Dabrowská, Auger-Aliassime – Schuursová, Koolhof 2:0 (kon.) | Siniaková, Macháč – Wang, Čang cz 2:1 (kon.)

3 62

Pátek 02.08.2024, 17:44 • Kurt Suzanne Lenglenové, Paříž (FRA) • Olympijské hry - smíšená čtyřhra (antuka) • O 3. místo
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Vítam všetkých tenisových priaznivcov pri sledovaní zápasu o bronz na olympijskom tenisovom turnaji v zmiešanej štvorhre, v ktorom kanadský pár Gabriela Dabrowská a Félix Auger-Aliassime bude čeliť holandskému páru Demi Schuursková a Wesley Koolhof. Kanaďania včera nestačili v semifinále na českých súperov Tomáša Macháča a Kateřinu Siniakovú, keď prehrali dvakrát 3:6 a Česko tak už získalo istotu minimálne striebornej medaily. Holanďania boli v semifinále o veľa bližšie k víťazstvu, keď dokonca vyhrali prvý set proti čínskemu páru Zhizhen Zhang a Xinyu Wang, ale následne neuspeli vo vyrovnanejšom druhom sete a ich súperi už jednoznačne ovládli rozhodujúci supertajbrejk. Dnes sa tak rozhodne o tom, či bronz zo zmiešanej štvorhry získa Kanada alebo Holandsko, pričom až večer na centrálnom kurte Phillipa Chatriera sa odohrá súboj o zlato medzi českým a čínskym párom.

Kanadský a holandský pár sa už rozohrávajú na kurte Suzanne Lenglenovej, pričom pre Félexa Augera-Aliassima ide už o druhý dnešný zápas, keďže v semifinále dvojhry mužov dnes dostal výprask od Alcaraza a prehral dvakrát 1:6, takže aspoň víťazstvom v zmiešanej štvorhre a ziskom bronzu by si mohol čiastočne napraviť chuť. Každopádne aj vo dvojhre mužov ešte Augera-Aliassima čaká súboj o bronz, v ktorom sa stretne s neúspešným z druhého semifinále medzi Novakom Djokovičom a Lorenzom Musettim.

0:0

15-0
    Auger-Aliassime otvoril zápas na podaní esom na téčko.

15-15
    Následne však Auger-Aliassime zaznamenal aj prvú dvojchybu.

30-15
    Konečne sme videli aj výmenu, ktorú však zakončil Koolhof iba pokazeným bekhendom.

40-15
    Schuursová si neporadila s tvrdým podaním Augera-Aliassima a bekhendový return poslala do siete.

1:0
    Auger-Aliassime si pripisuje priamy bod aj pri returne Koolhofa, takže na úvod zápasu si podržal podanie a kanadský pár vedie 1:0 v prvom sete.

0-15
    Tentokrát je po prvýkrát v zápase na podaní Koolhof a Schuursová zahrala úspešný forhendový volej na sieti.

0-30
    Auger-Aliassimovi nevyšiel pokus o lob, ktorý dopadol za základnú čiaru.

0-40
    Koolhof si pripisuje priamy bod pri returne Auger-Aliassima.

15-40
    Koolhof nestihol zareagovať ideálne na return Dabrowskej a pokazil forhend.

30-40
    Dabrowská bola pripravená na sieti a zahrala presný forhendový volej.

40-40
    Kanadský pár sa zvládol ubrániť a dočkal sa pokazeného forhendu od Koolhofa.

40-A
    Koolhof v dôležitej chvíli zabral a pripisuje si priamy bod.

40-40
    Kanadský pár však zatiaľ vo výmenách pôsobí lepšie, keďže Koolhofovi nevyšiel pokus o forhendové obhodenie a jeho úder zastavila sieť.

40-A
    Schuursová v súboji na sieti dokázala uspieť proti Dabrowskej vďaka bekhendovému voleju na telo.

1:1
    Dabrowskej sa už nepodarilo vrátiť tvrdé podanie Koolhofa, takže holandský pár vyrovnáva na 1:1 v prvom sete.

0-15
    Dabrowská svoje podanie začína len dvojchybou.

15-15
    Schuursovej forhendový return doletel za základnú čiaru, čo je škoda pre holandský pár.

30-15
    Dabrowská uspela v prestrelke proti Koolhofovi, ktorý nakoniec poslal forhend do siete.

40-15
    Auger-Aliassime uspel s forhendovým volejom na sieti, keď následne Koolhof už poslal úder len do siete.

2:1
    Dabrowská zakončila svoju prvú hru na podaní priamym bodom a kanadský pár vedie 2:1 v prvom sete.

2:1
    Následuje přestávka a výměna stran.

2:1
    Konec přestávky, podávat bude Demi Schuursová.

15-0
    Kanadský pár s úspešnou hrou na sieti a Schuursová už loptičku nevrátila.

30-0
    Koolhof nezvládol situáciu na sieti a jeho volej skončil za základnou čiarou.

30-15
    Schuursová vytiahla dôležitý priamy bod proti returnu Augera-Aliassima.

30-30
    Opäť veľmi dobrá výmena v podaní Schuursovej, ktorá ju zakončila forhendovým volejom a takticky trafila Augera-Aliassima.

40-30
    Ale teraz Schuursová vyrobila zbytočnú dvojchybu a kanadský pár má prvý brejkbal v zápase!

3:1
    Navyše Dabrowská ho premenila skvelým tenisom, keď prešla na sieť a výmenu zakončila smečom, takže kanadský pár odskakuje do vedenia 3:1 v prvom sete!

15-0
    Opäť Dabrowská bola veľmi istá pri voleji na sieti a vynútila si chybu Schuursovej.

30-0
    Priamy bod pre Augera-Aliassima pri returne Schuursovej.

40-0
    Koolhof nezvládol výmenu od základnej čiary proti Auger-Aliassimovi, keď forhend poslal do siete.

40-15
    Auger-Aliassime s nevydareným pokusom o lob, ktorý skončil za základnou čiarou.

4:1
    Veľké šťastie pre kanadský pár pri voleji Dabrowskej, ktorému výrazne pomohla páska a Schuursová ho už napriek snahe nedostal cez sieť, takže kanadský pár potvrdil brejk a vedie 4:1 v prvom sete.

4:1

4:1
    Konec přestávky, podávat bude Wesley Koolhof.

0-15
    Priamy bod pre Koolhofa pri returne Augera-Aliassima.

0-30
    Ale ani Dabrowská nemala šancu pri podaní Koolhofa, takže ďalší priamy bod.

0-40
    Do tretice priamy bod pre Koolhofa, keďže opäť na returne neuspel Auger-Aliassime.

4:2
    Dokonalý gem na podaní Koolhof zakončil štvrtým priamym bodom v rade a holandský pár znižuje na 2:4 v prvom sete.

15-0
    Auger-Aliassime s presným smečom, keďže využil nevydarený lob Koolhofa.

15-15
    Dabrowská neuspela s pokusom o čopovaný forhend, ktorý nezmestila do deblového kurtu.

30-15
    Cenný priamy bod pre Dabrowskú pri returne Koolhofa.

40-15
    Auger-Aliassime výmenu rýchlo zakončil víťazným forhendovým volejom.

40-30
    Koolhof však odpovedá víťazným krížnym bekhendom mimo dosah Dabrowskej.

40-40
    Navyše Schuursová predviedla skvelé forhendové obhodenie po čiare, na ktoré nedosiahol Auger-Aliassime.

A-40
    Dabrowská prešla na sieť a svoj útok si zakončila nechytateľným smečom.

40-40
    Schuursová vytiahla víťazný forhendový return po čiare, ktorým opäť nachytala Augera-Aliassima na sieti.

A-40
    Dabrowská trafila víťazný bekhend po čiare a vybojovala ďalšiu výhodu.

40-40
    Koolhof však bol pripravený na sieti a výmenu zakončil presným forhendovým volejom.

A-40
    Ďalšia výhoda pre kanadský pár, keďže Auger-Aliassime zakončil forhendovým volejom na sieti.

5:2
    Napokon priamy bod pre Dabrowskú, takže kanadský pár zvládol zatiaľ najťažší gem na podaní a vedie 5:2 v prvom sete.

5:2

5:2

0-15
    Nepresný bekhendový return po čiare od Augera-Aliassima.

0-30
    Priamy bod pre Schuursovú pri returne Dabrowskej.

0-40
    Auger-Aliassime poslala forhendový return iba do siete.

5:3
    Takisto aj Dabrowská trafila forhendový return do siete, takže ľahký gem na podaní aj pre Schuursovú a holandský pár znižuje na 3:5 v prvom sete.

15-0
    Auger-Aliassime trafil druhé eso v zápase na začiatok podania na víťazstvo v prvom sete.

30-0
    Dabrowská s dobrým bekhendovým volejom na sieti a Koolhofov bekhend doletel až za základnú čiaru.

40-0
    Opäť skvelá Dabrowská na sieti, ktorá zahrala víťazný forhendový volej a kanadský pár má tri setbaly!

6:3
    Schuursovej nevyšiel prechod na sieť, keď nezvládla náročný bekhend a kanadský pár vyhral prvý set 6:3, takže sa približuje k zisku bronzových medailí!

0:0

0:0

15-0
    Koolhof vyhodil forhend po celkom dobrom podaní.

30-0
    Dokonca Koolhof v tejto výmene nezvládol ani smeč, keď musel cúvať a Dabrowská ho prekvapila kvalitným lobom.

40-0
    Auger-Aliassime takticky zahral na telo Schuursovej, ktorá nemala šancu na sieti a kanadský pár má tri brejkbaly!

1:0
    Napokon veľmi nevydarený gem na podaní Koolhof zakončil ďalšou nevynútenou chybou z forhendovej strany a kanadský pár získava dôležitý brejk hneď v úvode druhého setu!

15-0
    Veľmi zaujímavá a pestrá výmena, ktorú zakončila Dabrowská úspešným smečom.

30-0
    Schuursová nevydržala v prestrelke proti Auger-Aliassimovi a nakoniec prišla chyba holandskej tenistky.

40-0
    Auger-Aliassime si pripisuje priamy bod, keďže forhendový return Koolhofa skončil v sieti.

2:0
    Dabrowská zahrala víťazný forhendový volej na sieti a kanadský pár po potvrdení brejku vedie 2:0 v druhom sete.

0-15
    Koolhof na sieti uspel bekhendovým volejom, ktorým si vynútil chybu Auger-Aliassima.

15-15
    Vzápätí si však Schuursová pripisuje dvojchybu.

30-15
    Koolhof nedokázal uspieť na sieti, keď neskrotil forhendový return Auger-Aliassima.

40-15
    Dabrowská po kvalitnom returne zakončila vynikajúcim forhendovým volejom na sieti, ktorý priniesol ďalšie dva brejkbaly kanadskému páru!

40-30
    Koolhof uspel na sieti forhendovým volejom, ktorým prinútil k chybu Dabrowskú.

3:0
    Lenže teraz najprv skvelá defenzíva v podaní Dabrowskej a následne vo vyrovnanej výmene od základnej čiary Schuursová prestrelila forhend, takže kanadský pár vedie už 3:0 s výhodou dvoch brejkov v druhom sete!

3:0

3:0
    Konec přestávky, podávat bude Gabriela Dabrowská.

15-0
    Priamy bod pre Dabrowskú pri returne Koolhofa.

15-15
    Konečne sa holandskému páru podarilo uspieť pri prestrelke na sieti, keď výmenu zakončila presným forhendovým volejom Schuursová.

15-30
    Dabrowská si pripisuje iba dvojchybu, čo dáva šancu holandskému páru na returne.

30-30
    Lenže Schuursovej vôbec nevyšiel forhendový return.

40-30
    Takisto aj Koolhof bekhendový return poslal do siete a kanadský pár má gembal.

40-40
    Koolhof ešte udržal nádej pre holandský pár, keďže obhodil krížnym forhendom nepripraveného Auger-Aliassima na sieti.

40-A
    Následne aj vydarený forhendový return Koolhofa, ktorým prinútil Dabrowskú k chybe a holandský pár má vôbec prvý brejkbal v zápase!

3:1
    Schuursová ho využila vynikajúcim víťazným krížnym bekhendom a holandský pár znižuje na 1:3 v druhom sete!

15-0
    Teraz by však Koolhof potreboval uspieť na podaní, ale Schuursová na sieti len pokazila forhendový volej.

15-15
    Koolhof však odpovedá víťazným forhendom presne na ľavú čiaru deblového kurtu.

15-30
    Dabrowská neuspela na sieti, keď nezmestila volej do kurtu.

30-30
    Auger-Aliassime vytĺkol nepresný volej Schuursovej na sieti.

30-40
    Dôležitý priamy bod pre Koolhofa a gembal pre holandský pár.

3:2
    Schuursová zahrala presný forhendový volej po nevydarenom returne Dabrowskej a holandský pár znižuje na 2:3 v druhom sete.

3:2

3:2
    Konec přestávky, podávat bude Félix Auger-Aliassime.

15-0
    Koolhof si výčita, že jeho bekhend bol zbytočne dlhý.

30-0
    Dabrowská na druhýkrát výmenu zakončila na sieti smečom.

40-0
    Koolhof poslal bekhendový return iba do siete.

4:2
    Auger-Aliassime s perfektným bekhendovým úderom v sklze, ktorým zaskočil Koolhofa a Schuursovú na sieti a dopadol presne k základnej čiare, takže kanadský pár vedie 4:2 v druhom sete.

15-0
    Dabrowská výmenu zakončila víťazným bekhendom na sieti.

15-15
    Dabrowská so skvelou defenzívou proti smečom Koolhofa, ale nakoniec predsa len jej posledný vysoký úder dopadol mimo kurt.

15-30
    Priamy bod pre Schuuursovú, keď bol forhendový return Auger-Aliassima nepresný.

30-30
    Dabrowská však trafila víťazný krížny bekhendový úder.

30-40
    Auger-Aliassime tesne minul forhendový return po čiare a holandský pár má gembal.

4:3
    Priamy bod pre Schuursovú aj pri returne Dabrowskej a holandský pár znižuje na 3:4 v druhom sete.

4:3

4:3

15-0
    Koolhof s nevydareným forhendovým returnom.

15-15
    Dabrowskej bekhendový volej nepustila na druhú stranu páska.

30-15
    Opäť priamy bod pre Dabrowskú pri returne Koolhofa.

40-15
    Ale teraz aj Schuursovej forhendový return letel za základnú čiaru.

40-30
    Túto výmenu si Koolhof vyhral sám, keď svoj útok proti Dabrowskej zakončil úspešným forhendovým volejom na sieti.

40-40
    Dabrowská zariskovala a hneď druhý úder z bekhendu poslala za základnú čiaru.

40-A
    Tak teraz Koolhof vytiahol doslova zázračný forhendový return po čiare, na ktorý nedosiahol Auger-Aliassime a znamená dôležitý brejkbal pre holandský pár!

4:4
    Koolhof na sieti prebehol a zakončil presným bekhendovým volejom, takže holandský pár vyrovnáva na 4:4 v druhom sete a máme tu nečakanú drámu!

15-0
    Dabrowská bola na sieti pripravená a zakončila presným obojručným bekhendom.

15-15
    Priamy bod pre Koolhofa pri returne Dabrowskej.

15-30
    Ale aj forhendový return Auger-Aliassima skončil za základnou čiarou.

15-40
    Tvrdá smeč Koolhofa od základnej čiary, ktorú už Dabrowská nevrátila cez sieť.

30-40
    Koolhof zaznamenal dvojchybu, ale ešte jeden gembal pre holandský pár.

4:5
    Koolhof neponechal nič na náhodu a tvrdý útok zakončil presným smečom, takže holandský pár otočil takmer stratený druhý set a vedie 5:4.

4:5

4:5

0-15
    Auger-Aliassime podáva na udržanie v druhom sete, ale Schuursová s presným forhendovým zakončením na sieti.

15-15
    Dabrowská však odpovedá tiež víťazným forhendovým volejom.

30-15
    Koolhof poslal forhendový return do siete.

40-15
    Koolhof a Schuursová s niekoľkými vynikajúcimi volejmi na sieti, ale nakoniec Auger-Aliassime našiel cestu za víťazným krížnym forhendom.

5:5
    Auger-Aliassime trafil tretie eso v zápase a kanadský pár vyrovnáva na 5:5 v druhom sete.

0-15
    Dabrowská na sieti nezvládla smeč.

15-15
    Schuursová neuspela v prestrelke od základnej čiary, keď nakoniec poslala úder za základnú čiaru.

15-30
    Koolhof na sieti zakončil výmenu presným smečom.

30-30
    Dabrowská zahrala return na telo Koolhofa, ktorý pokazil forhendový volej.

30-40
    Dabrowská na sieti mala celkom dobrú šancu, ale bekhendový volej poslala za základnú čiaru.

5:6
    Koolhof zakončil výmenu úspešným smečom a holandský pár vedie 6:5 v druhom sete.

5:6

5:6

15-0

15-15
    Dabrowská sa neubránila proti Schuursovej a bekhend vyhodila.

30-15
    Forhendový return Koolhofa skončil v sieti.

40-15
    Auger-Aliassime na sieti zakončil forhendovým volejom.

40-30
    Dabrowská si však pripisuje dvojchybu.

6:6
    Schuursovej sa nevydaril forhendový return a kanadský pár dotiahol druhý set aspoň do tajbrejku, aj keď v ňom viedol 3:0 s výhodou dvoch brejkov.

1-0
    Schuursová v tejto výmene nezvládla defenzívu a jej lob dopadol za základnú čiaru.

2-0
    Schuursovej forhendový return skončil v sieti.

3-0
    Dabrowská bola na sieti pripravená a zakončila presným smečom.

3-1
    Koolhof odpovedá úspešným bekhendovým volejom.

3-2
    Priamy bod pre Schuursovú.

4-2
    Ale takisto priamy bod aj pre Dabrowskú, keď Schuursová pokazila forhendový return.

5-2
    Koolhof trafil forhendový return iba do siete a hoalndský pár je už celkom blízko prehry.

6-2
    Dabrowská po vydarenom returne zakončila bekhendovým volejom na sieti a vybojovala kanadskému páru hneď štyri mečbaly!

7-6
    Dabrowská vytiahla zázračný reflexívny forhend a Schuursová už nemala šancu zareagovať, takže napokon kanadský pár vyhral po setoch 6:3 a 7:6(2) bronzové medaily na olympijskom turnaji v zmiešanej štvorhre!

Konec zápasu

Kanadský pár v zložení Félix Auger-Aliassime a Gabriela Dabrowská sa môžu tešiť z bronzových medailí, ktorú vyhrali na olympijskom turnaji v zmiešanej štvohre, keď v súboji o tretie miesto zdolali holandský pár v zložení Wesley Koolhof a Demi Schuursová. Kanaďanom na víťazstve v úvodnom sete stačil jediný brejk, keďže inak boli stopercentný na podaní. Po tom, čo druhého setu vstúpili ziskom dvoch brejkov a viedli už 3:0, vyzeralo to na ich jasný triumf, lenže holandský pár zabojoval a hneď dvakrát zobral podanie Dabrowskej. Napokon sa o osude druhého setu rozhodlo až v tajbrejku, ale aj doňho lepšie vstúpil kanadský pár a nakoniec ho celkom jasne ovládol. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a budem sa na Vás tešiť pri ďalších tenisových prenosoch! (19:23:50)