Jednotlivci – muži (kon.) | Jednotlivci – muži Vítěz: Kim Woojin (KOR) (kon.)
Jednotlivci – muži

Neděle 04.08.2024, 13:00Olympijské hry - Lukostřelba • Čtvrtfinále
Sledujte:

Korejci už po čtvrtfinálových zápasech vědí, že v této disciplíně si připíší minimálně jednu medaili. Nejpřesvědčivější výkon ze všech střelců však předvedl Brady Ellison, který ve svých zápasech tady v Paříže střílí ve velké pohodě. Lukostřelecký turnaj mužů vrcholí, buďte u toho s námi! (13:57:02)

Konec čtvrtfinálových zápasů.

6:0
    Dix, dix, dix! Ellison zakončuje čtvrtfinále v nejlepším možném stylu a po jisté výhře 6:0 postupuje do semifinále!

Přesný střed pro Korejce značí to, že bude ještě bojovat. Američan však chce ukončit zápas už v tomto setu.

Kim možná cítí lehkou nervozitu, protože zahajuje pouze osmičkou. Ellison je v naprostém klidu a nachází desítku!

4:0
    Ellison před svým třetím šípem věděl, že k výhře potřebuje desítku. A tu skutečně našel, dostává se tedy do velmi komfortní pozice!

Oba tentokrát za devět.

Oba střelci zahájili druhou sadu desítkou.

2:0
    Kim se vrátil do hry desítkou, ale Ellison neponechal nic náhodě a přesným šípem se dostává do vedení v zápase!

Korejec se zlepšil za devět, zatímco Američan stále drží vedení díky devítce.

Kim začíná pouze osmičkou, zatímco Ellison zapisuje devět bodů.

Na scénu přichází poslední čtvrtfinálová dvojička. Sedmý nasazený Američan Brady Ellison vyzve druhého nasazeného Korejce Kima Je Deoka!

6:5
    Addis sice také trefil desítku, ale bylo to přece jen o něco dál a kvůli tomu končí, i když předvedl naprosto fantastický výkon!

Florian Unruh nachází téměř přesný střed, dělilo ho jen pár milimetrů!

Při rozstřelu má střelec jeden šíp na to, aby se trefil co nejblíže středu. Uvidíme, kdo si zajistí postup do bojů o medaile.

5:5
    Unruh svým posledním šípem našel desítku a vynutil si tedy rozstřel na jeden šíp!

To už však neplatí po druhých šípech, Addis jen za osm.

Po první rundě Addis zase vede o jeden bod.

3:5
    Francouzký mladík nalezl důležitou desítkou, kterou zajistil remízu. Předčasně si tedy zajistil rozstřel a navíc dostal Unruha pod tlak.

Při druhé rundě ale Unruh srovnává na 19:19.

Addis se dostává do vedení a fanoušci jsou u vytržení!

2:4
    Unruh po sedmičce kroutí hlavou, protože kvůli ní přišel o set. Addis sice našel jen osmičku, ale to mu samozřejmě stačí.

A opět oba stejně, nyní to byl přesný střed.

Oba střelci stále zapisují stejné body, tentokrát oba za devět.

2:2
    Třetí šíp už nebyl úplně ideální, ale oba střelci okopírovali své šípy, což znamená další remízu.

A i při druhé rundě oba dva zapsali deset bodů.

Oba závodníci se výrazně zlepšili, protože oba zahájili za deset.

1:1
    Addis napravil pokažený druhý šíp a devítkou si zajistil aspoň remízu. Avšak určitě se na sebe zlobí, protože si mohl připsat zisk obou setových bodů.

Další osmička pro Němce, jenže Addis navázal šestkou, takže máme překvapivě srovnáno.

Addis se hned po první rundě dostává do vedení desítkou, protože Unruh zahájil pouze osmičkou!

Následuje nejzajímavější čtvrtfinále pro evropského fanouška! Proti sobě se totiž představí dva evropští střelci, Němec Florian Unruh a domácí Baptiste Addis!

Čeká nás tedy čistě korejské semifinále, které určitě bude stát za to!

6:4
    Mete Gazoz však nabídnuté šance nevyužil a po osmičce se loučí s olympijským turnajem.

Korejec jen za osm bodů a dává svému soupeři poslední šanci na vyrovnání!

Kim pokračuje desítkou, zatímco Gazoz pouze devítkou.

Poslední set začíná lépe Korejec, zapsal deset bodů, zatímco Gazoz jen devět.

4:4
    Gazoz přidává další osmičku, ale i tak si předčasně zajistil alespoň remízu. Nakonec ale bere výhru, protože Kim trefil pouze devítku!

Gazoz nachází čistý střed a sklízí obrovské ovace, tureckých fanoušků tady není málo. A Korejec jen za osm!

Oba závodníci zahájili velmi důležitý set devítkou.

4:2
    Oba závodníci našli posledním šípem desítky, nic to ale nezměnilo na triumfu Kima ve třetím setu.

Další osmička pro Turka, Kim tak může střílet v naprostém klidu.

Ajajaj, Gazoz odpovídá na desítku pouze osmičkou, takže třetí sadu si nejspíš prohrál už prvním šípem.

2:2
    Kim zapisuje skoro perfektní skóre, Gazoz si pod tlakem nedokázal zajistit ani remízu.

Kim nachází svou první desítku až pátým šípem, což je na jeho poměry dost pozdě! Gazoz zase nestíhal, devítku ale určitě bere.

Gazoz se přesným středem opět ujímá vedení!

0:2
    Kim Woojin není ve své obvyklé pohodě, třetím šípem trefil jen sedmičku. Gazoz tak první set ovládl bez větších problémů.

Mete Gazoz se svým druhým šípem dlouho vyčkával, ale nakonec se to vyplatilo! Desítka pro něj a jde do vedení.

Oba střelci pro začátek za devět, blíže ke středu měl Turek.

Mete Gazoz nikdy ve své kariéře neporazil Kima Woojina, ale v poslední sezóně posbíral spoustu velkých úspěchů. Takže teď nebo nikdy!

Do akce jde další korejský závodník, tentokrát je to Kim Woojin! Ten v kvalifikaci zastřílel ze všech nejlépe a je tedy nejlépe nasazeným střelcem! Proti němu nastoupí turecký střelec Mete Gazoz, který chce také usilovat o medaili!

6:4
    Nespoli klíčovou desítku nenašel, takže Lee Wooseok postupuje do semifinále! Velmi vyrovnané čtvrtfinále rozsekl až poslední set, kde Korejec zvítězil 28:27!

Ve druhé rundě oba po devíti.

Ajajaj, Nespoli dělá první chybu! Lee bez problémů za deset, zatímco Ital se v lepším případě bude muset spokojit s devítkou, v horším jen s osmičkou.

4:4
    Dix, dix, dix! Lee trefuje tři desítky a Nespoli nemohl o body zabojovat, i když trefil dvě desítky. Máme srovnáno!

Ve druhé rundě oba po desíti, Lee si tedy může zajistil vítězství s předstihem.

Oba střelci jsou stále perfektní, o něco lépe ale tentokrát začal Korejec.

2:4
    Nespoli nezvládl tíhu okamžiku a posledním šípem trefil jen za devět. Lee tedy dotáhl ztrátu a opět se dělí body.

Lee měl nakročeno k vyrovnání, ale Ital trefuje druhou desítku v řadě.

Nespoli zase po prvním šípu vede o jeden bod.

1:3
    Nakonec z toho bude remíza, oba soupeři totiž našli deset bodů! Obě strany měly skoro perfektní skóre, což dosvědčuje výsledek 29:29.

Ital úspěšně kontruje a po dvou šípech platí vyrovnaný stav, oba střelci mají devatenáct bodů.

Korejec konečně našel střed terče, zatímco Nespoli tentokrát jen za devět. Role se v tomto setu zatím prohodili.

0:2
    Lee nenašel ani jednu desítku. Nespolimu se to povedlo, třetím šípem jen tak tak trefil devítku, takže ovládl první sadu.

Oba druhé šípy skončily na devítce, Nespoli má stále výhodu.

První rundu ovládl Ital, který začal desítkou, zatímco Korejec jen za devět.

Začal čtvrtfinálový program.

Lee Wooseok má na souboje s Nespolim lepší vzpomínky, protože ho dvakrát v řadě porazil. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet tentokrát.

Pomalu se nám blíží začátek prvního zápasu! V něm nastoupí Korejec Lee Wooseok, který bude jako první zastupovat lukostřeleckou velmoc! Soupeřem mu bude Ital Mauro Nespoli!

Program čtvrtfinálových zápasů

13:00 – Lee Wooseok (KOR) vs. Mauro Nespoli (ITA)
    13:13 – Kim Woojin (KOR) vs. Mete Gazoz (TUR)
    13:26 – Florian Unruh (GER) vs. Baptiste Addis (FRA)
    13:39 – Brady Ellison (USA) vs. Kim Je Deok (KOR)

Lukostřelecké soutěže na olympijských hrách v Paříži vrcholí. V tomto přenosu se budeme věnovat čtvrtfinálovým zápasům, do kterých lukostřelci postoupí z dopoledního programu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 13:00.