Maroko – USA 4:0 (kon.) | Japonsko – Španělsko 0:3 (kon.) | Egypt – Paraguay 1:1 (5:4 po pen.)
Francie – Argentina 1:0 (kon.)
Maroko
4:0 (1:0)
USA
Pátek 02.08.2024, 15:00 • Parc des Princes, Paříž • Olympijské hry - muži • Čtvrtfinále
Sledujte:

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 3:3. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:17. (17:08:49)

Fotbalisté Maroka přehráli ve čtvrtfinále fotbalového turnaje USA jasně 4:0 a postupují mezi nejlepší čtyři. Severoafrická země byla jasně lepší. Ve 28. minutě se poprvé měnilo skóre, když penaltu po faulu Harriela na Sufjáána Rahímího proměnil sám postižený. Po změně stran pak Maročané duel definitivně zlomili na svou stranu. V 63. minutě zužitkoval nástřel Ezalzúlího na přední tyč nabíhající Iljás Achúmáš. Američané následně otevřeli hru, ovšem volného prostoru dokonale využil Ašraf Hakimí, který u půlicí čáry obehrál protihráče, pak využil volného prostoru, doběhl s balónem až k šestnáctce a přízemní střelou zvýšil na 3:0. V samotném závěru se stav měnil ještě jednou. Harriel způsobil druhou penaltu v utkání, když zahrál rukou, na což upozornil VAR. Nabídnutou možnost tak využil Mehdí Mawhúb.

90+5

90+4
    Ještě nepřesná střela Tannera Tessmanna.

90+4
    Maročané píší historii. Poprvé si na olympijských hrách zahrají o medaile z fotbalového turnaje.

90+2
    Druhý poločas bude nastaven o pět minut.

90+2
    Střídání v týmu Maroko:
    ze hřiště odchází Iljás Achúmáš, přichází Akram Nakaš.
    90+1. el-Mehdí MAWHÚB - 4:0

90+1
    Maroko právě vstřelilo branku!
    Kapitán Ašraf Hakimí předal míč střídajícímu útočníkovi MEHDÍMU MAWHÚBOVI. Ten nabídnutou příležitost využil a na penaltu kopnutou k pravé tyči Schulte nedosáhl, byť stranu trefil.
    90. Harriel zablokoval střelu rukou. Penalta pro Maroko.

90
    Druhá penalta pro Maroko v zápase! Harriel neměl ruku u těla. Stejný hráč zavinil svým faulem i první pokutový kop.

89
    Rozhodčí byl povolán k monitoru! Ve hře je penalta pro Maroko za ruku Harriela.

89
    A další marocký roh. Mezitím přijde ještě jedno střídání.

88
    Hakimí hledal v pokutovém území přihrávkou pod sebe Ben Seghíra. Američané odvracejí na roh.

86
    Tanner Tessmann si všiml, že se Munír nachází daleko z brány a tak to zkusil z vlastní poloviny. Kdyby to vyšlo, byl by z toho asi gól turnaje. Americký kapitán to však netrefil tak, jak chtěl a Munír mohl zůstat v klidu.

86
    Tempo hry už znatelně uvadlo. Ani Američané s míčem nepospíchají nikam dopředu.

84
    el-Mehdí Mawhúb startoval za americkou obranu. Zimmerman si raději pomohl faulem. Argentinskému sudímu se nechce hledat v kapse žlutou kartu.

83
    Zápas se už spíše dohrává. Maročané si troufli stáhnout několik důležitých hráčů a pošetřit síly.

Martin Augustin

Branky: 28. Rahímí (pen.), 63. Achúmáš (Ezalzúlí), 70. Hakimí, 90+1. Mawhúb (pen.)

Karty:   15. McGlynn (USA), 75. Aaronson (USA)

Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 3:3. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:17.
    Maroko: Munír – Hakimí (C), el-Azúzí, Búkámír, el-Wáhdí – Richardson (81. Búšúárí), Targhalín (81. Kíštá) – Achúmáš (90+2. Nakaš), el-Chanús, Ezalzúlí (73. Ben Seghír) – Rahímí (81. Mawhúb).
    Náhradníci: Ghanímí – Tahíf.

Trenér: Tárik Saktiwí

USA: Schulte – Harriel, Zimmerman, Robinson, Tolkin (80. Wiley) – Tessmann (C) – McGlynn (71. Atencio), Mihailovic (66. McGuire) – Paredes, Aaronson (80. Cremaschi), Yow (66. Booth).
    Náhradníci: Slonina – Dietz.

Trenér: Marko Mitrović

Rozhodčí: Falcon – del Yesso, Rodríquez (ARG)