Sabalenková – Bouzková 1:2 (kon.) | Bouzková – Badosaová 1:2 (kon.)
1 6 4
Paula Badosaová
2
6 4 6
Neděle 04.08.2024, 20:39 • Stadium, Washington (USA) • WTA Washington - Mubadala Citi DC Open (tvrdý povrch) • Finále
    1:2; 4:6 - Paula Badosaová

4:6
    Paula Badosaová zakončuje toto finále přímým bodem z podání!

30-40
    Doběhnutý míček vrací Češka bekhendem do sítě a mečbol na vítězství na celém turnaji má Paula Badosaová.
    1:1; 2:4; 40-40 - Marie Bouzková

40-40
    Marie Bouzková se v další maratonské hře skvěle ubránila i třetímu brejkbolu. Krátký míček odvracela Badosaová do rohu, jenže Češka ho reflexivním volejem posílá zpět do zcela prázdného kurtu.

40-40
    O takto důležitý fiftýn se Badosaová připravuje odbytým bekhendem do sítě.

40-40
    Po podání vypálila Marie Bouzková na riziko ránu do růžku a vyplatilo se.

2:3
    S titulovými ambicemi české tenistky to teď nevypadá růžově, po nevynucené chybě podruhé v setu ztrácí své podání.
    1:1; 2:2; 0-40 - Paula Badosaová

0-40
    Španělka propálila obranu české hráčky na základní čáře a disponuje třemi brejkboly.

2:1
    Po třech prolomených podáních si to svoje navzdory brejkbolu podržela Marie Bouzková a přímým bodem se ujímá vedení.
    1:1; 1:1 - Marie Bouzková

1:1
    Dlouhou opatrnou výměnu rozhodlo prasátko ve prospěch Marie Bouzkové, která si tak bere ihned zpět ztracené podání!
    1:1; 0:1 - Paula Badosaová

0:1
    Tak to je hodně nepovedený návrat na kurt po dešti. Rozjetá Bouzková nevynucenými chybami z vedení 30:0 darovala úvodní gem soupeřce. Závěrečný forhend napálila do sítě.

Utkání je již podruhé přerušeno, tentokrát pro déšť.
    1:1; 6:4 - Marie Bouzková

6:4
    Finále turnaje rozhodne až třetí set! Úder Pauly Badosaové vychýlila páska do autu, takový scénář čekal po jednoznačné první sadě nebo uprostřed druhé, kdy Češka postupně čelila šesti brejkbolům, asi málokdo.

A-40
    Vyhozeným bekhendem nabízí Badosaová další šanci.

40-40
    Jenže přímo z podání tuto hrozbu Paula Badosaová odvrací.
    0:1; 5:4; 40-30 - Marie Bouzková

40-30
    Marie Bouzková vybojovala setbol skvělým vítězným forhendem, který pleskl o podélnou čáru na bekhendové straně španělské hráčky!

4:4
    Paula Badosaová odolala třem brejkbolům a zakončuje přímo z podání. Celkem jich soupeřky v posledních 4 gemech nevyužily hned devět a set pokračuje za vyrovnaného stavu.

40-40
    I druhý brejkbol Badosaová rychle smazala osvědčenou kombinací podání ven z kurtu a tvrdého zakončení po lajně, které zvládla stejně dobře i z bekhendové strany.
    0:1; 4:3 - Marie Bouzková

4:3
    Bouzková vyhrává nejdelší hru zápasu, opět odolala brejkbolům a na závěr přehodila soupeřku, přitaženou k síti, pěkným napůl lobem, napůl prohozem.

3:2
    Marie Bouzková dokončila velkolepý obrat ze čtyř brejkbolů, navíc si řadu výměn uhrála fantastickými winnery sama, soupeřka jí nic nedarovala. Závěrečný míček získává Češka vítěznou ranou ven z kurtu.

30-40
    Tahle výměna se snad slovy nedá popsat! Po fantastické přestřelce dělových ran pomohlo Španělce prasátko, ale Češka vytáhla v předklonu z deblového pásu skvělý míček do růžku. Badosaová kontrovala úžasným lobem, ale Bouzková opět vyrovnala hru a zakončila po 50 vteřinách krásným halfvolejem z náběhu.
    0:1; 1:6 - Paula Badosaová

1:6
    Paula Badosaová nedává české tenistce sebemenší nárok, set zakončuje další drtivou ranou ven z kurtu.

15-40
    Až na použití obouručného bekhendu to byl naprosto stejný scénář. Badosaová má dva setboly.
    0:0; 1:5 - Paula Badosaová

1:5
    Druhý brejkbol po krátké přestřelce od základních čar Badosaová proměňuje díky nevynucené chybě české hráčky a půjde podávat na zisk setu.
    0:0; 1:3 - Paula Badosaová

1:3
    Výrazný ústřel Bouzkové hned po podání znamená z druhého brejkbolu bohužel jeho ztrátu.
    0:0; 1:2; 40-40 - Marie Bouzková

40-40
    Marie Bouzková přitvrdila při brejkbolu hru a proti tvrdému obouručnému bekhendu po čáře byla soupeřka bezmocná.