Víceboj – muži Vítěz: Š. Oka (JPN) (kon.)
Víceboj – muži

Vítěz: Š. Oka (JPN)

Středa 31.07.2024, 17:30Olympijské hry - Sportovní gymnastika • Finále
Sledujte:

Čang Po-cheng, největší favorit víceboje, končí až druhý. Rozhodly zejména dvě velké chyby – pád během prostných a zastavení se na hrazdě. Kvůli tomu přišel o bodové ohodnocení, které ho nakonec stálo titul olympijského šampiona. Naopak zásluhou vyrovnaných výkonů se vítězem mužského víceboje stává Japonec Šinnosuke Oka, který získal na šesti nářadích 86,832 bodu. Pro Japonsko se jedná o další vícebojařský titul v mužských soutěžích, Oka je šampionem poprvé. Bronz putuje do Číny zásluhou Siao Žuo-tchenga. (20:33:48)

Závod skončil.

Čang Po-cheng z Číny obdržel za hrazdu jen 14,633 bodu, pravděpodobně za to, že na hrazdě se při přetáčení zastavil. Číňan je až druhý a vítězí Šinnosuke Oka! Čang je velmi zklamaný.

Čang Po-cheng na hrazdě trošičku chyboval, ale jinak měl neskutečně náročnou sestavu. Měl by jít na první místo. Ale rozhodnou rozhodčí.

Šinnosuke Oka získal na hrazdě 14,500 bodu a dostává se na první místo! Ohrozit jej může už jen Čang Po-cheng.

Daiki Hašimoto získal na hrazde 14,400 bodu a medaili mít určitě nebude. Momentálně je čtvrtý. Nepovedený kůň našíř jej připravil o naději, za něj dostal jen 12,966 bodu.

Meszaros z Maďarska na koni našíř dokázal získal 14,100 bodu a aktuálně je na pátém místě. Bojuje o první osmičku.

Minimálně Siao Žou-tcheng svou hrazdu nepokazil. Získal 14,366 bodu, jde na první místo a v tuto chvíli by se mělo jednat o prvního jistého medailistu soutěže!

Jake Jarman dostal za hrazdu pouze 13,333 bodu, což je pro něj málo, aby usiloval o umístění v elitní pětce.

Dvacetiletý Ilja Kovtun dostal za prostná 14,700 bodu! Nyní musí doufat, že Oka, Siao nebo Čang pokazí hrazdu, aby se prosmýkl na medailovou pozici.

Fraser dostal 14,266 bodu, což je trochu nižší, než v co mohl doufat. Je sice aktuálně první, ale dnes to na medaili nebude.

Brit Joe Fraser předvedl hodně náročnou a hodně povedenou sestavu na hrazdě. Známka by mohla být vysoká.