Japonsko – Belgie 58:85 (kon.) | Kanada – Nigérie 70:79 (kon.) | Německo – USA 68:87 (kon.)
Austrálie – Francie 79:72 (kon.)
Austrálie
79:72 (19:17, 34:34, 59:50)
Francie
Neděle 04.08.2024, 21:00 • Stade Pierre-Mauroy, Lille • Olympijské hry - ženy • 3 • Skupina B
Sledujte:

Basketbalistky Austrálie dokázaly porazit domácí Francii a přeci jen si zajistily postup do čtvrtfinále! Navíc dokázaly vyhrát o více než šest bodů, konkrétně o sedm, a to znamená, že se vyhnou největším favoritkám na zlato z USA. Francie, Austrálie i Nigérie totiž uzavřely skupinu B s bilancí 2 – 1. V minitabulce pak mají nejlepší skóre Francouzky a Australanky se posunuly na druhé místo před Nigerii.

Utkání bylo dlouho velmi vyrovnané. V poločase se šlo do šaten za stavu 34:34. Protinožkyním však vyšel závěr třetí čtvrtiny a na začátku čtvrté svůj náskok navýšily i na dvojciferný rozdíl. Domácí hráčky se pak ještě dostaly na dostřel, konkrétně na stav 64:65, ovšem koncovka vyšla lépe o postup bojujícímu celku z Oceánie.

Výborně zahrála Tess Magdenová, která zaznamenala 18 bodů, z toho čtyři trojky. 14 bodů a šest doskoků si pak zapsala Ezi Magbegorová. Francii táhla především Gabby Williamsová, ta nastřílela 15 bodů. (22:56:39)

Konec zápasu. (79:72)
    40:00 Australanky porazily domácí Francii a zajistily si postup do čtvrtfinále.

40:00
    Ta proměnila první. Druhý už ne. To ale Australankám nevadí. Čas vypršel a po klaksonu vypukla obrovská radost basketbalistek ve žlutém! Ty se dnes vybičovaly k nejlepšímu výkonu na turnaji a zajistily si postup do čtvrtfinále. (79:72)

39:57
    Francouzky šly do faulu. Na trestné hody poslaly Caylu Georgeovou. (78:72)

39:55
    Oddechový čas pro Austrálii. Už se hraje vyloženě jen o skóre a konečné postavení v tabulce. (78:72)

39:55
    Australanky si dokonce nechaly dát dvojku. Pod svým košem nechaly zcela volnou Marieme Badianeovou. (78:72)

„Hlavně nesmíme dostat trojku. Nesmíme dostat trojku!“ upozorňuje australské hráčky jejich trenérka Sandy Brondellová. Dvoubodový koš by teď nevadil. (78:70)

39:48
    Steph Talbotová proměnila dvě šestky! Oddechový čas si bere Francie. (78:70)

39:42
    Cayla Georgeová navyšuje na rozdíl šesti bodů! Tohle by bylo pro Australanky naprosto optimální. (76:70)

Tohle bude zajímavá koncovka. Francouzky nechtějí prohrát, Australanky na jednu stranu potřebují vyhrát a na druhou stranu by se jim hodila výhra alespoň o šest bodů, aby měly hratelnější čtvrtfinále.

39:26
    Marine Johannesová dává trojku a je tu další time-out pro Austrálii! (74:70)

39:18
    Sami Whitcombová se prosazuje z podkoše! Pokud by Australanky vyhrály o šest bodů a více, vyhnuly by se ve čtvrtfinále USA. (74:67)

39:01
    Oddechový čas pro Austrálii. (72:67)

39:01
    Georgeová netrefila za tři. Míč si vzaly Francouzky a Gabby Williamsová se s tím nepárala. Šla hned do zakončení a dává tři body. Původně to tedy bylo považováno za dva, ale po kontrole u videa došlo k nápravě. (72:67)

38:34
    Výborná obrana Austrálie. Talbotová vystihla přihrávku. (72:64)

37:59
    Následovaly trestné hody a ty proměnila Ezi Magbegorová. Osmibodový rozdíl. (72:64)

37:59
    Oddechový čas pro Francii dvě minuty před koncem závěrečné čtvrtiny. (70:64)

37:43
    Střela Ayayiové byla krátká a míč se odráží k Austrálii. (70:64)

37:20
    Australanky drží šestibodový náskok a sahají po čtvrtfinále! (70:64)

36:14
    Cayla Georgeová dává důležitou trojku z rohu! (70:64)

35:32
    Tess Magdenová přidává dva body na stranu Australanek. (67:64)
    35:22 Nájezd Williamsové.

35:22
    Nájezd Gabby Williamsové v závěru limitu pro útok! Oba týmy dělí jediný bod. A to Australanky vedly na začátku čtvrtiny o jedenáct. (65:64)

34:30
    Williamsová byl skvěle ubráněna Georgeovou! Míč mají Australanky. (65:62)

33:54
    Gabby Williamsová zaznamenala trojku a Francie je na dostřel! (65:62)

33:32
    Magdenová neproměnila tříbodovou střelu. Míč se pak odrazil do zámezí od Australenek. (65:59)

33:03
    Ezi Magbegorová oba proměnila. (65:59)

33:02
    Magbegorová byla faulována Badianeovou a bude házet trestné hody. (63:59)

32:42
    Proměnila alespoň druhý. (63:59)

32:41
    Gabby Williamsová doskočila po střele Lacanová. Pak se nechala faulovat a vybojovala trestné hody. (63:58)
    31:58 Badianeová nejprve zablokovala pod vlastním košem a založila akci, ze které dala Lacanová trojku.

31:58
    Francouzky to nevzdávají! Nejprve skvělý blok Badianeové. Poté následoval kontro, Cheryová shodila míč doprava na Leilu Lacanovou a ta trojkou snižuje. Oddechový čas pro Austrálii. (63:58)

31:40
    Snížení trefila Gabby Williamsová. (63:55)

31:21
    Další bory pro Sami Whitcombovou. (63:53)

31:12
    Badianeová se pod košem proti bránícím Australankám střelecky neprosadila. (61:53)

30:41
    Alexia Cheryová dává trojku! (61:53)

30:24
    Střelou za dva body navyšuje Sami Whitcombová. Poprvé je tu dvojciferný náskok! (61:50)

30:09
    Měnit se nic nebude. Australanky rozehrávají od postranní čáry. (59:50)

30:09
    Zatímco Michelová odchází s krvácejícím nosem do útrob haly k dalšímu ošetření, rozhodčí si celou situaci přehrávají u videa... (59:50)

30:09
    Sarah Michelová dostala ránu loktem od Talbotové. Domácí hráčka se drží za obličej a ještě ji byl odpískán faul, což se publiku vůbec nelíbí. (59:50)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (59:50)

Po třetí čtvrtině vedou Australanky nad domácí Francií o devět bodů a nejsou daleko k postupu do čtvrtfinále. K tomu potřebují tento náskok neprohospodařit.

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (59:50)

29:35
    Cayla Georgeová využila pěknou přihrávku od Whitcombové! (59:50)

29:20
    Leila Lacanová snižuje. (57:50)

28:59
    Sami Whitcombová se trefila z rychlého kontru! (57:48)

28:44
    Magbegorová byla zablokována devatenáctiletou Malongaovou! (55:48)

28:20
    Na sebe to vzala Johannesová, ale její nájezd neskončil košem ani faulem. (55:48)

28:05
    Další trojka Tess Magdenové a Australanky dorovnávají své nejvyšší vedení v zápase! (55:48)

27:42
    Skvělá práce Australanek pod vlastním košem. Výborně se ubránily. (52:48)

27:14
    Tess Magdenová se trefila za tři a Australanky vedou o čtyři body! (52:48)
    26:46 Krásná nahrávka Johannesové.

26:46
    Marine Johannesová vymyslela krásnou asistenci pro Valeriane Ayayiovou. (49:48)

26:41
    Tentokrát se Magbegorová neprosadila pod košem. (49:46)

26:02
    Ezi Magbegorová přidává další dva body na stranu Austrálie! (49:46)

25:52
    Ayayiová zkoušela trojku, ale bylo to moc krátké. (47:46)
    25:27 Koše Magbegorové.

25:27
    Další koš Magbegorové a Francouzky si berou time-out. (47:46)

25:05
    Ezi Magbegorová využila nahrávku pod koš. (45:46)

24:53
    Marieme Badianeová přidala dvoubodový koš. (43:46)

24:33
    Také Alanna Smithová si počínala výborně pod košem. (43:44)

24:08
    Valeriane Ayayiová se prezentovala perfektním nájezdem pod koš. (41:44)

23:46
    Smithová měla k dispozici další dva trestné hody, ale neproměnila ani jeden! (41:42)

23:20
    Ten už Australanka neproěnila. (41:42)

23:20
    Alanna Smithová dala koš s faulem Ayayiové! Takže ještě trestný hod. (41:42)

23:06
    A Valeriane Ayayiová zaznamenala trojku! (39:42)

22:52
    Neproměněné střely na obou stranách. V útoku Francie. (39:39)

22:00
    Steph Talbotová srovnala tříbodovou střelou! (39:39)

21:44
    Marieme Badieneová první šestku dala, druhou už ne. Je to vůbec první neproměněný trestný hod v zápase. (36:39)

21:43
    Ayayiová krásně nahrála pod koš Badianeové. Ta byla faulována a budou z toho dva trestné hody. (36:38)

21:01
    Gabby Williamsová zase posouvá Francii do vedení. (36:38)

20:38
    Alanna Smithová srovnává. (36:36)

20:20
    Janelle Salaünová využila volnou střelu z modrého území. (34:36)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (34:34)

Po prvním poločase hrají Australanky s Francií nerozhodně 34:34. Basketbalistky z Oceánie musejí vyhrát, pokud chtějí postoupit do čtvrtfinále a na jejich výkonu a úsilí je to znát. Zatím sledujeme asi jejich nejlepší výkon na hrách a domácí Francouzky proti sobě mají rovnocenného protivníka. Austrálie dokonce vedla na konci první čtvrtiny o sedm bodů, ovšem hráčky z Francie dokázaly tuto ztrátu vymazat. Ve druhé čtvrtině už to bylo vyrovnané, domácí hráčky se pak košem za stavu 30:30 dokonce poprvé dostaly do vedení.

Nejvíce bodů:
    Tess Magdenová 10 – Sarah Michelová 7

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (34:34)

19:56
    Atwellová netrefila za tři body, Francouzky doskakují. (34:34)

Obrovský rámus v hledišti! Hráčky při time-outu se asi ani nemohou vzájemně slyšet. (34:34)

19:34
    Oddechový čas pro Austrálii. Její hráčky si chtějí připravit závěrečnou akci prvního poločasu. (34:34)

19:20
    Amy Atwellová doskočila po nepřesném trojkovém pokusu Georgeové a srovnává! (34:34)

18:58
    Nepřipravená střela Williamsové nespadla do koše. (32:34)

18:33
    Smithová netrefila trojku z levého rohu. Obranný doskok pro Francii. (32:34)

18:20
    Oddechový čas pro Francii. (32:34)

18:05
    Salaünová střílela do obroučky, ale Rupertová si připsala útočný doskok! (32:34)

17:40
    Skvělá obrana Francouzek. Smithová střílela až po klaksonu a Australanky tak ztrácejí míč kvůli tomu, že jim vypršel limit pro zakončení. (32:34)

17:15
    Iliana Rupertová se nemýlila ze šestek. Tahle disciplína dnes hráčkám zatím jde. (32:34)

16:57
    Australanky srovnávají díky spolupráci Magbegorové a zakončující Alanny Smithové. (32:32)

16:13
    Francie vůbec poprvé v zápase vede! Trestné hody proměnila Marieme Badianeová. (30:32)

15:53
    Badianeová z tříbodové distance netrefila a doskok mají Australanky. (30:30)

15:30
    Za tři body se trefila Iliana Rupertová. Je vyrovnáno. (30:30)

15:02
    Magdenová to tentokrát zkoušela za tři body z osy, ale netrefila přesně. (30:27)

14:23
    Tess Magdenová trefuje trojku z levé strany! (30:27)
    14:02 Skvělá práce Michelové.

14:02
    Sarah Michelová vypíchla míč soupeřce a ze samostatného úniku vyrovnává! Australanky si vyžádaly time-out. (27:27)

13:45
    Na koš Steph Talbotové reaguje Gabby Williamsová. (27:25)

13:40
    Ty Michelová proměnila a snižuje na dvoubodový rozdíl. (25:23)

13:09
    Ztrátu soupeřek se snažila využít Sarah Michelová. Ta byla faulována Whitcombovou a budou z toho dva trestné hody. (25:21)
    12:31 Toolová využila krásný pas Whitcombové.

12:31
    Whitcombová vysunula krásnou přihrávkou Mariannu Tolovou a ta zakončuje nájezd na koš. Francouzský kouč si vyžádal time-out. (25:21)

12:01
    Marianna Tolová vrací Austrálii vedení. (23:21)

11:48
    Francouzky těžily z útočného doskoku a Marine Johannesová dorovnává stav. (21:21)

10:48
    Sami Whitcombová proměnila dva trestné hody. (21:19)

10:10
    Marine Johannesová v úvodu druhé čtvrtiny srovnává. (19:19)

Začala druhá čtvrtina. (19:17)
    Povedené australské fragmenty z úvodní čtvrtiny.

První čtvrtina skončila. (19:17)

09:40
    Tess Magdenová vrací Austrálii vedení. (19:17)
    09:19 Trojka Michelové.

09:19
    Sarah Michelová dává trojku! Francie sedmi body v řadě srovnává. (17:17)

08:56
    Johannesová netrefila volnou trojku. (17:14)

08:26
    Následovala australská ztráta a snadný koš pro Romane Berniesovou! (17:14)

08:18
    Krásný nájezd Marine Johannesové. (17:12)

07:58
    Nyní byla Tess Magdenová poslána na trestné hody, které proměnila. Sedmibodový náskok pro Austrálii. (17:10)

07:29
    Tess Magdenová trefuje první trojku zápasu! (15:10)

07:10
    Cheryová našla Marieme Badianeovou, která zaznamenala dva body pro Francii. (12:10)

06:56
    Magbegorová se nyní neprosadila pod košem. (12:8)

06:06
    Další koš pro Austrálii. Sami Whitcombová si odskočila od soupeřky a zabodovala. (12:8)

05:49
    Romane Berniesová snižuje. (10:8)

05:22
    Ezi Magbegorová dostala přihrávku pod koš a zaznamenala dva body pro Austrálii. (10:6)

05:07
    Výborný nájezd Valeriane Ayayiové, která míč hodila na koš jednou rukou a po obroučce nakonec dojel na místo určení. (8:6)

04:54
    Marina Johannesová byla faulována ještě před tím, než střílela. Rozehrává se jen z pod koše. (8:4)

04:31
    Alanna Smithová dostala přihrávku pod koš a tam se prosadila. Vypadá to, že australské basketbalistky zatím zachytily začátek utkání. (8:4)

04:12
    Fauthouxová netrefila za tři body. Australanky mají obranný doskok. (6:4)

03:44
    Melbourneová předvedla skvělý blok proti Badianeové! (6:4)

03:00
    Nepříjemná srážka Alanny Smithové s Marine Fauthouxovou. Posouzeno jako útočný faul Australanky. Domácí hráčka se držela za hlavu, ale vypadá to, že bude v pořádku. (6:4)

02:39
    Alanna Smithová vrací vedení Australankám. (6:4)

02:15
    Janelle Salaünová proměnila dva trestné hody a srovnala stav. (4:4)

01:54
    Marine Fauthouxová prodriblovala až do oblouku a z dvoubodové vzdálenosti se nemýlila. (4:2)

01:16
    Jade Melbourneová udeřila z rychlého kontru po ztrátě Francouzek. (4:0)

00:15
    Australanky zaznamenaly dva body zásluhou Ezi Magbegorové. (2:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Hymny dozněly. Marseillaisa domácí fanoušky pořádně rozvášnila.

Nyní zazní hymny obou zemí. Nejprve australská a poté francouzská.

Austrálie: Melbourneová, Wallaceová, Talbotová, Magdenová (C), Smithová, Magbegorová, Tolová, Georgeová, Atwellová, Borlaseová, Jacksonová, Whitcombová.
    Trenér: Sandy Brondellová

Francie: Fauthouxová, Cheryová, Michelová (C), Ayayiová, Rupertová, Salaünová, Malongaová, Williamsová, Badianeová, Johannèsová, Lacanová, Berniesová.
    Trenér: ean-Aimé Toupane

Rozhodčí: Castillo, Forsbergová, Reneauová.

Austrálie:
    Australanky měly podle papírových předpokladů ze skupiny postoupit. Nezvládly ale vstup do turnaje, když překvapivě podlehly 62:75 Nigérii. Následovala výhry 70:65 nad Kanadou, ale k postupu i tak potřebují zvítězit nad domácími basketbalistkami. A to bude těžký úkol.

Francouzky si dosud připsaly dvě naprosto shodné výhry. Kanadu i přehrály výsledkem 75:54 a před domácím publikem si tak zahrají čtvrtfinále. I na závěr skupinové fáze budou chtít fanoušky potěšit.

Vítám tu všechny milovníky basketbalu! Olympijský turnaj žen dnes nabízí poslední zápasy skupinové fáze. V rámci skupiny B se utkají Australanky s domácími Francouzkami. Ty oba předchozí duely vyhrály a mohou se těšit na čtvrtfinále. Hráčky Austrálie se naopak nacházejí s bilancí jedné výhry i porážky na třetí pozici a musejí zvítězit. Už nyní je totiž jasné, že ani z tabulky třetích míst by dál nešly.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.