Brazílie – Španělsko 0:2 (kon.) | Japonsko – Nigérie 3:1 (kon.) | Austrálie – USA 1:2 (kon.)
Zambie – Německo 1:4 (kon.) | Kolumbie – Kanada 0:1 (kon.) | Nový Zéland – Francie 1:2 (kon.)
Nový Zéland
1:2 (1:1)
Francie
Středa 31.07.2024, 21:00 • Stade de Lyon, Décines-Charpieu • Olympijské hry - ženy • 3 • Skupina A
Sledujte:

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (23:09:09)
    Francouzky v sobotním čtvrtfinále narazí na Brazílii.

Program sobotního čtvrtfinále
    15:00: USA – Japonsko
    17:00: Španělsko – Kolumbie
    19:00: Kanada – Německo
    21:00: Francie – Brazílie

Máme hotovo, Francie naplnila roli favorita proti Novému Zélandu a základní skupinu zakončí na prvním místě! Poté, co outsiderky vstřelily gól těsně před koncem prvního poločasu, to sice vypadalo, že by v Lyonu možná mohlo být k vidění i drama, ale domácí hráčky po pauze hru dostaly zpět pod kontrolu a druhým gólem Katotové si pojistily vítězství.

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 1:7. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:7.

90+6

90+6
    Už to vypadalo, že se dnešní duel obejde bez karty, ale nakonec tomu tak není. Ally Greenová (NZL) za půlicí čarou poslala na trávník Henryovou.

90+5
    Nový Zéland ovšem standardní situaci ubránil, Leatová tentokrát mohla zůstat naprosto v klidu.

90+4
    Kouskovaný závěr dnešního zápasu v Lyonu ještě okoření roh, který provede Le Sommerová.

90+2
    Karchaouiovou znovu trápí křeč, domácí možná budou muset zápas dokončit v deseti. O jejich vítězství je nicméně rozhodnuto, hostky jsou bez energie.

90+1
    Možná se pletu, ale mám dojem, že Peyraudová si nyní připsala svůj vůbec první zákrok. Longová tečovala lehkou koncovku Mooreové přesně na brankářku.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

89
    Pomalu ale jistě budeme pokračovat, a to avizovaným vhazováním. Nastavení je za rohem.

88
    Závěr zápasu se nám protáhne. Karchaouiová se chystala rychle vhodit out, než jí vzápětí skolila na trávník křeč. Na pažit tak vyráží zdravotníci.

86
    Poměrně slibně vypadající francouzský brejk nakonec vyšuměl, postupující Dianiová totiž míč nasměrovala jen do sklouzávající Barryové ve vápně.

85
    Dianiová byla až moc aktivní, Barryová po jejím faulu skončila na zemi. Volný kop pro hostky.

84
    Závěrečné minuty nám nejspíš žádné drama nenabídnou, Francouzky mají míč jako přikovaný na svých kopačkách a odmítají k němu soupeřky pustit.

83
    Střídání v týmu Francie:
    ze hřiště odchází Delphine Cascarinová, přichází Eugénie Le Sommerová,
    ze hřiště odchází Griedge Mbocková Bathyová, přichází Éve Périssetová.

Francie tímto vyčerpala svá střídání.

82
    V Lyonu znovu zahřmělo, navíc se zvedá vítr. Máme štěstí, že se bitva pomalu chýlí ke konci.

80
    Henryová se zvedá z trávníku po ostrém zákroku protihráčky, na tváři má přilepené malé kousky trávy. Tohle zcela jistě nebylo nic příjemného.

79
    Mooreová parádním skluzem vytěsnila míč ven ze své šestnáctky. Leatová si mohla na chvilku oddechnout, nyní už ale zase musí být ve střehu.

78
    Francie kontroluje hru a drží se vepředu, v koncovce jí to ale v posledních minutách znatelně vázne.

77
    Chaotická situace před Leatovou nakonec žádné větší ohrožení hostující svatyně nepřinesla, míč se během série odrazů ani nepřiblížil k brankové čáře.

76
    Nad Stade de Lyon během pauzy zahřmělo, začíná bouřka. Hra se nicméně opět rozběla, brankářka Peyraudová prozatím zůstává na hřišti.

75
    No, tohle nevypadá moc dobře. Gólmanka Peyraudová, která se v nedělním zápase s Kanadou ve vápně nepříjemně srazila se sklouzávající spoluhráčkou a musela odstoupit, nyní sedla na trávník a vyžaduje si pozornost zdravotníků. Dvojka Francie, Constance Picaudová, se pomalu zvedá z lavičky.

74
    ze hřiště odchází Selma Bachaová, přichází Sandie Tolettiová.

74
    Střídání v týmu Nový Zéland:
    ze hřiště odchází Indiah-Paige Rileyová, přichází Ally Greenová,
    ze hřiště odchází Jacqui Handová, přichází Malia Steinmetzová.

Nový Zéland tímto vyčerpal svá střídání.

72
    Lakrarová se pokusila najít spoluhráčku za sebou, jenže omylem míč nasměrovala na bránící Taylorovou. Vzápětí se přerušuje, jsou tu další změny.

70
    Leatová to tentokrát měla celkem snadné, tečovaný míč totiž přistál přesně v jejích rukavicích.

69
    Sledujeme vesměs klidnou pasáž hry, tempo po poslední sérii střídání celkem opadlo. Za delší konec pomyslného lana stále tahá domácí celek.

68
    Francouzky drží míč na své polovině a hledají cestu zpět do útoku. Balón kontrolují hlavně obránkyně.

66
    Lyonská střelnice pokračuje, tentokrát na sebe prudkou ranou z velké vzdálenosti upoutala pozornost Henryová. Kapitánka domácích ale nemířila přesně.

65
    Leatová se může těšit z dalšího zákroku, tentokrát vychytala Daliovou. Někdo se před ní ještě natahoval po dorážce, ale obránkyně situaci vyřešily.

64
    Bowenová vybojovala možná trochu sporný out vedle francouzské svatyně, Novozélanďanky pak ovšem ztratily míč po pár sekundách hry.

63
    ze hřiště odchází Michaela Fosterová, přichází Mackenzie Barryová.

63
    ze hřiště odchází Grace Geyorová, přichází Kenza Daliová,
    ze hřiště odchází Marie-Antoinette Katotová, přichází Kadidiatou Dianiová.

61
    Za aktuální situace by se do play-off ze skupiny A podívala Francie a Kolumbie. Pod nimi by skončila Kanada, které by ale vyřazovací boje utekly, jelikož by byla nejhorším třetím týmem napříč skupinami.

60
    Katotová útočí na hattrick a Cascarinová jí k němu chtěla pomoci nadýchaným centrem, který ovšem v šestnáctce vystihla bránící protihráčka.

59
    Nový Zéland úplně vypadl z tempa a teď mu nepomohla ani chyba Leatové, která smolně rozehrála přímo na Karchaouiovou. Následnou střelu ovšem zkrotila.
    58. Cascarinová opět trefila konstrukci novozélandské branky

58
    Opět Cascarinová, opět branková konstrukce, tak to už je velká smůla! Útočnice v bílém tentokrát pěknou ranou trefila bližší spojnici!

57
    V zámezí se rýsuje také první střídání Francie. Zatím to vypadá, že do hry půjde jen jedna nová tvář. Domácí mezitím na hřišti znovu táhnou do útoku.

56
    Mooreová nechtěla připustit drama před svou bránou a odražený míč ihned odkopla pryč, nakonec ale vůbec nemusela. Katotová totiž těsně předtím faulovala.

54
    ze hřiště odchází Katie Kitchingová, přichází Milly Cleggová,
    ze hřiště odchází Rebekah Stottová, přichází Meikayla Mooreová.
    54. Cascarinová trefila hlavičkou jen tyčku

54
    A už to mohlo být o dva góly, Cascarinová totiž hlavičkou z bezprostřední blízkosti orazítkovala přední tyč zélandské svatyně! To bylo těsné!

53
    Francie přežila složitější pasáž bez újmy na náskoku. Peyraudová rozehrává míč nakrátko, domácí hráčky zakládají výpad z hloubi vlastní obrany.

52
    Na nebezpečný centr před Peyraudovou naskakovala Taylorová, místo ní ale balón vystihla Mbocková Bathyová. Ta svou tečí soupeřkám nabízí roh.

51
    Novozélanďanky mají šanci rychle odpovědět. Henryová faulovala na středovém kruhu, a hostky tak mohou poprvé ve druhém poločase přejít do útoku.
    49. Marie-Antoinette KATOTOVÁ - 1:2

49
    Francie právě vstřelila branku!
    V Lyonu se žádné překvapení nejspíš rýsovat nebude, Francouzky přetavují raktový start poločasu v další zásah a vrací se do čela! MARIE-ANTOINETTE KATOTOVÁ dostala až trestuhodně moc prostoru na středu vápna a po zpracování pozemní přihrávky od Karchaouiové neváhala. Leatová byla bez šance – 1:2!

48
    Z tribun se ozval jen mohutný zklamaný povzdech. Exekuce kopu se totiž ujala Bachaová, která balón nasměrovala pár čísel nad přední spojnici.

47
    Novozélandskou gólmanku nejspíš čekají krušné chvíle, Fosterová totiž porazila Henryovou. Uvidíme domácí standardku z pozice kousek od vápna.

46
    Druhý poločas odstartoval dalším francouzským náporem, Leatová musí být ve střehu.

46

První poločas je minulostí a nutno podotknout, že v závěru Francouzkám pořádně zhořkl. Domácí hráčky totiž v Lyonu takřka od úvodní minuty kontrolovaly hru, konstantně napadaly bránu Leatové a ve 22. minutě se dostaly do vedení díky další trefě kanonýrky Katotové, jenže pak těsně před koncem zničehonic srovnala Taylorová. Inu, bude to ještě zajímavé. Uvidíme, co nám po přestávce nabídne druhá půle.

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 0:3. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 6:3.

Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.

45+3

45+2
    Na úrodnou půdu nepadl ani francouzský centr, soupeřky míč rychle odkopávají pryč.

45+1
    Další domácí výpad zastavila Fosterová. Oba celky před přestávkou zpevnily své obrany.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

44
    Míříme ke konci. Souhra Bachaové a Baltimoreové na levé straně nic nepřinesla, obrana v černém tentokrát rychlé protihráčky velmi rychle připravila o balón.

43
    Hraje se na středu hřiště. Francii zásah evidentně trochu rozhodil a snaží se se zkonsolidovat.
    42. Kate TAYLOROVÁ - 1:1

42
    Nový Zéland právě vstřelil branku!
    Tak to je naprosto neuvěřitelné, Nový Zéland zničehonic srovnává a v Lyonu začínáme zase od začátku! Jak by řekl bývalý hokejový gólman Tomáš Pöpperle, tohle byla taková „žblabuňka“: KATE TAYLOROVÁ překvapila dosud nezkoušenou Peyraudovou padající střelou k přední tyči. Stadion je v šoku – 1:1!
    40. Dalekonosný pokus Cascarinové zastavila tyčka

40
    Ostrovanky teď zachránila nastřelená branková konstrukce! Po pěkné krátké přihrávce od De Almeidaové bez váhání pálila Cascarinová, jejíž zakončení orazítkovalo vzdálenější tyč!

39
    Leatová balón zahrála na střed hřiště, kde si její po bleskové bitvě vzala na kopačku De Almeidová. Nový Zéland se už dlouho nepodíval na půli soupeřek.

38
    Bachaová se s tím nemazala a chtěla Leatovou prověřit dalekonosnou ranou, které ale chyběla velká dávka přesnosti. Brankářka se za míčem jen ohlédla.

37
    Cascarinová táhne hru dopředu podél postranní čáry, Francouzky se opět tlačí k Leatové.

36
    Katotová se pressem pokusila znepříjemnit život novozélandské obraně, která ovšem zvládla míč bez větších obtíží odehrát mimo nebezpečí.

35
    Nádherný balón Bachaové vyslal do vápna Geyorovou. Ta se rozhodla nahrát nabíhající Katotové, kterou ale před Leatovou hlídaly dvě soupeřky.

34
    Celkem rozvážnou kombinaci Francie nyní ukončila nepromyšlená přihrávka Karchaouiové, která se teď gestem svým spoluhráčkám omlouvá.

32
    Baltimoreová zatím hraje skvělý zápas a je velkým faktorem nebezpečné domácí ofenzívy. Taylorová ji na levé straně střeží s velkými obtížemi.

31
    Katotová se ve vápně snažila se dostat k letícímu míči tak intenzivně, až povalila bránící Stottovou. Nápor Francie na moment ukončuje hvizd rozhodčí.

30
    Druhý gól v Lyonu visí ve vzduchu, Bachaová se znovu přesouvá k praporku. Obrana v černém to má těžké, Leatová musí být konstantně ve střehu.

29
    Baltimoreová sice na pravém křídle lišácky poslala míč dopředu nehlídané Karchaouiové, její následný centr ale byl přetažený a spadl za bránu soupeřek.

27
    Bachaová na druhý pokus poslala balón až příliš blízko k bráně: tak blízko, že vrazil do vnějšku boční sítě a sjel po ní na zem. Leatová tak bude odkopávat.

26
    Francouzský nápor neustává, ba naopak. Svatyně Leatové je pod tlakem, uvidíme další roh.

25
    V ochozech to trochu zašumělo, vracející se Fosterová skluzem srazila křižný pas Cascarinové za bránu. Leatová tak bude čelit rohovému kopu.

24
    Domácí hru kontrolují i nadále. Novozélanďanky se sice snaží na inkasovanou trefu odpovědět, soupeřky jí ale vůbec nepouští k Peyraudové-Magninové.
    22. Marie-Antoinette KATOTOVÁ - 0:1

22
    Čekání na úvodní trefu zápasu je u konce, Francie jde zaslouženě do vedení! Novozélandské naděje na postup trochu ztenčila MARIE-ANTOINETTE KATOTOVÁ, která na hraně malého vápna našla pěkný centr z dílny Baltimoreové a přesnou hlavičkou dorovnala Barbru Bandaovou na čele tabulky olympijských střelkyň! Je to její čtvrtý zásah na turnaji – 0:1!

21
    Ostrovanky z rychlého protiútoku získaly svůj první roh v zápase. Kitchingová míč zahrála přímo do ohně, Peyraudová ale pak zasahovat nemusela.

20
    Leatová byla znovu na svém místě. Tentokrát jí střelou na přední tyč prověřila Karchaouiová, přičemž brankářka následně rychle spadla na správnou stranu.

19
    Pozor, pár desítek sekund nato faulují pro změnu Novozélanďanky. Handová svým zákrokem nabídla soupeřkám standardku z větší vzdálenosti.

18
    Za hranicí pravidel si tentokrát počínala Baltimoreová, která hlava nehlava vlétla do souboje s Bottovou. Tohle byl naprosto zbytečný útočný faul.

17
    Francouzský nápor pokračuje dál. Jen co se hostkám na malou chvíli podaří poslat míč na jejich polovinu, domácí hráčky se obratem tlačí zpět dopředu.
    16. Leatová vykopla střelu Geyorové

16
    Leatová si připisuje první úspěšný zákrok a nutno podotknout, že to rovnou měla těžké! Geyorová přetavila pěkný pas Baltimoreové v nebezpečnou ránu z voleje, kterou gólmanka Nového Zélandu skvěle vyrazila nohou!

15
    V poměrně solidně zaplněných ochozech se rozjíždí mexická vlna. Na hřišti byl mezitím k vidění celkem pěkný domácí centr, která ale vyhasl na obraně.

14
    Hraje se dál, a to i s Kitchingovou. Francie se pokusila zaútočit, ale míč opět končí jen u Leatové.

13
    Dáme si krátkou vynucenou pauzu. De Almeidaová totiž ve snaze odehrát míč omylem kopla Kitchingovou do kotníku a novozélandská hráčka potřebuje malý moment nato se z kontaktu vzpamatovat.

12
    Do hostujících statistik putuje další faul. Rileyovou velmi rychle obrala o míč Bachaová, přičemž odvetný zákrok se pak neudržel v mezích pravidel.

11
    Dvě bojovnice v bílém si nerozuměly u postranní čáry, Zélanďanky vhazují na vlastní polovině.

10
    V Lyonu sledujeme hru na jednu bránu, což ostatně dokazují i aktuální čísla držení míče – 31 % : 69 %. Střelu na kteroukoliv svatyni jsme dosud neviděli.

9
    Pozemní centr z kraje vápna, pod který se podepsala Baltimoreová, některá z bránících ostrovanek nohou tečovala do bezpečí k pozorné Leatové.

8
    Bottová na křídle zatáhla za záchranou brzdu a srazila postupující Bachaovou. Volný kop pro Francouzky.

7
    Rileyová zachytila divokou rozehrávku Leatové a jen tak tak se ubránila pressujícím sokyním. Novozélanďanky zatím tahají za jasně kratší konec.

6
    Hráčky v černém se na moment protlačily do útoku, střela z toho ale nebyla. Francie se vrací k míči.

5
    Baltimoreová se skvěle prodrala skrz dvě protihráčky a nabídla míč do vápna Katotové, která si ovšem s hostující obránkyní před Leatovou neporadila.

4
    Domácí začínají přebírat iniciativu, Nový Zéland je v posledních momentech zatlačený u své brány. Leatová nicméně zatím nemusela zasahovat.

3
    De Almeidaová se hnala za dlouhým balónem na pravém křídle, vracející se Bowenová ji ale uhlídala a míč nakonec v klidu zahrála na Leatovou.

2
    O první faul zápasu se postarala Stottová, která u půlicí lajny přistrčila k zemi Katotovou. Francouzky získávají volný kop a mohou se vydat dopředu.

1
    Oba týmy do zápasu vstoupily opatrně, hra se v úvodních sekundách drží na středu hracího pole.

1

Úvodní výkop obstará Zéland, jdeme na věc!

Oba celky jsou na hřišti, domácí v bílých a hostky v tradičních černých dresech. Hymny dohrály, za malou chvíli tak už v Lyonu budeme moci odstartovat.

Kouč Mayne udělal v sestavě svého celku několik změn, po utkání s Kolumbií z jedenáctky vypadly obránkyně Barryová, záložnice Steinmetzová a útočnice Cleggová. Místo nich se do hry od začátku dostane trio Fosterová, Longová a Jaleová. Domácí pak prohra s Kanadou přiměla k tomu tým promíchat, v základu zůstalo sedm hráček z minulého zápasu a nové se k nim připojí Lakrarová, Henryová, Karchaouiová a Baltimoreová.

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný středeční večer, utkání začíná za pár minut. Níže si můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

Nový Zéland: Leatová – Bottová, Bowenová (C), Stottová, Fosterová – I. Rileyová, Taylorová, Longová, Kitchingová – Handová, Jaleová.
    Náhradníci: Essonová – Barryová, Mooreová, Steinmetzová, Rennieová, Greenová, Cleggová.
    Trenér: Michael Mayne.

Francie: Peyraudová-Magninová – Lakrarová, Mbocková Bathyová, De Almeidaová, Karchaouiová – Henryová (C) – Geyorová, Bachaová – D. Cascarinová, Katotová, Baltimoreová.
    Náhradníci: Picaudová – E. Cascarinová, Le Sommerová, Dianiová, Tolettiová, Daliová, Périssetová.
    Trenér: Hervé Renard.

Rozhodčí: Alvesová – Backová, Costaová (BRA).

NÁHLED DO HISTORIE

Ženské výběry Nového Zélandu a Francie už na sebe v minulosti na olympiádě narazily, a to konkrétně v Brazílii v roce 2016. Šlo o hodně – vítěz postoupil do play-off, pro poraženého turnaj skončil už ve skupině. Z úspěchu se tehdy nakonec radovaly reprezentantky země galského kohouta, přičemž výsledek 3:0 dvěma zásahy zařídila Cadamurová a jedním Le Sommerová.

FRANCIE (2. místo)
    2 Z, 1–0–1, 4:4, 3 body

Pořadatelky letošních her už mohly mít vstupenku do play-off zajištěnou, jenže nezvládly druhý poločas divokého duelu s Kanadou a po gólu ve dvanácté minutě nastavení musely kousat výsledek 1:2. Jejich bilance je tak vyrovnaná a k tomu, aby skupinovou fázi zakončily na prvních dvou místech, by jim měla stačit i remíza. Potvrdí proti Ostrovankám roli favoritek?

2 Z, 0–0–2, 1:4 (-3), 0 bodů

Nový Zéland se nachází v nezáviděníhodné pozici. Po úvodní porážce 1:2 s Kanadou totiž v nedělním utkání s Kolumbií nevstřelil ani gól, a momentálně se tak krčí na posledním místě s nulou na kontě. Aby se podíval do bojů o medaile, musí bezpodmínečně porazit Francii a doufat, že mu výsledky zápasů v dalších dvou skupinách půjdou naproti. Uvidíme, jak si povede.

Výsledky Nového Zélandu na OH
    25. 7.: Kanada – Nový Zéland 2:1 (1:1)
    ↪ gól NZL: 13. Barryová
    28. 7.: Nový Zéland – Kolumbie 0:2 (0:1)

4. N. Zéland – 2 Z, 0–0–2, 1:4 (-3), 0 bodů

* Kanadě bylo odečteno šest bodů jako trest za využití dronů ke sledování tréninku Nového Zélandu.

Příjemnou středu u sledování olympijského fotbalu! První fáze ženského turnaje vrcholí, o postup se dnes v Lyonu popere Francie s Novým Zélandem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Vojtěch Martinek

Branky: 42. Taylorová (Bottová) – 22. Katotová (Baltimoreová), 49. Katotová (Karchaouiová)

Karty:   90+6. Greenová (NZL)

Nový Zéland: Leatová – Bottová, Bowenová (C), Stottová (54. Mooreová), Fosterová (63. Barryová) – I. Rileyová (74. Greenová), Taylorová, Longová, Kitchingová (54. Cleggová) – Handová (74. Steinmetzová), Jaleová.
    Náhradníci: Essonová – Rennieová.

Francie: Peyraudová-Magninová – Lakrarová, Mbocková Bathyová (83. Périssetová), De Almeidaová, Karchaouiová – Henryová (C) – Geyorová (63. Daliová), Bachaová (74. Tolettiová) – D. Cascarinová (83. Le Sommerová), Katotová (63. Dianiová), Baltimoreová.
    Náhradníci: Picaudová – E. Cascarinová.