USA – Velká Británie 2:5 (kon.) | Španělsko – Jihoafrická republika 1:0 (kon.)
Japonsko – Francie 1:0 (kon.) | Argentina – Austrálie 3:3 (kon.)
USA – Velká Británie

2:5

(1:1, 1:2, 0:2, 0:0)

Čtvrtek 01.08.2024, 17:00 • Stade Yves-du-Manoir, Colombes • Olympijské hry - Pozemní hokej (ženy) • Skupina B
Sledujte:

Velká Británie vítězí nad Američankami 5:2 a to znamená, že hráčky USA skončí na turnaji už po skupinové fázi. Britky si naopak výrazně pomohly a za určitých okolností mohou mít čtvrtfinálovou jistotu už po dnešku.

Tým USA držela v první polovině utkání ve hře Abigail Tamerová. Ta nejprve v první čtvrtině srovnávala na 1:1 a na konci druhé čtvrtiny odpověděla na dvě trefy Tess Howardové. Ve třetím dějství se však dvakrát prosadily hokejistky z Británie a na stavu 5:2 už pak nic nezměnila ani závěrečná čtvrtina. (18:32:40)

60
    Hráčky Velké Británie dohrávají poslední sekundy v rohu na útočné polovině.

60
    Poslední minuta. Pozemkářky Velké Británie kontrolují svůj náskok.

58
    Nahození Tamerové proskákalo až k brance. Pritchardová odkopla míček do bezpečí. Američanky se pak hlásily o trestný roh, ovšem VAR jim nepomohl.

56
    Americká brána je stále prázdná. Sophie Hamiltonová se dostávala z pravé strany do brankoviště a mohla toho zkusit využít. Soupeřka ji ale vypíchla míček.

56
    Sessaová se opět snažila ohrozit britskou bránu, ale byla ubráněna.

54
    Americká brankářka Kelsey Bingová opustila bránu a pustila do hry Abigail Tamerovou. Američanky to zkoušejí s jednou hráčkou v poli navíc!

53
    Dobrá akce Brooke Deberdineové, která převzala míček u levé postranní čáry, dostala se až do brankoviště a tam nahrávala před bránu. Ashley Sessaová však neusměrnila balónek mezi tyče!

52
    Trest Jonesové už vypršel, takže jsou Britky v plném počtu.

51
    Čas Američankám rychle utíká. Britské pozemkářky je navíc k ničemu moc nepouštějí.

49
    Zelená karta pro Sarah Jonesovou. To znamená dvouminutovou početní výhodu pro USA.

48
    Abigail Tamerová se dostala po trestném rohu ke střele a bránu minula jen těsně!

48
    Trestný roh pro Američanky, které dostávají šanci na snížení.

47
    Dobrá střela Megan Valzonisové. Ta mířila mezi nohy britské brankářky, ale Pritchardová je dala k sobě včas.

46
    Američanky mají hodně těžkou práci. Smazat třígólové manko se zdá jako téměř nesplnitelná mise.