Považská Bystrica – Malženice 3:1 (kon.) | Humenné – Púchov 2:2 (kon.) | Petržalka – Zlaté Moravce 0:1 (kon.)
L. Mikuláš – Slovan Bratislava U21 2:1 (kon.)
FC Petržalka
0:1 (0:0)
FC ViOn Zlaté Moravce
sk Sobota 03.08.2024, 17:00 • Štadión FC Petržalka • MONACObet liga • 2. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

2. kolo MONACObet ligy prináša dnes štyri zápasy. O 17:00 sa začína duel medzi Petržalkou a Zlatými Moravcami.

Petržalčania neboli v minulej sezóne ďaleko od postupu do najvyššej súťaže, no v baráži neprešli cez Michalovce.

Z. Moravce naopak skončili na poslednom mieste Niké ligy a vypadli do II. ligy.

Petržalka nastúpila v úvodnom kole proti nováčikovi zo Zvolena, ktorého zdolala 3:0. Vion hral tiež proti nováčikovi, nad Starou Ľubovňou zvíťazil 2:0.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

7
    Danek odcentroval do pokutového územia, lopta končí v rukaviciach Richtera.

9
    Baumgartner v protiútoku, zakombinoval s Kuzmom, ale k zakončeniu to neviedlo.

13
    Center z kopačky hráčov Z. Moraviec končí v rukách Halousku. Čakáme na zaujímavejšiu šancu.

15
    Postavenie mimo hry, v ktorom sa ocitol Nonikashvili.

17
    Begala zakončil z voleja spoza šestnástky, mieril tak tri metre vedľa pravej žrde.

18
    Žltá karta pre tím FC ViOn Zlaté Moravce (Duga).

19
    Šurnovský zrýchlil hru, okamžite dával pred bránu, kde hľadal Šveca, no ten sa k lopte nedostal.

20
    Šurnovský centroval od rohovej zástavky, Richter boxoval, no zrazil sa so spoluhráčom, lopta doputovala k Danekovi, ktorý však zblízka mieril iba vedľa žrde.

22
    Duga to vzal na seba a zakončoval, no mieril nad brvno Halouskovej brány.

24
    Konan si postrážil Balaja, Halouska môže zakladať útočnú akciu svojho tímu.

25
    Dobrý pokus Pavúka z uhla, ktorý sa snažil prekvapiť Richtera strelou na bližšiu žrď, gólman hostí si dal ale pozor a vyrážal.

29
    Baumgartner centrom nenašiel spoluhráča, pálil potom Duga spoza šestnástky, Halouska zasahoval nadvakrát.

31
    Danek to skúšal obaľovačkou na zadnú žrď, Richter vytiahol výborný zákrok!

32
    Vion dlho nevedel dostať loptu von zo svojej šestnástky, napokon sa ubránil, Pavúkova prízemná strela bola zastavená.

32
    Žltá karta pre tím FC Petržalka (Konan).

34
    Šurnovský odvrátil center, následne sa Duga previnil útočným faulom.

35
    Pavúk zakončil zvnútra šestnástky, jeho tečovaný pokus tesne minul pravý horný roh brány!

37
    Dobrá prihrávka na krídlo na Daneka, ten sa zbavil Suľu a vošiel do pokutového územia, jeho strelu vyrážal Richter!

37
    Švec sa ocitol zoči voči Richterovi, ten je znova úspešný a pripisuje si zákrok za zákrokom!

39
    Šanca aj na druhej strane. Kadlec poslal výborný center z ľavej strany na päťku, kde hlavičkoval Kuzma, no z výbornej pozície netrafil medzi tri žrde!

41
    Danekov center do pokutového územia berie Richter.

42
    Konan dobre pokryl Kuzmu a odvracia center zo šestnástky.

43
    Danek sa snažil z ľavej strany vojsť do šestnástky, v súboji jeden na jeden ale neprešiel cez Suľu.

44
    Mazan opečiatkoval konštrukciu brány Richtera!

45+1
    Priamy kop pre Vion z veľmi výhodnej pozície.

45+2
    Baumgartner trafil hráča v múre, loptu následne chytá Halouska.

45+2
    Prvý polčas sa skončil.

V prvom polčase duelu medzi Petržalkou a Z. Moravcami sme gól nevideli, no viac šancí mali rozhodne domáci.
    Druhý polčas sa začne o 18:04.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce:
    z ihriska odchádza Baumgartner, prichádza Holp.

46
    Mazan strieľal z druhej vlny po odrazenej lopte, Richter zasiahol pred bránkovou čiarou!

48
    Iba bočná sieť sa rozvlnila po strele Daneka, ktorý sa natlačil cez Suľu.

50
    Begala sa predieral cez Gona, ktorý si v súboji pomáhal rukami. Štandardka pre Petržalku.

51
    Šurnovský krútil loptu na zadnú žrď, pred Konanom hostia odvrátili na roh.

52
    z ihriska odchádza Duga, prichádza Halo.

53
    Zlaté Moravce dali gól!
    Z ničoho nič idú hostia od vedenia! Striedajúci JAROSLAV HOLP zužitkoval nezištnú prihrávku od nepokrytého Kuzmu a po zemi trafil k vzdialenejšej pravej žrdi.

55
    Suľa hral v šestnástke rukou, Petržalka bude kopať penaltu!

56
    Pavúk (FC Petržalka) nepremenil pokutový kop.

Pavúk mieril k pravej žrdi, no Richter bleskurýchlo skočil k žrdi a loptu vyrazil!

58
    Riznič sa proti dvojici protihráčov nepresadil, Petržalka však zostáva pri lopte v strede poľa.

60
    Nonikashvili fauloval Oršulu pri postrannej čiare, štandardku zahrá Šurnovský.

60
    Vysoký center hostia odvrátili, Begalov následný pokus bol zblokovaný.

64
    Petržalčania napádajú rozohrávku Z. Moraviec, tie však dobre kombinujú.

65
    Hostia v rýchlom brejku, Suľa miesto centra zakončoval z pravej strany, lopta preletela nad brvnom.

68
    Striedanie v tíme FC Petržalka:
    z ihriska odchádza Švec, prichádza Gašparovič.

70
    Riznič rukami zatiahol Gona pred pokutovým územím, dobrá štandardka pre hostí.

71
    Balaj obstrelil múr a len tesne míňa bránu Halousku!

72
    Neuveriteľné, čo dnes Petržalka zahodí. Mazan mieril zblízka iba do žrde!

75
    Žltá karta pre tím FC Petržalka (Dinga).

76
    Nonikashvili bol exekútorom priameho kopu z ideálnej pozície, bránu ale vysoko prestrelil, vôbec mu to nevyšlo.

78
    Gašprovičova dobrá lopta na Mazana, ktorý ale váhal so zakončením, už bol z veľkého uhla a bol potom čisto odzbrojený.

78
    Žltá karta pre tím FC Petržalka (Mazan).

79
    Richter vybehol na hranicu svojej šestnástky hlavou odohral loptu v súboji s Danekom.

82
    Zbytočný zákrok Begalu zozadu dáva Vionu možnosť ďalšej štandardky.

83
    Gono nakopol loptu do územia nikoho, loptu berie Halouska.

84
    z ihriska odchádza Begala, prichádza Holásek.

84
    Holásek okamžite získal roh.

85
    Šurnovského center Balaj odvracia na ďalší roh.

86
    Petržalka zahráva už štvrtý roh v krátkom slede.

87
    Po hlavičke Balaja budú domáci vhadzovať.

88
    Danek fauluje Nonikashviliho, lopta pre Vion.

89
    Pavúk neprešiel cez Suľu, ktorý si počínal výborne.

89
    z ihriska odchádza Pavúk, prichádza Murko.

90+1
    Pretiahnutý Murkov center končí v rukaviciach Richtera.

90+2
    z ihriska odchádza Kuzma, prichádza Mondek.

90+3
    z ihriska odchádza Nonikashvili, prichádza Hodúr.

90+4

Petržalka v druhom polčase nepredviedla taký dobrý výkon, ako v prvom, gólovo udreli napokon iba hostia zo Zlatých Moraviec a berú všetky tri body. Jediný gól stretnutia strelil v 53. minúte striedajúci Holp. V 56. minúte Richter zneškodnil penaltu Pavúka. (18:54:38)