Indie – Velká Británie 2:1 po nájezdech (kon.) | Belgie – Španělsko 2:3 (kon.)
Nizozemsko – Austrálie 2:0 (kon.) | Německo – Argentina 3:2 (kon.)
Indie – Velká Británie

2:1 po nájezdech

(0:0, 1:1, 0:0, 0:0, 4:2sn)

Neděle 04.08.2024, 10:00 • Yves-du-Manoir Stadium - 1 • Olympijské hry - Pozemní hokej (muži) • Čtvrtfinále
Sledujte:

Je konec, na hřišti propuká obrovská radost hráčů Indie. Ta totiž porazila ve čtvrtfinále turnaje výběr Velké Británie po samostatných nájezdech 4:2. V 17. minutě viděl domácí Rohidas červenou kartu za hokejku v obličeji soupeře. Indové se ale poté dostali do vedení zásluhou Hamanpreeta Singha po trestném rohu o minutu později. Britové tlačili, ale vstřelili pouze jednu branku. Lee Morton ve 27. minutě srovnal stav. Britové bušili do obrany Indie, ale po 60 minutách hry už gól nepadl. O vítězi tak rozhodly nájezdy. V nich hosté dvakrát selhali a hrdinou se stal indický brankář Parattu Raveendran. (11:50:30)

Raj Kunar PAL - 2:1 na nájezdy

Raj Kunar Pal se otočil před brankářem a pak poslal míček okolo jeho těla do sítě. Indie postupuje do semifinále!
    Druhý neproměněný nájezd Britů má na svědomí Roper

Phillip Roper ze svého nájezdu trefuje u pravé tyčky jenom brankáře Indů.

Latit Kumar Upadyay poslal balonek pod tělem brankáře do branky. Inodvé vedou 3:2.
    Williamson minul ve třetí sérii bránu

Williamson míjí bekhendem indickou branku.

Sukhjeet Singl si položil brankáře a pak poslal z nájezdu balonek ke vzdálenější tyčce – 2:2.

Wallace ale z rychlého nájezdu vrací Britům zpátky vedení v samostatných nájezdech. Balonek poslal pod těle brankáře.

Harmapeet Singh se otočil před brankáře Britů a pak mu poslal balonek okolo betonu do sítě. Je srovnáno

Albery vyjel do pravé strany, položil si brankáře a pak poslal balonek do prázdné branky.

Po krátké přestávce rozhodnou o vítězi samostatné nájezdy. Britové pojedou jako první.

60
    Skončila čtvrtá čtvrtina a Indie hraje s Brity nerozhodně 1:1. Souboj o semifinále pokračuje!

60
    Parattu Raveendran vykopává tečovaný balonek mimo ohrožený prostor patnáct vteřin před koncem.

60
    Poslední minuta a Britové jsou v obležení branky domácích.

59
    Albery na pravé straně parádně zpracoval vysoký balonek, ale poté jeden z domácích šlápl na balonek.