Do 100 kg – muži (kon.) | Do 78 kg – ženy (kon.)
Do 100 kg – muži vítěz: Zelym Kocojev (AZE) (kon.) | Do 78 kg – ženy vítězka: Alice Bellandiová (ITA) (kon.)
Do 100 kg – muži
Eliminace a čtvrtfinále

Čtvrtek 01.08.2024, 10:00Olympijské hry - Judo
Sledujte:

Kategorie judistů do 100 kilogramů zná semifinalisty a účastníky oprav. A nebyla nouze o překvapení. V prvním kole se o největší postaral Maďar Vég výhrou nad Srbem Kukoljem. Parádní představení pak judisté předvedli hlavně ve čtvrtfinále, kde nejprve Kocojev uhájil těsné vítězství 1:0 nad Palčikem, Turobojev potom během minuty ukončil Korrela, hlavní favorit Sulamanidze ukončil sen o obhajobě Wolfovi a v posledním klání si Švýcar Eich senzačně vyšlápl na Španěla Šerazadišviliho. Vítězové čtvrtfinále se v odpoledním programu porvou o nejcennější medaili, poražení mohou z oprav urvat „pouze“ bronz. (12:57:15)

Konec programu.

Je konec! Daniel Eich s vypětím všech sil udržel hubené vedení 1:0 nad Šerazadišvilim až do samotného závěru a slaví senzační postup do semifinále! Gruzínec ve službách Španělska se bude muset spokojit s bitvou o bronz.

Minutu před koncem dostává Eich druhé šido. Šerazadišvili stupňuje tlak.

Na konci druhé minuty waza-ari pro Švýcara. Rodí se velké překvapení!

Oba judisté dostávají šido za pasivitu.

V závěrečném čtvrtfinále uvidíme bitvu mezi Švýcarem Eichem a Španělem Šerazadišvilim.

Obhajoba zlata se konat nebude! Aaron Wolf na Sulamanidzeho nevymyslel žádnou bojovou techniku a po prohře 0:1 míří do oprav.

Japonec navíc má na kontě druhé šido a obhajoba zlata mu proklouzává mezi prsty.

Neuběhla ani minuta a máme tu waza-ari v podání Gruzínce!

Teď nás čeká velká bitva. Obhájce zlata Aaron Wolf totiž poměří síly s největším favoritem, Gruzíncem Sulamanidzem.

A je hotovo! Turobojev se ve čtvrtfinále nezdržel ani minutu, střetnutí ukončil na ippon. Korrel byl bez šance.

Půl minuta a první waza-ari! Autorem uzbecký reprezentant, který se viditelně chce udržet v boji o zlato.

Druhé čtvrtfinále v něm Uzbek Muzaffarbek Turobojev proti Nizozemci Michaelu Korrelovi.

Zelym Kocojev je v semifinále! Takticky skvěle zvládl zbytek zápasu proti Plačikovi, udržel těsné vedení 1:0.

Zelym Kocojev míří za postupem do semifinále, začíná v první minutě skvěle provedeným waza-ari.

A právě do čtvrtfinále právě míříme, tuto fázi odstartuje zápas mezi Kocojevem z Ázerbájdžánu a Izraelcem Palčikem.

Nikoloz Šerazadišvili překvapení nepřipustil, podruhé uspěl na waza-ari, čímž rozhodl zápas pro sebe, tedy ve čtvrtfinále chybět nebude.

Ovšem Španěl zůstává koncentrovaný a na sklonku druhé minuty vyrovnává, také se mu povedlo waza-ari.