Alexia Putellasová, proti jejíž ráně se brankářka Brazílie natahovala marně – 0:2. V té době už jihoamerické fotbalistky dohrávaly v devíti, neboť kvůli zranění musela odstoupit Antônia. Hlavní rozhodčí nakonec ukončil zápas až v dvacáté minutě nastavení a Evropanky poté mohly oslavovat třetí výhru na turnaji.

90+20
    Tak jsem to asi přivolal. Hlavní rozhodčí ve dvacáté nastavené minutě ukončuje dnešní utkání.

90+19
    Španělky se znovu dostaly k balonu a obehrávají šestnáctku soupeře, ale upřímně už nechápu, proč hlavní rozhodčí Eskas zápas neukončí, neboť už se hraje výrazně nad rámec nastavení a o výsledku je rozhodnuto.

90+18
    Hlavní rozhodčí Eskas ještě nechává hrát Brazilky, ale ty už v dvojitém oslabení těžko něco zmůžou.
    90+17. Alexia PUTELLASOVÁ - 0:2

90+17
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    V sedmnácté nastavené minutě je definitivně rozhodnuto. Dvojité přesilovky brilantně využila ALEXIA PUTELLASOVÁ, která napřáhla zpoza šestnáctky a její nádherná střela zapadla s pomocí tyče za záda brankářky Loreny, která byla bez šance na zákrok – 0:2. Asistence: Mariona Caldenteyová.

90+16
    K centru z levé strany se dostala střídající Gabi Nunesová a donutila brankářku Rodríguezovou k zákroku.

90+15
    Jihoamerické fotbalistky tak dohrají zápas v dvojitém oslabení, neboť už Brazilky mají dostřídáno.

90+15
    Znovu na trávníku zůstala ležet Antônia, která přebrala kapitánskou pásku od vyloučené Marty a bohužel musí být odnesena na nosítkách. Tak přejme brazilské fotbalistce co nejdřívější návrat na fotbalové trávníky.

90+14
    Brazilská brankářka poté měla lehké problémy s chycením vysokého míče, který jí vypadl z rukavic, ale Španělky nebyly nablízku.
    90+13. Athenea mířila jen do středu branku, Lorena byla pozorná

90+13
    Ve třinácté nastavené minutě mohla definitivně rozhodnout o výhře Španělska znovu Athenea, ale její pokus vyrazila gólmanka Lorena.

90+13
    A brejk na druhou stranu zastavuje jasným faulem Tarciane.

90+12
    Standardní situace nebyla vůbec špatně zahrána, avšak španělské fotbalistky ji dokázaly ubránit.

90+11
    Antônia byla faulována Abelleiraovou, Brazílie bude rozehrávat standardní situaci.

90+11
    Do odraženého míče se zpoza šestnáctky opřela Mariona Caldenteyová, ale poslala jej jen nad branku Brazílie.