Dvouhra – ženy (kon.) | Dvouhra – muži (kon.)
Dvouhra – ženy

Čtvrtek 01.08.2024, 10:00 • Paris Expo Porte de Versailles • Olympijské hry - Stolní tenis • Čtvrtfinále
Sledujte:¨

Program semifinále – středa 2. srpna:
    10:00 Šin Ju-pin (KOR) – Čchen Meng (CHN)
    13:30 Sun Jing-ša (CHN) – Hina Hajataová (JPN) (21:41:59)

Čtvrtfinálový program je tedy za námi. Známe všechny čtyři semifinalistky ženské dvouhry.

Pjon Sung-gjong – Hina Hajataová 3:4 (5:11, 5:11, 15:13, 8:11, 11:9, 11:4, 6:11)
    Hina Hajataová přeci jen splnila roli favoritky! Nejprve ztratila vedení 3:1 na sety, ovšem rozhodující sadu už zvládla, když ji získal výsledkem 11:6. Senzaci na svůj účet tak nedopustila.

Pjon Sung-gjong – Hina Hajataová
    Hajataová nechce dopustit překvapení. V rozhodující sadě rychle vede 7:2!
    Pjon si vynutila rozhodující sedmou hru.

Severokorejka absolutně ovládla šestý gem! Vyhrála ho 11:4 a utkání rozhodne až nejzazší možná sedmá sada!
    Pjon vyhrála pátý set a drží se v zápase.

Uvidíme minimálně ještě jeden set! Pjon Sung-gjong totiž v páté hře vítězí 11:9 a snižuje na 2:3 ze svého pohledu.

Čtvrtý set už zase patřil Hajataové. Pjon ji ještě za stavu 6:10 odvrátila dva setboly, ale pak už to Japonka dohrála. Vede 3:1.

Severokorejka bojuje! Třetí set utrhla výsledkem 15:13 a snižuje tak na 1:2.
    Hina Hajataová odvrátila první ze dvou setbolů soupeřky. Pjon bojuje o snížení na 1:2.

I druhý set jde na stranu Hajataové. A to opět výsledkem 11:5.

První set je již u konce. Favorizovaná Hajataová ho získala výsledkem 11:5.

Utkání bylo rozehráno. Hajataová vede v první sad 5:2.

Severokorejka je až 62. nasazenou hráčkou. Je tedy papírově nejníže postavenou účastnicí čtvrtfinále. Hina Hajataová je naopak nasazenou trojkou a jedná se například také o asijskou šampiónku v singlu z roku 2021.Loni zase vybojovala bronz na MS.

Poslední čtvrtfinále se hraje od 20:00. Proti sobě se postaví Pjon Sung-gjong ze Severní Koreje a Japonka Hina Hajataová.

Sun Jing-ša – Čcheng I-čing 4:0 (11:7, 11:4, 19:17, 11:5)
    Čcheng poté, co ztratila dramatický třetí set, v tom čtvrtém už světové jednice vzdorovat nedokázala. Sun Jing-ša v utkání vítězí hladce 4:0

Sun Jing-ša – Čcheng I-čing
    Třetí set přinesl obrovský boj! Čcheng nejprve nevyužila dva setboly, pak už se obě hráčky vyrovnaně přetahovaly. Až za stavu 18:17 využila možnost ukončit tuto část hry Sun Jing-ša, která vede už 3:0. To je dost možná klíčový moment utkání.
    Sun si vybojovala setbol a za stavu 17:16 si vzala time-out.