Brazílie – Španělsko 0:2 (kon.) | Japonsko – Nigérie 3:1 (kon.) | Austrálie – USA 1:2 (kon.)
Zambie – Německo 1:4 (kon.) | Kolumbie – Kanada 0:1 (kon.) | Nový Zéland – Francie 1:2 (kon.)
Nový Zéland
1:2 (1:1)
Francie
Středa 31.07.2024, 21:00 • Stade de Lyon, Décines-Charpieu • Olympijské hry - ženy • 3 • Skupina A
Sledujte:

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (23:09:09)
    Francouzky v sobotním čtvrtfinále narazí na Brazílii.

Program sobotního čtvrtfinále
    15:00: USA – Japonsko
    17:00: Španělsko – Kolumbie
    19:00: Kanada – Německo
    21:00: Francie – Brazílie

Máme hotovo, Francie naplnila roli favorita proti Novému Zélandu a základní skupinu zakončí na prvním místě! Poté, co outsiderky vstřelily gól těsně před koncem prvního poločasu, to sice vypadalo, že by v Lyonu možná mohlo být k vidění i drama, ale domácí hráčky po pauze hru dostaly zpět pod kontrolu a druhým gólem Katotové si pojistily vítězství.

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 1:7. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:7.

90+6

90+6
    Už to vypadalo, že se dnešní duel obejde bez karty, ale nakonec tomu tak není. Ally Greenová (NZL) za půlicí čarou poslala na trávník Henryovou.

90+5
    Nový Zéland ovšem standardní situaci ubránil, Leatová tentokrát mohla zůstat naprosto v klidu.

90+4
    Kouskovaný závěr dnešního zápasu v Lyonu ještě okoření roh, který provede Le Sommerová.

90+2
    Karchaouiovou znovu trápí křeč, domácí možná budou muset zápas dokončit v deseti. O jejich vítězství je nicméně rozhodnuto, hostky jsou bez energie.

90+1
    Možná se pletu, ale mám dojem, že Peyraudová si nyní připsala svůj vůbec první zákrok. Longová tečovala lehkou koncovku Mooreové přesně na brankářku.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

89
    Pomalu ale jistě budeme pokračovat, a to avizovaným vhazováním. Nastavení je za rohem.

88
    Závěr zápasu se nám protáhne. Karchaouiová se chystala rychle vhodit out, než jí vzápětí skolila na trávník křeč. Na pažit tak vyráží zdravotníci.

86
    Poměrně slibně vypadající francouzský brejk nakonec vyšuměl, postupující Dianiová totiž míč nasměrovala jen do sklouzávající Barryové ve vápně.

85
    Dianiová byla až moc aktivní, Barryová po jejím faulu skončila na zemi. Volný kop pro hostky.

84
    Závěrečné minuty nám nejspíš žádné drama nenabídnou, Francouzky mají míč jako přikovaný na svých kopačkách a odmítají k němu soupeřky pustit.

83
    Střídání v týmu Francie:
    ze hřiště odchází Delphine Cascarinová, přichází Eugénie Le Sommerová,
    ze hřiště odchází Griedge Mbocková Bathyová, přichází Éve Périssetová.

Francie tímto vyčerpala svá střídání.

Vojtěch Martinek

Branky: 42. Taylorová (Bottová) – 22. Katotová (Baltimoreová), 49. Katotová (Karchaouiová)

Karty:   90+6. Greenová (NZL)

Nový Zéland: Leatová – Bottová, Bowenová (C), Stottová (54. Mooreová), Fosterová (63. Barryová) – I. Rileyová (74. Greenová), Taylorová, Longová, Kitchingová (54. Cleggová) – Handová (74. Steinmetzová), Jaleová.
    Náhradníci: Essonová – Rennieová.

Trenér: Michael Mayne.

Francie: Peyraudová-Magninová – Lakrarová, Mbocková Bathyová (83. Périssetová), De Almeidaová, Karchaouiová – Henryová (C) – Geyorová (63. Daliová), Bachaová (74. Tolettiová) – D. Cascarinová (83. Le Sommerová), Katotová (63. Dianiová), Baltimoreová.
    Náhradníci: Picaudová – E. Cascarinová.

Trenér: Hervé Renard.

Rozhodčí: Alvesová – Backová, Costaová (BRA).